Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Jakie horrory lubi Grota?
komnata: Podziemna Tawerna

Horus Aksymand PW
17 listopada 2015, 03:44
WITAM,
jestem ciekaw jakie horrory preferują mieszkańcy naszej Groty. Moje tytuły to:
-Five Nights at Freddy's,
-The Return to Freddy's,
-123 Slaughter Me Street,
-Outlast,
-mniej straszne gry "cośtam".exe (bo takie w stylu Sonic.exe zryły mi banie ;_;).
A wy? Piszcie, dyskutujcie co jest straszne, a co nie.
Z POWAŻANIEM, HORUS AKSYMAND!

Laxx PW
17 listopada 2015, 11:11
Z racji, że moja psychika jest słaba jeśli chodzi o horrory (czyt. nie jestem koneserką :P) to nie przepadam za tego typu filmami. Zdarzyło się mi jednak obejrzeć parę tytułów i są to:

- The Ring cz. 1 i 2,
- Teksańska masakra...,
- Blair Witch Project,
- Stygmaty,
- Paranormal Activity.

Najbardziej przypadła mi do gustu pierwsza część The Ring oraz BWP. Jeśli pod horror podciągnąć Van Helsinga, to również oglądałam. Ciekawy jest także Nosferatu z 1922 roku ;)

Andruids PW
17 listopada 2015, 11:53
Choć w ogóle nie kręci mnie granie w gry tylko po to żeby być straszonym przez tandetne jumpscary, gonionym przez niewiadomoco i być raczonym pojawiającymi się w rogu ekranu cieniami przemykającymi poza pole widzenia, czy posębnymi pohukiwaniami, to zdarzyło mi się zagrać w jakiegoś tam Slendera, Amnesię, a nawet pewną japońską grę Nameless Game (silnie nawiązującą do The Ring).

Filmów już natomiast widziałem kilka - trylogię Alien i niedawny gniot nazwany Prometheusem, The Ring, Shutter - Widmo, Amityville (2005), Paranormal Activity, Znaki, Anakondę i Lunatyków. Generalnie jak coś ciekawego leciało w telewizji, zwykle późną porą. Później się bardzo fajnie zasypiało, bo mam niezwykle bujną wyobraźnię, na którą łatwo wpłynąć.

Lord Baffourd PW
17 listopada 2015, 13:26
Zazwyczaj stawiam na nastrój i atmosferę grozy. Dlatego też mogę polecić serię Thief. Od razu oczywiście zapewniam że seria ta nie jest horrorem, ale misje "W głąb Kościeliska","Powrót do Katedry" z pierwszej części oraz "Przytulisko Przedmościa" z trzeciej, są po dwakroć lepsze od każdego rasowego horroru w jaki grałem.

Co do filmów, to polecam przede wszystkim azjatyckie kino grozy. Seria Ju-On, Ringu czy film Dark Water mają w sobie coś, czego nie ma żaden amerykański film grozy.


Nemomon PW
17 listopada 2015, 13:47
Ostatnimi czasy grywam, lub mam czas grywać, jedynie w jRPG na Androidzie od Kemco. Ktoś nawet raz ładnie napisał:

"Oh, and if you’re trying to remember which one of Kemco’s countless RPGs Asdivine Hearts is, it’s the one with the playable god that appears as a kitten with two tails."

Co do samuch horrorów, to na pierwszy rzut okiem przychodzą mi na myśl jedynie klasyki...ale część z nich trudno nazwać nawet horrorami. Wymieniłbym:

The Thing Carpentera
Evil Dead oraz Evil Dead 2 Sama Raimi (jakoś nieszczególnie lubię Army of Darkness).

Wspomnialaś Laxx o BWP. Oglądałem to raz czy może dwa razy i nigdy nie potrafiłem zgłębić sensu tego.. w zasadzie czegoś. Nie podobało mi się tam, iż ci aktorzy panikują tam z byle powodu i zbyt irracjonalnie. A już w szczególności nie podobało mi się, iż reagują oni zbyt nieproporcjonalnie do zaistniałej sytuacji. Zaginęła mapa, a ludzie zamiast starać się pomyśleć, co robić dalej, to panikują jakby już teraz zdychali z głodu i wszystkich dookoła obrzucają winą...

Laxx PW
17 listopada 2015, 14:47
Może dlatego, że ci aktorzy byli wkręceni w historię o istnieniu tej wiedźmy - nie wiedzieli, że to jeden, wielki troll :D

Co do gier, to nie grywam w horrory, Btw, na początku nie zauważyłam nawet, że ten wątek jest im poświęcony i wyskoczyłam z filmami jak Typowy Janusz :o tfu, Grażynka.

Horus Aksymand PW
17 listopada 2015, 19:14
Mi bardziej chodziło o gry a nie filmy, ale OK, piszcie dalej, bo ja nie mam ulubionego filmu. No, może Alien...
temat: Jakie horrory lubi Grota?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel