Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Dodawanie miast do WoG-a?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

BrudasekPL PW
2 czerwca 2015, 19:58
Witam. Chciałbym zapytać czy można dodać nowe miasta takie jak np. Cove z HotA do Wog'a? Ponieważ w "Rogu Otchłani" nie interesuje mnie nic poza możliwością grania tym nowym miastem. To da się je dodać do WoG'a? :>

Drwal PW
2 czerwca 2015, 20:00
Niestety w tym momencie nikomu się to nie udało.

Kammer PW
2 czerwca 2015, 20:03
A jedyną opcją, byś sam, bez zaawansowanych programów, dodał miasto, jest VCMI, które ma być właśnie odtworzeniem WoGa na autorskim kodzie. Inna bajka, że jeszcze nie wszystko działa tak, jak powinno.

Morglin PW
2 czerwca 2015, 20:17
Niestety, taka możliwość jest poza zasięgiem nas, zwykłych śmiertelników. Jednak jeśli nic mi się nie pokićkało, to pamiętam, że twórcy Hoty coś kiedyś napomknęli na temat dołączenia ich dodatku jako opcjonalnego moda dla Ery (ERA to taki WoG, ale z inną nazwą i kilkoma mało istotnymi zmianami). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że takie połączenie dojdzie kiedyś do skutku. Póki co niestety należy wybrać - albo Rożek, albo WoG.

Kammer PW
2 czerwca 2015, 20:40
Samo Cove jest też pod VCMI jako zwykły mod i działa tak w...95%, nie ma armaty i odwet nie działa.

Zielony Goblin:
ERA to taki WoG, ale z inną nazwą i kilkoma mało istotnymi zmianami
I o wiele stabilniejsze!

Morglin PW
2 czerwca 2015, 20:43
VCMI w obecnej formie nie może się równać z H3. Nie ma też WoG-a pod VCMI (a przynajmniej z pełnią jego możliwości). Hoty także.

Andruids PW
2 czerwca 2015, 20:59
Kammer:
nie ma armaty i odwet nie działa.

Są też inne specjalności bohaterów.

BrudasekPL PW
3 czerwca 2015, 15:52
Rozumiem, a teraz zadam pytanie z innej beczki? ERA to ulepszona wersja WoG'a? Jeśli to tak o tym nie wiedziałem, a mam wersję WoG 3.58f i myślałem że to najnowsza wersja. PS Cove pod ERA jest?

Górski PW
3 czerwca 2015, 15:53
KLIK

Morglin PW
3 czerwca 2015, 16:00
Tak, ERA powstała na bazie wersji alfa WoG-a 3.59 (jednak w praktyce nie dodaje niczego tak szczególnego, byś koniecznie musiał się na nią przerzucić). I nie, nie ma na niej Przystani (Cove), ani żadnych innych nowych miast, które można by dodać do gry. Są za to miasta podmieniające inne (np. Gaj, który po zainstalowaniu zastępuje Cytadelę).

Kammer PW
3 czerwca 2015, 16:03
O ERA II możesz poczytać na HK gęsto i szeroko. W ogóle - jeżeli masz do wyboru WoGa i ERA II - natychmiast bierz to drugie. Poprawiono sporo skryptów. W ogóle masz tu moją rozpiskę. Powinna nieco rozjaśnić.

A o Cove pod ERA nie słyszałem. Jestem niemal całkowicie pewien, że nikt nie opracował jeszcze metody dodawania miast do tej wersji H3. Teoretycznie można zrobić podmiankę, ale to byłoby takie trochę... meh.

Warmonger PW
3 czerwca 2015, 16:24
ERA nie umożliwia dodawania nowych miast i jednocześnie ekipa HoTA nie jest zainteresowana wydaniem miasta pod tą wersję. Koniec tematu.

BrudasekPL PW
3 czerwca 2015, 16:46
Okej, w takim razie wiem prawie wszystko o ERA II co powinienem. Mam tylko jeszcze 2 ostatnie pytania
- ERA II jest tak jak WoG w wersji polskiej?
- Czy mam go zainstalować na wersję Heroes III Complete/Złota Edycja, czy na tą z WoG'iem?

Morglin PW
3 czerwca 2015, 16:50
Instaluje się na wersji SoD/Complete (nie trzeba zmieniać języka systemu). A spolszczenie jest tutaj.

AmiDaDeer PW
3 czerwca 2015, 16:51
Cytat:
ERA II jest tak jak WoG w wersji polskiej?
Tak.

Cytat:
Czy mam go zainstalować na wersję Heroes III Complete/Złota Edycja, czy na tą z WoG'iem?
Na czystym Heroes III z dodatkami, bez WoG-a. Jeśli chcesz zainstalować to na Hotę (EDIT: co wcale nie oznacza że HotA lub Cove działają pod Erą! Po prostu Era nie podziała inaczej z Hotą zainstalowaną w tym samym folderze), musisz też użyć tego patcha.

Kammer PW
3 czerwca 2015, 16:52
Jeśli dobrze pamiętam, chyba widziałem gdzieś kiedyś jakąś polonizację.
A ERA II radziłbym zainstalować na czystą instalkę SoDa/Complete. Tak dla bezpieczeństwa.

Jaki tłok. :D

BrudasekPL PW
3 czerwca 2015, 17:18
Dzięki, to zainstaluję od nowa wersję Complete :D Z tego co widzę to jest mnóstwo modów do ERA II tak jak np. na tutaj http://heroes3wog.net/modifikacie-heroes-3/

Jakieś inne strony z modami godne polecenia? :D

avatar PW
3 czerwca 2015, 18:26
A ta jedna nie wystarczy? <szok>

BrudasekPL PW
3 czerwca 2015, 19:27
Znalazłem jeszcze mody do Heroes III z Kwasowej Groty(tej oto strony). Te obie strony mi wystarczą by zaopatrywać się w różne mody. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim którzy udzielili się w tym temacie, jesteście wielcy! =D
temat: Dodawanie miast do WoG-a?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel