Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Gildia Mrocznych Tajemnic - uwagi
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6

Garett PW
28 kwietnia 2015, 14:33
Potwierdzam, jest coś takiego w polskiej wersji. Znalazłem kiedyś przez przypadek, podczas grzebania w plikach, ale teraz za nic nie mogę znowu na to trafić. :P

zmudziak22 PW
3 maja 2015, 14:25
Pisaliście, że Adrienne się nie liczyła w fabule, ale po pokonaniu Lorda Haarta, udaje się do Avlee, opiekuje się Wearjackiem (pierwsza misja w Szarży).

Jeśli nie byłoby Kronik to i tak po H3AB można było kontynuować wątki Mutare i Żywiołaków.

Sądze, że Dracon miał większy w fabule, stając do walki z Mutare (Pogromca Smoków vs Smocza Królowa). Dracon jak Tarnum szukałby wsparcia w walce przeciw Mutare.

W kampanii Christiana prawdopodobnie chodzi o piratów z Regny, przynajmniej mnie się tak zdaje. Może HOTA Crew skoryguje kampanię pod Przystań.

Alamar PW
4 maja 2015, 07:23
Cytat:
W kampanii Christiana prawdopodobnie chodzi o piratów z Regny
Posłuchaj, jakie pierwsze słowa padają z ust Katarzyny w intrze H3:RoE.

zmudziak22 PW
4 maja 2015, 22:37
Racja Alamarze. Nie zwróciłem uwagi na intro gry, gdyż HD mod pomija je. A w pierwszej misji Sandro w Nieświętym przymierzu w filmiku gada o naszej ekipie barbarzyńsko-elfiej, a jednak walczymy z Inferno, Nekropolią i Lochami. Błąd czy to fanstazja autorów? Nauczycielka Gem jest tą samą osobą co królowa czarodziejek z H1?

Morglin PW
13 lipca 2015, 18:28
Okej, to będzie jeden z tych postów, które nie obchodzą absolutnie nikogo, no ale jednak przyczepić się muszę, bo chodzi tu o oczernianie naszego kochanego lisza przez Grotę. W Sadze Sheltema i Coraka możemy przeczytać

Cytat:
Pomagają też pewnemu liczowi - Sandro poszukującego swego nieumarłego serca, który nie okazuje zbyt wiele wdzięczności atakując podróżników chcąc ich zniszczyć :).

Jest to oczywiście nieprawda. Sandro atakuje naszą drużynę tylko wtedy, gdy ta spróbuje z nim porozmawiać przed znalezieniem jego serca. Jeśli jednak nasza drużyna uda się do niego mając jego serduszko w ekwipunku, to ten nie tylko nie będzie w stosunku do niej agresywny, ale i podaruje jej 2 miliony punktów doświadczenia, klucz do Lochu Śmierci (Dungeon of Death) oraz Złotą Statuetkę Gryfa (Golden Griffin Statuette), co zostało udokumentowane na tym filmiku, mniej więcej od 3:40.

Tarnoob PW
13 lipca 2015, 20:50
Ciekawa uwaga i gratuluję – odkopania tego rodzaju dodają klimatu i życia forum. :-) Sam czasami je praktykuję.

Nie grałem w MM1–5, ale oczywiście jestem za dodaniem tego wyjaśnienia.

Tallos PW
29 października 2015, 08:38
W biografii Dracona jest okropny byk: "agresywną rządzą wiedzy". Ma, być, oczywiście, "agresywną żądzą wiedzy"

Dark DragonDark DragonDzięki, fixed.


Mam też pytanie co do RAQ dotyczącego Ethrica jako pierwszego lisza Enroth. Nie grałem w MM6, ale czy określenie go tam jako "pierwszego" na pewno odnosi się do pierwszego w kolejności, a nie pierwszego jako najważniejszego/najpotężniejszego? W tym drugim wypadku mógł spokojnie być mistrzem Sandro, nawet jeśli stał się liszem już po nim.


Also, w RAQ pojawia się wątpliwość, kiedy dzieję się Kroniki "Władcy Żywiołów". Natomiast w zwojach Tarnuma jest fragment, że żywiołaki umysłu usunęły wspomnienia o Wrotach, a żywiołaki magii wiedzę pisaną o nich. Łącząc te dwa wątki można przyjąć, że WŻ dzieją się długo przed AB, a zdziwienie na pojawienie się Confluxu wynika z wcześniejszej działalności żywiołaków.

Acid Dragon PW
29 października 2015, 13:55
Odnośnie Ethrica - w MM6 został określony dość jasno jako pierwszy lisz Enroth w dosłownym znaczeniu.



Kiedyś starałem się szukać wyjaśnienia w postaci "no dobra - pierwszy lisz Enroth, ale Sandro prawdopodobnie nie pochodzi z Enroth, a nie ma tu słowa o Antagarichu". W praktyce jednak nie dość, że byłoby to naciągane, to jednak tak czy inaczej nie zgadza się czas. SoD co prawda ma miejsce na trochę przed MM6, ale w takim razie Ethric z nienawidzącego nekromancji czarnoksiężnika musiałby się stać "pierwszym liszem Enroth" w przeciągu jakiegoś roku czy dwóch lat :P. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że lisze pojawiły się znacznie wcześniej na Enroth - najpóźniej podczas Wojen o Sukcesję, a więc przed SOD i MM6 - to coś tu naprawdę nie gra.

Odnośnie czasu Władców Żywiołów, to owszem, numer z czyszczeniem umysłów jest wyjaśnieniem dlaczego w AB nikt o nich nie wspomina, ale nie wyjaśnia to skąd miałby się wziąć "ostatni Conflux na świecie" jak i nie jest to argumentem za jakimkolwiek umieszczeniem akcji tej części Kronik w czasie. Wszak umysł można wymazać zawsze :P.


Tallos PW
29 października 2015, 14:06
Ten opis przedmiotu tego nie rozstrzyga wciąż. Wszak np. w Dragon Age przywódca czarodziejów to też First Enchanter lub Circle's First Enchanter, a to wcale nie oznacza, że jest pierwszym zaklinaczem, jakim się pojawił :)

Zresztą, w sumie to całkiem spoko, że dwie postacie noszą to samo imię. Zawsze w różnych uniwersach było to nieco podejrzane, że wszyscy nazywali się inaczej :)

:
skąd miałby się wziąć "ostatni Conflux na świecie"
Mogły być Confluxy całkiem popularne w pewnym czasie :) A potem na skutek czyszczenia pamięci pojawiły się "pierwszy" raz.

Acid Dragon PW
29 października 2015, 15:17
Owszem, rozstrzyga. Jeśli piszemy "world's first", to znaczy "pierwszy na świecie". To sformułowanie nie ma innego znaczenia.
strona: 1 - 2 - 3 ... 4 - 5 - 6
temat: Gildia Mrocznych Tajemnic - uwagi

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel