Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Nowe artefakty
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 6 - 7 - 8

Eteryczny Smok PW
31 lipca 2006, 21:14
Albo smocze ważki. Ale chodzi mi o przedmiot, który dawałby tą umiejętność posiadaczowi.

Alamar PW
1 sierpnia 2006, 17:15
@Trang
Wiwerny nie są smokami - są gadami (daleko spokrewnionymi ze smokami). Co je odróżnia od smoków? Przede wszystkim brak wyższej inteligencji (nie mówią, nie rzucają czarów), brak przednich łap (zamiast nich mają skrzydła), czy też trujące ugryzienie zamiast zionięcia.
Poza tym, często się zdarza, że wiwerny są dosiadane/oswajane przez zielonoskórych (lub jaszczury jak w Tatalii) - który smok by na to sobie pozwolił (te z Jadame miały pranie mózgu w stadium pisklęcia)?

@Eteryczny smok
Zawsze wolałem nazwę oślizgi - przynajmniej mniej błędna niż smocze ważki (smocze ważki? - przecież dragonfly oznacza właśnie ważkę, więc skąd się wziął wyraz "smocza"?).

vinius PW
10 sierpnia 2006, 21:30
>>>Poza tym, często się zdarza, że wiwerny są dosiadane/oswajane przez zielonoskórych (lub jaszczury jak w Tatalii) - który smok by na to sobie pozwolił (te z Jadame miały pranie mózgu w stadium pisklęcia)?

Jak zawsze trochę nie w temacie, jednak pozwole sobie sprostować takie dyskryminowanie części zerowych HoMM - wszak na smokach w KB lata nawet cała armia! :)

Tilogour PW
17 sierpnia 2006, 21:47
Może pierścień władcy żywiołaków [dodaje +3Obrony i ataku dla wszystkich żywiołaków]
Róg mrozu[chroni przed czarami Lodowy pocisk i krąg zimna]
Naszyjnik odwrócenia[rzuca czar magiczne zwierciadło na losową sojuszniczą jednostkę]
Miecz błogosławieństwa[rzuca czar błogosławieństwo na losową przyjazną jednostkę] oraz +2do ataku[dla bohatera] oraz
Pierścień wściekłości[rzuca czar "Rządza krwi" na wszystkie sojusznicze jednostki]
Chełm plagi[40%szansa że rzuci czas choroba na wrogą jednostkę]
Medalion Dżinna[rzuca losowy przyjazdny czar na sojuszniczą jednostkę]
Co o tym myślicie?
[BTW:Jestem za dodaniem pierścienia odwrócenia{stworzonego przez Altaira} do WoGa]

tomek_ka PW
19 sierpnia 2006, 13:07
Witam.

Pierwsze trzy pomysły na artefakty:

1. Sroka złodziejka - posiadając ten artefakt w momencie zaatakowania innego hirosa zabierasz mu losowo jeden z jego "ubranych" artefaktów, albo pojawia Ci się minischemat i wybierasz z którego miejsca (głowa, naszyjnik, prawa, lewa ręka, płaszcz itd.) sroka ma zabrać artefakt - oczywiście możesz go ubrać na siebie ;P

2. Gołąbki przyjaźni (nazwy negocjowalne ;P) - dwa artefakty dla dwóch hirosów, dzięki którym w każdym momencie będą mogli do siebie przybyć/przylecieć/przyteleportować się (doda tym hirosom czar mapy przygód) ;)>

3. Czapka niewidka - hiros niewidzialny na mapie przygód, jeśli jednak "wjedzie" inny na niego to oczywiście jest walka ;)

Tyle na razie. Ciekaw jestem waszej opini o tych pomysłach, a także o "realności" ich wprowadzenia do gry ;P

Pozdrawiam!

Kathrin PW
19 sierpnia 2006, 13:11
"Czapka niewidka" jest dobrym pomysłem, kiedy poznałam smak ukrywania się (oczywiście na poziomie expert) w H4, chodziło mi po głowie coś podobnego.
Do pozostałych na razie z dystansem:)

Szarak PW
19 sierpnia 2006, 15:22
Witam. Zgodnie z prośbą Acida, moje artefakty nie są zbyt potężne :)

Shurikeny - + 1 do ataku, + jeden poziom w łucznictwie, o ile dany bohater ( Ew. dowódzca ) posiada taką zdolność.

Klucz Do Bram Nieba - pozwala uciec bohaterowi w czasie bitwy z całym swoim wojskiem, jakie posiada. Bohater przenoszony jest do najbliższego swojego miasta. Artefakt może być użyty raz na miesiąc. Gdy Bohater nie posiada miasta, artefakt jest bezużyteczny

Beczka Piwa - +6 do morale i szczęścia oraz -3 szybkość wszystkich jednostek

Różdżka Króla Lisza - + 4 do mocy, jeden stopień lepiej w Nekromancji, gdy bohater jest Nekromantą/Rycerzem Śmierci, przyzywa na początku bitwy trochę liszów/arcyliszów zależnie od poziomu bohatera, wszystkie lisze są ulepszane na początku każdego tygodnia

Powóz - + 5 do szybkości Bohatera, + 1 poziom w logistyce, niweluje ujemne punkty chodzenia po trudnym terenie.

tomek_ka PW
19 sierpnia 2006, 18:34
A co powiecie na "zdradzieckie artefakty" ?!

Mógłby być bohater, który posiadałby umiejętność "przerabiania" artefaktu. Przerobiony artefakt oprócz swojego nominalnego pozytywnego działania, miałby ukryte negatywne.

Np. Bohater wroga ze zdradzieckim artefaktem jest ciągle widoczny, nawet gdy wchodzi w teren przez nas wcześniej nie odkryty.

Albo traci codziennie pewną ilość wojsk z powodu zarazy/klątwy. Np. w poniedziałek ( ;D ) 10% jednostek poziomu 1, we wtorek 10% poziomu 2, w niedzielę 10% jednostek poziomu 7 itp., dopóki nie domyśli się, że posiada "zdradziecki artefakt" i się go nie pozbędzie...

vinius PW
19 sierpnia 2006, 20:08
Ciekawe, nawet, jako powrót do korzeni (przeklęte artefakty w H1 i 2).

tomek_ka PW
20 sierpnia 2006, 19:21
Hmm... Widziałem jeden pusty artefakt: Hełm (Helm)- Artefakt nr #161 (głowa).

Dzięki temu hełmowi na Battle Field pojawiłaby się Mgła Wojny (ale tylko dla przeciwnika). Mgła pokryłaby obszar poza zasięgiem movement/speed jednostki, która ma właśnie wykonać ruch. Dzięki temu na starcie przeciwnik nie widziałby w ogóle naszych jednostek (chyba, że ma ruszyć Feniksami, albo Archaniołami) i zapewne części swoich. Na jednostki we mgle (te wrogie i te przyjazne) nie można rzucić czaru.

Nie wiem, czy tak do końca zrozumiale napisałem o co mi chodzi, ale moim skromnym zdaniem, artefakt nieźle by namieszał na polu bitwy ;)>

vinius PW
20 sierpnia 2006, 21:21
Ho ho, to dopiero byłaby kiszka na polu bitwy :P ale w trybie hot seat nie przydałaby się. chyba, że niewidzianej jednostki nie da się atakować :)

Vatras PW
20 sierpnia 2006, 21:30
Zdradzieckie artefakty podobają mi się! Tylko dobrze by było żeby nie można by się ich tak łatwo pozbyć przez wyrzucenie na ziemie. Trzeba by było się udać do odpowiedniej lokacji (może artefaktor?) i tam za drobną opłatą dało by się je zniszczyć.

tomek_ka PW
20 sierpnia 2006, 22:46
vinius -> "zamglony" gracz widzi w danej chwili tylko to, co jest w zasięgu movement/speed jednostki, która ma się ruszyć, więc niewiele (zwłaszcza na początku). Jednostek, których nie widać, nie można atakować i czarować ;P

vatras -> sęk w tym, że nie wiesz, że masz takiego artefakta. Tzn. wymieranie jednostek da się zauważyć, ale tego, że przeciwnik widzi Twojego hirosa cały czas już raczej nie ;P Można by dorobić "przeciek" o tym fakcie w tavernie ;)

A propos tawerny. Widziałem gdzieś pomysł zrobienia w tawernie kasyna, gdzie można obstawiać i wygrywać kasę. Może zrobić to bardziej swojsko i zamiast kasyna niech będą "walki psów" ;) Mianowicie raz w tygodniu, gdy zajrzysz do tawerny odbywać się tam będzie pojedynek: Np. 35 troglodytów i 7 harpii kontra 25 centaurów i 8 krasnoludów! Na co postawicie 1000 złociszy?

vinius PW
21 sierpnia 2006, 10:26
Niegdyś usuwało sie przeklęte artefakty u Alchemika, ale u artefaktera w sumie też powinno być dziś można :)

Seener PW
21 sierpnia 2006, 21:20
Tomek Ka- nawet fajny pomysł z tymi walkami w tawernach, ale jest jedno ale. To jest kolejny pomysł na krótką metę, tak jak np żywe zwoje. Nie mówię, że są złe, lecz po pewnym czasie, albo nawet wogóle nie będą używane, bo po co miec np żywy zwój z choćby implozją, jak na jego miejsce można dać przdatniejszego arta. Podsumowując- fajna ale całkiem zbędna pierdoła.

tomek_ka PW
22 sierpnia 2006, 22:35
Seener -> czy ja wiem? na pewno lepsze to niż zwykle losowanie, prawdziwi hirosowi wyjadacze mogliby się popisać wiedzą, za którą otrzymać by mogli niemałą nagrodę. Walki mogłyby być tylko w tawernach pozamiastowych i do tego raz w tygodniu, więc całkiem przydatna mogłaby być ta pierdoła ;)>

Inny pomysł na artefakt to Maszyna Czasu. Choć to chyba pomysł bardziej na czary, ale:

Złożenie z kilku innych artefaktów Maszyny Czasu dałoby bohaterowi 3 potężne (IMHO) czary bitewne:

1. Retrospekcja - cofnięcie bitwy o jedną pełną rundę, do wykorzystania raz podczas bitwy. Rzucony przed ruchem pewnej jednostki cofa do stanu sprzed ruchu tej jednostki rundę wcześniej.

2. Red Bull - daje jednostce takiego pałera (jak ta wiewióra ze Skok przez Płot), że przez jedną całą rundę wykonuje ruch po każdym ruchu innej jednostki.

3. Szybki inaczej - (to chyba jest już w WoG'u, ale tylko chyba) Wszystkie jednostki na placu bitwy zmieniły by swój speed/movement na odwrotny. Szybkie jednostki (zarówno jeśli chodzi o punkty ruchu, jak i kolejność ruchu) stały by się wolne, a wolne szybkimi.

Seener PW
23 sierpnia 2006, 11:55
Szybki inaczej- podobną opcję można ustawić w menu opcji.
Red Bull- bez komentarza
Retrospekcja- no nawet spoko i ma to sens. To było by dobre np jako czar szóstego poziomu, czyli taki który nie można by było mieć w zamku tylko zdobywało by się w tereie.
"Walki psów"- dalej twierdzę, iż to zbędna pierdoła :)

Vatras PW
23 sierpnia 2006, 12:38
Rerospekcja hmm w sumie dobre tylko czy aby nie za potężne?
A Red Bull to powinien dodawać skrzydeł (zdolność latania) :) A tak poza tym to najgłupszy pomysł na artefakt jaki widziałem (tzn. na nazwe artefaktu bo umiejętność zdecydowanie za potężna. Dasz takie coś Archaniołowi i wymiatasz wszystko)

Qui PW
23 sierpnia 2006, 18:18
Uprzejmie apeluję o nieco umiaru w wymyślaniu nowych artefaktów.

(tłum.: Kolejne pomysły głupsze niż Łasica przewiduje będą usuwane razem z towarzyszącymi im postami. :P)

tomek_ka PW
26 sierpnia 2006, 00:45
vatras ->
"Rerospekcja hmm w sumie dobre tylko czy aby nie za potężne?" -> sam czar w sumie nic nie daje, pozwala tylko cofnąć nieudaną rundę (złe posunięcia, luck i morale przeciwnika)

"A Red Bull to powinien dodawać skrzydeł (zdolność latania) :) A tak poza tym to najgłupszy pomysł na artefakt jaki widziałem (tzn. na nazwe artefaktu bo umiejętność zdecydowanie za potężna. Dasz takie coś Archaniołowi i wymiatasz wszystko)" -> bez przesady, czepiać się nazwy wymyślanej na poczekaniu... pomysł się dla mnie liczy, a nazwa? to już najmniej ważne. można troszkę "przykręcić" ten czar podobnie jak "hipnotise spell", czyli maks. ilość hp jednostki na którą chcesz rzucić czar uzależniona od powera bohatera i już tak łatwo (albo w ogóle) na grupę Archaniołów czaru nie rzucisz...

strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 6 - 7 - 8
temat: [H3/różne] Nowe artefakty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel