Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wpadki Cenegi (antologie)
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

filus PW
31 lipca 2006, 23:49
W newsie dodanym przez Alamara(w grocie) jest link do strony Cenegi, która rozpoczęła dystrybucję Kronik Heroesów - oto link - http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=397. Spójrzcie proszę na pierszy screen pod opisami kampanii. Ja byłem bardzo zaskoczony;). Co tam robi WoGowy Garfex;)

Alamar PW
3 września 2006, 12:47
Kolejna antalogia, kolejne wpadki Cenegi. Ci co znają fabułę MM, mogą się nieźle uśmiać, przy niektórych opisach MM6-9, choćby:

MM8:
Niszczyciel, wcielenie absolutnego zła i chaosu

czy też:

MM9
Might & Magic® IX stworzono w oparciu o silnik graficzny LithTech 2.5, co gwarantuje bardzo dobrą grafikę

Chyba nie muszę dodawać, że screeny odnoszą się tylko do CoMM.

vinius PW
3 września 2006, 13:00
Cholera, niedawno wydaem kupę kasy na MM7 i 8 a tu proszę... niesprawiedliwość. No cóż, jednak się skuszę skoro dodają Legends :)

Waspwort PW
22 września 2006, 12:56
Inna wpadka związana z Kronikami Heroesów, to pomieszane opisy kampani z tyłu opakowania (obrazek i nazwa kampani- Szarża smoków a opis- Władcy żywiołów)

PS. na stronie podanej przez Filusa 3 i 4 screen jest jakis dziwny. chodzi mi o ramke z liczba jednostek na polu bitwy oraz ramkę wewnatrz miasta.

vinius PW
22 września 2006, 13:04
Co do Cenegi i zapowiedzi Alamara o serwerach LoMM - czy jest szansa, że swe serwery otworzy Ubi?

Alamar PW
22 września 2006, 14:12
Nie wiem Viniek - jutro poszukam informacji jak to jest z LoMM - możliwe, że działa to bez potrzeby serweru, możliwe że Ubisoft coś z tym zrobił (bo wydał reedycję).
Trochę infa o tym powinno być na Celestial Heavens lub forum Ubisoftu o Dark Messiahu (w końcu także multiplayer).
A najpierw to może ktoś mi powie czy widział to w sklepie i czy LoMM działa czy nie.

Acid Dragon PW
22 września 2006, 15:23
Owszem, LoMM działa bez potrzeb kontaktu pośredniego przez serwery 3DO na podobnych nieco zasadach jak gra przez tcp/ip w HoMM - każdy może założyć "serwer" u siebie w domu i hostować grę dla wielu graczy. Lista takich aktywnych w danej chwili domowych "serwerów" widnieje w grze po naciśnięciu odpowiedniej opcji. Można więc również dołączyć do jakiejś gry u kogoś innego kompletnie wcześniej go nie znając i nie umawiając się specjalnie wcześniej.

Alamar PW
26 września 2006, 17:42
Kroniki MM - wpadek Cenegi cd.

Najpierw opakowanie - "gry w dwóch wersjach językowych" - wszystko się zgadza, tylko zapomnieli wspomnieć (na pierwszej stronie okładki), że nie oznacza to wcale iż np. MM7 jest w wersji PL i EN, tylko że część gier (sztuk dwie) jest nieprzetłumaczona.
Tył opakowania - tradycyjnie pomyłka przy nazwie gry i zdjęciu okładki (przeważnie jak jest więcej zdjęć i opisów, to występuje co najmniej jedna pomyłka - niezależnie od wydawcy czy pisma komputerowego).
Dalej - bzdury w opisach (m.in. "Niszczyciel, wcielenie absolutnego zła i chaosu, znów zstąpił na Ziemię - a ja się z Acidem sprzeczałem o nazwę tej planety, a tu proszę, Cenega twierdzi że jest to Ziemia ;) ) oraz "rządza zemsty" (przy opisie CoMM).
Muszę jednak wspomnieć, że dodano opis (pogrubiony) przy wymaganiach grier, iż mogą one nie działać w 100% pod Windowsem XP.

Instalacja - instalator wykrył zainstalowane u mnie niektóre gry (MM7 - jest na dysku, MM9 - odinstalowane, więc o co chodzi? - pyt. ret.). Oczywiście odpalenie MM7 z DVD nie udało się (kompatybilność z poprzednimi wersjami zerowa).
Następnie End-User License Agreement czyli po naszemu Umowa Instalacyjna Licencyjna - "THE 3DO COMPANY" - śmiać się czy płakać?
OK - MM6 zainstalowana, stare sejwy działają, więc z kompatybilnością nie jest aż tak źle.
A teraz niespodzianka - gra działa szybciej niż ta z pierwszej edycji (oraz dodana do pewnej gazety) ale NIE MA MUZYKI! Oszczędność miejsca na płytce?

I jeszcze jedno - ktoś widział te wspomniane na okładce instrukcje w formie pdf? Przejrzałem i płytkę i katalog z grą ale ich nie znalazłem.
OK, przy MM7 instrukcja jest (po instalacji), brakuje chyba tylko tej od MM6.

Dobra wiadomość to to, że zarówno MM6 jak i MM7 działają bez problemów (poza brakiem muzyki!) pod WIN XP. Podejrzewam, że z MM8 i MM9 będzie podobnie.
Najważniejsze - MM7 nie ma błędów z edycji firmy Mirage (błędów, które uniemożliwiały ukończenie gry).

A porównanie starszej wersji CoMM i tej z DVD odłożę na kiedy indziej. ;)

Trang Oul PW
26 września 2006, 17:54
>>Następnie End-User License Agreement czyli po naszemu Umowa Instalacyjna - "THE 3DO COMPANY" - śmiać się czy płakać?

Cieszyć się :) .

Alistair PW
26 września 2006, 20:30
Przepraszam, czy "rz" na biało miało oznaczać poprawienie błędu czy jedynie jego wskazanie? Jeśli wskazanie to ok, bo jeśli poprawienie to hm...

Alamar PW
26 września 2006, 21:13
wskazanie - zaraz to inaczej napiszę

Acid Dragon PW
26 września 2006, 23:45
a ja dziś w empiku byłem i antologii nie stwierdziłem...

Brak muzyki w MM6-7 to zbrodnia. Zbrodnia zresztą jeszcze z czasów pierwszych wydań. Stawiam, że to błąd, a nie oszczędność, ale to zbrodnia...

Kawałki z MM6-7-8 są absolutnie genialne - słucham ich często na równi z ulubioną, gotycką muzyką. To integralna, bezcenna część gry i prawdę mówiąc wolałbym brak możliwości ukończenia gry niż brak muzyki.. Chyba jednak w przypadku MM6-8 zostanę przy wersjach CD-Projektu....

Ostatnio w rozmowie z MCalebem sobie przypomniałem o jednym kawałku, moim ulubionym z MM zresztą. Jako, że utwory te nazw nie noszą, temu pozwoliłem sobie nadać nazwę "Temple of the Ancients". Enjoy. (plik na serwerze Groty tylko tymczasowo)

Alamar PW
27 września 2006, 08:48
Acid
Na Em(p)tik nie ma co liczyć - trzeba się wybrać do sklepu dla idiotów - nawet zniżka na grę była. ;)
BTW - gry z Antologii (przynajmniej MM) to wersje CD Projektu (bez muzyki). :P

A skoro już mowa o muzyce, to mógłbyś kiedyś wrzucić do skarbca całą z MM7? Choćby na krótki okres czasu?

Xian PW
27 września 2006, 09:05
Heh co za przyjemny zbieg okoliczności! Właśnie miałem zamiar wrzucić link do pełnych Soundtracków z M&MVI-VIII. Nie przedłużając:

Might & Magic VI: The Mandate of Heaven Soundtrack
Might & Magic VII: For Blood and Honor Soundtrack
Might & Magic VIII: Day of the Destroyer Soundtrack

Wszystkie utwory w formacie mp3 o dobrej jakości próbkowania. Jedyny mankament, to ogólnikowe tytuły utworów, ale co stoi na przeszkodzie samodzielnie zatytułować poszczególne piosenki np. Baracada Theme. Właśnie może wspólnymi siłami stworzylibyśmy nazwy poszczególnych utworów. Ja zaraz zabieram się do roboty!

PS. Możnaby tego posta gdzieś przykleić lub wogóle stworzyć osobny temat o muzyce w grach z universum Might & Magic i wrzucić tego posta [odpowiednio go przekształce, aby stosownie rozpoczynał rozmowe w temacie]. Co jak co, ale muzyka jest drugim obok fabuły mocnym atutem całej serii!

PS2. Oczywiście nie przegapcie okazji przeglądnięcia całej kolekcji soundtracków zgromadzonych na Galbadia Hotel. Miłego słuchania.

-------------------------------------------------------------------------------------------

15 minut później...

Dobra poddaje się pomimo moje uwielbienia dla siódmej odsłony M&M nie jestem w stanie [z drobnymi wyjątkami] przypasować poszczególnych utworów do lokacji :/

Może jest ktoś na bierząco z M&MVII i mógłby podać miejsca i nazwy utworów [tych z wyżej podanego miejsca], w których są one odgrywane.

exploration_theme_9 - Celeste
exploration_theme_7 - Pojazd przybyszów
exploration_theme_19 - Szmaragdowa wyspa



Alamar PW
27 września 2006, 09:39
Dzięki

I jeszcze jedno - po MM6 i MM8 mogę Ci powiedzieć, że przewaznie dany utwór jest w co najmniej dwóch lokacjach.

Acid Dragon PW
27 września 2006, 13:50
W swoim czasie ponadawałem tytuły wszystkim utworom z MM6-8, ale nie wiem, jak ich kolejność ma się wobec kolejności utworów w tych linkach.

Jeśli komuś to pomoże to w kolejności utworów na płycie:

MM6:
(track 01 to oczywiście dane gry)
02 - Castle Iroinfist 3:11
03 - New Sorpigal 4:01
04 - Silver Cove 4:01
05 - Sweet Water (Devils' Lair) 2:11
06 - Dragonsand deserts 4:01
07 - Lair of the (were)wolf 3:06
08 - Icewind Keep 2:56
09 - Forgotten Caverns 2:59
10 - Temple of the Ancients 4:17
11 - Tomb of VARN 3:08
12 - Frozen Highlands 4:01
13 - Mire of the Dammed 3:06
14 - Castle Kriegspire 3:20
15 - Supreme Temple of Baa 3:18
16 - Free Haven 3:15

MM7:
02 - Bracada and Deyia deserts 2:14
03 - White Cliff caves 2:56
04 - Harmondale 2:24
05 - Dwarf Barrows 3:23
06 - Evenmorn Islands 2:55
07 - The Pit - Necromancers' theme 2:42
08 - Lincoln (the starship) 2:01
09 - Shoals - Underwater 2:08
10 - Celeste 2:13
11 - Nighon 2:21
12 - Land of the Giants 2:21
13 - Temple of Light 2:02
14 - Castle Gryphonheart (opening theme) 1:58
15 - Titans' Stronghold 1:57
16 - Thunderfist Mountain (tunnels to Eofol) 2:05
17 - Erathia 1:40
18 - Tularean Forest 2:16
19 - Stone City 2:46
20 - Emerald Island 2:01

MM8:
02 - Troll Tomb (Escaton's Crystal theme) 2:35
03 - Alvar (earth plane theme) 3:11
04 - Dagger Wound Islands 1:48
05 - Prison of the Fire Lord 2:18
06 - Ravage Roaming 2:31
07 - The Great Library (water plane theme) 3:12
08 - Ancient Troll Home 2:40
09 - Ravenshore (air plane theme) 2:22
10 - Regna (fire plane theme) 2:24
11 - Shadowspire (necromancers' guild) 2:35
12 - Druid Circle 3:10
13 - Murmurwoods (temple of the sun) 2:29
14 - Chapel of Eep (opening theme) 3:16
15 - Plane Between Planes 2:05

Xian PW
27 września 2006, 14:35
Heh, a czy mógłbyś ściągnąć te podane przeze mnie i dopasować tytuły?

Acid Dragon PW
27 września 2006, 14:39
Na pewno nie teraz. Może za kiś czas. Aczkolwiek MCaleb poprosił mnie o dopisanie czasów trwania utworów, więc może to pomoże. Dopiszę do posta za moment.

Xian PW
27 września 2006, 14:54
Pomogło. Dzięki.

Dopasowane tytuły:

Might & Magic VII: For Blood and Honor Soundtrack

# TytułCzasNazwa na serwerze
01Bracada and Deyia Deserts 2:14 exploration_theme
02 White Cliff Caves 2:56 exploration_theme_2
03 Harmondale 2:24 exploration_theme_3
04 Dwarf Barrows 3:23 exploration_theme_4
05 Evenmorn Islands 2:55 exploration_theme_5
06 The Pit [Necromancers' Theme] 2:42 exploration_theme_6
07 Lincoln the Starship 2:01 exploration_theme_7
08 Shoals [Underwater] 2:08 exploration_theme_8
09 Celeste 2:13 exploration_theme_9
10 Nighon 2:21 exploration_theme_10
11 Land of the Giants 2:21 exploration_theme_11
12 Temple of Light 2:02 exploration_theme_12
13 Castle Gryphonheart [Main Theme] 1:58 exploration_theme_13
14 Titans' Stronghold 1:57 exploration_theme_14
15 Thunderfist Mountain [Tunnels to Eofol] 2:05 exploration_theme_15
16 Erathia 1:40 exploration_theme_16
17 Tularean Forest 2:16 exploration_theme_17
18 Stone City 2:46 exploration_theme_18
19 Emerald Island 2:01 exploration_theme_19

Hmmm czy utwór, który zatytułowałeś 12 - Land of the Giants 2:21 nie pochodzi czasami z Doliny Kurhanów?

MCaleb PW
27 września 2006, 15:06
Oto utwory z nazwami Acida z MM6:

#Tytułczasnazwa na serwerze
02Castle Iroinfist3:11adventuring,town_exploration_1
03New Sorpigal4:01adventuring,town_exploration_2
04Silver Cove4:01adventuring,town_exploration_3
05Sweet Water (Devils' Lair)2:11dungeon_exploration_1
06Dragonsand deserts4:01dungeon_exploration_2
07Lair of the (were)wolf3:06dungeon_exploration_3
08Icewind Keep2:56dungeon_exploration_4
09Forgotten Caverns2:59dungeon_exploration_5
10Temple of the Ancients4:17the_hive
11Tomb of VARN3:08tomb_of_varn
12Frozen Highlands4:01sunlit_snow_journey
13Mire of the Dammed3:06moonlit_journey,main_titles
14Castle Kriegspire3:20exploring_the_temple_of_baa
15Supreme Temple of Baa3:18further_exploring_the_temple_of_baa
16Free Haven3:15moonlit_snow_journey
Nie wiem tylko do którego miasta dopasować adventuring,town_exploration_2 oraz 3,ale zapewne tak samo jak z dungeon_exploration, więc kolejno.

EDIT: Zapomnaiłem dodać (Acidowi to przekazałem wcześniej), że kolejne numery tracków na serwerze MM7 i MM8 odpowadają tym, co podał Smok.

EDIT2: Qui, popraw proszę tę tabelę tak, by nie rozciągała forum, bo ja nie potrafię. :P

QuiQuiJesteście beznadziejni :P

Dzieki za komplement :P
Dlatego prosiłem o pomoc, bo znalazłem taki przykład - "< table border width="600" > < /table >" (bez spacji) w 'poradniku' i jak widać nie działał :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Wpadki Cenegi (antologie)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel