Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28

Acid Dragon PW
29 grudnia 2014, 21:34
Warmongerze - przeczytaj, proszę, mój post z 28 grudnia, a dowiesz się, że nie tylko parser "nie wie", gdzie jest niezamknięty tag, to jeszcze nie istnieje matematyczna możliwość, aby to zdeterminować.

Warmonger PW
29 grudnia 2014, 21:53
Chyba się zagalopowałeś. Parser jest programem sekwencyjnym. Skoro zgłasza błąd, to musi go zgłaszać w ściśle określonym momencie (abstrahując od implementacji). Wystarczy wyłapać ten moment i określić, co parser próbuje sparować.

Nie ma potrzeby, aby parser zgadywał, co użytkownik miał na myśli. Wystarczy, aby wskazał dowolny tag, który jego zdaniem jest niezamknięty.
Na pewno ta funkcja przyda się w takich sytuacjach, w których użytkownik dodał zbyt wiele tagów przy kopiowaniu tekstu. Oraz w takich, gdy jednak da się wskazać jednoznacznie błąd - czyli błąd w ostatnim lub pierwszym tagu następujących po sobie par.

Acid Dragon PW
29 grudnia 2014, 23:11
Otóż wiem jak działa parser. Niejeden taki parser z Łasicem pisaliśmy.

Parser NIE JEST sekwencyjny. Pomijam już kwestię wyrażeń regularnych.
Przede wszystkim sprawdzanie poprawności tagów nie jest częścią parsera. To osobna funkcja. Funkcja, która również nie działa sekwencyjnie właśnie ze względu na tą matematyczną niemożliwość, którą opisywałem.

Tak więc nasze funkcje sprawdzające poprawność tagów nie zatrzymują się na żadnym konkretnym miejscu, tylko - w największym uproszczeniu - sprawdzają ilość poprawnie otwartych tagów oraz ilość poprawnie zamkniętych tagów.

W sytuacji przykładowej [ q ] [ q ] [ /q ] ŻADEN parser na świecie nie jest w stanie powiedzieć w którym miejscu jest błąd. Ewentualnie jeśli jest w stanie, to robi to źle, gdyż zakłada zbyt dużo.

Matheo PW
29 grudnia 2014, 23:24
Cytat:
To nie jest kwestia domyślenia się.
Zgodziłbym się gdyby nie fakt, że problem zgłaszało 7 osób. Być może dla informatyka jest to oczywiste. Tylko jaki procent osób pracujących z grotywym edytorem, to informatycy?

Acid Dragon PW
29 grudnia 2014, 23:50
Na coś takiego mogę tylko rzec: "czego Was teraz uczą w szkole?" :P.

Akurat problem z Ctrl+F zgłosiłeś tylko Ty. Naprawdę to takie nieoczywiste? Przecież to zwykłe wyszukiwanie tekstu. Nawet moja matka to potrafi. Nie potrafi, co prawda, przywrócić zminimalizowanego okna, ale potrafi wyszukać fragment tekstu.

Niemniej jednak, pracuję nad pewnym rodzajem zaznaczania. Może wiedza tajemna, jaką jest wyszukiwanie tekstu, nie będzie konieczna.

Tarnoob PW
16 lutego 2015, 00:36
Mam pytanie o opcję „zobacz posty użytkownika”. Jest świetna i warto ją rozwinąć, żeby była czytelniejsza. Przy­da­ło­by się jakieś sortowanie np. wg działów na forum – to od razu daje jakiś obraz, „od czego kto jest” i czego moż­na się od niego (lub niej) dowiedzieć. To zawsze jakaś pomoc dla nowicjuszy czy po prostu dla ludzi, którzy się w Grocie słabo nawzajem znają.

Mógłbym to wstawić do tematu o wykresach i rankingach, ale:
1) nikt go nie lubi, :-P
2) chodzi bardziej o podsumowanie jakościowe niż ilościowe.

Nicolai PW
8 kwietnia 2015, 15:52
Proponowałbym dopisać do Regulaminu paragraf mówiący, że Starożytny nie może wydawać osądu we własnej sprawie.

Kammer PW
8 kwietnia 2015, 15:55
Najlepsze jest to, że prawomocny wyrok może wydać wyłącznie Acid Dragon, Dark Dragon lub też Alamar. Zatem to, co zrobił Hobbit kwalifikuje się pod przekroczenie uprawnień.

Nicolai PW
8 kwietnia 2015, 15:57
Kammer:
Najlepsze jest to, że prawomocny wyrok może wydać wyłącznie Acid Dragon, Dark Dragon lub też Alamar.
Lub ja, ale ja się tak nie afiszuję ze swoimi uprawnieniami xD

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2015, 16:52
Zasada prawna o tym, że nie można być sędzią we własnej sprawie jest uniwersalna i nie wymaga dopisywania gdziekolwiek.

Andruids PW
12 kwietnia 2015, 14:00
Dziwnie wyświetlają się obrazki zamieszczone tagiem "img" w Hermesie. To znaczy nie zmniejszają się do rozmiarów ramki, tak jak na forum.

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2015, 19:53
Może warto byłoby do odnośników do postów dodać dopisek w najeżdżanym opisie "(skopiuj prawym -> Kopiuj adres odnośnika)"? Coraz częściej spotykam się z tym, że ludzie nie umieją poprawnie wykorzystać odnośnika do postu - linkują do już "przetworzonego" adresu, zawierającego formatowanie stron.

Acid Dragon PW
14 kwietnia 2015, 22:05
1. grafiki powinny się dostosowywać już do rozmiaru okna Hermesa.

2. podawane linki w formie "przetworzonej" od teraz (nie wliczając wszystkich linków już podanych) powinny przekierowywać do właściwego posta.

Kammer PW
14 kwietnia 2015, 22:09
W imieniu swoim i szeregu innych - dziękuję za drugą poprawkę.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2015, 20:33
To taka moja drobna propozycja, która mogłaby pomóc niejednej osobie. Funkcja ta troszeczę by "zupgradowała by" opcję szukaj na forum. Proponuje dodania opcji, "szukaj w temacie o nazwie..." wpisać dokładną nazwę tematu. W ten sposób jeszcze bardziej by się zaoszczędziło czas, gdyż wciskając bezpośrednio szukaj, wyszukiwarka wertuje wszystkie tematy w KG. Nie wiem czy się to pojawiło już wcześniej, ale taka funkcja bardzo by pomogła niektórym (w tym mi).

Pozdrawiam

Matheo PW
20 kwietnia 2015, 22:07
Ale czego chciałbyś szukać w poszczególnych tematach? Pojedynczego słowa, użytkownika? Jeśli wiesz w jakim temacie chcesz szukać, to już chyba poradzisz sobie sam. Wynik wyszukiwania z pewnością i tak były podobny do zwykłego przeglądania postów w temacie.

Ja proponuję dodanie wyszukiwarek w każdej komnacie z osobna, albo dodanie opcji "Szukaj w Komnacie". Wtedy szukalibyśmy niezbędnej frazy w jednej komnacie, co faktycznie mogłoby ułatwić życie.

Ewentualnie dodanie do wyszukiwarki listy komnat z możliwością ich zaznaczenia i odznaczenia, tak jak w wyszukiwarce w Poczcie Hermes.

TopFunny525 PW
20 kwietnia 2015, 22:17
Matheo:
Ale czego chciałbyś szukać w poszczególnych tematach? Pojedynczego słowa, użytkownika? Jeśli wiesz w jakim temacie chcesz szukać, to już chyba poradzisz sobie sam. Wynik wyszukiwania z pewnością i tak były podobny do zwykłego przeglądania postów w temacie.

To może powiem teraz jeszcze raz, tylko łopatologicznie mówiąc. Chodziło mi o funckję która pozwoliłaby przeszukać "Jeden Temat". A nie całą komnatę. Żeby nie mieć kłopotów z przeszukiwaniem 250 stron w temacie np.: skrypty ERM, tylko żeby wpisać jakeś zdanie frazę i szybko to odnaleźć w tym temacie. Jeżeli wpiszę w normalne szukaj to przewertuje wszystkie strony na forum i znajdzie 10 000 innych nie potrzebnych mi rzeczy a potrzebuje tylko jedną rzecz z danego tematu (pamiętam jak się nazywa temat ale nie pamiętam jak się nazywa post którego poszukuję) rozumiesz teraz o co mi chodziło :P?

Niemniej pozdrawiam

Alamar PW
21 kwietnia 2015, 07:01
Ctrl+F

Morglin PW
21 kwietnia 2015, 14:44
Alamar nie zrozumiał (i dobrze wie, co mu się teraz kłania :P).

Używając Ctrl+F jesteśmy w stanie przeszukać tylko jedną stronę tematu, co może być bardzo uciążliwe w przypadku wątków, które mają ich po kilkadziesiąt. Dodatkowa opcja wyszukiwania zaproponowana przez TopFunny'ego Pięćset Dwudziestego Piątego byłaby dużym ułatwieniem w przypadku tematów zbiorczych, jak na przykład "Kilka pytań z różnych beczek" z pytaniami odnośnie fabuły, "Problemy i porady" do M&M lub DoC-a czy ten odnośnie skryptów ERM. Jestem więc jak najbardziej za tym pomysłem.

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2015, 14:49
Wezmę te sugestię pod uwagę i zobaczę ile pracy by to wymagało, ale ponieważ mowa o mechanizmie Forum, to jakiekolwiek dłubanie w kodzie tej technologii automatycznie mnie odrzuca niczym najlepszy strach na smoki.
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel