Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: Heroes 2 GOG spolszczenie
komnata: Gildia Lingwistów

Euronymus PW
29 listopada 2014, 12:46
Cześć, próbuję spolszczyć wersję z GOGa, ale mam problem z plikiem homm2.gog. Wiecie może jak edytować ten plik? Podejrzewam, że tam są ukryte teksty w kampaniach.

Morglin PW
29 listopada 2014, 19:39
To zwykły obraz płyty, możesz go otworzyć DAEMON Toolsem, edytować tak jak pliki .iso.

Dark Dragon PW
30 sierpnia 2015, 20:21
Z ciekawości zapytam - czy komuś się ta polonizacja udała?

MilordLuke90 PW
30 listopada 2015, 09:02
Hello!

Podpinam się.

Mam dostęp do HoMM2 w wersji z EXtraKlasyki(działa w Windowsach ale z problemami na linuxach no i jest w PL) i do wersji dos z gog.com (która śmiga pod linuxem lepiej niż wersja typowo pod winde a do tego nie wymaga płyty), moje tłumaczenie ukończone mam tak w 20-25% (menu, przyciski i filmiki mam po polsku) pozostały teksty i opisy.

Wygrzebania tłumaczenia z pliku .exe z EK to najmniejszy problem - idzie go otworzyć managerem archiwum pod linuxem (7-zip czy winrar pod windą również powinny działać), pozostają kwestie:
- określenie który z tych plików (wewnątrz .exe zawiera tłumaczenie)
- rozgrzebanie .exe starego typu - dos (czy istnieje inny sposób niż hex edytory?)
- przekonwertowanie / przełożenie tłumaczenia do wersji dos.

Alternatywa - zdobycie .exe z polskiej wersji z pod dosa (o ile pamiętam to taka wersja istniała ale chyba tylko w podstawce)

PS. Angielski nie jest dla mnie najmniejszym problemem, robię to bardziej jako próbę nauczenia się czegoś nowego lub jak to sam nazywam - dla świętego spokoju.

Euronymus PW
1 grudnia 2015, 17:12
Hej. Bawiłem się tym, ale sprawa przekroczyła moje możliwości. Liczyłem zwyczajnie na podmiankę plików, ale zatrzymałem się na pliku .exe. Próbowałem nawet uzyskać pomoc grupy robiącej spolszczenia, ale niestety się nie podjęli.
temat: Heroes 2 GOG spolszczenie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel