Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Wasza ulubiona frakcja
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
Wasza ulubiona frakcja
Przystań (7)
 
 9%
Inferno (3)
 
 4%
Nekropolis (16)
 
 21%
Loch (18)
 
 24%
Sylwan (9)
 
 12%
Akademia (9)
 
 12%
Forteca/Twierdza (wyszczególnić w poście) (13)
 
 17%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

Wolfheart PW
18 marca 2015, 14:31
Jaka jest wasza ulubiona frakcja w Heroes 5 (nie licząc tych z dodatków)?

Najbardziej lubię nekropolię ze względu na umiejętności specjalne bohatera, klimat miata i jednostki.
KammerKammerGratulacje, ten temat jest istotnie nam niezbędny do życia.
Od wydania ostatniego dodatku do HV minęło już tyle czasu, że można założyć, iż zainteresowani ankietą grają z nowymi frakcjami. Zatem uzupełniam ankietę. I, niestety, z powodu ograniczeń, wrzucam Fortecę i Twierdzę do jednego worka, jako miasto z dodatku. I z powodu nowej opcji - resetuję ankietę.

Nadto sugerowałbym dodanie własnej opinii, czemu dane miasto lubisz. Tyczy się to zarówno Ciebie, Heteryku, jak i wszystkich innych, którzy napiszą tu posta. W przeciwnym wypadku... będzie interesująco.

Ponadto - czuj się ostrzeżony. Tworzenie tematów krótkich, bez jakiegoś większego przesłania i z jednym zdaniem nieszczególnie mile jest tu widziane.

Temat warunkowo zostawiam, bo, mimo wszystko, jakiś tam potencjał ma.

Matheo PW
18 marca 2015, 16:08
Cytat:
Jaka jest wasza ulubiona frakcja w Heroes 5
Zależy jak na to spojrzeć. Lubię grać Sylwanem bo bardzo podobają mi się jednostki tej frakcji (poza Drzewcami). Natomiast zupełnie nie podobają mi się miasta Leśnych Elfów. Pod tym względem zdecydowanie wygrywa Akademia, która z kolei ma nieciekawe jednostki (poza Rakszasami). Ze strategicznego punktu widzenia, ukłon w stronę Nekropolii. Truposze są praktycznie nie do zatrzymania.

Jeśli brać pod uwagę wszystkie te elementy, to wybrałbym Twierdzę. Nieco monotonny line-up, jednak całość jest bardzo klimatyczna.

Kosmos10 PW
18 marca 2015, 17:50
Ciężko mi wybrać ulubioną frakcję w 5 części, spędziłem przy tej grze znacznie mniej czasu niż przy Herosach 2-4. Ale do rzeczy, Przystań średnio lubię, gdyż jest zbyt oklepana, a jednostki to prawie kopia tych z 3 (tylko chłopi zamiast pikinierów i zamiana pozycji zbrojnych z gryfami). Akademię też odrzucam ze względu na nieciekawe jednostki. Fortecy i twierdzy nie uwzględniam, gdyż w dodatki przegrałem zbyt krótko, żeby móc oceniać. Sylwan odrzucam, gdyż od 2 części jakoś miasta natury mnie nie przekonywały. Zostają więc Loch, Inferno i Nekropolia, TOP3. Na 3 miejscu jest inferno - ciekawe miasto, trochę podobne do odpowiednika z H3, ale mające nowe ciekawe jednostki (sukkub, piekielny ogier) a same czarty IMO wyglądają lepiej niż te z H3, ale same miasta mi się średnio podobają. Na drugim miejscu nekropolia, moja ulubiona frakcja z H2, tutaj na drugim miejscu znów za zbyt dużo podobieństw do H3, tylko jednostka 6 poziomu się różni i to na minus. Moją ulubioną frakcją w H5 jest Loch, ciekawe nowe jednostki, obecność czarnych smoków zawsze na plus, najlepiej mi się tą frakcją grało.

Biros12 PW
18 marca 2015, 22:08
I. Loch - ciekawe i mocne jednostki, szczególnie łatwo gra się na początku gry
II. Twierdza - gra się tą frakcja wyjątkowo dobrze mimo braku magii
III. Sylwan - atuty mocno zbliżone do Lochu
IV. Przystań - klasyk klasyków, druga jednostka robi na początku cała robotę
V. Forteca - straszna męczarnia na początku, ciekawe runy oraz niepozornie niebezpieczna ostatnia jednostka
VI. Nekropolia - nie przepadam, wampir ratuje im dupsko
VII. Akademia - ciekawa koncepcja miasta, irytująca druga jednostka
VIII. Inferno - męczarnia na początku, zbyt wielkie straty w jednostkach przy długich walkach, bardzo rzadko wybieram te frakcje

Bychu PW
20 kwietnia 2015, 22:27
Moją ulubioną frakcją z Heroes V jest Akademia. Podoba mi się jej klimat. Bardzo lubię jej jednostki, a muzyka tam jest świetna!
Wydaje mi się, że dobra jest też Nekropolia, którą nigdy nie grałem, ale wydaje mi się być ciekawa.
Równie fajna jest też Przystań, od zawsze lubiłem ten klimat i przemawia on do mnie, a kusznicy są moją ulubioną jednostką.
Nie lubię Lochu i Sylwanu. Po prosu mi nie leżą. Od strony graficznej są okej, ale cała reszta mi nie pasuje. Inferno ma bardzo fajne jednostki, miło mi się nimi gra, ale niestety nie umiem. :< Umiejętność chochlików jest bardzo przydatna. Twierdzy nie lubię.

Bacus PW
20 kwietnia 2015, 22:30
A ja tam wolę Twierdzę. Ma ciekawy klimat, świetne jednostki i ogólnie jest super. Lubię też Loch i Sylwan, bo elfy są takie super! A do tego reszta jednostek jest bardzo ciekawa.
Przystań jest średnio ciekawa, a kusznicy to chyba najgorsza ich jednostka, ale nie można mieć wszystkiego.
Najgorsza jest Akademia, która jest całkowicie nudna.

Bychu PW
20 kwietnia 2015, 22:38
Bacus:
A ja tam wolę Twierdzę.
Jak już napisałem wyżej, ja nie, bo jej nie lubię.

Bacus:
Lubię też Loch i Sylwan, bo elfy są takie super!
Chyba masz rację, elfy są ogólnie świetną rasą, ale od nich lepsze są jedynie krasnoludy.


Bacus:
Przystań jest średnio ciekawa, a kusznicy to chyba najgorsza ich jednostka, ale nie można mieć wszystkiego.
Jak widać mamy zupełnie różne zdania, ale uważam, że się w tej kwestii mylisz. Przystań jest bardzo fajnym zamkiem, a kusznicy robią bardzo dużo, zwłaszcza na wczesnym etapie gry! Nie wiem, jak możesz tego, kolego, nie dostrzegać! Polecam zagrać sobie nimi kilka gier i się przekonać. :)

Bacus:
Najgorsza jest Akademia, która jest całkowicie nudna.
Polecam zagrać kampanię Akademii i poczuć ten mistyczny klimat bijący od tego miasta! Też na początku miałem takie samo zdanie jak Ty. Wystarczyło jednak kilka misji i od razu zmieniłem swoje stanowisko.

Bacus PW
20 kwietnia 2015, 22:43
Cytat:
Jak już napisałem wyżej, ja nie, bo jej nie lubię.
Bardzo słaby argument, bo Twierdza jest najlepszym miastem w każdej odsłonie Heroes, a szczególnie w H5!

Cytat:
Chyba masz rację, elfy są ogólnie świetną rasą, ale od nich lepsze są jedynie krasnoludy.
A cóż to za herezja!? Krasnoludy to karma dla smoków! Od jednego krasnoluda gorsze są tylko dwa krasnoludy.

Cytat:
Jak widać mamy zupełnie różne zdania, ale uważam, że się w tej kwestii mylisz. Przystań jest bardzo fajnym zamkiem a kusznicy robią bardzo dużo, zwłaszcza na wczesnym etapie gry! Nie wiem jak możesz tego kolego nie dostrzegać! Polecam zagrać sobie nimi kilka gier i się przekonać. :)
Grałem mnóstwo gier Przystanią i to Chłopi zawsze więcej dawali od kuszników, którzy poza dystansowym atakiem i każdą statystyką wyższą od chłopa byli od niego gorsi.
KammerKammerNie zapominajcie, że chłopi płacą podatki, zatem, po pewnym czasie siedzenia w zamku zwrócą się z nawiązką.


Cytat:
Polecam zagrać kampanię Akademii i poczuć ten mistyczny klimat bijący od tego miasta! Też na początku miałem takie samo zdanie jak Ty. Wystarczyło jednak kilka misji i od razu zmieniłem swoje stanowisko.
Kiedyś podobała mi się Akademia, ale właśnie po przejściu kampanii i męczącym spotkaniem z Zehirem zmieniłem o niej całkowicie zdanie.

Andruids PW
20 kwietnia 2015, 22:50
Moją ulubioną z piątki jest Loch, bo jest ciekawą wariacją na temat tego z Heroes III. Są nie tylko mroczne elfy, ale i fajne gady: dino-jeździec, hydra i smok. Tyle długouchych zapychających line-up to trochę zmarnowany potencjał, ale i tak lepiej niż w 50 odcieniach cienia. Wprost nie mogę się doczekać jak będzie wyglądać ten zamek w nadchodzącej siódmej części.

mr_R PW
20 kwietnia 2015, 23:22
Przystanią ogólnie mi się ciężko gra, dlatego jej nie lubię. Podobnie mam z sylvan i inferno mimo ciekawych umiejętności nie lubię nimi grać. Magów/ akademię lubiłem w 3 (była moją ulubioną frakcją) jednak w piątce mi się nie podobają. Z Nacji które mi zostały najmniej lubię loch. Łańcuch żywiołów jak silna moc czarów były przeze mnie lubiane jednak wyżej stawiam nekropolię z nekromancją. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czy bardziej lubię twarde krasnoludy z ich runami i obroną czy agresywnych barbarzyńców, z ich siła nieustanną chęcią walki. dlatego dzięki ci Kammer, że ułatwiłeś mi zagłosowanie w ankiecie ;-P.

Wolfheart PW
21 kwietnia 2015, 07:05
Wiem że już na górze pisałem swoją dość krótką opinię ale tutaj przedstawię dłuższą.
U mnie na pierwszym miejscu jest Nekropolia ze względu na klimat miasta, nekromancje(swoją drogą to chyba najlepsza umiejętność rasowa w grze, dzięki niej wielokrotnie wygrywałem), bohaterów i jednostki. Na drugim miejscu jest Akademia. Klimat miasta jest super, jednostki są bardzo ciekawe i jeszcze podoba mi się możliwość tworzenia artefaktów dla jednostek. Na trzecim miejscu jest Twierdza. Jedyne co mi się w Twierdzy nie podoba to brak magii, ale rekompensują to okrzyki bojowe i silne jednostki.

Górski PW
21 kwietnia 2015, 11:45
Moją ulubioną frakcją jest Inferno. Lubię ich fabularnie w starym i nowym uniwersum. Potwory też zawsze mieli ciekawe. Dużą zaletą jest u nich zdolność rasowa "brama" zaś w trójce bardzo pomocne są "Wrota Wymiarów". Jedyną wadą jest chyba dość ciężki początek, a to i tak tylko w trójce.

orodreth PW
22 kwietnia 2015, 14:05
Ja lubię Dungeon, ale najlepiej mi się grało Necropolią i Inferno, po za tym łatwo było Krasnoludami i Orkami. Moim zdaniem Inferno trzeba lubić, żeby ci się dobrze nim grało.
A z Nekropolią to mi się udawało pokonywać oddziały 7 razy większe (Hipnoza i Nekromancja z punktami mroku).

Eggyslav PW
22 kwietnia 2015, 19:44
Necropolis, uwielbiam jej klimat, świetne jednostki, do tego chyba najlepsza umiejętność rasowa, a Deirdre to moja ulubiona bohaterka w trybie pojedynku. No i jest to chyba najlepiej wyglądające miasto w grze, jest mroczno i gotycko, a Ubi jeszcze nie wpadło na pomysł, by wszędzie były piramidy i pająki (no dobra, alternatywne ulepszenia z Dzikich Hord, mają już w motywie przewodnim ośmionogie stawonogi, ale ja tu mówię o architekturze). Poza tym lubię też Akademię, ciekawie się nią gra, uwielbiam dżinny, Rakszasy i gremliny, a umiejętność tworzenia artefaktów dla jednostek uważam za fajny pomysł, zwłaszcza jak ma się dużo surowców i nie wiadomo co z nimi zrobić. Forteca też jest fajna, ma wytrzymałe, mocne jednostki (Władcy Piorunów rozwalają system!), magia runiczna jest bardzo przydatna, a muzyka z tego miasta od razu przywodzi na myśl Władcę Pierścieni, i kopalnie Morii.....

Wolfheart PW
22 kwietnia 2015, 21:10
Ah, w końcu kolejny fan krasnoludów :)

orodreth PW
23 kwietnia 2015, 11:30
Eggyslav przecież w H VI Nekropolia jest piramidowa.

zmudziak22 PW
23 kwietnia 2015, 19:12
I. Twierdza. Mimo braku zwykłych zaklęć okrzyki rekompensują to. Mając legiony goblinów gniew Hordy może zadać więcej obrażeń niż Implozja lub Zamrożenie. Dodatkowo ballista w rękach barbarzyńców dostaje mocnego kopa. Rasowa zdolność obniża obrażenia otrzymane od wroga.
Grając twierdzą idę w Atak, Machiny Wojenne, oświecenie, krzyk oraz logistykę lub szczęście.

II. Nekropolia. Dobre Magie: Mrok i Przyzwanie. Niestety nie jest ta sama nekromacja co w H3, ale daje radę. Wampir tak jak w H3 ratuje frakcję w późniejszej grze. Nie mam ulubionych bohaterów ale miło się gra. Przeklęta Świątynia sprawia, że nasza armia się nie kończy sic.

III. Lochy. Nowa dominująca rasa w starej frakcji. Ciągle czuć, że gra się czarnoksiężnikiem. brakuje lotników na na niższych poziomach co powoduje problem z oblężeniami. Bohaterowie mają fajne zdolnośći. Ulubionym bohaterem jest Lethos mistrz trucizny. Ma dobry start dzięki furiom.

Eggyslav PW
23 kwietnia 2015, 19:23
@Orodreth: Tak, masz rację, ale my tu mówimy o Homm V. ;)

Tallos PW
8 października 2015, 14:48
Moją ulubioną frakcją jest Sylwan: ma szybkie jednostki i świetnych strzelców (zwłaszcza mistyczni łucznicy żądzą), a drzewce są świetne w przetrwaniu. Z kolei w Nekropolis doceniam bardzo przyjemne zmiany w klasycznej nekromancji oraz to, że jest to jedyne miasto, w którym rozbudowa jest nieco bardziej skomplikowana, a budynki produkcyjne mają wymagania. Trzecią z takich lubianych ras jest Forteca, ze względu na bardzo potężne runy (władca piorunów/burz + runy szału rządzi).

Strasznie nie trawię za to Akademii, ma słabe jednostki, a biegłość w magii bohatera nie przynosi aż takich korzyści. Kiepsko grało mi się także Twierdzą, bo gdy nie ma szału, orkowie i inni są w walce tragiczni. Loch za to zdaje mi się za silny - takie to wymuszone się wydaje.

Do Przystani i Inferna nie mam większego nastawienia emocjonalnego.

zmudziak22 PW
10 października 2015, 17:11
Moim zdaniem Akademii brakuje mocy zaklęć, przy osiąganiu poziomów, co z tego, że mam dużo many, jak nie da się tego w pełni wykorzystać.

Do Inferno i Twierdzy balista bardzo pomogą (warto też wziąć namiot do leczenia jednostek).

Inferno, ulubiony build:
Atak
Machiny Wojenne(Perki Balisty i Namiot).
Magia Mroku
Dowodzenie
Szczęście
strona: 1 - 2
temat: Wasza ulubiona frakcja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel