Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Portale
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

orodreth PW
28 kwietnia 2012, 19:33
Zastanawiałem się nad portalami i doszedłem do wniosku że może na Axeoth biegła tylko cześć portali, a pozostałe na inne światy. Może portale do innych światów można było otworzyć już za czasów przed Rozliczeniem tylko że tego nie robiono.
W końcu jak to się stało że demony i nieumarli też otworzyli portale uciekając ?
Co myślicie ?

Kradziej PW
28 kwietnia 2012, 22:15
Według mnie to na pewno można było otwierać je wcześniej bo tak patrząc był ten wybuch i co tak nagle nauczyli się je otwierać jeszcze na dodatek pod taką presją.Tak jak powiedziałeś portale musieli umieć otwierać już wcześniej ale wcześniej po prostu nie mieli takiej potrzeby to moje zdanie.

Alchemik PW
26 lipca 2012, 12:16
Co do portali z intro Heroes IV to jestem zwolennikiem teorii że była to akcja ewakuacyjna wykorzystana przez Starożytnych (poprzez Strażników), w końcu wypowiedź Fultona o aniołach nakierowuje na ten trop, a w intro anioły nie zostały umieszczone przez przypadek.

Co do otwierania portali przez mieszkańców planety w kampanii Gauldotha jest opis jak można otwierać portale i wcale to nie było takie łatwe.

Wyznawca Pustki PW
8 kwietnia 2015, 17:21
Z góry ostrzegam, że to moja pierwsza przygoda na Kwasowej Grocie (i to w dodatku jako wyznawca Pustki ;-D), więc nie zdążyłem zapoznać się ze wszystkimi opowieściami. Mogę jednak wysnuć moją własną "teorię spiskową" na temat portali, ponieważ grałem w Heroes IV i już wiem trochę z przeczytanych wywiadów o Starożytnych. Jeśli będą jakieś momenty, które z pewnością są błędne (np. w poniższym zasilaniu portali) to możecie mnie ochrzanić i poprawić ;-) Przynajmniej czegoś więcej się dowiem.

No więc jak dobrze wiemy, po zetknięciu się Miecza Mrozu i Ostrza Armagedonu doszło do potężnego wybuchu. Moim zdaniem, gdzieś pod ziemią był statek Starożytnych, który pozwalał na otworzenie portalu. Jak można wywnioskować ze wszystkich innych tekstów kultury (bo występują zarówno w literaturze jak i w filmie) do utrzymania portalu potrzebna jest ogromna ilość energii. Ponieważ ze względu na te opowieści z Kreeganami i Starożytnymi nie było źródła zasilania to posłużył za nie... ów wybuch. Wzmianka o portalach nie występuje jednocześnie z wybuchem. Najpierw dowiadujemy się o kataklizmie, dopiero potem o drodze ewakuacyjnej. Dlatego więc po wykryciu źródła zasilania, otworzyły się portale, które być może kiedyś tam istniały w czasach kiedy Starożytni nie byli zagrożeni. Ktoś się pytał o to skąd tyle portali na Axeoth. W intrze widzimy jednak przeniesienie przez jeden portal. Inne jak ktoś wspomniał mogły prowadzić na inne światy (w końcu była to kiedyś sieć portali). Więc możliwe, że Katarzynka i inni są gdzieś jeszcze żywi :-)
Dopuszczam też możliwość, że jakiś Strażnik pracował na tamtym statku i po wykryciu źródła energii domyślił się o co kaman i wykorzystał okazje by znów otworzyć kiedyś działające portale.

Mam nadzieję, że nie będę musiał długo czekać na rozmówców :-D
I żałuję też, że robiąc przeprowadzkę na Axeoth nie zrobili kampanii wprowadzającej opowiadającej ucieczkę z Enroth, naturę portali itd. Mogłoby to być w kampanii podstawowej. Dopiero wypełnienie jej odblokowałoby pozostałe 6 kampanii :-)

Fandor PW
8 kwietnia 2015, 17:38
W sumie teoria dość sensowna zważywszy na to, że dobre zakończenie MM7 mówi właśnie o dotarciu do statku Starożytnych z Corakiem (ale nie tym z MM1-5 tylko innym, strażnikiem Świata Enroth) na pokładzie, może się więc okazać, że albo kryształ mający posłużyć odtworzeniu Forge był siłą napędową do otwarcia portali, albo wybuch. Skłaniam się jednak ku kryształowi (wybaczcie braki, ale MM mimo przejścia fabularnie znam słabiej niż Heroes), ale wybuch był zdarzeniem, przez które tenże Corak zdecydował się otworzyć jednocześnie tyle portali. Co do innych światów, uważam że nie ma takiej możliwości, raczej wszyscy z Enroth trafili na Axeoth, ponieważ jeżeli to strażnik w pewnym sensie kierował ewakuacją, chciał aby był jakiś porządek, a żeby móc nad tym zapanować wysłał wszystkich do jednego świata (można by wysnuć teorię, że przez zbyt dużą ilość mieszkańców podzielił ich kontynentami, jednakże można to obalić przez spotkanie z Nicolaiem w MM9, który był w Enroth, podczas gdy bohaterowie spotkani w H4 wskazują na przeniesienie tam ludzi z Antagarichu). Portale były wg. mnie w pewien sposób programowane dlatego uważam, że Corak wszystkie zaprogramował na "kierunek Axeoth".

Alamar PW
8 kwietnia 2015, 18:17
Akurat pochodzenie portali z intra Heroes 4 jest już znane - powiedziała o nich Jennifer Bullard - także ta zagadka została rozwiązana.

W dobrym zakończeniu MM7 poszukiwacze przygód nie trafiają na statek z Corakiem - trafiają do stacji sieci Beta 5 (Webstation), tam też wita ich kolejna jednostka typu Corak, która to też jest odpowiedzialna za otworzenie portali podczas Rozliczenia.

Jak można się domyślić to owa stacja była źródłem energii tych portali, zaś samo Rozliczenie nie zniszczyło Enroth w oka mgnieniu, ale trochę trwało, nim fala uderzeniowa przewinęła się przez planetę - widać to w intrze Heroes 4 jak i można wyczytać w kampanii Tawnii.

Wyznawca Pustki PW
8 kwietnia 2015, 18:53
Cóż. Dzięki za wywiad. A fakt, że nie wspomniano, że stacja była źródłem zasilania, pozwala mi wierzyć, że może miałem choć odrobinę racji :-)
strona: 1 - 2
temat: Portale

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel