Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - wymagania
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Flexor PW
18 października 2015, 20:53
Czy może ktoś wie, czy Heroes 7 na moim kompie będzie działać chociaż na minimalnych detalach (bez lagów i tym podobnych)?
Podaje parametry laptopa:
Karta graficzna: Intel(R) HD Graphics 4000 oraz AMD Radeon HD 7600M Series
Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz
RAM: 6.1GB
Windows 8.1

Szaman PW
18 października 2015, 22:16
Sprzęt masz w miarę OK, ale ten procesor boli. Jest tu wielki rozkrok, gdyby był tam procesor nawet z minimalnych wymaganych, to grę spokojnie na wysokich (nie ultra) detalach byś odpalił. Ale z tym prockiem istnieje ryzyko że ogóle gry nie odpalisz. A Windows jaki? 32 czy 64 bit? Niby gra też jest zrobiona na 32 bit, ale wielu ludzi narzeka że gra nie odpala. Z drugiej strony gra jeszcze wymaga wiele poprawek, ja na swoim mam średnio 50 fps, ale w niektórych momentach potrafi spadać do 15 fps! Więc osobiście ci polecam byś zaczekał z rok? i wtedy kup sobie VII, może do tej pory zmodernizujesz sobie kompa nawet a übery naprawią błędy.

karmazynka PW
19 października 2015, 07:24
E, ja miałam nieco słabszy procesor i beta mi poszła. Jest ok, ale fakt - lepiej poczekać aż grę połatają.

Flexor PW
19 października 2015, 10:30
Mam 64 bitowy.

Laxx PW
19 października 2015, 20:11
Sama mam taki procesor, więc wiem, jak to wygląda :P Oczywiście, gra się zainstaluje, uruchomi, będzie działać - ale nawet na najniższych ustawieniach szkoda czasu i zabawy w łudzenie się, że da się prowadzić płynną rozgrywkę. Grę niestety musiałam odinstalować...

Flexor PW
19 października 2015, 20:27
Gra się zacinała, czy tury przeciwnika trwały zbyt długo?

Czy jest szansa, że przez kilka miesięcy lepiej zoptymalizują tą grę, i będzie się dało na moim sprzęcie w nią zagrać?

Acid Dragon PW
19 października 2015, 20:53
Oczywiście gra jest optymalizowana i każdy z pewnością zauważył, że tura komputera po załataniu gry patchem 1.2 trwa kilkakrotnie krócej, aczkolwiek nie obniży to wymagań sprzętowych. Jeśli komputer nie spełniał wymagań gry to już ich nie spełni.

Mar19000 PW
20 listopada 2015, 16:17
Witam,

Czy na grafice AMD Radeon R7 M265 albo NVIDIA GeForce 830M będzie to działać? Jeśli tak to jakoś znośnie ? Proszę o pomoc gdyż jestem na etapie zakupu laptopa a nie mogę sobie pozwolić na mocniejszą grafikę.
Procesor i ram bez problemu bo będzie to jakiś mocny sprzęt i najsłabszym ogniwem będzie grafika.

Acid Dragon PW
20 listopada 2015, 16:58
Karta GeForce 830M powinna mieć podobne możliwości jak ta z "zalecanej konfiguracji". Powinna poradzić sobie z Heroes 7 na pełnej rozdzielczości i wysokim poziomem szczegółów.

Mar19000 PW
26 listopada 2015, 09:32
A co z tym Radeonem? Też da radę czy nie bardzo? Ta Nvidia naprawdę sobie poradzi z HOMM7? (szok)

---zmrożone---

???

Acid Dragon PW
26 listopada 2015, 11:28
Podana przez Ciebie karta AMD jest gdzieś pomiędzy tą z wymagań minimalnych a zalecanych. Da się na tym uruchomić Heroes 7, ale nie w pełnych szczegółach / rozdzielczości. Karta nVidii wydaje się lepszą opcją.

Ostatecznie jednak pamiętaj, że to nie jest forum inżynierskie i raczej nie ma tu specjalistów od sprzętu. Polecam jednak tę stronę do sprawdzenia konkretnych parametrów kart graficznych.

PompujBudyn PW
30 listopada 2015, 13:09
Witam. Jeszcze nie kupiłem Heroes 7 więc mam pytanie. Czy na tym sprzecie pójdzie na wysokich ustawieniach?

Procek: Intel core i5 6500 4x 3,2Ghz
Karta graficzna: geforce gtx960 2gb ddr5 taktowanie 1279/70120 mhz
RAM: 8gb ddr4 2133mhz
Windows 7 professional 64bit

Acid Dragon PW
30 listopada 2015, 14:22
Na dole strony znajdziesz wymagania.
Twoja konfiguracja jest lepsza od zalecanej, ale raczej niezbyt wiele. Gra powinna płynnie chodzić na "średnio-wysokich" wymaganiach, ale raczej nie na najwyższych.

Acid Dragon PW
14 grudnia 2015, 20:10
Krótka odpowiedź: Nie.

Dłuższa odpowiedź: Nie wiem, czy ktokolwiek próbował, ale teoretycznie jest to możliwe. Na pewno nie wystarczy sam Wine lub play on linux - będzie trzeba ściągnąć dodatkowe biblioteki. Więc jeśli chcesz poeksperymentować, to próbuj. Pojedynczym osobom udało się odpalić H6 pod Ubuntu, więc podejrzewam, że i H7 się da przy wystarczająco dużej determinacji. Osobiście jednak odradzam. H7 ma wystarczająco dużo problemów, żeby to jeszcze przepuszczać przez emulator i samemu rozwiązywać kolejne.

AntySyjon PW
27 grudnia 2015, 18:25
Dobra, widzę, że niektórzy piszą o tej grze zbyt hmmm... dyplomatycznie, ja powiem bez owijania w bawełnę, optymalizacja tego tytułu nie istnieje, biorąc pod uwagę stosunek tego, co widzimy na ekranie, do tego, ile to żre sprzętu, to jest to najgorzej zoptymalizowana gra, jaką miałem nieprzyjemność w swoim 26-letnim życiu widzieć. Na komputerze 4670k 4,5ghz, SSD 250GB, 16GB ram i R9 290@1100mhz to ustrojstwo potrafi zdropić klatki do 35, pomijam fakt, że wygrzewa mi peceta lepiej jak 3Dmark11 na profilu extreme, karta od menu głównego wbija na 100% zużycia i nie maleje ani na moment podczas gry, karta po 2 godzinach grania miała 83 stopnie na rdzeniu i słyszałem ją wyraźnie, co mi się nie zdarzyło nawet przy 5 godzinnych sesjach wiedźmina 3 na uber. Ok, żeby jeszcze gra zapierała dech i wywalała oczy z orbit, ale mam wrażenie, że szóstka wyglądała lepiej, a nawet piątka była ładniejsza, tekstury słabe, modele słabe, obiekty słabe, efekty jakieś minimalistyczne, okienka i grafiki miast jak z poprzedniej epoki, animacje jak z drewna, nic tu nie wygląda ani w 1% tak dobrze, by ta gra mogła mieć choć w połowie takie kolosalne wymagania. Dziękuję, dobranoc :)

iron PW
28 grudnia 2015, 20:01
@ AntySyjon
W części Twojej wypowiedzi dotyczącej grafiki zgadzam się w 100 %, natomiast reszty problemów u siebie nie zaobserwowałem. Niemniej ta gra na pewno mogłaby by być lepiej zrobiona/zoptymalizowana. Może przyszłe patche poprawią sytuację (zdaje się, że w Heroes V kolejne patche poprawiały grafikę).

Markham98 PW
28 grudnia 2015, 22:18
Modele stworzeń i ekrany miasta według mnie są ładne, ale ogółem jakość grafiki i efektów nie pokrywa się z wymaganiami sprzętowymi.

Pan_Brzoza PW
29 grudnia 2015, 01:07
Chciałbym się dowiedzieć czy gra odpali w mojej konfiguracji na minimalnych:
Windows 7 32 bit
Intel Core2 Duo CPU E7500 2.93GHz
4 GB RAM
NVIDIA GeForce GT 610 2GB

karmazynka PW
29 grudnia 2015, 10:51
Raczej nie pójdzie; na mojej karcie 540M nie grało się przyjemnie, a ty masz jeszcze słabszą konfigurację.

EDIT: masz 32 bitowego Windowsa, w takim razie na pewno nie zadziała.

Pan_Brzoza PW
29 grudnia 2015, 15:39
Szkoda trochę. :( Pierwsza część, której nie przejdę. :/

---zmrożone---

A co bym mógł zmienić, żeby chociaż poszło na minimalnych w 30fps?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Heroes VII - wymagania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel