Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 21 - 22 - 23

Kammer PW
12 kwietnia 2015, 23:23
ResEdit? Tym otworzysz chyba wszystko ze starych Heroesów. Ew. MMArchive, ale tego nie jestem pewien.

Matheo PW
12 kwietnia 2015, 23:39
Ktoś potrafi obsługiwać ten program? http://zapodaj.net/36bcc9ee8ad11.png.html

Dru PW
13 kwietnia 2015, 20:48
Po pierwsze do otwierania plików z gry H4 najlepszy jest program ReSedit 2.

Po drugie jakie konkretnie pliki chcesz otworzyć? Jeśli grafiki interfejsu czy ikony to je otworzysz, a jeśli grafiki terenu lub inne nie standardowe pliki to program nie umie ich odczytać.

Matheo PW
20 kwietnia 2015, 22:13
Dzięki za odpowiedź, pomogło. Jednak nadal mam problem z odczytaniem plików, tych rozpakowanych. Wie ktoś czym otworzyć pliki DF2? Tak szukałem w Google, ale nie chcę ściągnąć badziewia.

EDIT:
Cytat:
Po drugie jakie konkretnie pliki chcesz otworzyć?
Przykładowo grafiki artefaktów lub portrety bohaterów.

LivingAnarchy PW
27 czerwca 2015, 21:51
Okey, opis mojego problemu:

Sprzęt - laptop z systemem windows 7, maksymalna rozdzielczość ekranu: 1366 na 768
Gra - Heroes 3 Złota Edycja/ Complete
Cel - nagrywanie rozgrywki za pomocą programu Camtasia Studio lub pokrewnych

Trudności - Złota edycja ma to do siebie, że na laptopach odpala się w ten sposób iż po bokach ekranu gry pojawiają się czarne pasy (zapobiegające rozciąganiu gry). Choć grę można rozciągnąć za pomocą kombinacji alt + F11 to w nagraniu i tak pasy się pojawiają.

Chodzi mi o uzyskanie efektu jak np tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=j79fMR8M7bY

(sorry, że linkuję do najgorszego gracza w h3, ale youtube jest zawalony jego filmami)

Ktoś coś pomoże?

Lord Baffourd PW
27 czerwca 2015, 22:24
Proponuję zmienić ustawienia rozdzielczości nagrywania obrazu na 16:9 w programie którego używasz, albo zainstalowanie HD Moda - i tam ustawienie żądanej rozdzielczości - imo najprostsza metoda.

Pozdrawiam

LivingAnarchy PW
27 czerwca 2015, 22:44
Co do HD moda: wiadomo, najlepsza opcja i używałem go do nagrań. Niestety HD mod ma jeden minus - zmienia przeszkody na polu bitwy w stosunku do ZE/Complete, a to sprawia, że traci sens granie na arenie konwentowej (gdzie układ przeszkód ma znaczenie). Co za tym idzie, nie mogę nagrywać areny na HD modzie :(

Co do ustawienia po prostu 16:9 to nie jest łatwo. Generalnie złota edycja na laptopie jest jakaś nienagrywalna. Załóżmy, że mam ustawioną rozdziałkę 1366 na 768, a w programie nagrywanie na full screen. Wtedy program w trakcie nagrywania i tak sam się przestawia do nagrywania małego okna (nagrywa niby sam ten kwadratowy obszar gry) ale potem na wyprodukowanym filmie i tak są dodane czarne pasy z boku.

Lord Baffourd PW
28 czerwca 2015, 00:07
No to inaczej. Próbowałeś waść zmieniać na czas nagrywania/grania rozdzielczości pulpitu na 800x600? Może to pomoże. W ostateczności można też pobawić się konwersją video, ale to może okazać się niewygodne.

Pozdrawiam

ShaggoN PW
6 sierpnia 2015, 15:29
Witam :)
Jest pewien patent. Mam Windows 10 Pro N, także rozwiązanie tyczy się wszystkich nowych systemów (zarówno x86 jak i x64). Miałem dokładnie ten sam kod błędu. Długo nad tym siedziałem, aż w końcu się udało. Niestety pozwoli wam to tylko grać w okienku (ale lepszy rydz, niż nic prawda?).

ROZIĄZANIE:
1. Utwórzcie sobie skrót do pliku uruchamiającego grę (domyślnie tworzy się on na pulpicie oraz w menu start zaraz po instalacji).
2. W zakładce "Zgodność" włączcie tryb zgodności dla Windows XP (z dodatkiem Service Pack 2).
3. W zakładce skrót w polu Uruchom wybierzcie "Zminimalizowane". Zastosuj i OK.
4. Odpalcie grę (włączy się) i wywołajcie ją z paska zadań. Przyspieszcie wstęp. Gra będzie totalnie w paskudnych kolorach.
5. Wciśnijcie F4, żeby wyłączyć pełny ekran. Gra przełączy się do okienka i wrócą normalne kolory. Teraz tylko ustawcie sobie żądaną rozdzielczość w opcjach.

Wszystko zadziała też bez trybu zgodności, jednak bez niego gra mi się cholernie zawieszała. Także zalecam też jego użycie.

Życzę miłej gry. :)

Orzie PW
6 sierpnia 2015, 19:23
Możesz pomóc wątek na Forums of Enroth :)

http://heroes2.forumactif.com/t226-launching-heroes-2-on-modern-systems-win-8-win-10

Saki PW
7 października 2015, 05:34
Potrzebuję pomocy z bardzo ważkim problemem, który mocno uprzykrza mi życie. Nie jestem pewien, czy wina leży po stronie gry, czy po stronie systemu operacyjnego...

Za każdym razem, kiedy zapiszę tworzoną przeze mnie mapę, dzieje się z nią coś dziwnego. Plik ją zawierający staje się nie do zlokalizowania przez komputer, nie znajduje się również w folderze. Chociaż mapę można wybrać z okna otwierania scenariusza w edytorze, znajduje się na niej ikona kłódki. Kiedy jednak próbuję pomieszać coś w ustawieniach prywatności, nie jestem w stanie dokonać niezbędnych zmian, gdyż pokazuje mi się komunikat, że dany plik nie istnieje w podanej lokalizacji. Wyszukiwanie systemowe również nie przynosi rezultatów. Problem pojawił się na dwóch komputerach, na dwóch różnych wersjach gry (jeden - wersja GOG, drugi - Extra Klasyka CDP), obie maszyny działają jednak na tym samym systemie operacyjnym - Windows 7. Domyślam się, że źródłem problemu powinien być właśnie on, nie mam jednak bladego pojęcia, jak zaradzić całej sytuacji. Czy komuś przydarzyła się podobna sytuacja? Jestem w dość kiepskim położeniu, gdyż ryzykuję utratę wielu godzin żmudnej pracy.

Dark Dragon PW
7 października 2015, 08:50
To standardowy zabieg W7. Edytor jednak dalej powinien widzieć mapy i móc je otworzyć. Przynajmniej tak było u mnie.
Można też bawić się w pokazywanie ukrytych plików w folderze. Kłódka oznacza, że potrzeba uprawnień administracyjnych do ich modyfikacji.

Saki PW
7 października 2015, 13:24
Otwieranie nie jest problemem - problemem jest niemożność skopiowania lub przesłania tego pliku na inny komputer (co muszę zrobić, gdyż jedna z rzeczonych wcześniej maszyn będzie niedługo oddawana i nie będę miał do niej dostępu). O tyle o ile wiem, jak "rozbroić" kłódkę, o tyle problemem jest właśnie "ujawnienie" pliku, gdyż nie pokazuje mi się on nawet po ustawieniu wyświetlania ukrytych plików i folderów...

Dark Dragon PW
7 października 2015, 18:01
Zapisz ten plik np. na pulpicie.

Saki PW
7 października 2015, 18:07
Bangla! Dziękuję:)

F3RST PW
11 października 2015, 13:31
Problem: Gram sobie właśnie kampanię Shadow of Death. Przeszedłem dwie misje pierwszej kampanii. Chciałbym przenieść sobie save z tej kampanii na laptopa (ostatnio rzadko bywam w domu). Jednak nijak nie mogę tych zapisów znaleźć. W folderze "games" tam, gdzie są pliki gry ich nie ma. W dokumentach też nie znalazłem. Co ciekawe, gra bez problemu zapisy czyta. Tylko nie wiem, gdzie one są.
Pomóżcie proszę, czekanie tydzień, by zagrać kolejną mapkę to tragedia :(.

zmudziak22 PW
12 października 2015, 22:55
Format Zapisów w H3:
.GM1 (pojedynczy scenariusz)
.GM2-GM8 (multiplayer)
.CGM (kampania)

F3RST PW
13 października 2015, 19:34
Dzięki wielkie. Nie wiedzieć czemu, musiałem wyszukiwać wszystkie pliki z rozszerzeniem *.CGM, by dostać się do tych plików.

Demorator PW
27 października 2015, 15:56
Mam problem z uruchomieniem Heroes 4 na Windows 10. Na 8.1 chodziło bez większych zarzutów, a teraz po aktualizacji nawet nie chce się włączyć - pojawia się tylko na kilka sekund kółeczko przy kursorze. Próbowałem reinstalacji i trybu zgodności z XP, ale nie pomogło.
Proszę o pomoc.

Edit.
Nie dochodzi nawet do momentu, w którym powinien się zorientować, że nie ma płyty w napędzie.

Matheo PW
29 października 2015, 16:53
Zna ktoś może jakiś program, którym można nagrywać filmy z Heroes I i II? Program, którego na ogół używam nie daje rady.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel