Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H1] Heroes I na Androidzie
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Morglin PW
6 września 2015, 17:59
Próbował się tu ktoś bawić w uruchamianie dosowych gier na swoim telefonie? Ja ostatnio bawię się z pierwszą częścią Hirołsów i mimo że nie miałem większych kłopotów z zainstalowaniem oraz włączeniem jej za pomocą androidowego FreeBoxa, to pierwszy spory problem napotkałem już w samej rozgrywce, przy rozdzielaniu armii między bohaterami, do czego, jak powszechnie wiadomo, potrzebny jest klawisz Shift - niestety, przytrzymanie tego na klawiaturze ekranowej nie działa, a w opcjach emulatora nie widzę żadnej pomocnej opcji. Ktoś poratuje?

Kastore PW
6 września 2015, 20:45
Raczej sobie nie poprzenosisz, bo androidowy FreeBox nie obsługuje tych bardziej zaawansowanych opcji sterowania w grach, więc masz dwa wyjścia:
1. Ściągnąć jakąś zmodyfikowaną wersję H1, która z tego, co wiem, nie istnieje, albo...
2. Samemu zaimplementować jeśli umiesz, a jeśli nie umiesz...
To masz pecha. ^^
A tak z cyklu "opowieści zgreda", kiedyś chciałem odpalić MM4 na Androidzie za pomocą powyższego emulatora. Niby się udało, bo rzeczywiście odpaliłem, ale nie mogłem ani atakować, ani w zasadzie używać jakichkolwiek innych czynności poza bodajże chodzeniem. Pokminiłem w necie jak owy problem rozwiązać i dostałem odpowiedź, że jeżeli sam nie zrobię wersji działającej pod Androida to ni dudu nie zagram. :/

Baronus PW
6 września 2015, 20:51
U góry jest taki piorun i tam są klawisze. Niestety shift nie działa. To może dotyczyć tylko tej jednej gry na Free Box...
Za to rozdzielanie działa na Magic Box.

Zoltar PW
10 września 2015, 22:24
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, choć wymaga pewnych (raczej niewielkich) nakładów finansowych, a i nie w każdej sytuacji może to być wygodne - otóż można jeszcze kupić klawiaturę na USB/microUSB (i ewentualnie przejściówkę) :) u mnie na tablecie śmiga aż miło i w H2/H3 wszystkie skróty klawiszowe działają :)

Z kolei mam pytanie co do pierwszej części Herosów - co muszę zrobić jak wyskakuje mi komunikat "Unable to access CD Drive"? Czy to znaczy, że moja wersja Herosów chce mieć napęd CD (i pewnie płyt z grą w nim) i powinienem poszukać wersji bardziej DOSowej? Czy problem leży gdzie indziej i głupoty gadam? :D A, byłbym zapomniał - korzystam z FreeBox'a :)

Morglin PW
10 września 2015, 23:26
Po prostu przy wpisywaniu pierwszej komendy (tej z mount) musisz dodać na końcu "-t cdrom". Powinno to wyglądać mniej więcej tak: "mount c ścieżka_dostępu_do_gry -t cdrom".

Też jak ktoś potrafi coś wyczarować, by nie trzeba było za każdym razem wpisywać tych komend, to byłbym wdzięczny.

Baronus PW
11 września 2015, 13:29
Właśnie! Można pościągać różne klawiatury. Któraś może zaskoczy. Sam poszukam bo używam. Telefoniczne z tego co widzę działają lepiej. Tabletowe potrafią nie działać :-)
Eliminacja ciągłego wpisywania jest prosta. Wszystkie stare gry w jeden folder np. sdcard/sg
Szukasz w tablecie folder freebox lub magic dosbox (tu to nawet można to zrobić w samym magic db bo jest opcja). Tam w pliku konfiguracja piszesz:
cd sg
mount d sdcard/sg -t cdrom
Wtedy zawsze wchodzisz w te gry jak wchodzisz w dosbox. I zawsze masz ustawione eliminowanie płyty.
I piszesz tylko nazwę gry:
cd h1
heroes
I już. Ja tak mam.
A to są jakieś Heroes III na Dos?

Zoltar PW
11 września 2015, 23:48
Dzięki wielkie! Teraz wszystko działa - no, może poza dźwiękiem w menu gry :)
Co do konfiguracji FreeBoxa to zaraz będę testował :)
A co do Herosów III to miałem na myśli apkę VCMI z google store ;)

avatar PW
12 września 2015, 08:24
Heroes 3 w wersji HD Edition ma oficjalną (i płatną) wersję na IOS i Androida. Ot, tak dla przypomnienia.

Drwal PW
12 września 2015, 08:45
Zgoda, ale ta wersja jest tylko na tablety. Na telefonie trzeba sobie radzić innaczej.

Baronus PW
12 września 2015, 13:17
VCMI ;o) To wiem, działa świetnie dotykowo, nie trzeba myszą trafić nawet tylko palcem.
Muzyki na Dosówce nie ma. Są tylko odgłosy.
Klawiatura nie pomaga. Ściągnąłem specjalną z shift i nie działa ani na Free ani na Magic Box. To musi być wbudowane w emulator widocznie.
temat: [H1] Heroes I na Androidzie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel