Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Kampanie Shadow of Death
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

gentor PW
17 lutego 2006, 09:14
Mam świadomość, że moje posty jak na razie zaśmiecają to forum (proszę bardzo "rozpuszczać kwasem"), ale chciałbym się dowiedzieć, czy można włączyć kampanie SoD bezpośrednio spod WoGa - Dziękuję.

MCaleb PW
17 lutego 2006, 09:29
Oczywiście, ale przecież WoG nie jest Ci potrzebny do kampanii z dodatku SoD. Po prostu uruchamiasz grę przez Heroes3.exe.

Acid Dragon PW
17 lutego 2006, 17:28
Wydaje mi się, że nie tak brzmiało pytanie ;) .

Dobrać się do kampanii SoD bezpośrednio z WoGa (np. po to, aby je zwogifikować) właściwie nie można... ALE... można użyć pewnego triku - najpierw należałoby programem Resedit wypakować z pliku h3bitmap.lod wszystkie kampanie SoD, a następnie umieścić je w folderze "maps". Po tym, odpalając WoGa i wybierając z menu "nowa kampania", a następnie "własna" (new game -> campaign -> custom) można by wreszcie zagrać w owe kampanie z elementami WoGa.

Oczywiście, jeśli chcesz zagrać w oryginalne, niezmodyfikowane niczym kampanie SoD, to wystarczy istotnie uruchomić grę przez heroes3.exe.

gentor PW
17 lutego 2006, 19:09
Dziękuję Acid Dragonie - nigdy nie bawiłem się programami typu Resedit, ale zaraz chyba ściągnę.

Seener PW
25 lipca 2006, 17:23
Z uwagi na datę ostatniego postu dotyczącego tego tematu nie wiem, czy kogoś będzie to jeszcze obchodziło to, co powiem. Zrobiłem coś takiego, że włączyłem kampanię z Shadowa w zwykłych Herosach, zasejwowałem i odchowałem po instalacji WoGa. Poszło dobrze (tzn. mapa była zWoGifikowana), ale niestety nie wiem, czy po przejściu pierwszej misji (bo mi się nie chciało jej przejść) nie wyskoczyłyby jakieś błędy.

avatar PW
26 lipca 2006, 08:48
My też nie jesteśmy jasnowidzami i wiemy, czy nie wyskoczyłyby jakieś błędy.

Seener PW
13 sierpnia 2006, 21:05
Odradzam wszelkie próby grania kampani Cień śmierci za pomocą Woga. Nie dla tego, że to jest niemożliwe, tylko, poprostu nie da się wygrać (przynajmniej na przedostatnim poziomie trudności. Włączyłem, dziś tą co niedawno pisałem. Tak się złożyło, że była to kampania Crag Hacka. Za pierwszym razem nawet nie zdobyłem zamku. Bo poległem w walce, z goblinami. Śmieszne ale prawdziwe. Za drógim razem zamek już przejąłem, ale nie pożyłem sobie długo- ledwie ponad dwa miesiące. Odradzam więc próbowanie grania w zwogyfikowanew kampanie schadowa. Chyba, że jestem za cięki...Ponadto wyskakuje więcej błędów i gra wiesza się częściej niż zwykle.

Kathrin PW
19 sierpnia 2006, 13:05
Pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą, absolutnie wszystkie pojedyncze scenariusze jak i kampanie na zwogifikowanych mapach gra się łatwiej, a dlaczego? Nie powiem:), jednak Kto gra dłużej, ten zgadnie:)
Miałam ostatnio na tapecie piekielnie trudną kampanię pewnego Fana (każdy scenariusz na poziomie imposiblle), przypuszczam, że w niezwogifikowanej wersji grałabym ją kilka miesięcy i nie wiem czy nie przyszło by mi w końcu, jak starożytnemu Celtowi złamać miecz przed padnięciem w ostatecznej bitwie :))

Seener PW
22 sierpnia 2006, 22:03
Pewnie dla tego łatwiej, bo jak domniemam- przechodzą Ci do kolejnych misji namioty medyków i balisty. Poza tym można na początku mieć już silną armie, gdy bohaterem już wysokopoziomowym pojedzie się do siedliska tajemnych stworzeń. W tajemnej wieży mozna też zmieniać w zalezności od sytuacji statystyki herosa. Takich przykładów znalazło by się więcej. Może i Masz rację, ale najpierw w pierwszych misjach trzeba dziadować. A np ja nie mam tyle cierpliwości :)

Kathrin PW
23 sierpnia 2006, 10:26
No i dowódca właściwie wykształcony (oczywiście mówię o bohaterze już na odpowiednim poziomie) ma już w pierwszym ruchu wartość np. 10 czarnych smoków:) Inna sprawa, że można się nadziać na lepszego u wroga...ale mnie się to jeszcze nie zdarzyło:)

filus PW
24 sierpnia 2006, 01:34
Prosze, prosze...Królowa wreszcie zaczyna docenia dowódców;)

cjcjcj PW
17 września 2006, 11:30
Acid Dragon mam pytanie. Jak już otworzę program resedit ładuję do niego plik H3BITMAP.LOD, który jest w katalogu data, ale skąd mam wiedzieć, które pliki są związane z kampanią SoD?? Nie wiem co mam wypakować. Proszę o pomoc.

Seener PW
1 października 2006, 16:36
Z tego co widzę to mój sposób jest zły, bo dziś przeszedłem pierwszą misję kampani SoD (że nie wspomnę jak sie przy tym namęczyłem :) ). Pojawiło mi sie jak zwykle okienko do zapisania gry. Następnie wybrałem premie początkową i załadowałem następną misję. A tu wyskoczyło mi coś takiego: Runtime error- C:\Program Files\Ubisoft\Heroes of Might and Magic III - Zlota Edycja wog setup.exe abnormal program termination :((

Trang Oul PW
1 października 2006, 21:21
Ja tak mam, jak odczytuję zapis kampanii "Pogromca Smoków" i chcę włączyć ostatnią misję :/ .

EDIT: od teraz robię inny zapis niż autozapis :/ .

Acid Dragon PW
1 października 2006, 23:08
Czyli JESZCZE tego nie naprawili.... bleh..... prawdopodobnie chodzi o błąd, który wykryłem dawno temu. Taki błąd podczas ładowania następnej mapy kampanii pojawia się wtedy, gdy pod koniec poprzedniej mapy jakiś bohater miał jakiś artefakt dla *dowódcy* w swoim nieaktywnym ekwipunku (tzw. 'sakwie' lub 'plecaku').

Załaduj ostatni zachowany sejw z mapy wcześniej i pozbądź się wszystkich artefaktów dla dowódców - najlepiej po prostu przekaż dowódcom :P.

A temu panu cjcjcj(...) przepraszam, ze nie odpowiedziałem, ale jakoś post mi umknął. Po pierwsze w resedit z menu na górze, po środku należy wybrać pliki *.H3c, a następnie pliki gem.h3c, gelu.h3c, crag.h3c, yog.h3c, sandro.h3c, final.h3c i secret.h3c.

Seener PW
2 października 2006, 16:58
Akurat miałem takie dwa. Wywaliłem zapobiegawczo poza bohatera. I to samo mi wyskakuje.

Acid Dragon PW
2 października 2006, 17:51
Prześlij mi na maila sejw z momentu tuż przed zakończeniem poprzedniej mapy to zobaczymy w czym rzecz.

Trang Oul PW
2 października 2006, 18:04
No to idę na kolejną wyprawę na smoki.

Seener PW
2 października 2006, 20:39
Ok, wysłane.

Acid Dragon PW
4 października 2006, 23:36
Sprawdziłem.

I co wy na to... błąd nie dotyczy tylko artefaktów dla dowódców, ale również artefaktów dla jednostek :P. Po pozbyciu się z plecaka artefaktów dla jednostek (po prostu po przeniesieniu sztandarów do oddziałów) wszystko jest OK. Zgłoszę to wraz z sejwem WoG Teamowi.
strona: 1 - 2
temat: [H3/różne] Kampanie Shadow of Death

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel