Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 121 - 122 - 123 ... 162 - 163 - 164

Arszonto PW
11 października 2015, 22:27
Witam,
Długo mnie tu nie było [na forum]. W międzyczasie rozwijałem swoją miłość do matematyki (ah... tak... ;> ) i w końcu w miarę poważnie zacząłem naukę C++ (udało mi się nawet skrobnąć gierkę przy użyciu biblioteki Allegro). Wczoraj odwiedziłem grotę i zobaczyłem cudowne grafiki nowego/starego Mod Design Team. Templariusz Witchkinga... po prostu opad szczęki do samej podłogi.

W związku z tym otworzyłem wczoraj wieczorem swój stary projekt pseudo-wojownika i na jego bazie, w zasadzie od zera, stworzyłem nową wersję. Nadal jest to praca rozwojowa i nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się ją skończyć w stu procentach (jak dziesiątki innych), ale postanowiłem pokazać ją światu i oddać pod ostrzał artylerii krytyki :D.

Pozdrawiam,
Arszonto

Wstępnie "Konkwistador":


Dla zainteresowanych - pierwsza wersja (uwaga otwierasz na własne ryzyko, możliwość trwałego urazu psychiki): KLIK

Drwal PW
12 października 2015, 12:34
Postęp jest niesamowity, w takiej formie pasowałby chyba do Heroes 3. Nie wiem tylko czy tekstury nie są zbyt matowe, ale najlepiej będzie to widać w formacie jednostek Heroes 3. Pozdrawiam i gratuluje rozwoju. ;)

Nephretes PW
12 października 2015, 14:30
To chyba renderowane na silniku Cycles? Nie wiem osobiście czy nadaje się on do jednostek. Poproszę w rozdzielczości Heroes 3. Gratuluję postępów :)

Fandor PW
12 października 2015, 21:26
Nie jestem jakimś wielkim znawcą, ale proporcje wydają się idealne, barwy i tekstury mi się podobają, dorób jakąś ciekawą broń i animacje i wrzucaj jednostkę :D.

Arszonto PW
12 października 2015, 21:46
@Fandor
W tej rozdzielczości wygenerowanie wszystkich klatek animacji w jakości bez szumów, przy użyciu Cycles (który, jak zauważył Neph, wykorzystuję) trwałoby miesiące (chyba nawet dosłownie ;D ).


@Drwal
Właśnie z materiałami może być problem, bo na herosową rozdzielczość mogą być za mało kontrastowe, blade itd.

@Nephretes
Tak jest, to Cycles, który wykorzystuję w zasadzie odkąd skończyłem tworzyć pierwsze budowle (te w stylu Kronverku). Nie ma raczej żadnych ograniczeń w przypadku renderu (poza dłuższym czasem i koniecznością dołożenia znacznie większej ilości sampli), natomiast fakt, że gdybym chciał wykorzystać modele 3D w jakiejś grze, to wszystkie materiały musiałbym wypalić jako tekstury (przy moim aktualnym stanie wiedzy wydaje się to odległe jak galaktyka Andromedy).

Poza tym dzięki wszystkim za ciepłe słowa.

Co do wersji "herosowej", nie bardzo wiem jak ustawić postać, dobrać oświetlenie itd. więc mogę co najwyżej przybliżyć tylko jakość renderu przy tej rozdzielczości.



Próbowałem tu zastosować jakieś nieudolne zabiegi wyostrzające w Gimpie, coby może odróżnić barwy.
Osobiście wydaje mi się, że największym problemem jest oświetlenie (korzystałem ze sceny nie przystosowanej raczej do renerów przeznaczonych do HoMM3) i matowość materiałów, która nijak komponuje się z HoMM3.

witchking PW
16 grudnia 2015, 16:17
Axolotl zaprezentował dwie nowe jednostki:



Ta pierwsza oczywiście wzorowana na tym:




Kuririn PW
16 grudnia 2015, 16:30
Wiadomo są superanckie :) 1 jednostka nadaje się bardziej do h2 - takie moje osobiste odczucie.
Co do drugiej jednostki, jest bardzo dobrze zaanimowana, i kolory pasujące do trójeczki :)
Wszystko takie naturalne :D

Skrzydła są zrobione z plane (chyba).

Drwal PW
16 grudnia 2015, 16:32
Jak to u Axolotla - ładne, piękne, płynne animację, ciekawe...ale to nie styl Heroes 3. :)

Warmonger PW
16 grudnia 2015, 16:33
Ten sfinks (?) zupełnie nie w stylu H3, ale druga jednostka jest świetna. Rekrutowałbym ;)

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2015, 16:34
Obie jednostki nie są w stylu H3. Sfinks ma zresztą beznadziejną perspektywę.

Andruids PW
16 grudnia 2015, 18:22
Co jest nie tak z tym człowiekiem. Umiejętności tylko pozazdrościć, ale wyczucia nie ma za grosz. Po pierwsze model Sfinksa jest po prostu za wielki, a po drugie prawie każda jednostka w H3 ma skrzydła albo złożone, albo tak ułożone względem kamery, że nie zabierają 50% miejsca. Sam design jest mniej realistyczny od jednostek z H3, ale myślę, że jakby trochę podłubać w materiale, albo teksturach (i zmniejszyć rzecz jasna) i postawić koło elfa i rusałki, to mimo bajkowości nie kłułby tak bardzo w oczy.

Drwal PW
16 grudnia 2015, 18:33
Ja mam wrażenie, że on się wcale nie wzoruje na oryginalnych jednostkach Heroes 3. Adruids dał dobry przykład z grafiką, ale przyjrzyjmy się też animacji. Stwory w h3 są dość sztywne, poruszają w większości górnymi partiami ciała, kąt obrotu jest znacznie mniejszy. No i przede wszystkim jednostki Axolotla mają przerażającą ilością klatek: Sfinks (poruszanie 14 klatek, mouse-over 30 klatek, standing 20 klatek, Defend 20 klatek, Death 22 klatki, Ataki 30-45 klatek). To średnio 3-4 razy za dużo.

Nephretes PW
16 grudnia 2015, 18:34
Jednostki piękne, ale tradycyjnie już: zbyt ładne na heroes 3. Moim zdaniem gdyby Axolotl chciał to by dostosował swoje modele do stylu H3, ale przede wszystkim on robi te modele do jakiejś strategii na Ipada i przy okazji renderuje mniejsza wersję do Herosów, które jednak pasują jak pięść do nosa.

Andruids PW
16 grudnia 2015, 18:47
@Nephretes O, tego nie wiedziałem. Do jakiej strategii by to jednak nie było, Sfinks z wpół-złożonymi skrzydłami nie wyglądałby... jak "wycięty" (jak ma to miejsce teraz).

krasnolud99 PW
16 grudnia 2015, 19:49
1 jdnostka dziwna, ciężka przypasowaniem jej do jakiejkolwiek innej jednostki, 2 dziwna, ale pomysłowa i gdyby był mod dodający ją to bym ściągnął bo ciekawa całkiem

Andruids PW
16 grudnia 2015, 19:58
Nie żebym specjalnie chciał się kłócić, ale w 2 jednostce nie ma nic pomysłowego. Sam wymyśliłem coś jakiego jak miałem jakieś 10 lat (właściwie to mi się przyśniło), tyle że zamiast macek miało metalowe sierpy.

Warmonger PW
16 grudnia 2015, 20:55
Jednostki w H3 są raczej szablonowe i archetypowe, niż pomysłowe. Pomysłowe były w H6 i dotąd mam traumę.

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2015, 21:11
Cytat:
szablonowe i archetypowe
Hm, czyli wielkie nochale u impów, smocze stopy u diabłów o ludzkiej posturze, duchowy smok w kształcie kości, troglodyci, mackowate beholdery, gorylowate behemoty z ogromnymi łapskami, latające ważko-węże, sześcionogie bazyliszki, byki pokryte gadzią łuską, syreny z rybowatymi twarzami, nicość ubrana w szaty i rzucająca czary czy też ogromny smok-skrzat to szablonowe i archetypowe stworzenia występujące w każdym klasycznym fantasy?

Andruids PW
16 grudnia 2015, 21:20
Jakaś połowa tych designów jest wyciągnięta z D&D, jak nie wszystkie.

AmiDaDeer PW
16 grudnia 2015, 21:22
Podaj które. Z tego co wiem ani jeden nie wystąpił w D&D we właśnie takiej formie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 121 - 122 - 123 ... 162 - 163 - 164
temat: [H3/różne] Nasze własne jednostki WoG

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel