Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Ważne] Zarządzanie modami
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Kammer PW
1 września 2015, 01:06
Zbiorczy post poświęcony ogólnemu zarządzaniu modami.

ERA II

- Instalowanie modów

a) Pliki *. exe:
1. Włączamy niczym dowolny plik instalacyjny;
2. Podajemy ścieżkę dostępu do folderu głównego z ERA II;
3. Zatwierdzamy wszystko;
4. Mamy zainstalowane;

b) Pliki *.zip:
1. Otwieramy plik (zaleca się 7-zip);
2. Eksportujemy zawartość tak, by w folderze Mods był jeden folder, w którym są pozostałe foldery. Zalecane jest tu szukanie fodleru Data. Ten folder jest w każdym modzie, więc stroktura Mods/myEpicMod/Data będzie poprawna;
3. Mamy zainstalowane;

c) Poprzez mod manager (patrz niżej):
1. Wybieramy opcję Add;
2. Wybieramy nasz mod;
3. Akceptujemy wszystko;
4. Mamy zainstalowane;

- Zarządzanie modami

Do tego zadania służy, rzecz jasna, Mod Manager. Można go znaleźć w Tools\Mod Manager\modsmann.exe.
1. Przyciski Move ... - służą do zmieniania kolejności ładowania modów;
2. Enable/Disable - włączają i wyłączają mody, co zmienia listę, na której są wyświetlane mody;
3. Delete/Add - usuwanie i odejmowanie modów;
4. Presets służy do manipulowania zestawami modów. Save, Load i Delete maja oczywiste znaczenie. Same presety są przetrzymywane w folderze presets, który jest w folderze z mod managerem, jako pliki *.txt, więc możliwa jest również ręczna edycja ich;
5. Pozostała jeszcze opcja wyboru pliku wykonywalnego, odpalenia gry i utworzenia skrótu.

VCMI

- Instalowanie modów

a) Pliki *.zip:
1. Ściągamy paczkę z modem;
2. Wrzucamy całość do folderu Mods;
3. W tym folderze może albo folder z modem, albo archiwum zip z nim. Winno to coś zawierać w sobie folder (lub archiwum) content i plik mod.json;
4. Mamy zainstalowane;

b) Launcher:
1. Wybieramy jeden z modów możliwych do ściągnięcia;
2. Klikamy Install;
3. Czekamy chwilę;
4. Mamy zainstalowane;

- Zarządzanie modami

Tu również mamy mod manager, nazywa się on VCMI_launcher.exe i znajduje się w folderze głównym z VCMI.
1. Standardowo otwiera on się nam na zakładce Mods. Widzimy tam swoistą mieszankę modów, na górze mamy możliwość wybierania modów podług naszej chęci;
2. Niżej mamy całą listę modów, strzałeczki przed nazwą niektórych po kliknięciu pokazują wewnętrzne mody, możemy również wyświetlić definiowane przez twórcę szczegóły modów po prawej przyciskiem na dole.
W dolnym prawym rogu mamy przyciski. Są to Install (mod niezainstalowany), Disable i Uninstall (mod zainstalowany i nieaktywny), Enable i Uninstall (mod zainstalowany i aktywny);
3. W dolny lewym rogu mamy przycisk umożliwiający włączenie gry;
4. Nad nim mamy pasek z dwoma zakładkami do wyboru, przejdźmy teraz do Settings;
5. Mamy tu wyłącznie ustawienia gry: rozdzielczość (Resolution), czy gra ma być na pełnym ekranie, ma być odtwarzane intro do gry (Fullscreen, show intro);
6. Jeszcze niżej mamy wybór repozytorium i czy launcher ma je sprawdzać przy włączaniu. Są to źródła modów możliwych do ściągnięcia poprzez opcję instalacji modów przez launcher;
7. Ponad tym natykamy się na możliwości wyboru folderu Data, z którego gra będzie czerpać pliki do gry oraz możliwość zmiany portu sieci i metody kodowania znaków.

Jaszczurzy Alchemik PW
1 września 2015, 16:28
Przy próbie uruchomienia launchera VCMI pokazuje się błąd o treści:VCMILauncher.exe nie jest prawidłową aplikacją dla Win32. Co na to poradzić?

Drwal PW
1 września 2015, 16:35
Nie zainstalowałeś VCMI w folderze z grą, na bank.

Jaszczurzy Alchemik PW
1 września 2015, 16:40
VCMI jest w folderze z grą. Zainstalowane. I wciąż nie działa.

krasnolud99 PW
1 września 2015, 20:21
Może masz windowsa 32bitowego?

Jaszczurzy Alchemik PW
3 września 2015, 19:25
Mam 32 bitowego Win XP. Czy bez 64 bitówki nie uruchomię VCMI?

Baronus PW
3 września 2015, 20:16
Wyjaśnijmy od razu. Launcher VCMI nie działa na Windows XP. Twórcy nie mają tego systemu. Było już wyjaśniane. Można zainstalować za pomocą długiej procedury i specjalnego programu opisanej na stronie VCMI ale nikomu się nie chce tak mordować.

Jaszczurzy Alchemik PW
4 września 2015, 16:48
Czyli w Forge se nie pogram.

Baronus PW
4 września 2015, 17:14
Tablet ewentualnie. Chyba, że ktoś skompiluje na Windows XP najnowszy VCMI i zrobi z tego plik np. 7z. Bez potrzeby launchera. Wtedy i ja bym ściągnął...
Chyba, że sam skompilujesz. Tu są podane procedury, niestety skomplikowane...

http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Main_Page

To jednak trzeba już być obytym z informatyką....

Jaszczurzy Alchemik PW
4 września 2015, 18:17
Wait. Jest może VCMI na Linuxa?

Warmonger PW
4 września 2015, 18:48
Oczywiście, że jest. Do wyboru, do koloru.

Jaszczurzy Alchemik PW
5 września 2015, 07:08
A zwykłe H III Complete na Linuxie uruchomię?
Edit:Na stronie o VCMI pisze że tak.

Warmonger PW
5 września 2015, 10:47
O ile mi wiadomo, nie ma wersji Heroes na Linuxa. Po to między innymi powstało VCMI ;)

DrunkenDragon PW
15 czerwca 2016, 06:53
Zainstalowałem VCMI - rozpakowałem w katalogu z grą Heroes 3 wersja złota edycja.
Za pomocą launchera zainstalowałem - uruchomiłem modyfikacje. W grze mam język rosyjski, pewne rzeczy się mi w trakcie grania nie wyświetlają np. portrety bohaterów lub wyświetlają źle - awans bohatera. Generalnie chciałem zapytać, czy muszę normalnie zainstalować WOG-a. Czy wystarczy przez launchera VCMI? Z umieszczonych zdjęć publikacji z VCMI odnoszę wrażenie, że coś źle zrobiłem. Mam Windowsa 10 (gra i Windows oryginalne).

avatar PW
15 czerwca 2016, 07:30
1. Najlepiej WoGa ściągnąć przez launcher (lepiej usunąć z katalogu Mods WoGa pobranego wcześniej w inny sposób).
2. Po instalacji WoGa w launcherze obok nazwy In The Wake of Gods zauważysz z lewej strony zieloną strzałkę >. Kliknij na nią - pojawią się submody. Odznacz rosyjskie tłumaczenie - powinno wszystko się naprawić.

DrunkenDragon PW
15 czerwca 2016, 11:56
Dziękuje, język się zmienił. Jednak dalej są problemy graficzne np. z portretami.
Jednak myślę, że to mój wewnętrzny problem Windows 10, może jego ustawień. Coś może pomóc?

avatar PW
15 czerwca 2016, 12:35
To nie wina Win10. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że próbujesz update'ować vcmi przez launcher. A taki sposób u mnie też psuł wszystko. Zalecam ściągnąć najnowszą wersję vcmi 0.98g z netu (rozpakować i wrzucić do katalogu H3) i nie aktualizować vcmi przez laucher.

Szaman PW
26 lipca 2016, 18:40
Czy da się zainstalować Mody przeznaczone dla WOG-a na ERA 2?
Ściągnąłem sobie mod "nowi dowódcy" . Wrzuciłem mod do folderu mods i odpaliłem za pomocą Mod Managera, mod pojawia się w menadżerze, ale po uruchomieniu gry, nie działa. Oczywiście wszystko zrobiłem, jak opisano w pierwszym poście. (rozpakowałem itp...)
Pliki mają rozszerzenie/format WOG. A w niej pliki Def i txt.

Czy trzeba jakoś przekonwertować ten mod dla ERY 2, czy to ja robie coś źle?

Drwal PW
26 lipca 2016, 18:52
Oczywiście, że się da. Trzeba jednak zrobić kilka rzeczy, Przede wszystkim Era nie czyta rozszerzenia *.wog. Wszystkie defy muszą być spakowane w plik *.pac. Najlepiej porównaj dwa takie same mody pod WoGa i Ere.

FU 2(WoG) i FU 2 (ERA 2)

Pliki *.wog rozpakowujesz zmieniając rozszerzenie na *.rar.

Szaman PW
27 lipca 2016, 00:02
@Drwal Nadal mam problemy z odpaleniem moda. Rozpakowałem defy i txt z formatu WOG. Otworzyłem MMarchive, stworzyłem nowy plik LOD wrzuciłem zawartość rozpakowanego pliku WOG do nowego LOD, zapisałem. Zmieniłem format na *pac. (niby LOD i pac to to samo). Stworzyłem nowy folder "nowi dowódcy" (bez polskich znaków). A w nim folder Data, do folderu Data wrzuciłem "dowodcy.pac".
Wszystko zamknąłem, Folder "nowi dowódcy" wrzuciłem do folderu mods. Odpaliłem i NIC! Nadal wyświetlają się starzy dowódcy.

Co robię źle?
strona: 1 - 2
temat: [Ważne] Zarządzanie modami

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel