Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Frakcje w kolejnej becie
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
W becie najchętniej zobaczę...
Sylvan (10)
 
 18%
Loch (26)
 
 47%
Nekropolię (9)
 
 16%
Twierdzę (10)
 
 18%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2

Kammer PW
1 lipca 2015, 17:16
Zgodnie z zapowiedzią Ubi, w drugiej części bety zagramy czterema frakcjami. Do Przystani i Akademii, którymi mieliśmy już okazję powalczyć dołączą również dwie spośród pozostałej czwórki.

Kogo wybierzecie do skonfrontowania się z ludzką Przystanią i magiczną Akademią? Orków Twierdzy? Nieumarłych Nekropolii? Leśne elfy Sylvanu? A może ich mrocznych kuzynów z Lochu?

---

Osobiście zagłosowałem na Loch. Najchętniej widziałbym w becie Sylvan i właśnie ich kuzynów. O tę pierwszą frakcję nie mam powodu się martwić ze względu na wygenerowany hype na rzeczoną frakcję, który powstał dzięki modelom. Czemu zatem Loch? Chcę się przekonać do tego, że obecny line-up wcale nie jest zepsuciem Lochu z Piątki. Aczkolwiek nie wykluczam oddania głosu na Nekropolię, tak z ciekawości.
Byle nie Twierdza z Yeti w armii. :P

Rademenes777 PW
1 lipca 2015, 17:30
Zdecydowałem się oddać głos na Nekropolię. Nie wiem czemu, chyba tylko dlatego, że była trzecią pokazaną frakcją i dla zachowania kolejności. :D Wzbraniałem się tylko przed Lochem, bo chcę go zobaczyć jak najlepiej zrobionego, co się pewnie nie stanie jeśli wygra, ponieważ Ubi będzie robiła go szybko aby zdążyć (załóżmy, że będzie trzymać się terminu). Na dobrą sprawę i tak nie mam bety, więc jest mi to wszystko jedno :P

Alamar PW
1 lipca 2015, 17:32
Ciemniaki.
Jako drugą frakcję chciałbym zobaczyć leśne elfy. Może byłoby trochę nudno grać tylko szpiczastouchymi, ale te dwie frakcje "wybrali" w końcu fani i je zapewne chcą poznać.

Acid Dragon PW
1 lipca 2015, 17:40
Sądzę, że Loch wejdzie na 100%. Chociażby z tego powodu, że jeszcze nic o nim nie ujawniono, więc fani są ciekawi tego jak wypadnie. A nawet jeśli przez 2 tygodnie zostanie pokazany, to i tak będzie najbardziej "świeży" i załapie się na "efekt nowości".

Zagadką jest frakcja, która zajmie drugie miejsce.
Sądzę, że Nekropolia ma spore szanse ze względu na ciągle nieujawnione modele lisza i wampira.

TopFunny525 PW
1 lipca 2015, 17:42
Też oddałem swój głos na Loch, chociaż niewątpliwie chciałbym ujrzeć w becie też Sylvan. Chciałbym ujrzeć modele w akcji, bo same szkice jak na razie wypadły nieźle, a Loch dlatego, że nic nie zostało zaprezentowane z tegoż "miasta" i jestem ciekaw, jak moja ulubiona frakcja się zaprezentuje. :P.

Nicolai PW
1 lipca 2015, 18:32
Loch na bank zostanie wybrany, bo ludzie są go ciekawi. Pozostałe frakcje są znane, a on nadal jest tajemnicą. A fani nie chcą, by to pozostawało tajemnicą, więc zagłosują na tę frakcję.

Osobiście chciałbym, by w drugiej becie była Twierdza i Sylvan (w tej kolejności), aczkolwiek nie za bardzo rozumiem sensu pytania mnie o zdanie jak nie zagram sobie w nią? Tutaj zagłosowałem na Sylvan. Przez pomyłkę, bo chciałem Twierdzę dać.

Yogoort PW
2 lipca 2015, 12:47
Nekropolia - bo nowy lisz, bo nowy wampir, bo żniwiarz, bo ich najbardziej lubię.

Tallos PW
2 lipca 2015, 13:35
Dałem głos na Sylwan, aczkolwiek może zmienię go na Nekro. Elfy były moimi ulubieńcami z ulubionej piątki, a do Nekro mam swego rodzaju sentyment.

Dark Dragon PW
2 lipca 2015, 17:06
Twierdzę i Necro ograłem (i tym samym najmniej chciałby je zobaczyć w nowej becie :P), ale i tak zagłosowałbym na Loch i Sylvan w drugiej kolejnośc.

Szaman PW
2 lipca 2015, 22:18
Zdaje mi się, że prawdziwi fani Heroes wyginęli (tzn. przestali grać w nowsze części). Już mam dość tej "miłości" do spiczastych. Elfy z I do IV wyglądały OK. Ale w 5 i wzwyż, wyglądają jakby się z dość popularnej parady urwali się, mam trudność odróżnić ich płeć, a ich filozofia życiowa idealnie nadaje się na prace mgr nt. zaburzeń społecznościowych i emocjonalnych. Co gorsza "fani" zachowują się jakby chcieli tylko elfy, a reszta ras to konieczny dodatek. Dokąd ta seria zmierza? :/ Zagłosowałem na Nekropolie, jestem ciekaw jednostek, Twierdza wygląda OK i spokojnie poczekam na ich premierę. Fajnie by było, gdyby jako elitarne jednostki w nekro były tkaczki losu i kościane smoki.

Sobieski PW
2 lipca 2015, 22:20
Szaman:
prawdziwi fani Heroes
Jakaś definicja, przykłady?

marchewsz PW
2 lipca 2015, 22:30
Sobieski:
Jakaś definicja, przykłady?
Przecież to oczywiste, że koledze chodziło o tych PRAWDZIWYCH, czyli takich którzy mają takie samo zdanie jak ON :)

Tak jeszcze odnosząc się do głosowania, czy słyszał ktoś może jakieś plotki/pogłoski, kiedy ta beta może wystartować? Bardziej koniec lipca czy niebawem, zaraz po zakończeniu głosowania?

Szaman PW
3 lipca 2015, 01:58
Sobieski:
Jakaś definicja, przykłady?

Przyczepiłeś się jak rzep psiego ogona do mnie, ale OK. Tacy fani, co nie mają elfo-mani na wszystko. Nie wiem, czym się kierują "współcześni fani" przy doborze, jaka rasa ma być w grze, ale na pewno nie kierowali się innowacyjnością. Elfy tutaj wyglądają jak chłopcy z rurkami, płeć bliżej nieznana (wygląd) lub wyglądają jak działacze Greenpeace. Wystarczy porównać elfy sprzed Heroes V to się przekonasz. Równie dobrze mogliby gdzieś w grafice flagę LGBT wcisnąć elfom, nikt by nie zauważył. Lwia część fanów (współczesnych) to nie fani z od 1-4, tylko od 5. I szczerze? Mają kiepski gust, bynajmniej sam fakt, że na zagranicznych forach im się podoba tło miasta, które jest chamsko zerżnięte z Tolkiena, równie dobrze mogliby przerysować tolkienowskie elfy i tak "fani" byliby wniebowzięci. Bynajmniej, elfy z H3 nie kojarzę, żeby były na jakieś innej pracy wzorowane, tamte elfy były oryginalne, a tutaj? Mroczne elfy sobie podaruję, bo na nie już dawno postawiłem krzyżyk. Łańcuszki + bikini + sztylety + bicze? = sukces, Boże widzisz, a nie grzmisz.

KammerKammerSugeruję nieco zmniejszyć ostrość swych słów. I dać spokój z prawdziwością fanów. jedyne, co może z tego wyniknąć to fala flejmu, którego chciałbym uniknąć.

AmiDaDeer PW
3 lipca 2015, 05:43
Bynajmniej =/= przynajmniej.

Dark Dragon PW
3 lipca 2015, 08:59
Szaman:
Fajnie by było, gdyby jako elitarne jednostki w nekro były tkaczki losu i kościane smoki.

Przecież line-up jest znany. Żadnych tkaczek na szczęście już nie zobaczymy. Zamiast niej będzie Ponury Jeździec.

marchewsz PW
3 lipca 2015, 10:01
Dark Dragon:
Żadnych tkaczek na szczęście już nie zobaczymy.

W sumie to nie masz racji, bo zgodnie z przeciekami na wieżach Nekropolii będą stały dostojne matki namtaru :)

Nicolai PW
3 lipca 2015, 10:17
Szaman:
Zdaje mi się, że prawdziwi fani Heroes wyginęli (tzn. przestali grać w nowsze części). Już mam dość tej "miłości" do spiczastych.
Rozumiem, że "prawdziwi fani" = "gracze popierający Twoją opinię"? Takie podejście zalatuje mi trochę egocentryzmem ;)
Szaman:
Ale w 5 i wzwyż, wyglądają jakby się z dość popularnej parady urwali się, mam trudność odróżnić ich płeć, a ich filozofia życiowa idealnie nadaje się na prace mgr nt. zaburzeń społecznościowych i emocjonalnych.
Nie wiem jak Ty, ale ja nie miałem problemów z rozróżnieniem płci w H5. A ich filozofia to filozofia jak każda inna. Nie odstaje ani na plus, ani na minus.
Szaman:
Co gorsza "fani" zachowują się jakby chcieli tylko elfy, a reszta ras to konieczny dodatek.
Strasznie wyolbrzymiasz. Nikt oprócz Ciebie nie zauważa tego domniemanego elfocentryzmu.
Szaman:
Zagłosowałem na Nekropolie, jestem ciekaw jednostek, Twierdza wygląda OK i spokojnie poczekam na ich premierę. Fajnie by było, gdyby jako elitarne jednostki w nekro były tkaczki losu i kościane smoki.
Masz świadomość, że znamy już jednostki wszystkich frakcji? Brakuje nam tylko finalnych artów i modeli Lochu, ale lineup to nie tajemnica.
Szaman:
Nie wiem, czym się kierują "współcześni fani" przy doborze, jaka rasa ma być w grze, ale na pewno nie kierowali się innowacyjnością.
Ale innowacyjność nie jest wartością samą w sobie. Jakbyś dostał do wyboru Sylvan czy innowacyjna frakcja z samymi nowościami pokroju Pancernych Jeży i Tukanów Bojowych to co byś wybrał?
Szaman:
Elfy tutaj wyglądają jak chłopcy z rurkami, płeć bliżej nieznana (wygląd) lub wyglądają jak działacze Greenpeace.
Też średnio podoba mi się szycie ubrań z liści, ale uważam, że histeryzujesz.
Szaman:
Równie dobrze mogliby gdzieś w grafice flagę LGBT wcisnąć elfom, nikt by nie zauważył.
Ciąg myślowy jak w komisji Macierewicza. Ubzdurałeś sobie, że elfy w Ashanie są unisex i na podstawie tego zrobiłeś z nich LGBT? Wrzuć na luz...
Szaman:
Lwia część fanów (współczesnych) to nie fani z od 1-4, tylko od 5. I szczerze? Mają kiepski gust (...)
Ustalmy jedno... To nie gracze odpowiadają za design Sylvanu, oni tylko decydowali czy wolą Jednorożca czy Jelenia. Poza tym co mieli jako alternatywę? Krasnoludy wszystkich od XS do XXXL?
Szaman:
Mroczne elfy sobie podaruję, bo na nie już dawno postawiłem krzyżyk. Łańcuszki + bikini + sztylety + bicze? = sukces, Boże widzisz, a nie grzmisz.
Nie chcę się czepiać, ale już w H6 darowano sobie roznegliżowane Drowy, a do H7 wybrano lineup, który najprawdopodobniej będzie mieć tylko jedną jednostkę kobiecą, więc nie histeryzuj.

Szaman PW
3 lipca 2015, 13:28
Nicolai:
Rozumiem, że "prawdziwi fani" = "gracze popierający Twoją opinię"? Takie podejście zalatuje mi trochę egocentryzmem ;)

Wybacz, zły dzień miałem wczoraj ale się już uspokoiłem, ale nie zmienia faktu że "kiedyś" elfy lepiej wyglądały:)

Nicolai:
Ale w 5 i wzwyż, wyglądają jakby się z dość popularnej parady urwali się, mam trudność odróżnić ich płeć...

Zgoda tu przesadziłem, mea culpa, ale ten przykład co dałeś, to jakiś czas zastanawiałem się co to płeć:P

Nicolai:
Masz świadomość, że znamy już jednostki wszystkich frakcji? Brakuje nam tylko finalnych artów i modeli Lochu, ale lineup to nie tajemnica.

Nie miałem :P, nie jestem aktualny z newsami. :) Ale byłnym zachwycony, gdybyś dał mi link, gdzie bym mógł sobie je obejrzeć.:)

Nicolai:
Ale innowacyjność nie jest wartością samą w sobie. Jakbyś dostał do wyboru Sylvan czy innowacyjna frakcja z samymi nowościami pokroju Pancernych Jeży i Tukanów Bojowych to co byś wybrał?

Hmm... Bojowy tukan nawet jako easter-egg by wywołał u mnie uśmiech. :)

Nicolai:
Też średnio podoba mi się szycie ubrań z liści, ale uważam, że histeryzujesz.

Przynajmniej w jednym jesteśmy zgodni (częściowo). :)

Nicolai:
Ciąg myślowy jak w komisji Macierewicza. Ubzdurałeś sobie, że elfy w Ashanie są unisex i na podstawie tego zrobiłeś z nich LGBT? Wrzuć na luz...

Pierwsza myśl, co mi wpadła do głowy, jak napisałem bezpłciowość i rurkowcy. Takie skojarzenie, nic po za tym, wiem że w Ashanie nie ma takich tematów, rzeczywiście przesadziłem, Mea culpa..

Nicolai:
Ustalmy jedno... To nie gracze odpowiadają za design Sylvanu, oni tylko decydowali czy wolą Jednorożca czy Jelenia. Poza tym co mieli jako alternatywę? Krasnoludy wszystkich od XS do XXXL?

Tu bym z Tobą polemizował, szczerze? już bym wolał tutaj krasnoludki w różnej formie + podpalona jaszczurka. Ew... dodać jakąś inną bestie (lodowa jaszczurka? np?) ale to gdybanie ma inne czasy. Może to mój gust, ale lepiej w V bawiłem się Tarczownikami, berserkerami, ognistymi smokami, niż rusałkami, elfimi łucznikami i jednorożcami.

Nicolai:
Nie chcę się czepiać, ale już w H6 darowano sobie roznegliżowane Drowy, a do H7 wybrano lineup, który najprawdopodobniej będzie mieć tylko jedną jednostkę kobiecą, więc nie histeryzuj.

Oj, nie pamiętam, grałem w dodatki do H6, ale nigdy nie przeszedłem ich, więc nie pamiętam czy tam była golizna czy nie. Ale pamiętam żeby tam fajne jednostki typu Chimera czy latające oczy były, a tutaj otrzymamy, mieszankę 3DO (Troglodyty i Meduzy) i Ubi (obieżyświat?). W Lochu trochę chaos z tego się wyłania, w H5 lubiłem kapłanki (silna jednostka + czary jej). A tutaj (H7) taka mieszanka wychodzi + brak konsekwencji, dlaczego meduza teraz jest w Lochu? a nie Sanktuarium? wiem że w 7 niema sanktuarium ale bądźmy konsekwentni, na miejscu meduzy już bym wolał powrotem tą kapłankę.

Podsumowując: Jestem fanem serii Heroes od H2 (H1 kupiłem niedawno:P) i znam drogę ewolucji elfa z H1 do H7 czy nawet z całej serii MM i muszę przyznać że elfy z np H3/4 i MMVII czy VIII wypadają lepiej niż te z HV-VII. Rozumiem, że to tacy "pro-zieloni" w świecie Ashan, ale mogliby trochę te elfy "ucywilizować" zamiast dając im łanie czy sarenkę. Np. elfkę z wielkim mieczem dwuręcznym, która rani wrogie odziały, co stoją koło niej co turę lub jak przechodzi koło wrogiej jednostki lub z kuszą (elf z kuszą, why not?) z podpaloną/zatrutą strzałą, która daje obrażenia od Ognia/ziemi. Brzmi bardziej kusząco...

PS: Jest jakiś sposób by jednocześnie widzieć okienko, gdzie piszesz post i komentarze? Łatwiej było by mi cytować:)

Tallos PW
3 lipca 2015, 13:29
Śmiesznie się czyta takie posty i nie powinno się na nie odpowiadać. Ale jednak odpowiem, bo kilka rzeczy mnie zaciekawiło.

Po pierwsze, mam zupełnie odmienne zdanie nt. zapatrywania obecnych graczy. Z moich obserwacji wynika, że o wiele więcej jest fanów trójki niż piątki.

Po drugie, pedalstwo elfów. No naprawdę, gość odkrył tajemnicę, przecież nie od dziś wiadomo, że to najbardziej pedalska rasa fantasy. Nawet powstał taki termin jak "cwelf".

KammerKammerPanowie, sugerowałbym skończenie z tą płomienną dyskusją odnoścnie tego, że kiedyś było lepiej, a inni się nie znają.
W przeciwnym razie fragmenty postów, które to zawierają, zaczną znikać.


AlamarAlamarNie tylko fragmenty, ale cale posty. Nikt nie będzie się bawić nożyczkami.

Acid Dragon PW
16 lipca 2015, 00:42
Oficjalne wyniki pewnie jeszcze będą wymagać przefiltrowania, aczkolwiek wątpię, aby końcowy rezultat się zmienił.

Loch - 33%
Sylvan - 29%

Nekropolia - 27%
Twierdza - 11%

Innymi słowy: Elfy ponownie górą ;). (i smoki!)

W głosowaniu grotowym na miejscach 2-3-4 większa równowaga, ale również wygrywa bezapelacyjnie Loch.
strona: 1 - 2
temat: [Ankieta] Frakcje w kolejnej becie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel