Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Konwersja map i historii między grami
komnata: Podziemna Tawerna
Czy lubisz mapy "adaptowane" z jednej gry do innej części Heroes?
Tak (9)
 
 31%
Nie (0)
 
 0%
To zależy (11)
 
 38%
Nie znam takich (4)
 
 14%
Snickers (5)
 
 17%
Zaloguj się i zagłosuj!

Tarnoob PW
14 lutego 2015, 17:32
Ten temat dotyczy wszystkich HoMM, a nawet też MM, a nie tylko H1–4, dlatego założyłem go tutaj.

Pamiętacie mapy, które były stworzone najpierw w jednej części HoMM, a potem były przeniesione do innej? Już sama podstawka Heroes III zawiera „Mandate of Heaven” opowiadające historię z MM6. Ktoś tu niedawno próbował adaptować mapy z Heroes I do H3 chyba. Wreszcie Heroes VI, a raczej jego twórcy, urzekli mnie „ukłonem” w stro­nę starych części, zawierając mapy np. o Heroes II, a nawet o MM1.

Czy macie jakieś swoje ulubione „adaptacje” mapy z jednej gry na inną? Czy sami czegoś takiego próbowaliście? Dla wielu ulubionymi częściami są H3 i H5. Pewnie chętnie zapoznaliby się z historiami z innych części, jak H1, H2, H4, H6, MM i spin-offy, ale niewygodnie im się gra w te inne gry. Może taki wielki „port” kiedyś się przytrafi – i bylibyście za?

AmiDaDeer PW
14 lutego 2015, 17:50
Za bardzo kusisz Snickersami. :P Ale zagłosowałem na coś innego.

Tarnoob PW
6 kwietnia 2015, 12:09
Teraz pozwolę sobie na otwarte, publiczne pytanie do Tilogoura.

Jesteś podobno wielkim kolekcjonerem map do H3 i masz ich ponad 1000. Czy w takim razie masz wśród nich właśnie mapy konwertowane z innych gier czy historii, jak np.:
– mapy na podstawie Heroes I–II (o ile takie są)
– „King’s Bounty” Viniusa i mapy na podstawie nowego KB od 1C i Katauri
– jakoś inspirowane późniejszymi grami HoMM, nawet w świecie Ashan
– na podstawie Might and Magic, ale części innej niż VI
– tolkienowskie, jak właśnie „Hobbit”, „Władca Pierścieni” i „Silmarillion”
– oparte o inne, rozbudowane światy fantasy, które są podstawą głównie gier: DnD i Forgotten Realms, Warhammer, Warcraft/Starcraft itp.
– wzorowane na historii powszechnej: starożytnej (np. historia Aleksandra Wielkeigo), średniowiecznej (innej niż “A Viking Shall We Go” – „Huzia na Wikinga”) albo nawet nowożytnej i współczesnej
– jeszcze bardziej egzotyczne, np. inspirowane ziemską prehistorią albo sci-fi?

Fandor PW
6 kwietnia 2015, 12:57
Jakoś nie lubię mieszania światów, ale chętnie bym pograł w przekonwertowane mapy z MM 1-9 i H1-4, na którejkolwiek z części heroes, najprzyjemniej oczywiście na 3 i 4 ale gdyby były takie mapy i do 2 części też bym pograł. Muszę przyznać, że zbytnio mapek nie ściągałem dodatkowych wystarczyły mi zasoby gry, czasem coś kupel tylko przynosił, żeby na kilka osób pograć, więc jeżeli ktoś ma takie konwersję w swoich zasobach chętnie bym się do nich dobrał.

Tarnoob PW
7 kwietnia 2015, 00:22
Akurat w przypadku samej serii H1–4 i MM1–9 trudno mówić o „mieszaniu światów”. ;-)

Chyba najbardziej odjechane nawiązanie do innego świata w Heroes widziałem na mapce w Akademii Wojny. Jeżeli dobrze pamiętam, była to mapa „Legia vs Górnik” od Szatana Serduszko. Można się spodziewać, że walka była za­cięta. :-P

Fandor PW
7 kwietnia 2015, 09:47
Nie lubię mieszania światów dlatego nie interesują mnie inne, LotRy, WoWy etc. natomiast wszelkie mapy tak wymienione jak wcześniej napisałem chętnie bym przygarnął. Swoją drogą kiedyś chińczycy stworzyli konwerter który zamieniał mapy z H3 do H5.

Pointer PW
7 kwietnia 2015, 13:43
Tak, korzystałem z tego konwertera odrobinę, jednak miał on bardzo ograniczone możliwości. Przede wszystkim mapa z h3 musiała mieć format wielkości zgodny z formatami z h5, a jedynym takim zgodnym formatem jest 72x72 (w h3 to M, w h5 mapa najmniejsza). Można było powiększyć mapę do rozmiarów np. 256x256, ale wtedy obiekty się rozjeżdżały i mapa traciła jakikolwiek sens. Np strażnik kopalni stał odsunięty o kilka pól od niej, czyli de facto w ogóle jej nie pilnował. Ale fakt, sam pomysł narzędzia niezły, jakby je jakoś trochę rozbudować mogłoby być ciekawie.
P.S. Pytanie co z mapami z HotA w formacie 256x256, bo nie próbowałem... Może te by się dały przekonwertować...

Fandor PW
7 kwietnia 2015, 17:33
Ja osobiście tylko wiem o tym tworze, nie sądzę jednak aby zadziałały mapy z HotA, bo jeżeli weźmiemy dodatkowe miasto, jednostki, budynki itd. których program nie uwzględnia to będzie się pewnie sypać podczas próby.

Tarnoob PW
7 kwietnia 2015, 20:29
A to ciekawostka – tylko pewnie było o tym konwerterze głośno na forach i serwisach H5, których nie śledziłem nigdy tak jak H3.

Kammer PW
7 kwietnia 2015, 20:32
Podążaj za Snickersem!
temat: Konwersja map i historii między grami

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel