Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [wspominki] Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2

royal12 PW
6 września 2015, 07:31
Jestem tu nowy, więc zakładam nowy temat. Poprzez założenie tego tematu, chciałbym abyście wypowiedzieli się jakich jednostek w jakich zamkach wam najbardziej brakuje. Wiem, wiem, że jeszcze będą jakieś DLC, ale już niektórych grywalnych jednostek na pewno nie dostaniemy, choćby z tego względu, że dali niektóre obowiązkowe jednostki tych frakcji jako neutrale, więc nie można będzie ich rekrutować w zamkach. Chyba też, jakieś zamki dodadzą w DLC, ale na razie nic o takich nie wiemy, więc będę pisał - was też namawiam byście pisali. Dobra no to zaczynamy:

- Całe Inferno, a w szczególności - Sukkuby - są neutralne, ale nie można ich rekrutować; Cerbery - dla mnie obowiązek. Mogli by dać do jakiegoś zamku, ale jak dla mnie tylko w Inferno; Czarty - kolejny obowiązek; Diabły - wiem nikt ich nie lubi, ale jeżeli w Przystani są Anioły to muszą być i Diabły;

- Nekro - Rycerze Śmierci - klasyczna wersja; Kostuchy - teraz to chyba przegięli i dali misz-masz Rycerza z Kostuchą, zwyczajna śmierć z kosą jako czempion;

- Przystań - Gryfy - w kampanii mają być, ale jak dla mnie to obowiązek w całości;

- Sylvan - Jednorożce - znak firmowy Leśnych Elfów;

- Inne - Pegaz - oj dawno już go nie było, a mogliby dać choćby Akademii;
Satyr - jakoś mam do tych kozodupców słabość;
Mantykora - Mroczne Elfy;
Zwierzoludzie

KammerKammerWitamy serdecznie w progach Groty. Przed utworzeniem nowego tematu zaleca się poszukanie, czy podobny już nie istnieje. Zatem scalam i przenoszę.
A spacje stawia się po obu stronach myślnika

superzgred PW
6 września 2015, 08:18
A można po polsku? Bo, szczerze, nie rozumiem, co autor miał na myśli.

kuba13131315 PW
6 września 2015, 08:52
Up: Chodzi o napisanie, jakich jednostek najbardziej nam brakuje w konkretnych miastach Heroes 7.

Ursus PW
6 września 2015, 09:11
Chyba chodzi o to, że jakie jednostki z poprzednich części zapadły nam pozytywnie w pamięci, a nie ma ich w H7, bo jeśli chodzi o mnie to najbardziej mi brakuje wielkich smoków z H3.

zmudziak22 PW
6 września 2015, 10:50
W Nekro mamy połączenie Rycerza Śmierci i Kostuchy. Inferno pojawi się zapewne w dużym dodatku. Chyba nie pominą knowań Kha-Beletha. Ba, chciałbym zobaczyć jak Kha-Beleth wycina w pień konkurencje do władzy w Sheoghu.

royal12 PW
6 września 2015, 11:31
Sorry za formę. Chodzi z jednej strony o jednostki, które rekrutowało się w zamkach, a nie ma ich w obecnych; z drugiej strony chodzi o jednostki, które zastąpiłyby te które można dzisiaj rekrutować w zamkach.

Vusapion PW
6 września 2015, 12:28
W sumie sporo można by wymieniać. Zacznę od najsłabszej jednostki, jednak ta jednostka do piątej części była nieodłącznym elementem świata Might&Magic, a więc Chłopi. Występowali albo jako jednostki neutralne, albo jako najniższy poziom Przystani i szczerze jestem nieco zbulwersowany, że tak łatwo odseparowali tą jednostkę.

Kolejne jednostki według zamków, tak w Lochu przede wszystkim brak Mantykor i szkoda mi Krwawych Sióstr z Piątki. Dodatkowo Jeźdźcy Jaszczurów, którzy byli bardzo silną i chyba dość lubianą jednostką w dwóch kolejnych odsłonach zniknęli.

Teraz na tapetę Przystań i tutaj zdecydowanie brak Gryfów w zamku to dość spora innowacja, Siostry Uzdrawiające trafiły jako recykling w postaci machiny. Bardzo fajna jednostka, chociaż z pewnością nie wszystkim się podobała, była Promienista Chwała w poprzedniej części i szkoda, że jej raczej nie zobaczymy, chociaż może pojawi się w dodatku jako jednostka neutralna, bądź żywiołak światła. Zasadniczo nie ma jednostki kultowej frakcji, a mianowicie Zbrojnego, bo mimo wszystko Legionista to bardziej pikinier.

Akademia, praktycznie się nie zmienia i tylko brak Gremlina jest widoczny, ale zastąpili go Cabirem. Mimo wszystko jeżeli nie w Akademii, to fajnie byłoby zobaczyć Gremlina jako jednostkę neutralną.

Nekropolia tutaj brak Ożywieńca czy Ghula z poprzedniej części to bardzo duża strata. Dalej Mumia, która zasadniczo występowała w Nekropolii tylko w drugiej części, jednak wiadomo, że jest nieumarła i smuci fakt, że nie ma jej nawet w neutralach. Niby Żniwiarz jest połączeniem Rycerza Śmierci i Kostuchy, jednak dla mnie bliżej mu do tego pierwszego i z tego powodu chciałbym widzieć dodatkowo Kostuchę z piątki, która była prawdopodobnie najlepszą jednostką frakcji.

W Twierdzy zdecydowanie brakuje Goblinów do których zdążyłem się przez dwie ostatnie części przyzwyczaić i polubić te jednostki. Kolejne jednostki to obydwie magiczne, zarówno Córy nieba i ziemi, jak i Majarze i niestety nie ma teraz żadnej jednostki magicznej we frakcji. Jednostka, którą bardzo pragnąłem zobaczyć, to Ptak Gromu, zarówno w trójce, jak i później w czwórce kapitalna jednostka i ubolewam mocno, że ani razu nie znalazła się ta jednostka na Ashanie, a nie była jako stworzenie półboskie.

Co to za Sylwan bez Jednorożców? Wizytówka frakcji, której nie ma we frakcji. Dalej z miłą chęcią zobaczyłbym Pegazy i najważniejsze latającego smoka z wielką inicjatywą, a nie kroczącą Godzillę, przynajmniej tak miał ów smok wyglądać.

Co do pozostałych jednostek, to skoro mamy 6 żywiołów, to oczekuję tyle samo żywiołaków. Feniks, jednostka, którą także można nazwać kultową jak na razie nie znalazła się w grze. Syrena, zasadniczo ktoś coś pisał, że była w plikach bety, jednak na razie nie wiadomo nic o tym, żeby miała wystąpić w grze przed wprowadzeniem dodatku. Chciałbym też zobaczyć Panterę, którą wprowadzili w poprzedniej części, pamiętam też, że w piątce miał być początkowo Yeti, jednak koniec końców nie znalazł się w grze, fajnie byłoby zobaczyć niekanoniczną jednostkę neutralną.
KammerKammerAkurat Yeti się pojawił w Kuźni.

Viking PW
6 września 2015, 12:29
W Przystani brakuje mi chłopów (H5 udowodniło, że wcale nie muszą być tacy nieprzydatni), w Nekropplis duchów, w Akademii bardziej podobałby mi się smoczy golem jako drugi czempion, a poza tym ,jeśli chodzi o stworzenia 'miejskie', to niczego już mi nie brakuje. Chętnie widziałbym ważki i gorgony z Cytadeli oraz bandytów i trolle jako neutrale.

dvoytek PW
6 września 2015, 15:09
@Viking w Necropolis są duchy, te same co w Heroes VI.

royal12 PW
6 września 2015, 16:03
No chyba nie te same, bo nie mają pasywnej zdolności, niematerialności.

dvoytek PW
6 września 2015, 16:21
Miałem na myśli model.
strona: 1 - 2
temat: [wspominki] Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel