Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Ankieta] Sprawy dot. zamku Vori
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Jaka jednostka powinna być reprezentowana na siódmym poziomie?
Yeti standardowy (18)
 
 41%
Yeti "wampopodobny" (8)
 
 18%
Wendigo (18)
 
 41%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

AmiDaDeer PW
5 kwietnia 2015, 01:22
Kammer:
Główny problem, jaki mam z Vori jest coś, co nazywam syndromem Hayvena. Mam wrażenie, że tylko ja chcę to wydać
Tak, tylko Ty chcesz to wydać. A wiesz dlaczego? Bo narzuciłeś innym swój line up i nie pozwalasz grafikom realizować się artystycznie. Masz swoją wizję, ale sam nic nie robisz. Bo czy czymś można nazwać skopiowanie paru linijek kodu do VCMI? Nie. Na chwilę obecną byle grafik może się zająć kodowaniem w VCMI. I to robią. Bez Ciebie. Bo nikt nie potrzebuje Twojej pomocy, żeby samemu zrealizować jakiś projekt - a z Tobą nikt nie chce współpracować, skoro nie oferujesz swojej pomocy, a jedynie stawiasz żądania.

Powiem Ci wprost: byłbym skłonny wspomóc Was szkicami, jakimiś grafikami albo muzyką bez żadnego problemu, gdybym chociaż miał jakiekolwiek poczucie, że mam wpływ na to, co sobie wymyśliłeś. Ale w chwili, gdy moja krytyka line upu oraz samego podejścia do całej frakcji (kompletnie olałeś kwestię bohaterów, podczas gdy gra zowie się HEROES of Might and Magic...) spotkała się z żadną odpowiedzią, stwierdziłem że mam to kompletnie gdzieś. Nie chcę brać udziału w czymś, gdzie ktoś, kto nawet nie jest grafikiem, ma ostatnie słowo na temat tego, jak powinien cały projekt wyglądać.

Zgadzam się całkowicie z tym, co powiedział Fandor - ten projekt umarł zanim się rozpoczął, bo zabrała się za niego osoba, która nawet nie ma zmysłu artystycznego. Spójrz na projekty z sukcesami. W przypadku Grove K1ng był grafikiem. W przypadku Forge zarówno Witchking jak i don_ko to graficy. Cove - Docent Picolan to grafik, takoż Alex-ander (a warto dodać, że Hotę wspiera też świetny grafik, jakim jest Agar!). Oasis - Nephretes to też grafik. Preserve też się rozwijało, bo miało grafika jako lidera (Hei-reg). Nie licząc wielu innych projektów, że za koncepcje miasta odpowiadali GRAFICY.

Co tutaj mamy? Ano pomysły Kammera, do których muszą się na siłę dostosować inni, bo inaczej będzie niehalo. I Kammera nie obchodzi to, że dla wielu z nas line up jest zwyczajnie beznadziejny. Bo mamy powtórkę z elfów, nazwy i koncepcje wszczepione na siłę, wymieszanie z poplątaniem (nieumarły wendigo we frakcji elfów? Co u diabła?!)... I żadnej możliwości zmiany. ŻADNEJ. Nic dziwnego, że nikt nie chce nawet tego tykać patykiem, a jak już się do tego przyłącza, to szybko się rozczarowuje stanem tego projektu, bo jest popędzany przez kogoś, kto tylko siedzi na zadku i łaskawie wpisze parę linijek kodu, nawet nie za bardzo dbając o to, żeby to było wpisane porządnie i z sensownym balansem.

A co tam, skoro już się rozpisałem, to będę dalej wyciągał brudy. Mówisz, że Oasis ma grafiki, a Vori - koncepcję. To ja Ci powiem, że Twoja koncepcja jest gówno warta, bo jest na siłę. Ubzdurałeś sobie miasto śnieżnych elfów i zachwyciłeś się nim jak dziecko reklamą w TV, ale nie masz na to miasto ŻADNEGO pomysłu. Pytałem Cię parę razy o bohaterów - traktowałeś to jak błahostkę, podczas gdy bohaterowie są najważniejszym elementem gry. Bez nich nie ma właściwie rozgrywki. Ale nie - to dla Ciebie nieważne. Wolisz się pozachwycać jednostkami, z których jedynie pasuje do samej gry jedna: OLBRZYM. A to nie jest Twój wymysł, a jedynie wzięcie czegoś oczywistego, bo zawartego w samej fabule Vori.

A wiesz, co jest najlepsze? Dwie rzeczy. Pierwsza - gdy ktoś myśli nad tym, by zrobić projekt Vori lepiej, oburzasz się, że ktoś zabiera Ci robotę (której i tak brak). Druga - szukasz jakichkolwiek rąk do pomocy, samemu nie potrafiąc dać niczego w zamian. Nauczyłeś się kopiować linijki kodu w VCMI - fajnie, i co z tego? Może warto pójść dalej? Nauczyć się programowania niskopoziomowego, ogarnąć coś więcej, wspomagać VCMI w kodzie? Zrobić coś, co faktycznie jest wartościowe dla grafika, niekoniecznie obeznanego z technikaliami moddingu, ale na tyle ogarniętego, by umieć skopiować parę linijek kodu do jsonów?

Cały projekt to jeden wielki koszmar. I to nie z powodu tego, co przed chwilą napisałem, ale głównie dlatego, że CIĄGLE O NIM SŁYSZĘ. Nie ma nic wartościowego w tym, czym się zająłeś, całość właściwie można bez żadnego żalu wyrzucić na śmietnik, ale i tak musisz o tym ględzić bez przerwy, bez opamiętania, wspominać tylko jaki to jesteś zajebisty, że przejąłeś Vori, że sterujesz jakimś zespołem. Ale to wszystko to jeden wielki burdel, z którego nic nie wynika.

Mam gdzieś czy w ogóle zamierzasz mi odpisywać czy nie, ale wyciągnij z tego jakieś wnioski. Ten projekt wyraźnie Cię przerasta. Może lepiej byłoby się zająć na dobry początek czymś mniejszym, czymś gdzie nie potrzebujesz cudzych rąk do pracy? Nie wiem, naucz się programować w Erze i rób jakieś małe mody bez żadnych grafik. To też ludziom się podoba. A nie zabierasz się za miasto i efektów ni słychu, ni widu...

witchking PW
5 kwietnia 2015, 02:09
To ja może krótko. Nie podoba mi się lineup. Czemu? Nie będę się tu rozpisywać, jeśli ktoś będzie chciał posłuchać to chętnie powiem.

Proponowałem ostatnio parę grafik, propozycja aktualna. W zamian chce dobrze napisane pliki json na wybrany temat. Mam kilka pomysłów których nie mam kiedy zrealizować bo wole zajmować się grafiką. Po szczegóły proszę się zgłosić.

Edit:
Z tego co widzę to kłótnie w Forge są mniejsze niż u was;p

Bacus PW
5 kwietnia 2015, 07:52
Chyba jeszcze Lider Vori:
Bacaman nie jest w zespole, a szkoda. Świetnie szkicuje.

Świetnie to przesada. Poza tym szkice Andrzejka(na zawsze będziesz dla mnie Andrzejem!) są na tyle dobre, że nie widzę sensu robić coś, co jest zrobione dobrze. Ba! bardzo dobrze. No i przyznam rację Eternalowi i ośmielę się go zacytować!

Człowiek, który poprawia mi humor z rana i wieczora:
I za co wy szanujecie Bacusa? Ja widzę w nim głąba obśmiewjącego wszystko i wszystkich, a samemu niepotrafiącego zrobić nic mądrego. Taki Walduś Kiepski

You made my day! You made my holiday! Szacunku bym się w tym nie doszukiwał, a raczej koleżeństwo i sympatię, ale wiesz... mogę to błędnie interpretować i to wszystko udawane, jeśli tak, to rozumiem i zniknę, bo nie chcę, aby moja obecność Cię tak irytowała... Otworzyłeś mi oczy. Dzięki!

A co do robienia czegoś mądrego... Skoro 3 projekty proszą mnie o pomoc to chyba jednak coś potrafię zrobić, ale uznajmy, że masz rację, bo przecież jesteś Eternalem! Najbardziej zapracowaną osobą w teamie Vori, ba! Najbardziej zapracowanym moderem na polskiej scenie!

A porównanie do Waldusia biorę za komplement. To przecież pozytywna i przyjemna postać.

TopFunny525 PW
5 kwietnia 2015, 09:47
Uwielbiam czytać posty Bacusa o poranku, od razu mi poprawiają nastrój na dzień dobry xD. A tak wracając do tematu, obaj panowie mają rację, zarówno Hobbit jak i Kammer.

Nim zrobię małe podsumowanie odpowiem na pytania zadane wcześniej przez Matheo gdyż wczoraj miałem mało czasu aby to zrobić :

Matheo mój koffany:
Skąd weźmiesz tych ludzi?

Patrz ad.2


Matheo mój koffany raz jeszcze:
Ja w poprzednim poście:
2)Albo poproście o pomoc na jakichś większych forach dot. Heroesów (Vide. HC czy Df2.ru) i poproście o wsparcie, że potrzebujecie grafików itp.

Nikt nie odpowie na wiadomość o treści "Zrób za mnie grafiki i to takie jak ja chcę".

Nie chodzi o narzucenie czyjejś woli jak to ująłeś w poście drogi Magu czy czym ty tam jesteś :P, tylko prywatne skontaktowanie się z twórcami grafik z prośbą. Graficy są arcy wymagani do projektu i gdyby ich poprosić o pomoc to projekt na pewno ruszyłby na przód. Jednakże z tego co czytałem uzdolnieni artyści groty vide Witchking czy Hobbit nie otrzymali żadnej odpowiedzi od Vori Team i dlatego zacząłem powiątpiewać czy ten plan by w ogóle się udał.

Matheo again:
Cytat:
Ja jeszcze raz:
3)Albo ogłoście upadłość teamu ze wzg. na sprawy prywatne, nikt was nie będzie przecież bił za to że nie możecie ukończyć moda (vide sytuacja z Grove)

Grove upadło, bo koncepcja miasta była zwyczajnie słaba. Poza tym Gajem da się grać.

Po części się zgadzam, gajem rzeczywiście da się grać i to całkiem nieźle, aczkolwiek jego koncepcja aż tak zła nie była. Bazowała ona w sporej części na nocnych elfach z warcrafta (co widać m.in.: na nieźle wyciętych portretach).

................................................................................

A teraz do właściwej części posta :

Powtórzę się może ale zgadzam się po części z Hobbitem i Fandorem, ten projekt to jak na razie miasto zombie. Jak na razie nic nie zostało udostępnione a wszelkie posty w temacie vori to tylko gdybanie na temat miasta. Żadnych szkiców (o których mówił kammer), grafik czy nic nie zostało udostępnione poza przeciętnymi grafikami dru sprzed 2 lat.

Z kolei zgadzam się z Kammerem i Bacusem odnośnie tego że Eternal przesadza. Jak kolwiek by to nie zabrzmiało xD. Dalej podtrzymuję zdanie które wypowiedziałem w poprzednim moim poście że Eternal traktuje siebie jak jakiegoś boga i zwala wszystko na resztę teamu mówiąc (ja to mogę zrobić ale team nie zaakceptuje), to zrób, a nie cały czas jęczysz i jesteś uzależniony od reszty, wstaw coś od siebie bo z tego co słyszałem "najwięcej" robiłeś ze wszystkich (oczywiście w cudzysłowiu bo sarkazm). Tego z waldkiem nie skomentuje nawet, poniżej wszelkiej krytyki.

Podsumowując moje wypociny zatem : uważam że każdy ma tutaj rację (za wyjątkiem jednej osoby IMO). Hobbit ma rację odnośnie dysharmonii panującej w teamie, o tym że nic nie zostało udostępnione przez Kammera jak i tego że miasto możnaby było ogłosić martwym gdyż oprócz gdybania nic nie zostało pokazane nawet jakiekolwiek koncepty. Popieram również Kammera, Baca i Morglina którzy bronili się przed (jak domniemam) "gorzkimi żalami" ze strony Eternala.

Zussamen do kupy : Jeżeli chcecie kontynuować ten projekt to musicie ostro wziąć się do roboty, przerwać wszelkie kłótnie, zacząć akcpetować zmiany i rzeczy które ludzie wam proponują i w końcu pokazać jakieś prace. W przeciwnym wypadku projekt można nazwać martwym i nic tej sytuacji nie zmieni.

Shin0bi PW
5 kwietnia 2015, 09:55
Nie chcę się wypowiadać odnośnie treści merytorycznych tych postów, bo nie jestem w temacie i nie mam mandatu by cokolwiek osądzać. Ale nie przeszkadzajcie sobie, bóldupping Kammera i Eternala o pierdoły jest całkiem zabawny :E

Fandor PW
5 kwietnia 2015, 10:33
Kammer, macie szkice, ale nie kompletne. Zróbcie szkic ekranu miasta na poziomie takim jak Hei-reg, szkic całego line-upu itd. i udostępnijcie to. W międzyczasie ty Kammerze, zaangażuj się do innych projektów, przepisz miasta, które jeszcze nie działają na najnowsze VCMI, udziel się np. przy alternatywach, dodatkowych ulepszeniach może tam się przyda pomoc, i w tedy na pewno Ci się ktoś odwdzięczy. Jeżeli zaś, chcesz sam zrobić jakiś wielki projekt, a masz zamiar siedzieć tylko w plikach, daj sobie spokój i zmień platformę, może faktycznie na ERA uda Ci się coś osiągnąć.

Degraf PW
5 kwietnia 2015, 11:30
Ja proponuję tak - zamknąć wszystkie tematy dot. Vori i blokować wszelkie próby odnowienia do momentu aż ten czy inny user przedstawi kilkanaście grafik nadających się do wprowadzenia od razu do gry. Bo to jednak żałosne, że o projekcie który w ogóle nie ruszył z kopyta jest więcej zamieszania niż w zaawansowanych projektach Forge lub Oasis...

TopFunny525 PW
5 kwietnia 2015, 11:57
Popieram Degrafa, dopóki autorzy miasta nie zdecydują się zamieścić czegoś konkretnego w stylu screeny czy arty jednostek itp. do tego czasu nie ma sensu dalej prowadzić tego typu dyskusji bo to do niczego nie prowadzi a wręcz przeciwnie, wszyscy są znerwicowani a są przecież święta xDDD.

AmiDaDeer PW
5 kwietnia 2015, 12:41
Dobry pomysł. Temat zamknięty, a wszelkie chwalenie się Vori w jakimkolwiek temacie bez pokazania efektów prac będzie usuwane, a w razie nagminnego występowania - karane.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: [Ankieta] Sprawy dot. zamku Vori

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel