Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Bohaterowie w H7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2

Alamar PW
30 sierpnia 2015, 15:50
Obce nazwy jak najbardziej się odmienia.

Rada Języka Polskiego

Morglin PW
30 sierpnia 2015, 16:04
Z linków, które podałeś:
Nieodmienne obce nazwy geograficzne:

b) nazwy akcentowane na ostatniej sylabie, np. Calais, Clermont–Ferrand, Verdun;
Może się mylę, ale w Heresh akcent zdaje się padać właśnie na ostatnią sylabę (a dopisek o Irollanie wcześniej usunąłem, czego mogłeś nie zauważyć, bo dopiero później doczytałem, że to nazwa państwa, a nie miasta).

Alamar PW
30 sierpnia 2015, 16:19
Cóż... z jednej strony tak, z drugiej strony da się ją odmienić, z trzeciej zaś nie jest to francuska nazwa ("Verdę"), której się nie odmienia... trudno mi jednoznacznie stwierdzić.

Ale ja sam zauważyłeś, Irollanu tłumacz nie odmienił, więc nie polegałbym tutaj na jego zdaniu tym bardziej, że z przełożeniem nazw własnych czy imion (serio? Ivan? z Serguia zrobiono wszakże Siergieja) też się nie popisał.


PS
Off-top w off-topie :D

Nicolai PW
30 sierpnia 2015, 18:37
Swoją drogą pliki lokalizacyjne zdradzają, że pojawi się Władca Chaosu jako Bohater Mocy Inferno oraz Władca Dżinnów jako Bohater Unikalny, pewnie chodzi o Solmyra, który ma być bonusem do edycji kolekcjonerskiej... czy coś. Aj kłamczuszki z Ubi... Najpierw obiecali, że nie będzie frakcji, które przegrały, by potem okazało się, że Demony będą jako neutrale, a teraz to wychodzi na to, że nawet Boha będą mieć. Nie po to ludzie głosowali przeciwko Inferno, by je wcisnać na chama do fabuły (założę się, że właśnie po to je przemycono do H7). Czy naprawdę za wszystkim musi stać Sandro i/lub Kha-Beleth?

Wellplay PW
30 sierpnia 2015, 20:21
To od razu nie znaczy że za wszystkim stoi Kha-Beleth, może on mieć rolę gościnną w jakiejś misji.

Osobiście wole przejść wszystkie kampanie zamiast opierać się na plikach lokalizacyjnych.

Nicolai PW
30 sierpnia 2015, 22:02
@Wellplay: Mówisz, że wrzucili nazwę Bohatera Inferno dla podpuchy? Mógłbym przejrzeć dialogi i wskazać, w którym miejscu i w jakim charakterze pojawiają się Demony, ale nie chcę sobie psuć gry.

Swoją drogą do tej pory było tak, że w podstawce sugerowało się frakcję z dodatku. W H5 kilka razy wspominano o Krasnoludach i Demonach. A Raelaga, Bezimiennych i Czarne Smoki mogliśmy zobaczy odgrywając poszczególne kampanie Rodzeństwa Starków Gryfów. No, a teraz wygląda na to, że w podstawce H7 będą Demony. Czyżby...

Markham98 PW
30 sierpnia 2015, 22:36
Nie sądzę. Skoro Pustoszyciel i Lillim są jako neutralne stworzenia, to chyba nie mają demonów w zanadrzu. Lepiej się tak nie nakręcać, bo można się rozczarować, choć to dziwne Ashan bez frakcji demonów. Na otarcie łez, warto pamiętać o "tajnym projekcie" Marzhina.

Alamar PW
30 sierpnia 2015, 22:40
W kampanii na szczęście Kha-Beletha ani innych władców marionetek w stylu Sandra nie ma. Pojawia się dosłownie jeden bohater-sukub w kampanii Lochu... i to chyba wszystko.


Ifryt Rashka zaś jest przeciwnikiem na mapce Solmyra.
Cytat:
"565 YSD: The powerful Djinn Solmyr sets out to find the lost Tower of the Efreet, hoping to discover the fate that befell his sister Nur."

Nicolai PW
31 sierpnia 2015, 00:12
@Markham98: Bo nigdy w historii HoMM neutrale z podstawki nie dostały własnego zamku w dodatku... W AB zrobiono frakcję Żywiołaków, a w 50SoD wzięto trzy modele z podstawki (w tym jeden jednostki) i zrobione z tego Loch.

@Alamar: To jest polskie forum, więc używaj polskich tekstów... przecież one są takie piękne :D
PS. Na serio? Demony i unikalna klasa Bohaterów dla jednej jedynej mapki, która nawet nie przedstawia ważnych wydarzeń tylko pokazuje prywatną historię Solmyra?
strona: 1 - 2
temat: Bohaterowie w H7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel