Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Komendy na czacie
komnata: Przeklęta Machina

Nemomon PW
2 maja 2015, 20:57
Przejrzałem sobie dzisiaj archiwum czatu i zauważyłem takie oto komendy:

XXX odchodzi w zaświaty...
XXX casts Wizard's Eye.
XXX casts Gates of Hell.
XXX casts Flame Arrow on YYY for ZZZ minutes.
XXX casts Finger of Death on YYY for ZZZ minutes.
XXX casts Mass Dispel.
XXX summons Nature's Forest.
XXX rzuca monetą - wypada YYY
&c.

Jest gdzieś spis wszystkich komend na czacie i co one robią? Ewentualnie z zaznaczeniem, czy są one dla zwykłego śmiertelnika, czy też dla kaptura wyżej.

Jak takiego nie ma, to dobrze by było go zrobić... a przynajmniej wyjaśnić, co te komendy konkretnie robią.

Kammer PW
2 maja 2015, 21:03
Zły pomysł. Brak takiego spisu daje taki efekt wow, możliwość zaskoczenia nowego. Dodanie spisu zniszczy to...

Nemomon PW
2 maja 2015, 21:11
Ale daje efekt "wow" jedynie tym, którzy te komendy znają. A to z kolei tworzy specyficzną grupę wzajemnej adoracji, żeby nie powiedzieć, iż elitaryzm.

Skoro komendy istnieją, to każdy powinien o nich wiedzieć, a nie tylko uprzywilejowane osoby lub grupy.

Poza tem jakoś wątpię, ażeby pierwszym tematem, który "nowy" przeczyta, to był temat o komendach na czacie. Zwłaszcza, iż nawet teraz czasem widzimy pytania "jak używać tagów na forum?".

Bacus PW
2 maja 2015, 21:14
Ale jeśli osoba chwile posiedzi na czacie to zrozumie, która komenda co robi to jedno, a drugie, że zawsze może zapytać na czacie. Po co psuć ludziom frajdę z poznawania potęgi czatu?

Morglin PW
2 maja 2015, 21:17
Dla "zwykłych śmiertelników" jest rzut monetą ("1k2"), "marynarzyk" (czy tam papier, kamień, nożyce - "1k3"), rzut kośćmi (xky, gdzie x to ilość kości, a y to ilość ich ścian), przycisk "cormorant" (Łasicowi się najwidoczniej nudziło, wypróbuj samemu :P) i "outworld" (czyli to "odchodzi w zaświaty..." - sprawia, że znikasz z listy osób widocznych na czacie). Możesz także pisać o sobie w 3 os. l.poj., jeśli przed swoją wypowiedzią umieścisz "/me".

I to chyba wszystko. Reszta to zaklęcia dostępne dla od Akolitów wzwyż, których ci nie podam, żeby nie psuć wspomnianego przez Kammera efektu wow. Jak posiedzisz trochę na czacie, to po jakimś czasie wszystkie zobaczysz.

Kammer PW
2 maja 2015, 21:18
Nemomon:
tworzy specyficzną grupę wzajemnej adoracji
Czy czasem zawsze tak nie było w Grocie?

A jak ktoś chce się dowiedzieć o jakąś komendę - zawsze może się zapytać. Gwarantuję, że osobnicy, którzy akurat będą na czacie, udzielą mu dokładnej i szczegółowej odpowiedzi!

Morglinie, jak mogłeś? :'(

Nemomon PW
2 maja 2015, 21:38
Oczywiście, kto pyta nie błądzi ;). Problemem jednakże, przykładowo z tymi rzutami kością, może być to... iż pierwej zwykły śmiertelnik musi wiedzieć, iż taka komenda w ogóle istnieje, a dopiero może się o nią pytać. Jeżeli taki osobnik nie wie (bo i nie ma skąd), iż taka komenda istnieje, to oczywistym jest, iż pytać się o nią nie będzie.

Po drugie, część z komend działa na użytkownika (lub w inny sposób wpływa na jego postrzeganie). Oczywistym, wydaje mi się, jest, iż taki użytkownik powinien wcześniej wiedzieć, co może mu się przytrafić, zamiast się dowiadywać jak już mu się przytrafią. Przykładowo, ja na przykład chciałbym wiedzieć wcześniej, iż na czacie ktoś może zmienić mi nazwę użytkownika, zamiast się zastanawiać czemu mojego nicka na liście użytkowników czatu nie ma... Skoro komendy działają na użytkownika, to użytkownik powinien mieć świadomość ich istnienia i działania.

Po trzecie, zgadzam się, iż zapytać się o coś nie jest problemem. Aczkolwiek uważam, iż komendy na czacie nie są czymś, o co nowy użytkownik winien był się prosić innych użytkowników, by mu powiedzieli (a jak wstali lewą nogą, to mu nie powiedzą). Dla niektórych sam fakt, iż musieli się o coś spytać może być krępujący. Nie wydaje więc mi się, iż zmuszanie kogoś do pytania się na czacie jak działa czat jest na miejscu.

Viking PW
2 maja 2015, 22:01
Przyjacielu, zamiast narzekać wpadnij codziennie na chwilkę na chat. Zostaniesz przyjęty z otwartymi ramionami i raz dwa wszystkiego się dowiesz. Jako mało doświadczony Grotowicz powiem tylko, że odkrywanie osobliwości chatu samemu było dla mnie ogromną przyjemnością (zwalłaszcza poznanie Legendy Zielonej Małpki), toteż odbieranie tej przyjemnościi innym młodziakom uważam za niestosowne.
temat: Komendy na czacie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel