Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Heroes 3 w Diablo 2
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3

Nephretes PW
16 listopada 2015, 00:13
Myślę, że to dobry temat. Jakiś czas temu wspominałem, że moim ulubionym klasykiem obok Heroes 3 jest Diablo 2. Ostatnio wielce mi się nudziło i trochę pokombinowałem próbując przenieść niektóre modele do stylu graficznego diabełka. Oto efekty:

Twórcami modeli obok mnie są Kuririn, Witchking, Trith, Sower i Edeksumo. Część z nich pozwoliłem sobie zmodyfikować.

Postacie i potwory:


Artefakty aka przedmioty


"Ubrane" przedmioty


HD


Aktualnie jestem w trakcie konsultowania na ile możliwa jest modyfikacja tej gry. Być może zajmę się tym w przerwie jeśli możliwości modowania będą satysfakcjonujące.

Najchętniej rozwinąłbym swoje umiejętności w 3D wprowadzając kompletnie nową grywalną klasę, ale pewnie można o tym pomarzyć. Na pewno wyzwaniem będzie dostosowanie modeli i animacji w tym kierunku. Szkoda by się marnowało tylko do H3, hę.

Kammer PW
16 listopada 2015, 00:20
Nie znam się za bardzo na modowaniu D2, ale za to z dziką chęcią zobaczyłbym Twoje modele w takim Titan Queście.

Najlepiej na UnderLordzie i SoulVizierze (czyli takich... Hótach :P). *L*

Nephretes PW
16 listopada 2015, 00:28
Ach, lubię tę gierkę. Planowałem jakiś czas temu wypróbować pewnego moda. Zmienia on mechanikę Titan Quest na Diablo 2 :)

Viking PW
16 listopada 2015, 00:30
Te modele są po prostu obłędne, zwłaszcza smok, archanioł i lisz. Oby udało się Wam wrzucić te cuda do D2!

J. M. Sower PW
16 listopada 2015, 07:48
Czekam na ciekawe rezultaty. Lubię Diablo 2, a modele nawet całkiem dobrze się wpasowują.

Drwal PW
16 listopada 2015, 09:56
Nie grałem nigdy w Diablo (możecie się śmiać), ale ta perspektywa od razu przypomina mi Heroes 4. Przy okazji możesz dziabnąć też te grę. :)

Dren PW
16 listopada 2015, 19:19
Pięknie ci wyszło:) liczę że ci się uda i twój pomysł się powiedzie

voncur PW
16 listopada 2015, 20:34
Czemu ma się nie dać modować?
http://www.moddb.com/games/diablo-2/mods
Median jest chyba najbardziej rozbudowany.
Swoją drogą zawsze chciałem zagrać Marinsem, który ma swój model w grze, ale nie był dokończony

Nephretes PW
16 listopada 2015, 22:33
Nigdzie nie napisałem, że się nie da modować.

Wiadomo, że można dodawać przedmioty, potwory czy modyfikować umiejętności. Nigdzie nie znalazłem jednak informacji jakoby możliwe było dodanie nowej postaci wraz ze wszystkimi umiejętnościami, artefaktami i tak dalej czy też nowego aktu z zadaniami.

Mnie nie interesują modyfikacje typu Median, tudzież WoG. Nie przepadam za tak drastycznymi zmianami. Chciałbym raczej stworzyć coś takiego jak Hóta w diablo 2.

J. M. Sower PW
16 listopada 2015, 22:38
Właśnie przyszła mi do głowy myśl o Diablo w którym zwalczamy... mieszkańców Forge! xD

witchking PW
16 listopada 2015, 22:46
Mi z kolej przyszło do głowy, że fajnie byłoby odtworzyć Diablo I na silniku dwójki. Jedynka miała swój niezwykły klimat którego w dwójce trochę mi jednak brakuje. No i można by odtworzyć legendę o krowich poziomach. Z tego co pamiętam cała gra miała być krowia:D

Nephretes PW
17 listopada 2015, 00:13
Z tego co wiem, to istnieje już taki mod, ale osobiście go nie testowałem.

Orzie PW
17 listopada 2015, 08:49
What I always wanted is a Starcraft/Diablo 2 mix. The more Starcraft assets, the better.


Nephretes PW
17 listopada 2015, 10:35
Jeśli ktoś będzie narzekał, że kilka animacji składających się na defa to zdecydowanie za dużo, powinien zobaczyć ile kosztowałoby pracy wprowadzenie grywalnej klasy postaci:



Player Modes dodatkowo łączą się w różnych konfiguracjach z Weapon Classes. Każda z animacji dla postaci musi ponadto być wykonana w 16 różnych kierunkach. Gdy dodamy jeszcze do tego, że animacje są składane z osobnych części modeli i dodatkowo programowane pod względem właściwości w milionach plików tekstowych: jeszcze nim dowiedziałem się czy dodanie postaci jest możliwe, aktualnie nie dziwię się, że dotychczas nikt się tego nie podjął :P




@Orzie
You may find it funny, but I have never played any of Starcraft series, however it seems that they quite fit in diablo 2 graphic.

Orzie PW
17 listopada 2015, 11:53
@Nephretes
They actually don't, I used this specific render which was intentionally created by Blizzard as fitting to D2 style (as an exception). I got it somewhere from the internet.

Nephretes PW
2 grudnia 2015, 18:47
Mała próba odtworzenia animowanych kul z diablo 3 w grafice diablo 2. Ten klasyk też ma znaczne ograniczenie palety barw i nie można sobie poszaleć.




Edit:

Robię wiedźmę. Uzbrojenie dzieli się ze względu na lekkie, średnie i ciężkie. Dodatkowo można ze sobą mieszać wyglądy z różnych klas, a niektóre ignorować. To daje duża liczbę kombinacji.



Nephretes PW
5 grudnia 2015, 22:04
Jestem w fazie Diablo 2

Odtworzyłem hełmy/tarcze i różne wyglądy zbroi ze względu na wykorzystanie poszczególnych części



Wersja w 200% (przeskalowane, nie poprawiłem jakości)

Baloq PW
5 grudnia 2015, 22:39
Wygląda to zacnie, tylko przyklasnąć :)

Nephretes PW
7 grudnia 2015, 23:42
Poprzednia wersja nie sugerowała z kim mieliśmy do czynienia. Mam nadzieję, że teraz wyraźnie widać, że to wiedźma :)

Porównanie z czarodziejką:


"HD"



===
Tutaj bardziej dzika wersja blisko Witch doctora z diablo 3:



Wstępna animacja "spoczynku w miescie"


Biros12 PW
8 grudnia 2015, 10:22
Super! Widzę, że na poważnie zabrałeś się za modowanie Diabełka.
Można wiedzieć co byś chciał naprawić czy tez zmienić w dotychczasowej rozgrywce?
strona: 1 - 2 - 3
temat: Heroes 3 w Diablo 2

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel