Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [wspominki] Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2

Eruanno PW
7 czerwca 2015, 23:55
Czy ktoś, kto ma dostęp do tej bety z bugiem, może powiedzieć mi, jakie zdolności posiadają tancerze/mistrzowie ostrzy oraz pixele?

Co do drzewca to pamiętam, jak była dyskusja przy okazji line upów i ktoś śmiał się ze mnie, kiedy powiedziałem, iż będzie zapuszczał korzenie poza mury :'DDDDD. Przyznam, że sam się tego nie spodziewałem aż tak!

Alamar PW
8 czerwca 2015, 06:27
Cytat:
Czy jest gdzieś udostępniona lista stworzeń Ashanu?
Nie ma publicznie dostępnego takiego spisu - musiałbyś samemu go zrobić, bazując na H6, DoC-u i MMX.
Jednak z tego co wiem, to Ubisoft rzeczywiście stworzył coś w postaci bestiariusza dla Ashanu.

Vusapion PW
8 czerwca 2015, 13:04
Dzięki, Alamarze.

Acid Dragon PW
8 czerwca 2015, 14:36
Z tego, co ja wiem, to pewna lista jest, ale nie jest ona zamknięta. To znaczy - jeśli pojawia się potrzeba, żeby jakieś stworzenie "zaistniało" w Ashanie, to tak też może być. W dużej mierze tak do Ashanu dołączyli Troglodyci. Z kolei inne stworzenia - jak np. Niziołki i Gremliny - mają obecnie zakaz wstępu do Ashanu, nawet jeśli kiedyś w nim istniały.

Tallos PW
8 czerwca 2015, 14:49
Ale jak to gremliny mają zakaz wstępu do Ashanu?

Acid Dragon PW
8 czerwca 2015, 14:53
Owszem, a przynajmniej w takiej formie, w jakiej pojawiły się w Heroes V. Problemem było haczenie o prawa autorskie twórców dwóch filmów "Gremliny" (1 i 2).

Ale nie ma tego złego.
Dzięki temu w H7 mamy teraz ulubieńców fanów, czyli Cabiry ;).

Markham98 PW
8 czerwca 2015, 14:59
"Licencję na niziołki" mają wydawcy "Władcy Pierścieni"?

Bacus PW
8 czerwca 2015, 15:04
Cytat:
"Licencję na niziołki" mają wydawcy "Władcy Pierścieni"?

Tylko i wyłącznie na nazwę Hobbit :P Niziołki pojawiały się w legendach i baśniach na długo przez LoTRem ;)

Acid Dragon PW
8 czerwca 2015, 15:20
Dobrze, że nie podałem większej listy, bo ten offtopic by się nie skończył :P.
Jeśli dobrze pamiętam, to do Niziołków twórcy tylko raz jeden się odnieśli oficjalnie, w postaci grafiki ich "ewolucji", gdzie napisy "Shire" oraz "Unfortunately, Halflings have left Might & Magic for good..." są dosyć jednoznaczne.

Markham98 PW
8 czerwca 2015, 19:32
A może wstrzymajcie zabawę w archeologa, ponieważ wyjdą wszystkie smaczki :P
Strzelający ent to niegłupi pomysł. Szczególnie z tymi liśćmi. Zapewne każdy z nas oglądał w swoim dzieciństwie Pokemony. Właśnie pokemony trawiaste atakowały jakimiś ostrymi liśćmi.

Tak właściwie z jakiej mitologii przywędrowały niziołki?

Alamar PW
8 czerwca 2015, 20:04
Cytat:
Zapewne każdy z nas oglądał w swoim dzieciństwie Pokemony.
Nie :P

Cytat:
Tak właściwie z jakiej mitologii przywędrowały niziołki?
Z żadnej i każdej?

Darkem PW
8 czerwca 2015, 20:10
Alamar:
Nie :P

Zmieńmy fragment "w dzieciństwie" na "w swoim życiu" i już będzie prawdą ;). Wydaje mi się, że Pikachu stał się już ikoną popkultury, więc kojarzy go pewnie każdy z nas zanurzonych w kulturze masowej.

Alamar PW
8 czerwca 2015, 20:14
Cytat:
Zmieńmy fragment "w dzieciństwie" na "w swoim życiu" i już będzie prawdą ;)
Nadal nie. ;P

Acid DragonAcid DragonAlamar chce przez to powiedzieć, że niektórzy z nas swoje kreskówki z dzieciństwa oglądali, gdy były one jeszcze czarno-białe :P.


AlamarAlamarAż tak bardzo nie przesadzaj, ale faktem jest, że moja przygoda z anime rozpoczęła się bardzo długo przed "zespołem R". :P


KammerKammerWydzielam to cudaczne coś i dodaję kolejny kolor do tej tęczy. :P


DługouchaDługouchaJupi!

Andruids PW
8 czerwca 2015, 21:26
Kiedyś myślałem, że gobliny w Heroes 1 i 2 nazywają się pigmejami, a ogry jaskiniowcami. Wilki, orki, trolle i cyklopy, z nimi nie było żadnego problemu. Ale pigmeje i jaskiniowcy... autentycznie osłupiałem, kiedy dowiedziałem się, że mają inne nazwy. Musiałem wtedy, nie wiem, nauczyć się czytać, albo coś.


AmiDaDeer PW
9 czerwca 2015, 13:54
Cytat:
Zapewne każdy z nas oglądał w swoim dzieciństwie Pokemony.
Pragnę zauważyć, że gra na GameBoya była pierwsza.

Andruids PW
9 czerwca 2015, 15:18
Gameboy na osiedlu to była sensacja, a telewizję miał prawie każdy.

Tallos PW
11 czerwca 2015, 07:58
Cytat:
Owszem, a przynajmniej w takiej formie, w jakiej pojawiły się w Heroes V. Problemem było haczenie o prawa autorskie twórców dwóch filmów "Gremliny" (1 i 2).
Ale o nazwę się rozchodzi? Przecież gremlin to klasyczny stwór fantasy, a i chyba też mitologiczny. No, chyba że czepiali się wyglądu, ale to też duże przegięcie.

Garett PW
11 czerwca 2015, 12:53
@Tallos Chodzi o wygląd.


Tallos PW
11 czerwca 2015, 13:07
Spoko, wiem jak wygląda filmowy gremlin. Ja osobiście bym to jako hołd potraktowałem, bo możliwe, iż taka była intencja.

zmudziak22 PW
11 czerwca 2015, 15:31
Te z H5 bardziej mnie się podobały niż z H3.
strona: 1 - 2
temat: [wspominki] Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel