Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - wymagania
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Failanis PW
30 lipca 2015, 08:27
@Euronymus - nie wszystkich stać na wydanie 1000PLN na kartę graficzną. A poza tym to chyba nie temat do dyskusji na temat opłacalności zakupów ;)

Euronymus PW
30 lipca 2015, 11:57
Po prostu uznałem, że jak ktoś będzie zmieniał konfigurację komputera na nowszą pod Heroes VII to takie informacje będą przydatne. Oczywistym jest, że jeśli nie masz 1000 zł to tej karty nie kupisz. Pisałem, że warto kupić takie bo z doświadczenia wiem, że przy tego typu grach karty słabsze niż podałem ledwie zipią i grę trzeba uruchamiać w średnich detalach.

Failanis PW
30 lipca 2015, 13:55
Uwierz mi, wiele jest takich osób, którym to nie przeszkadza ;)

Ursus PW
30 lipca 2015, 14:01
Ja tam mogę grać na minimalnych, ale na średnie ustawienia chyba mogę sobie pozwolić.

Euronymus PW
30 lipca 2015, 20:54
@Failanis W sumie racja. Jak się nie ma, co się lubi to się lubi, co się ma. Chociaż przy nowych Herosach grafika w mojej ocenie jest ważna, bo naprawdę wątpię czy jakakolwiek część dogoni klimatem Heroes III i II, które nie potrzebowały pięknej grafiki żeby cieszyć, więc muszą odrabiać straty grafiką.

Zaczynamy rozmawiać nie na temat. Grając w betę na Intel Core i5 4750 i karta graficzna GeForce 760GTX grałem na detalach maksymalnych, ale pojawiały się spadki wydajności.

gryfheroes6 PW
11 sierpnia 2015, 17:00
Najbardziej właśnie nie lubię czekania na werdykt: czy gra u mnie "pójdzie". Z jednej strony Heroes VI poszedł na spoko (a wiele wspólnego widzę miedzy VI a VII).

Mnie najbardziej martwi nastąpienie takiej sytuacji :/
"Tyle śledzenia, ochów i achów a tu po okazaniu oficjalnych wymagań - smuteczek"

Dlatego chcąc tego uniknąć zapytuję Was:
czy z takim sprzętem- laptopem mogę żyć spokojnie aż do premiery H VII?

Procesor:Intel Core i7 4510U (2000MHz)
Karta Graficzna:Nvidia GeForce GTX 850M
Pamięć RAM:8GB
System Operacyjny:Windows 8

Pozdrawiam

flapdzak PW
11 sierpnia 2015, 17:48
Sprawdź na Can you run it. :P

gryfheroes6 PW
12 sierpnia 2015, 11:39
Rzeczywiście, trzeba było sprawdzić na CYRI :)
Wyszło, że nie spełnia podstawowych wymagań,

głównie przez procek mam bóle :D
Minimum: Intel Core i5 660 3.3 GHz or AMD Phenom II X4 955 @ 3.2 GHz
You Have: Intel(R) Core(TM) i7-4510U CPU @ 2.00GHz (http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core-i7-4510U.115026.0.html)
najlepszy to mój nie jest :/
porównanie znalezione w internecie mojego procka i wymaganego: http://www.cpu-world.com/Compare/92/Intel_Core_i5_i5-660_vs_Intel_Core_i7_Mobile_i7-4510U.html

Odnośnie karty graficznej
Fakt, ze gram na laptopie, mobilne karty graficzne nie są oficjalnie wspierane przez producentów gier, dlatego chyba w teście wyszło, ze nie spełnia moja karta wymagań. Jednak patrząc na http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html i płynności w grach które są "top-10" to chyba jakoś to udźwignie :)



Jednak nadal mam obawy i nadzieje. Heroes VI "poszedł" spokojnie. Dlatego prosiłbym o Wasze opinie (szczególnie dot. procesora) bo szczerze mówiąc mam prawie zerowe o tym pojęcie :)

Failanis PW
12 sierpnia 2015, 13:06
I procek i karta dadzą radę. Ta strona jest trochę upośledzona w swoim działaniu. Weź pod uwagę, ze producenci odnoszą sią zawsze do PC'towych sprzętów i ta strona robi to samo. Na swoim poprzednim laptopie (kupionym 6 lat temu) grałem np w D3 mimo że teoretycznie nie spełniał wymagań. W przypadku laptopów często wydajność ratuje mniejsza rozdzielczość ekranu. Co do procesora to tak na przyszłość - jeśli nie zależy ci na teoretycznie dłuższym czasie pracy na baterii, nigdy nie wybieraj modeli low voltage (U na końcu).


gryfheroes6 PW
13 sierpnia 2015, 14:28
Bardzo chciałem się ustrzec przed serią "U", ale się nie udało :)

Dzięki wielkie za odpowiedź, teraz mogę w spokoju i radości zgłębiać przyszłość czyli Heroes 7

A jak najlepiej sprawdzić jakim zadaniom sprosta mój procesor (bo o kartę jestem spokojny)?

Andriej PW
29 września 2015, 15:33
Do grania w Heroes 7 jest potrzebne stałe połączenie z internetem tak jak w Heroes 6?

Alamar PW
29 września 2015, 15:47
Nie, potrzebujesz go jedynie do aktywacji gry i ściągania patchy.

Dark Dragon PW
30 września 2015, 14:41
Nie istnieje (w ogóle wydają teraz jeszcze dema?). Beta była swoistym demem.

ArekerA PW
30 września 2015, 22:08
Ja mam tak:
- Intel Core i5-3210M
- GeForce GT 630M 2BG vram
- 8GB ram

I sprawdzałem programem do nagrywania, to mi trzymało w becie na minimalnych (których oczywiście nie spełniam) 20fps. Wersji finalnej jeszcze nie testowałem, bo patch duży, a internet wolny.

Dark Dragon PW
1 października 2015, 15:25
Myślę, że to za mało. Gra na starcie używa ponad 2 Gb RAMu (w czasie gry oczywiście więcej), a edytor np. ponad 6Gb RAMu.

Szaman PW
1 października 2015, 20:33
Z najnowszych odkryć: mogę powiedzieć, że na WinXP gra być może pójdzie. Bo jak włączycie grę i wciśniecie alt i tabv to zobaczycie MM:HVII Dx9 64bit. Choć gra BYĆ MOŻE wykorzystuje biblioteki Dx9, który WinXP obsługuje. To twój system "spełnia" wymóg systemowy, ale z drugiej strony, gra wymaga architekturę 64 bitową, a ty masz 32 bit, więc lipa.

Dalej, nie lepiej 2GB RAM, minimum wymagane jest 4GB. Karta Graficzna nawet jej serii nie ma w minimalnych, gdybyś miał kartę z serii wymaganych, nawet poniżej minimalnych byś miał szanse (ale nadal małe) odpalić grę.

Z procesorem, być może by ci się udało, bo czytałem, że ludzie odpalali grę nawet z gorszymi, ale nadal szansa uruchomienia prawie zerowa.

Wyłączanie procesów czy zwiększenie stronicowania, to zmiany wręcz kosmetyczne, nie wpływające czy gra pójdzie czy nie. Zresztą jakby jakimś cudem udało ci się grę uruchomić i to wszystko na minimum, to podejrzewam, że byś miał 5-10 fps, co nie było by grą, tylko slide showem. I sam po 5 minutach byś wyłączył.

Masz tu porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=_Rm0gUBTwLY

Niestety bez poważnego upgrade sprzętu i systemu, nie masz szans by w ludzki sposób pograć w tą grę.

Z tego, co widzę, to jakieś 2500zł minimum byś musiał zainwestować. By w miarę te grę pograć.
Ja mam grę gdzieś w granicach 45-55 fps i narzekam xD

morthi PW
1 października 2015, 21:44
Przecież jest wersja 32 bit Heroes 7 - znajdziesz ją w katalogu Might and Magic Heroes VII\Binaries\Win32

Szaman PW
2 października 2015, 00:21
Właśnie patrzę i rzeczywiście, jest. Nie wiedziałem, myślałem, że tylko 64bit. Bo już na początku Ubi mówiło, że będzie tylko na 64-bitowe systemy. Zawsze coś, szczególnie dla 32-bitowców. Ale nie zmienia to tego dla Wilczego Jeźdźca, że sprzętowo nie wyrabia. Gdyby był blisko minimalnych, to podejrzewam, że by odpaliłby, bo wielu odpaliło, ale z drugiej strony, czy warto się męczyć z grą, w której max będzie miał 5-10 fps?

KammerKammerPrzecinki.

lord szszszsz PW
5 października 2015, 12:27
Hej, mam pytanko, gram w Heroes 7 na karcie graficznej ati radeon hd 5700 series i gra działa mi dość dobrze, wszystkie ustawienia grafiki gry ustawiłem na "wysokie". Mapa i bitki jednak wyglądają dość słabo... Jak myślicie, czy jeśli kupiłbym lepszą kartę graficzną, grafika gry się poprawi?

Yogoort PW
5 października 2015, 12:55
lord szszszsz - i tak, i nie. Na zwykłym full HD gra nadal ma brzydkie pola walki. Kiedy jednak odpaliłem na 4k, lub na rozdzielczości pomiędzy full HD a 4k - wtedy jest naprawdę spory przeskok jakości, w moim odczuciu oczywiście. Dodam jeszcze, że nie ma monitora/telewizora 4k, tylko odpalałem ten tryb na wymuszonym trybie karty graficznej, która skaluje 4k do full HD.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Heroes VII - wymagania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel