Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Jon van Caneghem
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Acid Dragon PW
7 kwietnia 2005, 15:38
Jak donosi 7.IV.2005 Celestial Heavens, a raczej - David Mullich, który pojawił się na tamtejszym forum, legendarny mistrz, założyciel NWC i pierwszy twórca gier HoMM-MM, Jon van Caneghem może zostać bez pracy. Firma NCsoft, która go zatrudniła przy pracy nad pewną grą mmorpg najwyraźniej zmieniła zdanie i postanowiła skasować ten projekt... zobaczymy, co będzie dalej...

Rabican PW
18 kwietnia 2005, 23:46
Nie może być! Jeśli to prawda, gotów jestem w razie potrzeby zorganizować zrzutę pieniędzy dla Mistrza. Chociaż pewnie na razie nie będzie mu ich brakować... Zresztą i tak mam nadzieję, że to tylko pogłoski (lub czyjś okrutny żart).

Haregar PW
19 kwietnia 2005, 12:40
Oj, nie sądzę... Takie żarty to już musi być prawda. Cóż, pozostaje czekać. Mam nadzieję, że ten co trwał z heroesami w dobrych (np. hit III) lub złych (the forge) sytuacjach... (...)

Dru PW
22 kwietnia 2005, 16:19
Hhmmm...... interesujące, interesujące, nasuwa mi sie takie równanie:

JVC bezrobotny = szukanie pracy = wolne miejsce w Ubisoft = Ubi przyjmuje JVC = JVC pracuje nad nową częścią Herosów !

Haregar PW
22 kwietnia 2005, 16:26
Mądre Dru, bardzo mądre :p . Chyba gwiazdy poprowadzą losy i będziemy mielu nowe, lepsze doznania ;) .

Acid Dragon PW
22 kwietnia 2005, 17:41
otóż problem jest przy tym drugim przejściu w tym rozumowaniu - Ubisoft zwyczajnie może nie mieć najmniejszego zamiaru zatrudniać 'jakiegoś' byłego mistrza...

Haregar PW
22 kwietnia 2005, 18:11
Oczywiście, wczoraj hitem dzisiaj smieciem, heh. Wg. mnie mówienie o JVC "byłym" yo troche dziwne. Gdyby dali go na próbe, to może by coś zdołał zrobić ;) .

Dru PW
22 kwietnia 2005, 19:18
W sumie można by nad tym spekulować długo, ale :

Jeśli Ubi na samym początku proponował JVC prace przy nowych Heroes'ach to czemu by nie mial zrobić tego teraz? Możliwe, ze prace sa juz tak zaawansowane (a pewnie juz są) ze nie ma sensu go w tym czasie przyjmować do ubi teamu

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2005, 13:36
Ano właśnie - nawet, jeżeli jednak JvC znalazłby się blisko projektu, choć wg mnie są na to minimalne szanse, to i tak raczej już niewiele może zdziałać. Główna koncepcja gry, styl grafiki i podstawowe elementy grywalności już zostały uzgodnione. Teraz już tylko można to do końca realizować i ewentualnie jakieś szczegóły zmieniać (np. to jaki potwór ja jakim poziomie powinien być w jakim zamku).

----------------------------------

Potwierdzenie: JvC rzeczywiście opuścił NCSoft. Jeden z pracowników powiedział "JvC opuścił firmę, by podążać za innymi zainteresowaniami. Życzymy mu wszystkiego najlepszego."

Brzmi to tak, jakby sam, z własnej woli opuścił NCSoft, ale nie jestem o tym wcale przekonany.

Haregar PW
24 kwietnia 2005, 20:09
To właściwie jak już wszystko jest uzgodnione w H5 to nie ma o czym gadać :P Ale co do następnej części postu, to może jednak został "wydalony" ? Kto to wie... (chyba sam Bóg)

Rabican PW
11 maja 2005, 07:57
Niech to szlag... Co to się porobiło... HoMM robią bez JvC... A przecież mają dowód na to, że tylko jego ręka może stworzyć arcydzieło należące do tej serii (patrz: HoMM4, powstające z dość małym jego udziałem i przez to dużo słabsze od HoMM3). Hmm... Może zorganizujemy mały strajk ;)?

Kaazam PW
30 maja 2005, 14:04
Popieram. Zwalniają geniuszów a na ich miejsce wstawiają deb... Ciekawe jak wyjdzie Heroes V bez jego udziału. No to do strajku.

Alamar PW
25 września 2006, 17:37
Gdyby ktoś przegapił nius na Celestial Heavens, to informuję, że JVC przestał "rozbijać się bryką" po Kalifornii i powrócił do tworzenia gier.

Acid Dragon PW
25 września 2006, 18:51
To dobre wieści.
Może nawet za kiś niedługi czas jakiś kontakt da się z nim załapać?

Xian PW
25 września 2006, 19:32
Hehe zapewne miałbyś setki pytań ;)

Tak swoją drogą ciekawe, co by wynikło z zatrudnienia JVC do Ubi/Nival i kontynuowaniu nowej [Ashan] Sagi Heroes. Może Ubi pozwoliłoby na kontynuowanie Heroes III & M&MVIII... Wiem bujam w obłokach.

Acid Dragon PW
25 września 2006, 20:54
Obawiam się, że w tym wypadku od raz objętej drogi nie ma powrotu.

Nie mniej jednak, jestem w 100% przekonany, że gdyby dane było JvC współtworzyć Heroes VI, to zadbałby on o to, co najważniejsze, a czego wg mnie w Heroes V brakuje - o grywalność.
Raczej nie wróciłby fabularnie do poprzednich gier, ale kto wie...

i faktycznie - pytań co nieco bym miał :).

Trang Oul PW
25 września 2006, 21:57
Ja też, np. skąd pochodzą aniołowie :P. Zapewniam, że nie dostanę ataku serca.

Xian PW
25 września 2006, 22:22
A co byście powiedzieli, gdyby JVC zaczął tworzyć nową gre dajmy na to Horses of War ;) i byłaby to nieoficjalna kontynuacja Heroes i M&M? Na zasadzie zmienionych lekko nazw własnych?

MCaleb PW
25 września 2006, 22:30
>>> Na zasadzie zmienionych lekko nazw własnych?
Gemms polowałaby na sztukmistrza l'Sandroo wraz z baronem Craig Hakiem i leśniczym Żellu na kontynencie zwanym Errathią. Natomiast kampania zwałaby się The Meadow of Zgred. :P

Co jak co, ale może już lepiej zostawmy starą fabułę w spokoju, ale za to rozwiejmy wątpliwości otaczające ją, jak rój much świeże ścierwo rozgniecionego szczura.

Acid Dragon PW
25 września 2006, 23:06
porównanie nieco niefortunne...

nie mniej jednak faktycznie chyba wolałbym nie widzieć gdzieś podróby fabuły HoMM-MM nawet, gdyby Autorem podróby był Autor oryginału.
ehhhh.... Gdyby tylko była jakaś możliwość stworzenia epilogu niedokończonych wątków...
strona: 1 - 2 - 3
temat: Jon van Caneghem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel