Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wasze niusy ze świata M&M
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 15 - 16 - 17

Dru PW
28 października 2014, 23:02
Oki dzięki za info ;) Na razie się wstrzymam z zakupem, bo od jutra zaczynają się jesienne wyprzedaże na Steamie i może będą ciekawsze oferty :P

Acid Dragon PW
24 listopada 2014, 13:16
W nowym numerze CD-Action jako bonus dołączono 7500 pieczęci do Heroes Online wartości 25 zł. Cena magazynu - 17 zł. Więc względem samych pieczęci to oszczędność niewielka, aczkolwiek jeśli komuś się przyda też duży plakato-kalendarz, RPG Dungeon Siege II lub zwyczajnie coś do poczytania, to warto rozważyć.

Alamar PW
24 listopada 2014, 13:32
Cytat:
lub zwyczajnie coś do poczytania
A od kiedy to w CDA można cokolwiek przeczytać? :P

Viking PW
24 listopada 2014, 17:07
Ja tam bardzo lubię rozdział Na Luzie - co jakiś czas (czyli rzadko, zwłaszcza od czasu gdy przestałem regularnie kupować CDA) trafiam na prawdziwe perełki, które długo wspominam :)

Tarnoob PW
27 lutego 2015, 12:29
Proponuję pisać nieco częściej o zmianach u sojusznika – Jaskini Behemota. Do tej pory chyba tylko raz się po­ja­wi­ła wiadomość na taki temat – kiedy w okolicach jej X-lecia opublikowali niezwykle wyczerpujący bestiariusz HoMM3. Zwracanie uwagi np. na Konwent czy rosnące teraz dzięki Gnomowi nowe serwisy jest potrzebne tej stro­nie. Mogłoby to by być w formie zbiorczego newsa z większego przedziału czasu, jaki kiedyś bardzo ładnie o­pu­b­li­ko­wał Alamar: „co słychać w fanowskich projektach Might and Magic?”.

Dark Dragon PW
27 lutego 2015, 13:28
Nie widzę takiej potrzeby. Jaskinia nigdy nie daje żadnych newsów u siebie, odnośnie np. nowych działów u nas. Jakieś renowacje i odnowienia... to żaden powód do newsa.

Kammer PW
27 lutego 2015, 14:25
Tarnoobie, proszę, powiedz, że żartowałeś.

O ile szanuję Gnoma i nawet go, chyba, lubię, o tyle pod żadnym powodem nie widzę powodu, by informować o nowych działach w Jaskini. Inna bajka, że odnawiane działy nie nazwałbym nowymi...

Acid Dragon PW
27 lutego 2015, 14:28
W istocie, renowacja działu nie jest na tyle istotną informacją, aby zainteresować odwiedzających nas fanów M&M. Tego typu niusy powinny być raczej zarezerwowane dla wydarzeń unikalnych i szczególnych, jak np. turniej HoMM, konkurs, czy Konwent, a o wszystkich tego typu inicjatywach w Jaskini informujemy, o czym, zdaje się Tarnoobie, zapomniałeś.

Matheo PW
27 lutego 2015, 15:38
Macie panowie racje. Jednak Tarnob też mówi z sensem. Na stronie głównej widnieje reklama Jaskini Behemota. Można by tam dodać jakiś napis informujący o tym co dzieje się u Naszego sojusznika. Taki jak ten na forum "Po cmentarzu włóczą się... " W Jaskini mogłoby by być podobnie z linkiem do prowadzącym do Groty.

Kammer PW
27 lutego 2015, 15:45
A kto zarządzałby treścią tego napisu? Ambasador?

Matheo PW
27 lutego 2015, 15:55
Tak, dokładnie. Za treść napisu odpowiadała by druga strona. Czyli przykładowo Ambasador.

Tarnoob PW
28 lutego 2015, 01:05
Propozycję uważam za niezłą i szkoda, że sam na nią nie wpadłem – ale wtedy zostałaby zbesztana jak wiele mo­ich pomysłów. :-P

Taki „newsfeed” pokazywałby, że Jaskinia jest krainą wiecznie żywą, a nie tylko martwym linkiem, po którego od­wiedzeniu raz można mieć poczucie zaspokojonej ciekawości.

Przepraszam, że newsy w Grocie o Konwencie pominąłem, faktycznie mój błąd.

Tarnoob PW
24 kwietnia 2015, 12:01
Grocie niedawno stuknęło 5 mln wizyt. Pamiętam, jak ogłaszano na głównej chyba 1 mln wizyt kilka lat temu i ju­bileuszowym gościem był Qui. :-) Uważam, że warto ogłosić również ten okrągły jubileusz. To okazja do wielu pod­sumowań.

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2015, 12:53
Nie zauważyłbym, gdybyś nie powiedział :P.

Cóż... 5 milionów odsłon przez 11 lat to wcale nie tak dużo - taki "mutant spider dog" miał kilkadziesiąt milionów w tydzień ;).

Niemniej jednak można zauważyć, że 3 miliony odwiedzin "zaliczyliśmy" w ciągu 3 lat, zaś pierwsze 2 miliony - w ciągu lat 8. To coś mówi o tempie rozwoju Kwasowej Groty. Udało nam się przełożyć potencjał w realną, wartościową zawartość, czego pośrednim dowodem jest "odwiedzalność" strony.

Jak na niekomercyjną, fanowską stronę o niszowej serii gier jest nieźle. Fenomenem kulturowym już raczej nie zostaniemy, ale gdzieś tam, po drugiej stronie monitora jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy Grotę kojarzą i mniej lub bardziej regularnie do niej zaglądają (a tak przynajmniej twierdzą nasze statystyki). To chyba wystarczy, aby powiedzieć, że Grota "coś znaczy".

Tarnoob PW
24 kwietnia 2015, 17:52
To prawda. Jak widać, moje przywiązanie do analiz, statystyk i danych potrafi doprowadzić do jakichś wniosków. :-P Grota ewidentnie przyspieszyła – i to mimo że HoMM i same gry PC są chyba mniej popularne niż kiedyś, o czym pisałeś w innym wątku. Mimo to nie powiedziałbym, że HoMM jest takie niszowe – bo H3 i w mniejszym stopniu H5 to było zjawisko kulturowe. Gra czy seria niszowa to taka, która w ogóle nie ma swojego fandomu. :-P Proponowałem kiedyś w JB dyskusję o tym, jak fandom HoMM-MM ma się w porównaniu z innymi fandomami – Diablo, NWN, czy nawet strzelanek jak CounterStrike, Call of Duty, itd. Niestety nie dostałem najmniejszego odzewu.

Sam jakiś czas temu wspominałeś, że podawanie licznika wizyt sprzed więcej niż roku nie ma sensu – a jednak ma. :-P Coś podobnego przydałoby się też w JB, żeby zobaczyć, czy tamta strona na przestrzeni lat przy­s­pie­szy­ła, czy zwolniła. Jak powtarzałem wielokrotnie – mając konkretne dane, można zweryfikować albo odrzucić swoje odczucia i modne w JB buczenie na to, jak to „kiedyś było lepiej”.

Mimo wszystko jakaś wzmianka na głównej – nawet nie jako osobny news, ale jako dopisek do innego – nie za­sz­ko­dzi i też może wywołać pewne komentarze.

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2015, 18:38
No nie za bardzo ;). Jak każde dane "historyczne" w informatyce, te dane są bezużyteczne pod tym względem, że nie pozwalają na wyciągnięcie żadnych konstruktywnych wniosków na przyszłość. Gdybyśmy próbowali, to by oznaczało, że następne 2 miliony odwiedzin dostaniemy w przeciągu 6 miesięcy, a kolejne w ciągu 6 tygodni.

Można sobie na takie liczby popatrzeć i powiedzieć jacy to jesteśmy fajni, ale tego typu historyczna analiza nie da nikomu żadnych wymiernych korzyści, ani nie pozwoli na podjęcie lepszych decyzji w przyszłości.

Bardziej konstruktywne od tego typu analiz (wymagających wszak wydobycia jakichś danych, poświęcenia na to czasu i umiejętności) jest choćby napisanie jednego nowego niusa o H7 i dostarczenie kolejnej porcji informacji. Innymi słowy - są znacznie lepsze sposoby na wykorzystanie czasu przez administratorów Groty, czy Jaskini ;).

Tarnoob PW
24 kwietnia 2015, 19:03
Owszem, akurat w AC takie dane to głównie ciekawostka.

Za to w JB uważam je za dość ważne – bo jak pisałem już chyba parę razy, gdyby udało się cudem „obalić” man­t­rę o pogarszającym się stanie JB czy „złotym wieku” 2001–2004, byłoby to zaskakujące dla wielu i ożywiłoby dy­s­ku­s­ję. Podobnie – gdyby spadek aktywności okazał się zatrważający, to wielu zebrałoby się, tak jak przy nie­daw­nej (pół roku temu) dyskusji z mojej inicjatywy, a może nawet jak w czasach Wielkiego Padu.

Takie dane nie doprowadziłyby do żadnego wniosku, gdyby były tylko potwierdzeniem anegdot i porzekadeł – czy­li faktycznie dawniej wzrost był silniejszy, a teraz jest wolniej, ale „płasko” i jest jak jest. Niestety tych da­nych jesz­cze nikt nie sprawdził, a do tego czasu się nie przekonamy, jak faktycznie jest.

Acid Dragon PW
24 kwietnia 2015, 19:37
Śmiem wątpić - raczej nie znam nikogo, kto pod wpływem statystyk historycznych nagle by się ożywił i zaczął więcej pisać. Może z wyjątkiem Ciebie :P.

Ludzie tak po prostu nie działają. Nie zaczynają być bardziej aktywni po zobaczeniu jakiejś liczby, czy wykresu. Zachęcić do aktywności ludzi może aktywność administratorów, nowe informacje, czy zagranie w grę M&M, która będzie po prostu dobra - innymi słowy - coś konstruktywnego, a nie liczby i analizy przeszłości.

Ale tak czy inaczej - jeśli uważasz inaczej, to nie mnie przekonuj, a Gnoma i Jaskiniowców.

Tarnoob PW
25 kwietnia 2015, 10:39
Na ich przekonanie nie liczę i tak tylko dywaguję. :-P

To prawda, że gra, news czy aktywność „wodzireja” ożywia stronę. Z drugiej strony prowokacyjne porównania i pod­sumowania, np. wątek „aktywność JB dawniej i dzisiaj” podwyższył temperaturę i ściągnął nawet takich di­no­zaurów jak Bubeusz. Podobne reakcje wywołały felietony Hubertusa w 2004 i w 2009.

No ale to już tylko takie luźne dywagacje, jak pisałem. :-P

Degraf PW
3 lipca 2015, 20:10
Na cdp.pl Heroes 3 HD za 3 dychy (przecena z 60PLN)
https://cdp.pl/wyprzedaze/gry-wyprzedaze/heroes-of-might-magic-iii-hd-2-pud-pc.html
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 15 - 16 - 17
temat: Wasze niusy ze świata M&M

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel