Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes III + wszelkie dodatki
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Michas303 PW
13 lipca 2013, 21:50
Witam.

Od kilkudziesięciu minut czytam i czytam i... nie kapuje pewnych spraw :f

Ale zacznę od początku...

Było to kiedy kupiłem wersje gry Heroes of Might and Magic III Platinum Edition. Od razu się w tej grze zakochałem. Nie dawno, pomyślałem żeby po raz kolejny sobie w nią zagrać, ale z bratem. W końcu gra nam się znudziła, i ja zacząłem szukać jakiś modów/usprawnień które po raz kolejny zachęciłby mnie do powrotu do tej gry. No i tak znalazłem to forum. I mam teraz do was pytanie. Co zainstalować, żeby było w polskiej wersji językowej i żeby dodawało dużo nowości ? Czytałem o WoGu, i wiem że nie jest już rozwijany. Czytałem także o VCMI, że nie wymaga już WoGa, i jest to opcjonalny mod. Czytałem też coś o jakimś ERA, ale nie do końca wiem co to jest. I moje pytanie brzmi : Co najbardziej opłaca się instalować ? Samego WoGa, WoG + VCMI, czy może samo VCMI ? I czy VCMI jest po polsku ? I co to jest to ERA?

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o mody do Heroes III, i jedynym jaki ostatnio używałem to był HD mod.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ps. Jeśli zły dział, to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.

Wiwern PW
13 lipca 2013, 22:49
Pozwolę sobie odpowiedzieć bardzo skrótowo, ale mam nadzieję że lekko przybliżę temat. Reszta dopowie za mnie oraz wytłumaczy co i jak. :)

Skarbiec zawiera w swoich czeluściach przykładowe mody, także w języku polskim i opisem instalacji. Polecam osobiście Gaj - nowe miasto, robione przez polaków, spolszczone.

Co do zaś VCMI i ERY... Początkującemu polecam pobawić się na razie z WoGiem. VCMI jest już praktycznie grywalne, ale dopiero rozpoczęto przekładać na ten projekt mody. ERA zrobiła się już bardziej przystępna i ma wiele modów. Niestety mody nie są po polsku. Podstawy o Era!.

Jest jeszcze HotA. Jest to prosty w instalacji dodatek, bardzo profesjonalnie wykonany, dodaje miasto pirackie i nowe obiekty na mapie. Po szczegóły odsyłam do komnaty z szczegółami o tym projekcie. Problemem jest język rosyjski, ale polecam się przemęczyć. Możesz też spróbować zainstalować na VCMI samo miasto piratów z tego dodatku, albo inne miasta.

W każdym razie polecałbym spróbować przemęczyć się z innymi językami. Jeśli cenisz profesjonalizm, to wybierz rosyjską hotę. Jeśli nie przeszkadza Ci umowność "wogo-modów" to wybierz Erę i liczne mniejsze mody w języku angielskim. Jeśli zaś zostajesz przy WoGu i języku polskim - sciągnij Gaj i Nowe Ulepszenia (szukaj w skarbcu). O VCMI mam za małą wiedzę, by się wypowiadać i stanowczo polecić.

Pozdrawiam :)

Michas303 PW
14 lipca 2013, 12:30
Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź :) Bardzo przybliżyło mi to temat.

Może jeszcze ktoś chciałby coś dopowiedzieć i/lub powiedzieć coś na temat VCMI ?

J. M. Sower PW
14 lipca 2013, 16:28
Niezbyt polecam VCMI jeśli chodzi o samo granie. Jest jeszcze nieskończone i na razie jest bardziej przeznaczone dla moderów niż zwykłych graczy, choćby ze względu na dopiero raczkujące mody. Następnym problemem jest to, że występuje na razie tylko w języku angielskim. Polecam jednak spróbować bo nowe miasta nie podmieniają tych starych tylko funkcjonują całkiem oddzielnie. Proponowane prze ze mnie połączenie to VCMI + Cove(w języku rosyjskim, ale na starszą wersję VCMI jest chyba też w angielskim).

Wog jest jednak na razie pod różnymi względami lepszy, i dla chcących grać po polsku polecam wymienione wyżej połączenie Gaj + Nowe ulepszenia. Gra się wtedy całkiem przyjemnie. Pamiętaj jednak pobrać wtedy łatkę z polskimi czcionkami.

Alistair PW
14 lipca 2013, 17:00
"niezbyt" i "nieskończone"

Chad PW
14 lipca 2013, 17:30
Ja gorąco polecam WoGa wraz z Nowymi Ulepszeniami, a jeżeli jesteś fanem Resident Evil to też gorąco polecam mojego moda (jest w sumie prawie skończony, został tylko ekran miasta do dodania a to trochę potrwa) - http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1922

EDIT: A właśnie, co do Grove Town, jeżeli planujesz to zainstalować na WoGu to odradzam łączenia tego z Nowymi Ulepszeniami, te 2 mody gryzą się ze sobą o ile się nie mylę... albo weź WoG-a z NU albo z Grove, ale nigdy oba na raz.

AmiDaDeer PW
14 lipca 2013, 17:48
Ja zaś proponuję zamiast WoG-a Erę - zdecydowanie stabilniejszą i poręczniejszą. Tak, istnieje spolszczenie do niej. Tak, można też na niej zainstalować Grove oraz NU, przy czym przy uruchomieniu jednego moda (w Mod Managerze) należy wyłączyć drugiego, coby się ze sobą nie gryzły.

J. M. Sower PW
15 lipca 2013, 08:41
Rzeczywiście chyba się gryzły. Pamięć zawodzi. Ostatnio operowałem na WoG'u chyba dwa lata temu. Niemniej oba mody zapadły mi w pamięć dość dobrze i wciąż czekam na wersję Grove z jednostkami zrobionymi w 3D.

Fandor PW
15 lipca 2013, 10:10
Ja bym chciał żeby ludzie od Grove przystosowali go do nowych ulepszeń, ale to wszystko zależy od nich. Co do VCMI to jest wersja starsza 0.92, na w której możemy grać 4 nowymi miastami - Cove (jest angielska i rosyjska wersja), Preserve, Grove i Forge. Nowsza wersja 0.93 ma dostępne w tej chwili tylko Cove (troche po rosyjsku, trochę po innemu), ale za to dzięki Witchkingowi także z alternatywną jednostką na 4 poziomie, Forge i na Heroes Community jest jeszcze miasto czarodziejki z H2 jednak wg. mnie to miasto jest kiepskie gdy mamy tam jednostki z innych miast (dublują się rusałki i feniksy z wrót i krasnale z bastionu).

Michas303 PW
15 lipca 2013, 12:00
Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. Sprawdzę wszystkie alternatywy i wybiorę najlepszą.

Jeszcze raz bardzo dziękuje!

Danielon PW
18 sierpnia 2015, 12:36
Witam wszystkich serdecznie.
Od ostatniego posta chyba trochę się pozmieniało w temacie w/w modów?
Podobnie jak autor wątku 2 lata temu, ja jestem lajkiem teraz w 2015 i mam kilka pytań odnośnie modyfikacji H3 ;)

WoGa zainstalować potrafię, spolszczenie, czcionki itp również. Trochę w niego już grałem. Teraz jednak HoTa i VCMI są ma moim celowniku ;p

Wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli się mylę: za pomocą VCMI mogę zainstalować na H3 (gold) zarówno WoGa i HoT prawda? Prawda bo tak już zrobiłem ;) i nawet da się grać w takiej kombinacji. Problemem jest jednak język rosyjski, da się go jakoś zmienić? (obojętnie czy to na angielski, czy polski).

Pytanie drugie: w instalatorze VCMI mam kilka dostępnych modów, ale czy da się do tej listy dodać inne, pobrane z sieci? Np chciałbym dodać spolszczenie do WoGa, albo [Graphics] Random Skins, który znalazłem na forum. Jest możliwość, wrzucić gdzieś owe mody, żeby były widoczne w instalatorze VCMI?

Z góry dziękuję za pomoc ; )

Dark DragonDark DragonTemat przeniesiony. Dziw, że tak długo toto tkwiło w Sali Bohaterów...

Warmonger PW
18 sierpnia 2015, 15:26
Cytat:
Pytanie drugie: w instalatorze VCMI mam kilka dostępnych modów, ale czy da się do tej listy dodać inne, pobrane z sieci?
Tak, o ile są to mody pod VCMI. Lista popularnych modów znajduje sie tutaj.

Danielon PW
18 sierpnia 2015, 18:37
Jeszcze jedna kwestia: w jaki sposób zmienić język w WoGu? Mam rosyjski i nic nie panimaju ;)

Drwal PW
18 sierpnia 2015, 19:50
Z tego co mówisz to zainstalowałeś w jednym folderze WoG i Hota (zapewne coś po rosyjsku), stąd pewnie masz taki język. Ściągnij HotA i WoGa po angielsku i nie ma bata by było w języku Putina.

Linki:

http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=450

http://www.wog.acidcave.net/download.html#1

Jak Cie interesują mody, zapoznaj się z naszą stroną:

http://www.wog.acidcave.net/mody.html

Danielon PW
18 sierpnia 2015, 19:57
Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc dobry człowieku ;)
Widziałem właśnie ten artykuł z modami opracowany przez Ciebie. Naprawdę kawał dobrej roboty.
Każdy z tych modów ma swoją własną instalkę? Np: "Darkened Player" ?
Czy trzeba gdzieś konkretnie je wklejać/kombinować?
Pytam bo miałem problem właśnie z w/w modem - nie potrafiłem go zainstalować.

Drwal PW
18 sierpnia 2015, 20:20
Cytat:
Każdy z tych modów ma swoją własną instalkę? Np: "Darkened Player" ?

Zapomnieliśmy Ci wspomnieć jeszcze o jednym: Era 2. To taka nowa wersja WogA. Po prostu jest tam taki manager modów, możesz ustawić które są aktualnie aktywne. Mody pod Ere wystarczy jedynie wkleić do folderu i odpalić luncher. Nic się nie instaluje, można je do woli włączać i wyłączać. Nie mam teraz na dysku Ery, by Ci dokładnie napisać który to folder, ale na pewno znajdziesz.

Link do Ery 2 wraz z Wogiem:

http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=197

Jak ściągniesz mod, zwróć uwagę, który jest na Ere 2, a który na starego WoGa 3.58f.

Mod manager masz u siebie w folderze: Heroes 3\Tools\Mod Manager

Warmonger PW
18 sierpnia 2015, 20:59
Cytat:
Jeszcze jedna kwestia: w jaki sposób zmienić język w WoGu? Mam rosyjski i nic nie panimaju ;)
Jeśli mowa o VCMI, należy w Launcherze rozwinąć listę submodów WoGa i wyłączyć submod z rosyjskim tłumaczeniem.

Danielon PW
22 sierpnia 2015, 12:31
Nie widzę nigdzie ewentualnych submodów do WoGa, gdzie mam ich szukać?
Widać tutaj też, że tłumaczenie rosyjskie nie jest zainstalowane, a mimo to WoG jest po rosyjsku. (Jestem pewny, że to WoG zmienia język, bo sama HoTa jest po angielsku, tak jak powinna)screen

Morglin PW
22 sierpnia 2015, 12:54
Jako że vałceemiowy super nazwa xD launcher nie działa na kompie, na którym mam zainstalowane H3, podam ci metodę na zmianę języka WoG-a bez wykorzystania launchera. Otóż musisz wejść do katalogu, w którym masz zainstalowane VCMI, następnie po kolei do folderów Mods\WoG\Mods. Tam powinieneś znaleźć folder o nazwie "WoG Rus" - usuń go. I tyle, od teraz ten prawieWoG powinien być po angielsku.

Warmonger PW
22 sierpnia 2015, 13:08
Przy WoGu powinna być strzałka (taka, jak przy VCMI Essential Files). Jeśli jej nie ma, to jest bardzo podejrzane.
strona: 1 - 2
temat: Heroes III + wszelkie dodatki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel