Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [H3] Spolszczenie do H3: Complete [beta]
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 - 4

zoltan PW
18 listopada 2013, 21:49
Coś się pokiełbasiło - jaką masz wersję Heroes 3 Complete? Z Goga? Upewnij się, że nie masz żadnych plików poza plikami .lod,.snd,.vid w folderze data. Albo najlepiej spróbuj zainstalować grę na czysto i zainstalować spolszczenie - nie powinny się pojawić takie kwiatki, teksty kampanii powinny być przetłumaczone.

CRW PW
21 grudnia 2013, 15:48
Odświeżę trochę temat.

Korzystając z grafik dołączonych do gry zrobiłem polskie buttony i menu główne.

Do działania z H3 Complete wymagany jest HD Mod (inne offsety przycisków w wersjach pl i eng).
Da się też zainstalować na złotej edycji (jeśli ktoś chce zmienić sobie ekran główny), wtedy żadne dodatkowe modyfikacje nie są potrzebne.

Mam nadzieję, że komuś się przyda :D

Pociągnij za sznurek.


JoshinPl PW
5 października 2014, 16:37
Witam wszystkich, troche odkopie ten temat pozniewaz mam maly problem. A wiec wszystko przebiegalo zgodnie z planem oprocz 1 szczegolu, nie mam w mojej wersji folderu heroes3/data. Zgodnie z instrukcjami stworzylem taki i tam wkleilem plik z snd ale niestety tlumaczenie dialogow z filmikow nie dziala. Dodam ze korzystam z HD moda i mam zainstalowana latke ze strony goga, gra pobrana wczoraj na czysty system, oczywiscie wszystko oryginalne :)

cos ktos wie jak to rozwiazac?

zoltan PW
8 października 2014, 22:00
@up spróbuj tak:
1. ściągnij mmarchive ( http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=112 )
2. otwórz plik heroes3.snd z paczki ze spolszceniem
3. wyeksportuj jego zawartość
4. otwórz plik heroes3.snd z folderu data
5. wrzuć wyeksportowane pliki do pliku heroes3.snd z folderu data

i powinno grać :)

JoshinPl PW
9 października 2014, 16:35
Dzieki wielkie, wszystko smiga :)

rad19dym PW
25 stycznia 2015, 23:10
Witam serdecznie.
Mam problem z tymi buttonami od DRW.
Gdy uruchamiam instaluj.cmd, klikam 1 (opcja dla Heroes 3 Complete + HD Mod) i akceptuję, to pisze mi "Nieprawidłowa komenda, wciśnij dowolny klawisz, aby wrócić do menu głównego".
Oczywiście skopiowałem to do folderu Data, jak było napisane w Readme.
Mam wersję gry z GOG-a, jeśli to jest istotne.
Czy mógłby mi ktoś pomóc?

CRW PW
26 stycznia 2015, 10:19
Olej tę paczkę na górze i ogarnij temat w ten sposób:

1. Zainstaluj sobie HD Moda
2. Otwórz katalog z grą i przejdź do \_HD3_Data\Packs
3. Wypakuj archiwum (powinny pojawić się dwa foldery).
4. Przy konfiguracji HD Moda dodaj oba Custom Packi.

Okazyjnie możesz dostawać błędy, że brakuje jakichś plików. Olej i zrestartuj grę.

Paczki mają od razu mapy i pliki tekstowe zripowane przez Zoltana. Jeden czy dwa pliki to poprawki językowe wykonane przez Hellburna - jak Ci nie odpowiadają, to nadpisz pliki językowe tymi od Zoltana (folder Polonizacja albo AB, w zależności od wybranej paczki).

Poza tym są teraz dwie wersje interface'u:
1. Ta co wyżej, do zasania pod tym linkiem
2. Bazująca na interface'ie Armageddon's Blade, dostępna tutaj

Jakby co, prezentuje się to tak:


Niestety nie ma animowanego płomienia :(

rad19dym PW
26 stycznia 2015, 21:22
Mam jeszcze jedno pytanie.
Otóż jako, że to zadziałało, postanowiłem zainstalować Erę II z WoG-iem.
Ściągnąłem również spolszczenie do WoG-a i wszystko działa, lecz pojawił się niewielki problem, gdy zauważyłem, że buttony zostały niezmienione. I pytanie brzmi: czy jest możliwość podmiany tych buttonów?

CRW PW
16 lutego 2015, 22:19
Hej,

Niestety nie jestem w stanie Ci w tym pomóc, bo nie korzystam z WOGa. Sam musiałbyś to rozkminić niestety :/

Vattghern07 PW
4 marca 2015, 23:45
Witam, mam problem. Otóż zainstalowałem spolszczenie zgodnie z instrukcją na wersję z goga i wszystko jest ok, tylko kampania nie jest przetłumaczona. Da się coś z tym zrobić?

zoltan PW
12 marca 2015, 07:20
@Vattghern07 kampania w sensie brak dubbingu w przerywnikach filmowych, czy w sensie tekstów? Jak to pierwsze to: http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2153&page=2#93170

a jak to drugie, to spróbuj jeszcze raz ściągnąć i zainstalować spolszczenie.

Szaman PW
26 lipca 2015, 18:02
Nie na temat, ale poruszono go już tu więc... Mam Heroes 3 Complete (GOG) i Heroes 3 Złota edycja, chce zmienić Menu gry w Complete na ten z Złotej edycji (SOD menu). Jakie pliki muszę skopiować do Complete by mieć taki efekt + jaki program do tego muszę użyć?

Baronus PW
29 lipca 2015, 11:01
Program MMArchive. Jest w nim podgląd.
Co do plików to pobierz paczkę z kompletnym menu jakiejkolwiek wersji oprócz WoG i podejrzyj jakie pliki tam są. Jest ich trochę i musiałbym sam to robic spisać i ci przesłać listę po czym ty byś szukał tego samego itd. Niezbyt sensowne skoro i tak musisz je mieć fizycznie. Są w pliku h3bitmap.lod. Musisz też mieć animację z pliku vid. Bo menu SoD ma animacje. Chyba że ci na niej nie zależy. Najnowsze wersje programów do plików lod i innych MM u znanego grayfaca:

https://sites.google.com/site/sergroj/heroes

Ps. Podmień po prostu pliki video.vid i h3bitmap.lod. Tak będzie najszybciej. Bez żadnych programów. Zdaje się, że są takie same tu i tu. Tylko tabelki trochę się różnią bo w polskiej wersji nie poprawili. Poprawione masz w Jaskini http://h3.heroes.net.pl/uploaded/download/Heroes33patch.ZIP . Wystarczy wrzucić w folder data luzem.

Szaman PW
31 lipca 2015, 22:58
@Baronus Dzięki:) Tylko ostatnie pytanie, ten plik zip co mi linkowałeś to mam wrzucić jako zip czy rozpakowany do data?

Baronus PW
1 sierpnia 2015, 21:07
Plik zip rozpakować. Pliki txt wrzucić luzem do folderu data. Herosi są taką grą, że wrzucone luzem pliki txt i pcx DZIAŁAJĄ! Zmieniają grę. Zatem możesz programami Grayfacea zmienić co chcesz. Na przykład przyrost goblinów jest za mały. Programem texedit zmieniasz w pliku crtraits przyrost z 15 na 20 i już ci rośnie ich 48. A nie 38. Takie proste! A za pomocą MMArchive możesz podejrzeć pliki gry. Widać na nim i animacje i filmy i teksty. Jeśli chcesz coś zmienić możesz. W grocie masz też inne spolszczenie HIII niż to ze Złotej, która nie jest zresztą złota.

superfly86 PW
6 września 2015, 13:33
Witam,
Ja mam wersje H3 complete z Goga
Po zainstalowaniu spolszczenia wyskakują różne błędy związane z dźwiękami
Na pewno ma to związek z podmianą pliku snd
Błędy pojawiaja sie podczas uruchamiania gry, ładoawnia kampanii itp w koncu gra całkowicie się wykrzacza.

Co z tym zrobic ?

Pozdrawiam

Edited:
Juz sobie poprawiłem
Wykorzystałem Złotą edycję z 4 paku. Połączyłem pliki dźwiękowe z nagraniami do filmików i teraz hula.
Jak ktoś potrzebuje poprawiony plik do GOG-a do proszę bardzo :) U mnie działa w 100%
http://przeklej.org/file/8AcdQz/Heroes3.rar

zmudziak22 PW
6 marca 2016, 19:34
Jak ktoś potrzebuje Heroes3.snd z polskim dubbingiem i poprawkami dźwięków stworzeń z HotA to wstawię link.

Zielarz PW
13 września 2016, 00:38
Hej.

Założyłem aż konto specjalnie aby zgłosić, iż spolszczenia nie działają przy wersji gry z GOG.

Nie chodzi tylko a filmiki, ale przede wszystkim o teksty w kampanii.

Chciałem sobie po latach przejść wszystko od początku, tak jak za dawnych lat w polskiej wersji językowej. Tymczasem spolszczenie za nic w świecie nie chce zabajglać :( Angielski znam, jednak do Herosów przyzwyczaiłem się w polskiej wersji i jakoś tak niefajnie widzieć te wszystkie angielskie nazwy. Pomóżcie proszę :)

RustDragon PW
13 września 2016, 19:11
Też mam wersje gog. Miałby ktoś całe spolszczenie? :\

szmotsu PW
1 października 2016, 15:06
Używałeś spolszczenia z HD modem? U mnie w takiej konfiguracji śmiga idealnie :)
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3] Spolszczenie do H3: Complete [beta]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel