Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H2] Kości Lorda Slayera zakopane są w fundamentach areny...
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Morglin PW
20 sierpnia 2015, 17:26
Tytuł tematu to oczywiście treść jednej z karczmanych plotek w Heroes II. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z tak zwanym "Jajkiem Wielkanocnym", jakich w samym H2 jest dosyć sporo. Jednak ta jedna wiadomość wyraźnie różni się od innych nawiązań do starszych gier z serii - gdy widzimy "Sheltemburg" jako nazwę miasta, od razu wiemy, że chodzi o Strażnika z pierwszych pięciu części M&M, gdy w kampanii Rolanda, w misji "Obrońca", pomagając czarodziejkom z Norastonu zawędrujemy na małą wysepkę z tabliczką informującą, iż trafiliśmy do Resortu Murraya - od razu wiemy, że to nawiązanie do identycznego miejsca z Might and Magic 2. I tak dalej. Karczmana plotka różni się od reszty tym, że mimo iż przy niej również od razu wiemy do czego jest nawiązaniem, to ona w przeciwieństwie do reszty "Jajek Wielkanocnych" budzi w grającym zasadnicze pytanie - o jaką arenę, do diaska, chodzi? Mam nieodparte wrażenie, że mamy to do czynienia z sekretem, który mimo upływu kilkunastu lat od premiery gry, dalej nie został odkryty. Ktoś z was ma lub niegdyś miał podobne odczucia? A może macie swoje własne własne teorie odnośnie tych "fundamentów areny"? Lub nawet, próbowaliście jej szukać (ja kiedyś przeszukiwałem arenę z Might and Magic VI, zarówno za pomocą MM Map Vievera, jak i w samej grze, po kolei sprawdzając wszystkie ściany - niestety bezskutecznie). Jeśli tak, to zapraszam do podzielenia się swoimi przemyśleniami, z chęcią się z nimi zapoznam.

Alamar PW
20 sierpnia 2015, 18:11
Arena w Heroes 2 znajduje się zarówno w miastach barbarzyńców (których władcą w Heroes 1 był lord Slayer) albo jako budynek na mapie przygód. Podejrzewam, iż chodzi o budynek w mieście barbarzyńców.

Morglin PW
20 sierpnia 2015, 18:31
Niby tak, ale budynek w miastach barbarzyńców to nie arena, a koloseum - to co prawda synonimy, ale wydaje mi się, że gdyby to do tego miało odnosić się nawiązanie, to jednak w obu przypadkach zostałoby użyte to samo słowo. A arena jako lokacja na mapie przygody została dodana dopiero w "Cenie Lojalności", co tym samym ją dyskwalifikuje.

Orzie PW
21 sierpnia 2015, 11:11
If you remember, there was a fan-made map Slayer's Legacy (included in GOLD) which probably was based on that rumor. Rich story, good landscapes.

zmudziak22 PW
25 sierpnia 2015, 14:00
Było (o ile mnie pamięć nie myli) kiedyś pytanie na temat Slayera i Lamandy.



Morglin PW
29 sierpnia 2015, 19:24
Dziękuję za informację, Orzie, wcześniej nie słyszałem o tej mapie (niestety, nie była dołączana do polskojęzycznych edycji Gold). Postaram się z nią bliżej zapoznać w najbliższym czasie. Na razie, po naprawdę pobieżnym przejrzeniu, z bólem muszę powiedzieć, że choć mapa jest przeogromna i zapewne oferuje mnóstwo godzin zabawy, to historia, nawet jak na fanowską, wydaje się być mierna. Grę zaczynamy jako syn lub córka lorda Slayera - rycerz, czarodziejka, czarodziej lub nekromanta (jako rycerz np. możemy przeczytać, iż "In his youth, Lord Slayer was a champion knight, and a bastion of purity and goodness" - jakże mi to pasuje do władcy barbarzyńców na Enroth :P). W samym wstępie do mapy (bo tylko z nim się na razie zapoznałem) pada także dużo nazw królestw, które nigdy wcześniej nie przewinęły się w innych grach na Enroth, a sama historia wydaje się być opowiedziana tak, jakby Slayer nigdy nie został pokonany przez Ironfista - w ogóle wydaje mi się, że autor inspirował się tylko tawernianą plotką, zupełnie ignorując wydarzenia z poprzednich gier.

A więcej może napiszę, gdy przejdę mapę...

zmudziak22:
Było (o ile mnie pamięć nie myli) kiedyś pytanie na temat Slayera i Lamandy.
Miło, że mnie poinformowałeś, panie Strażniku, ale ten temat nie jest ani o Lamandzie, ani o Slayerze - a o karczmanej plotce.

zmudziak22 PW
31 sierpnia 2015, 12:39
A to przepraszam. Ta plotka uświadamia nam, że Slayer nie dożył czasów H2.
temat: [H2] Kości Lorda Slayera zakopane są w fundamentach areny...

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel