Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Dywagacje na temat rozwoju bohatera
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

Rademenes777 PW
19 sierpnia 2014, 13:45
Tak jak w temacie. Moje przypuszczenia co do Akademii:
Umiejętność frakcyjna: Rzemieślnik(podobnie do Heroes 5)
Klasy bohaterów: Czarodziej,Alchemik,Mag Ostrzy,Konstruktor.
Umiejętności: mam z nimi kłopot, bo nie wiem czy i ile będzie różnych dla poszczególnych klas, ale założę że będzie po trzy, tak więc:
Dla Czarodzieja dałbym Magiczne Lustro, ale zmieniłbym to że jeśli przeciwnik rzuca czary wspomagające to one także mogłyby być odbite/przekierowane, Znamię Czarodzieja, i może coś na wzór Magicznej Intuicji, że Czarodziej może nauczyć się czarów 3 kręgu.
Dla Alchemika to Pochłonięcie Artefaktów,Oszczędność, czyli przy tworzeniu artefaktów jeden rodzaj(losowy)zasobów nie zostanie wykorzystany,Wzmocnienie Artefaktu, że każde ulepszenie dodaje plus 1(np. artefakt dodaje szczęście 3, to plus 1 doda 4).
Dla Maga Ostrzy dałbym Zaklęte Ostrze, przy zwykłym ataku Maga Ostrzy jest szansa że nałoży na atakowaną jednostkę jakieś zaklęcie osłabiające, Karmazynowe Błogosławieństwo, Kabiry i Rakszase dostają na początku walki losowe zaklęcie wspomagające(dodające bonus dla ataku)trwające do końca walki i +1 do przyrostu, na 3 nie mam pomysłu.
Dla Konstruktora to Ochronne Glify, Golemy i Tytany dostają na początku walki losowe zaklęcie wspomagające(dodające bonus dla obrony np. magiczna tarcza, lodowa tarcza itp.)trwające do końca walki i +1 do przyrostu, Sztuczna Chwała, morale Golemów zawsze wynosi 1, Naprawa, połowa zniszczonych Golemów powraca do armii po walce oraz daje możliwość wskrzeszania konstruktów w walce lecz tylko z 50% skutecznością. Takie są moje propozycje :)

Dark Dragon PW
20 sierpnia 2014, 00:03
Nie widzę sensu w takich dokładnych domysłach i gdybaniach. Brzmi to trochę jakbyśmy sami na siłę mieli powymyślać jakieś umiejętności i statystyki. Jaki w tym cel? Twórcy pewnie wpadli na coś innego.

Kammer PW
20 sierpnia 2014, 00:18
Temat raczej mało przydatny, aczkolwiek można porozmawiać o tym, czego oczekiwalibyśmy po rozwoju bohatera.

Uściśliłem nieco tytuł.

Mad Hatter PW
20 sierpnia 2014, 07:03
Niech najpierw pokażą a potem będzie się zastanawiać nad sensem, bo takie gdybanie to nie wiem do czego ma służyć.

Alamar PW
20 sierpnia 2014, 09:03
Spójrz na stronę główną. ;)

Nicolai PW
20 sierpnia 2014, 10:27
Miałem już napisać co bym chciał dostać i właśnie okazuje się, że to dostanę :D Chciałem czegoś takiego jak w H6, czyli zdolności rasowe i klasowe, z wywiadu wychodzi na to, że coś takiego będzie. Tylko szkoda, że nie będzie podziału na Drogę Krwi i Łez. Jedyną uwagę jaką mam to chciałbym, by trochę popracowali nad tym żeby uniknąć sytuacji z H6, gdzie te zdolności były tworzone na zasadzie "nie mamy pomysłu na zdolność rasą... podbierzmy jakieś zaklęcia z Księgi Czarów". BTW czym różnią się zdolności od umiejętności? Jedne są rasowe, drugie nie?

Alamar PW
20 sierpnia 2014, 10:33
Umiejętność/skill - logistyka, magia ziemi, atak
Zdolność/ability (H5) - finanse, nawigacja, mistrz ognia/błyskawic/lodu, znajdowanie dróg
Umiejętność rasowa/frakcyjna - nekromancja, brama demonów

Haarald PW
7 września 2014, 12:02
Skillwhell był rozwiązaniem świetnym lecz nie bez wad.
Po pierwsze ograniczał wybór zdolności jeżeli chcieliśmy uzyskać najwyższy skill rasowy. Powinni w ogóle sobie darować taki skill i stworzyć jakieś inne rozwiązania - najlepiej 3-4 unikatowych zdolności na najwyższym poziomie albo jeszcze coś zupełnie innego.

Po drugie o ile rozwijanie talentów mogło się odbywać na 3 poziomach, o tyle umiejętności ograniczały się do jednego, przez co wiele umiejętności z części poprzednich zostało uproszczonych i ograniczonych, a przecież smaczku grze dodaje rozwijanie, rozwijanie i jeszcze raz rozwijanie (choćby przez większą dostępność zakupu dodatkowych umiejętności - świetnie zrobiono to w heroes IV)

Mam nadzieję, że postawią większe różnice pomiędzy bohaterami ze względu na frakcje i każdy talent będzie rozwijany inaczej dla każdej frakcji (zauważalne różnice) i jeszcze z podziałem na maga i na wojownika.

Degraf PW
7 września 2014, 12:17
Mi by się widziała podwójna tablica umiejętności - jedna byłaby systemem drzewkowym w którym wybieramy sami, co chcemy (trochę jak w Kings bounty), zaś druga dawałaby losowe opcje, z których trzeba byłoby wybrać jedną (jak w H2,_3,_4,_5).

Pierwsze to mogłoby się nazywać "umiejętności", a drugie "talenty". W końcu umiejętności można się uczyć, zaś talenty przychodzą trochę jak olśnienie. To mogłoby nadawać ciekawe ścieżki rozwoju.

Haarald PW
13 września 2014, 18:50
Wśród umiejętności pomocniczych takich jak logistyka przydałoby się "szlachectwo" jako umiejętność rozwijająca zdolności odpowiedzialne za aspekt ekonomiczny, a więc przyrost populacji w mieście stacjonowania, przychód w złocie, tańszą budowę obiektów,tańszy zakup lub wytwórstwo artefaktów i machin, tańszy upgrejd jednostek, zwiększenie zbieranych zasobów na mapie przygody,(wszystko to maksymalnie 15%), oraz różne ciekawe "drobiazgi" do wyboru.

Przy rozwijaniu tej umiejętności gracz miałby do wyboru stworzenie bohatera zbierającego surowce na mapie lub takiego co stacjonuje w mieście które rozbudowuje i generuje stworzenia.

Dofcio PW
21 września 2014, 11:41
Nie będę gdybał nad zdolnościami bohaterów, ale nad klasami.

Przystań
-Rycerz (klasyczny wojownik)
-Paladyn (magia-moc, wzmacniający jednostki)
-Kapłan (typowy mag, magia światła, defensywa i leczenie)
-?Strzelec? (bonusy dla ataków dystansowych)
-? Generał? (dowództwo i taktyka)

Nekropolis
-Nekromanta (nie trzeba tłumaczyć)
-Balsamista (wspomaga staty nieumarłych)
-?Ostrze śmierci? (nekromancka wersja magicznego ostrza, ataki bohatera dają negatywne efekty)
-?Przewodnik Umarłych? (Coś jak Markal z H5, dyplomacja)
-Rycerz śmierci (nie mam pomysłu, ale myślę że coś jak w H6)

Akademia
-Czarodziej (klasyczny mag, mocniejsze czary)
-Mag Ostrzy (bonus do fizycznych, ataki bohatera dają negatywne efekty)
-Rzemieślnik (mag skupiający się na zdolności "Rzemieślnik" z H5)
-?Medium? (Bonus do many, na podstawie zdolności z H6 - medium)

Twierdza
-Barbażyńca (szał i inne historie)
-Wódz ( dowodzenie i morale)
-Szaman (magia z H6, której do końca nie rozumiem)

Sylwan
-Łowca (ulubiony cel, mściciel)
-Mówca lasu (druid w wersji bohaterskiej)
-Szmaragdowy rycerz bądź tancerz wiatru (zależnie od tego jakie jednostki zistaną wybrane)

Nicolai PW
6 kwietnia 2015, 11:56
@Dofcio @orodreth: Czemu przerzucacie się pomysłami jak Bohaterów Przystani, Akademii i Nekropolii już znamy? Jak się im przyjrzeć to można wywnioskować jakie tendencje w ich podziale mamy. W przypadku Bohaterów Mocy wygląda to tak:
- Wojak - Do cna ofensywny.
- Zarządca - Spec od ekonomii.
- Dyplomata - Negocjacje w małym paluszku.
W Magii natomiast nie jest to tak wyraźne, ale od biedy też można zauważyć pewne prawidłowości:
- Piromanta - Destrukcja i/lub klątwy.
- Nudziarz - Ikona frakcji, zrównoważone umiejki.
- Strażnik - Obrońca swych ziem.

Haarald PW
6 kwietnia 2015, 20:01
Jeśli chodzi o magię to powinny być umiejętności wzmacniające działanie wybranych zaklęć, coś jak w piątce w skillwheelu.

Fajnie że jest tyle klas bohaterów na każde miasto. Wiadomo czy będą się różnić czymś jeszcze niż zestawem umiejętności? Na przykład jakimiś niepowtarzalnymi dla innych klas z tego samego miasta zdolnościami?

Tallos PW
5 maja 2015, 08:46
@Haarald
Raczej nie, jakbym miał wnioskować z obecnych materiałów. Zresztą, nazywanie tego klasami to moim zdaniem lekka nadinterpretacja, sam widzę je raczej jako podklasy.

Alamar PW
5 maja 2015, 09:29
Według twórców Heroes 7 są to jednak pełnowartościowe klasy tym bardziej, że nie masz jak w H4 czy H6 klas podstawowych (rycerz, czarnoksiężnik), z których można wyróżnić inne podklasy/klasy zaawansowane.

Tallos PW
5 maja 2015, 09:32
@Alamar, tylko wiesz, twórcy często... hm... przesadzają, opisując swoją grę. No ale fakt, póki nie mamy pełnych drzewek, sprawa jest w miarę otwarta. Bo jak wszystkie trzy klasy mocy będą się różnić jedynie 1-2 umiejętnościami (i jeszcze czy te różnice będą dotyczyć ważnych umiejętności, czy tych bardziej ogólno-zabawowych) oraz tym, które umiejętności mają na arcymistrzu, to to będą klasy czy podklasy?

Alamar PW
5 maja 2015, 09:44
To nadal będą klasy. Podklasy masz, gdy posiadasz jakąś klasę główną (rycerz, czarny rycerz, samuraj) i pochodną od niej. Tutaj mamy trzy klasy u bohaterów mocy i magii: ofensywną, defensywną i zbalansowaną, ale brakuje np. klasy startowej, od której mogły by się wywodzi te trzy podziały, bo np. rycerz jest jedną z tych klas.
A to iż twórcy poszli na ilość i nie przemyśleli do końca swoich koncepcji, nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem.

Tallos PW
5 maja 2015, 10:23
Podklasy nie w sensie wywodzące się od jednej klasy, tylko w sensie bardzo zbliżonych umiejętności (np. za takowe uznaje Rycerza i Trolla w MM8). Może słowo "profesje" byłyby odpowiedniejsze.
temat: Dywagacje na temat rozwoju bohatera

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel