Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [What if...] A gdyby NWC wydało Forge?
komnata: Podziemna Tawerna

Eternal PW
8 października 2015, 20:21
Witam wszystkich serdecznie. Ostatnio znowu ożyła tocząca się od lat dyskusja na temat tego, czy miasto Forge pasuje do serii HOMM. Stosunkowo niedawno doszło też do wydania Forge pod VCMI przez naszych grotowych modderów. Próby jego dodania do gry także trwały od lat. Dziś ja chciałbym zaproponować wam jeszcze jedną dyskusję (a właściwie gdybanie) na temat Forge, której o dziwo nikt jeszcze na Grocie nie podjął, a przynajmniej nie znalazłem jej śladów. Oto pytanie, które chcę wam zadać:
Co by było, gdyby New World Computing i 3DO jednak wydały Forge w ramach Heroes of Might and Magic III: Armageddon's Blade?
Gwoli jasności: Nie chodzi mi o fabułę HoMM, tylko o świat realny i internet. Co waszym zdaniem by się stało, gdyby twórcy nie ugięli się pod hejtem części fanów i wydało Forge? Albo gdyby NWC przygotowało się należycie do E3 i na konferencji nie pojawiły się "kwiatki" pokroju Naga Tanka? Albo - jeśli informacje, że Forge wycofano z przyczyn technicznych, były prawdziwe - gdyby 3DO dało NWC więcej czasu na skończenie gry? Jak myślicie, czy wydane Forge zdobyłoby większą rzeszę fanów? Czy sprawiłoby, że Ubisoft nie wymyśliłby Ashanu z uwagi na tych fanów i kontynuował Stare Uniwersum? Jak - pozytywnie czy negatywnie - wpłynęłoby Forge na wyniki sprzedaży AB? A może jakieś wydarzenia związane z wydaniem Forge skłoniłyby 3DO do zmiany polityki dystrybucyjnej, ratując je przed plajtą lub ją opóźniając? Jak waszym zdaniem wydanie Forge wpłynęłoby na wygląd H4? H5? MM8? MM9? LoMM? A co z moddingiem? Co waszym zdaniem goniłoby fanów do aktywności, gdyby Forge już istniało? Jak potoczyłyby się losy moddingu? Jak wyglądałby wtedy WoG? Czy powstałaby Hota albo VCMI? A Grota i inne portale o serii MM? Czy wydanie Forge wpłynęłoby na ich historię?
Pamiętajcie, że H3:AB było szczytem kariery serii MM. Następne części sagi były niżej oceniane i - poza H3:SoD - sprzedawały się coraz gorzej. Forge, jako element AB, mogło znacznie wpłynąć na losy Mocy i Magii...
Tyle wprowadzenia ode mnie. Odnieście się do moich pytań lub stwórzcie własne teorie!
All-New, All-Different Eternal

Alamar PW
8 października 2015, 20:24
Wrota Żywiołów wyszłyby w drugim dodatku dopracowane.

Tarnoob PW
8 października 2015, 20:37
Eternalu, masz ode mnie piąteczkę i tłustego plusa – kup sobie cukierka albo cokolwiek, co tam sobie lubisz.

To faktycznie dziwne, że nikt jeszcze nie podjął tego wątku. To strona, gdzie jest chyba naj­większe skupisko zwo­lenników Forge w Polsce, jeśli nie na świecie, a jednocześnie spora grupa uważa(ła), że seria (pod)upadła po H3, a twórczość Ubi to uzurpacja. To dziwne, że jeszcze nikt nie powiedział: „gdyby weszło Forge, do tego by nie do­sz­ło”. Tym dziwniejsze, że jeszcze nikt nie użył tego jako argumentu za Forge – tzn. nikt go nie bronił hipotezą, że dzię­ki niemu NWC mogłoby nie upaść.

Uważam, że Forge wywołałoby sensację i nawet negatywne komentarze zwróciłyby uwagę, podbijając sprzedaż. Mogłoby to też przyciągnąć sporą grupę fanów sci-fi i steampunku, którzy inaczej by się nad serią HoMM-MM nie pochylili. Poza tym WŻ byłyby bardziej dopracowane, SoD wpro­wa­dza­ło­by nowe miasto i to też przesądziłoby o je­go sukcesie.

Niestety nawet zwiększenie krótkofalowego sukcesu i dodatkowy rozgłos – który i tak był ol­brzy­mi – nie zmieniłyby ryzykownej polityki 3DO, które chciało korzystać z okazji i wydawać wszystko jak najszybciej, nawet w niskiej ja­ko­ś­ci (HC, H4, MM9, Legends), a nawet bez NWC (Cru­saders, Warriors, Shifters).

Dlatego uważam, że krótkofalowo sukces tej marki byłby bardziej burzliwy i spektakularny, ale i tak wyszłoby na je­d­no. Mimo wszystko to nie wycofanie Forge przesądziło o upadku 3DO i NWC, ale jednocześnie zachłanna i roz­rzu­t­na strategia tego pierwszego (inwestowanie ostatnich osz­czę­d­no­ś­ci).

Morglin PW
8 października 2015, 22:49
Myślę, że sytuacja wyglądałaby podobnie jak przy premierze Heroes IV, które to, jak powszechnie wiadomo, wprowadziło do serii naprawdę radykalne zmiany. A fani zareagowali na nie... różnie. Skrajnie różnie. Znaleźli się zarówno zwolennicy przemian, jak i przeciwnicy (a także narzekający na błędy i niedopracowanie, no ale ich pomińmy). Wydaje mi się, że po wydaniu Kuźni również wyodrębniłyby się dwa "obozy" graczy o odmiennych poglądach. A ja dziś, zamiast odpowiadać w temacie "A gdyby NWC wydało Forge?", pisałbym pewnie w "A gdyby NWC nie wydało Forge?". :3

I szczerze mówiąc, trudno mi jest napisać coś więcej. W czasie premiery AB nie umiałem jeszcze chodzić oraz mówić, więc ciężko mi sobie wyobrazić, jak wtedy wyglądało wydawanie gier komputerowych, jaką mentalność mieli gracze, jakie były trendy w kulturze popularnej, i tak dalej. Wiem co prawda, że równomiernie z Hirołsami ukazywała się seria Might and Magic, jednak ona zawsze kojarzyła mi się ze znacznie mniejszą liczbą odbiorców. Aczkolwiek jestem pewien, że obraz Hirków jako gry fantasy był w owych czasach zakorzeniony w świadomości większości graczy tak mocno, że skutecznie mógł go przełamać tylko i wyłącznie naprawdę dopracowany produkt. A czy takim byłoby Forge od NWC? Tego niestety nie dowiemy się nigdy.

Pointer PW
9 października 2015, 01:13
Hmm... ja osobiscie ciesze sie, ze Forge nie wyszlo... jesli swiat podzielilby sie na 2 obozy graczy, to ewidentnie bylbym w obozie przeciwnikow Forge. Juz sama zapowiedz w ktorejs z gazet o grach w tamtych czasach wywolala u mnie wowczas reakcje, ktora obecnie okresla najlepiej skrot: WTF???
Dla mnie Heroes to gra fantasy, a nie sf. Tak, wiem, zwolennicy fabuly Starego Uniwersum zaraz mnie zakrzycza, ze jestem ignorantem, ale szczerze mowiac, fabula malo mnie obchodzi. A jesli juz mam wybierac to wole fabule Ashanu niz Antagarichu, mimo iz pod wzgledem grywalnosci uwazam h3 za najlepsza czesc. Ale dla mnie heroesy to przede wszystkim godziny, dni i miesiace spedzone na grze w trybie hot seat z przyjaciolmi, ktorzy tak jak ja uwielbiaja fantasy :-)
P.S. sorry za brak polskich znakow, pisalem z komorki
temat: [What if...] A gdyby NWC wydało Forge?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel