Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 21 - 22 - 23

Wyznawca Pustki PW
22 kwietnia 2015, 17:38
@Nicolai - To tylko taka moja skryta nadzieja ponieważ polubiłem ją w H6. Ma w sobie "to coś". Sandro też lubię :-P Za to za Anastazją z kolei nie przepadam ^_^

Degraf PW
22 kwietnia 2015, 20:30
Cytat:
Co się stało ze Sveltaną

Została pochłonięta przez Pustkę, wypadła z czasu i przestrzeni i pamięci. To, że my o niej nie straciliśmy wspomnień, jest winą bugu Matriksa.

Przynajmniej na to bym stawiał. Podobnie sprawa miałaby się z tym, dlaczego w późniejszych herosach nie ma słonecznych koników, ghuli, istot-udających-żywiołaki-ale-żywiołakami-nie-są etc. Na Ashanie, jak do tej pory zrozumiałem, większość dziwnych pytań trzeba kierować w Pustkę. Ot taka szmata do wycierania...

Wyznawca Pustki PW
22 kwietnia 2015, 20:50
Kiedyś coś gdzieś było mówione, że niepojawienie się w grze tych i tych stworzeń wcale nie oznacza, że przestały one istnieć :-P A Svelta pustkę przeżyła. Przynajmniej z tego co wiem...

Acid Dragon PW
23 kwietnia 2015, 13:14
orodeth - Jeśli nie przestaniesz podawać swoich wymyślonych teorii w tematach omawiających fakty z gier, czeka Cię zamiana w kamień na okres co najmniej 2 tygodni, a za kolejnym razem eradykacja. To Twoje ostatnie ostrzeżenie.

Nicolai PW
23 kwietnia 2015, 13:49
Dobra, posprzątałem offtop o pośmiertnym lądowaniu na innych planetach. Zostawiłem tylko post Acida, by był ostrzeżeniem dla orodretha.

Wolfheart PW
23 kwietnia 2015, 18:21
Mam pytanie. Gdzie leży Hammer Fall? Potrzebuje do fanifikacji.

Alamar PW
23 kwietnia 2015, 18:23
Skorzystaj z mapy.

Sobieski PW
23 kwietnia 2015, 18:30
Jak można dojść do tej mapy zaczynając z tego miejsca?

AlamarAlamarNie można. :)


A to dlaczego?

Właściwie podobna sytuacja jest z bohaterami Lochu w dziale Heroes VI. Wiem że są, ale nie da się do nich dojść z głównego menu.
A nie już mam. Widać długo mnie w tym dziale nie było i ktoś to poprawił.

Alamar PW
23 kwietnia 2015, 18:37
Dział Heroes 6 wymaga... przebudowy. Do bohaterów możesz się tam dostać poprzez dodatek Cienie Mroku i Loch (tak, wiem, bardzo logiczne, ale nie mam kiedy tego naprawić).

Makpę Ashanu masz na blogu Ubi, ale naprawdę nie chciało mi się szukać linku, koro miałem tamten pod ręką.

Acid Dragon PW
23 kwietnia 2015, 18:42
Jako, że zrobiłem śliczny przycisk do "pełnego ekranu" owej mapy, integrując ją ze stroną, to raczej gdzieś tę mapę w menu zamieścimy.

Do tej pory jakoś nikt nie miał pomysłu gdzie :P. Poza tym trzeba zaznaczyć, że jest po angielsku jednak, a na tworzenie wersji polskiej chyba ani ja, ani Alamar nie mamy specjalnie ochoty.

Sobieski PW
23 kwietnia 2015, 18:43
Szkoda, że tej mapki nie można znaleźć w łatwy sposób w Grocie. Przedstawia bardzo wiele ciekawych informacji, a żeby ją znaleźć trzeba przeszukać stare newsy na blogu Heroes VII, albo mieć szczęście i trafić na odpowiedni post w odpowiednim temacie w odpowiednim dziale w Grocie.

Zawsze zamiast zamieszczać mapę w Grocie można zamieścić sam link do tej mapy.

Np. w dziale "Historia Światów MM - Mapy Krain".

Alchemik PW
1 maja 2015, 13:28
Chciałbym zapytać o jedną rzecz odnośnie Nekromantów. Mianowicie uważają się Oni za wykonawców woli Ashy, ale czy przypadkiem kombinowanie z cyklem życia i śmierci nie jest z Tą wolą niezgodne?

TopFunny525 PW
1 maja 2015, 13:41
Zacytuje tutaj Izabelę z HV

Iza:
Asha ma wiele wcieleń

Nekromanci bardziej odpowiadają się po tej mroczniejszej stronie Ashy, czyli po stronie nekromancji, kombinowania właśnie z życiem i śmiercią.

Nicolai PW
1 maja 2015, 14:19
Cóż, z Nekromantami jest taka sprawa, że oryginalny zamysł był taki, że są oni fanatykami czczącymi wypaczoną wizję oblicza Ashy jako Pajęczej Bogini. W sumie było to sensowne i oczywiste, bo jak można czcić śmierć unikając jej? Jednak po zmianie zespołu odpowiedzialnego za fabułę wszystko się pomieszało. Zrobili z Nekromantów szykanowanych ascetów, którzy naprawdę spełniają wolę Ashy, a nie swojej chorej wizji Smoczycy Ładu i nawet mają swoją prywatną pośredniczkę między Ashanem, a Księżycem w postaci Matki Namtaru.

Alamar PW
1 maja 2015, 14:28
Nekromanci wyznają oblicze Śmierci Ashy. Ich interpretacja Tkaczki, która tka nici życia, jest niemal fanatyczna i nie liczą się dla nich dwa inne oblicza: Życia i Czasu.
Nekromanci jednak nie naruszają Cyklu Życia i Śmierci. Ożywiają wprawdzie martwe ciała, ale albo są one bez duszy (szkielety, zombi), albo przywołują udręczoną duszę i dogadują się z nią w zamian za swe usługi (duchy), albo też dusza sama wyraża chęć na powrót lub jeszcze nie przeszła przez Zasłonę (Anastazja, Fiona).
Nekromanci mimo swej nienaturalnej długowieczności gotowi są na udanie się do Ashy, jak było to w przypadku Giovanniego czy Ornelli w H5. Jedynie zamiana w ghula jest naruszeniem Cyklu, ale odbywa się ona tylko, gdy ofiara naprawdę popełniła jakąś niewyobrażalną zbrodnię (wg nekromantów oczywiście).
Oczywiście istnieją wyjątki i widzieliśmy już przywołanie duszy z zaświatów bez jej zgody (Nicolai) czy uwięzienie duszy w ciele ghula bez powodu (w Heroes Online oraz Merikh z H6/7), ale w tych przypadkach mieliśmy do czynienia nie wyznawcami Kultu Pajęczej Bogini, ale z Zakonem Pustki (Sandro i Markal).

@Nicolai
To o czym piszesz nadal jest aktualne, tyle że w grach takiego obrazu za bardzo nie uświadczysz. Mamy więc albo pobożnych nekromantów jak Anastazja i Vein, albo całkowicie złych jak Sandro i Markal, ale wtedy to obowiązkowo muszą należeć do Zakonu Pustki. :P
Nawet Arantir w H5 został "aniołkiem" w porównaniu do tego, jak został przedstawiony w Dark Messiahu.

Ursus PW
1 maja 2015, 14:52
Chciałbym się spytać czy władcy księstwa kruka pochodzą od Sandora?

Nicolai PW
1 maja 2015, 14:54
@Alamar: No tak, ale to, że Markal należał do jakiegoś Stowarzyszenia Nieumarłych Wyłamowców zostało dodane po czasie, kiedy ekipa fabularna się zmieniła. W H5 nie było ani słowa o Zakonie Pustki, wprawdzie kilkukrotnie wspomniano o Sandro, ale nigdzie nie było mowy o tym, że Alejandro szedł na przekór głównemu nurtowi filozofii Nekropolii. To już prędzej Arantira podejrzewałbym o coś takiego. Otaczali go same egoistyczne trupy pokroju Giovanniego, a on dla odmiany chciał służyć Ashy, nie patrząc się na ofiary.
@Ursus89: Nie zostało to powiedziane wprost, ale w MM X bękart Sławy był przedstawiany jako Sandor Kruk, więc na 99% tak.

Ursus PW
1 maja 2015, 14:59
@Nicolai : Dzięki.
A jak to jest z królami Irollanu, że są oni wybierani przez radę druidów? Ci królowie nie mogą zakładać rodzin czy co?

Alamar PW
1 maja 2015, 15:04
Królowie byli wybierani przez druidów, którzy najedli się grzybków i innych ziół mieli wizję od Sylanny.
Arniel miał dość tego, bo druidzi obradowali tak długo, aż nie uzyskali jednogłośnego werdyktu, i wprowadził monarchię dziedziczną.
Tyle że kilka(naście) lat po tym zginął w pożarze i tylko jego syn, Vaniel, został ową "monarchią". Po jego śmierci nowym królem został Aralon (wybrany już przez druidów, jeśli dobrze pamiętam), zaś obecnie nie ma króla, jest tylko Findan - regent do czasu wyboru nowego króla.

Rodziny jak najbardziej mieli, ale tak jak i u kurdupli, nowy król jest wybierany przez zgromadzenie swych rodaków, a nie obejmuje tron po rodzicu.

Ursus PW
1 maja 2015, 15:09
@Alamar : Ci królowie to oni byli wybierani skąd? Irollan był podzielony administracyjnie na jakieś podkrólestwa, które miały własnych dziedzicznych władców spomiędzy których druidzi wybierali króla czy królem mógł być każdy?
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel