Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes VII - wymagania
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Hieronim PW
3 lipca 2015, 22:51
Witam, jak zwykle zakładam pewnie niepotrzebny temat, ale nie widziałem nigdzie tematu gdzie można by zadawać pytania co do Heroes VII.

Tym razem mam nietypowe pytanie - ile ok. kosztuje sprzęt do owej gry, tak by działała płynnie. Szczególnie interesuje mnie cena karty graficznej. I czy oprócz niej, pozostały sprzęt może być przynajmniej przeciętny.

Bo nigdy nie grałem w super wymagające gry, więc nie potrzebowałem też sprzętu, ale pomyślałem, że jako fan sagi M&M warto to teraz zmienić skoro jest okazja. Tyle, że niestety nic mi nie mówią te literki i cyferki w wymaganiach, więc proszę o pomoc. :)

Pytanie nr dwa - czy wymagania do Heroes VII są jakieś mega wysokie czy też spokojnie osiągalne dla większości?

Pytanie nr trzy - o co chodzi z betą, figurką itd. Czy jak zapłacę te chyba 400 zł to od razu zamawiam też grę? Czy te pieniądze są na samą betę. Zdaję sobie sprawę, że zadaję debilne pytania :P

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KammerKammerWymagania H7:
Minimalna konfiguracja sprzętowa do gry Might & Magic: Heroes VII

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 (SP1) lub Windows 8/8.1
Procesor: Intel Core i5-660 3,3 Ghz lub AMD Phenom II X4 955 3,2 GHz
Pamięć operacyjna: 4 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 5850 z 1 GB pamięci
Inne: wymagana usługa Uplay

Rekomendowana konfiguracja sprzętowa do gry Might & Magic: Heroes VII

System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 (SP1) lub Windows 8/8.1
Procesor: Intel Core i5-2400 3,1 GHz lub AMD FX-6100 3,3 GHz
Pamięć operacyjna: 6 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 670 lub AMD Radeon HD 7870 z 2 GB pamięci
Inne: wymagana usługa Uplay



Acid Dragon PW
3 lipca 2015, 23:22
W zasadzie każdy nowy sprzęt (mam tu na myśli głównie procesor i kartę graficzną) - za wyjątkiem tego z naprawdę dolnej półki - powinien odpalić Heroes VII na wymaganiach zalecanych.

Generacja procesorów i5 jest już powoli wypychana z rynku. Gdybym miał dziś kupować nowy komputer, to minimalnie byłby to procesor i7. Laptop o takich parametrach (procesor i7, 8 GB RAM, grafika nVidii z 2GB pamięci) można w tej chwili kupić od 2300 zł.

Jeśli myślałeś o wymianie pojedynczych komponentów do swojego desktopa, to wyszłoby nieco taniej zapewne, ale do kosztu RAMu, procesora i grafiki trzeba by jeszcze doliczyć płytę główną (oraz jakiś montaż i instalację systemu, jeśli nie masz znajomego informatyka pod ręką).

Czy wymagania H7 są wysokie?
Wszystko jest względne. Te wymagania nie są tak wysokie, jak dla wielu z obecnych nowości rynkowych, aczkolwiek jeśli wziąć pod uwagę jakość grafiki oraz "rzeczywiste" potrzeby gry (czyli np. w zasadzie brak jakiejkolwiek fizyki, brak dynamicznych scen akcji, wiele modeli opartych o poprzednią grę - Heroes 6), to wydają się jednak zawyżone.

Wersja "kolekcjonerska" gry obejmuje oczywiście całą grę. Aczkolwiek kwestia dostępu do wersji beta jest już raczej nieaktualna, gdyż pierwsze beta-testy już się odbyły, a jakie będą kryteria dla drugich beta-testów (może nawet będą otwarte?) - tego jeszcze nie wiemy.

Na koniec dodam, że wg twórców ostateczne wymagania gry mogą (lecz nie muszą) być nieco niższe. Te podane obecnie dotyczą obecnego stanu rozwoju gry, a więc wersji beta.

Alchemik PW
5 lipca 2015, 17:57
Cóż, nie chcę nikomu dawać złudnych nadziei, ale mi beta Heroesa VII działała na sprzęcie na którym nawet minimalnie nie miała prawa iść. Mój sprzęt to procesor AMD Athlon 64 Dual Core 5050e 2,6 GHz, 4 GB ramu i karta graficzna 512 mb i gra działała na średnich ustawieniach, chociaż trzeba podkreślić że "na styk".

Ursus PW
17 lipca 2015, 17:58
Moja wiedza o komputerach jest bardzo słaba, więc chciałbym spytać się o coś, a mianowicie czy karta graficzna nvidia geforce gt 630 jest dobra do H7?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Czy mógłby mi ktoś napisać, bo bardzo zależy mi na odpowiedzi.

Failanis PW
28 lipca 2015, 08:04
Ursus89 - gt 630 spełnia wymagania minimalne także na takich gra powinna działać zakładając, że twoje pozostałe podzespoły także mieszczą się w zaleceniach min. do H7.

Ursus PW
28 lipca 2015, 10:31
@up- resztę podzespołów mam w zalecanych, więc gra chyba pójdzie mi na średnich ustawieniach?

Failanis PW
28 lipca 2015, 11:05
Jeśli nie wymagasz 60 kl/s to pewnie tak.

Ursus PW
28 lipca 2015, 11:22
Ważne, żeby gra nie wyglądała jak pokaz slajdów.
dla mnie minimum ostateczne to 25kl/s.

Failanis PW
28 lipca 2015, 12:00
Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że dopiero po kilku (czasami nastu) patchach gry zaczynają przypominać gotowy produkt. Assasin's (UBI) pokazało dużo w tym temacie, sławne są dokonania serii Total War (Rome 2). Ja raczej nie mam złudzeń - Heroes VII na początku będzie potrzebował kilku patchy by między innymi poprawić optymalizację. 30kl/s to niby przyjęta granica mówienia o płynności. Z tego co pograłem w betę - mój gtx970 miał co robić, chociaż biorę poprawkę na to, że tak naprawdę móżna było mówić o niej jak o wersji alfa.

Ursus PW
28 lipca 2015, 12:13
Spatchuje się, będzie dobrze :).

SzybciorPL PW
28 lipca 2015, 13:46
@Failanis - a mogę wiedzieć ile miałeś fps w becie? Bo ja na moim gtx 970 miałem 40-50 :o

Failanis PW
28 lipca 2015, 14:47
Trzymało 55-60 ale dropy czasami były dość spore i odczuwalne (przypadłość alfo bety mniemam). Wszystkie ustawienia na max. Reszta to i5 4670k, 2x4GB 2133MHz CL9. Zaintalowane na dysku SSD.

Ursus PW
28 lipca 2015, 15:14
Ale wymagania całego H7 będą minimalnie mniejsze w przeciwieństwie do bety?

SzybciorPL PW
28 lipca 2015, 15:43
@Failanis - Dzięki za odpowiedź :). Widzę, że mam bardzo podobny sprzęt :).

Failanis PW
29 lipca 2015, 07:20
@Ursus89 Tak można założyć - generalnie beta była bardzo słabo zoptymalizowana.

flapdzak PW
29 lipca 2015, 11:46
Cześć. Ja się na tym nie znam. Pomożecie?
Na "Can you run it" sprawdziłem czy wejdą hirołsy. Wszystko ok, oprócz karty graficznej.
http://i.imgur.com/vHSWhuD.png
Pod VIDEO CARD są te haczyki, ale sama karta nie pasuje. Czy to znaczy, że nie wejdzie?

Failanis PW
29 lipca 2015, 12:45
Spokojnie da radę na niskich ustawieniach. Pokazuje ci, że sugerowana wymiana (co w 99% w laptopach oczywiście jest niemożliwe) ze względu na 1gb pamięci, ale w minimalnych ten parametr się mieści, także nie masz się co obawiać.

SzybciorPL PW
29 lipca 2015, 13:04
Ja bym się obawiał (szczególnie zaraz po wyjściu gry), bo to będzie (pewnie) strasznie niezoptymalizowane. :(

flapdzak PW
29 lipca 2015, 14:40
Dziękuję za odpowiedź ;).

Euronymus PW
29 lipca 2015, 23:36
Jeśli ktoś planuje zakup nowej karty do desktopa to niech minimum weźmie model oznaczony GeForce x60 np. 960 cena ok 999. W mojej ocenie modele 60 to absolutne minimum dla graczy. Natomiast najbardziej opłacalny współczynnik cena-wydajność to modele GeForce x70 np. 970 cena ok 1500zł. Pozostałe karty są za drogie, bo ok 2500-3500, a modele 70 następnej generacji są zazwyczaj tak samo dobre lub nawet lepsze np. mają mniejszy pobór mocy.

strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Heroes VII - wymagania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel