Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [zgadywanka] Kolejne możliwe frakcje w Ashanie
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Wolfheart PW
31 marca 2015, 15:34
Cytat:
Istnieje możliwość, że w fabule Ashanu, w przyszłości pojawią się kolejne frakcje, poza kanoniczną dziewiątką.

Sądzę, że następną frakcją będzie frakcja Wolnych Miast.

Acid Dragon PW
31 marca 2015, 15:40
To mało realne. Jak sama nazwa wskazuje, Wolne Miasta są wolne właśnie dlatego, że nie należą do żadnej frakcji. Poza tym nie leżą na jednym obszarze, więc nie mają ze sobą za bardzo kontaktu.

Organizowanie Wolnych Miast we frakcję miałoby tyle samo sensu, co organizowanie osobnego państwa dla anarchistów lub organizowanie w jedno państwo wszystkich miast z nazwą na literę K.

Wolfheart PW
31 marca 2015, 16:06
Pojawienie się frakcji Wolnych Miast jest chyba bardziej realne, niż pojawienie się np. Cytadeli w Ashanie. Ale kto tam wie...

flapdzak PW
31 marca 2015, 16:22
Cytadela jest możliwa. H VII, bez wątpienia, zawiera elementy "kultowej" dla fanów trójki. Kilka elementów wskazuje właśnie na to, że wzorują się 3 częścią, np. jednostki: PUSTYNNE MIASTO ORKÓW, BEHEMOT, BAZYLISZEK, TROGLODYTA, itp. Pamiętacie wiadomość H3 - > H7. Ja nie wykluczam Cytadeli. :)

Nerevar PW
31 marca 2015, 16:26
Cytat:
Ja Nie wykluczam Cytadeli. :)
Jedyny problem w tym, że gnolle, bazyliszki, wiwerny, hydry już rozdysponowali innym frakcjom. A bez wspomnianych jaszczurów to trochę nie to samo.

Belegor PW
31 marca 2015, 17:17
Ja bym z tym się nie śpieszył. Potem się okaże, że to ktoś inny powiedział, albo co. Najpierw poczekajmy na wyniki sprzedaży i zobaczymy czy w ogóle będziemy mieli dodatki ze znanymi nam brakującymi rasami, a mamy ich trzy: krasnoludy, demony no i nagi. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

Acid Dragon PW
31 marca 2015, 17:43
Dodatki z trzema frakcjami są raczej mało prawdopodobne, nawet przy najlepszej sprzedaży.
Aczkolwiek istnieje pewna możliwość, że już w dodatku zamiast jednej z trzech wymienionych przez Ciebie frakcji dostaniemy coś nowego. Szanse niewielkie, co prawda, ale możliwość istnieje.

J. M. Sower PW
31 marca 2015, 17:45
Jak dla mnie to siódemka może być w końcu jakimś przełomem (trzecia odsłona pod nowym szyldem - przypadek? ;P). Co prawda Heroesy jako gra czysto pecetowa, w dzisiejszych czasach nie zostaną już raczej takim hitem jak kiedyś (górują gry akcji i rpg dostępne także na konsolach), jednak wszystko wskazuje na to, że ta część ma szansę dość mocno zabłysnąć. Szczególnie, że dużo ludzi obniży próg oczekiwań przez słabą poprzedniczkę. Wydaje mi się, że sporym plusem tej części będzie to, iż jest bardzo podobna do trójki (chyba każdy przyzna, że to ona jest najsławniejsza). Ja osobiście to już straciłem nadzieję na ujrzenie Behemotów, a tu proszę ;).

Co do całkiem nowych miast, to z chęcią zobaczyłbym cytadelę, ale ze względu na zapożyczenie jej jednostek do innych frakcji raczej nie byłaby zbyt podobna do pierwowzoru. Zresztą ostatnio ujrzeliśmy całkiem nowe Sanktuarium (które prezentowało się dość dobrze), więc nie zdziwiłbym się na widok czegoś zupełnie wcześniej nie spotykanego.

Aniel PW
31 marca 2015, 19:12
Też chętnie ujrzałbym bagienną cytadelę, a ciągle można coś tam dodać.. zostają gorgony, ważki, jaszczurolud (może być włócznik lub strzelec).
Można dodać bagiennego ogra/trolla... ale co na elitę? Hydry/Wiwerny niet, kwasowy smok byłby zbyt podobny do wiwerny...

flapdzak PW
31 marca 2015, 19:38
Do Cytadeli można wymyślić cały szereg jednostek. To są jaszczuroludzie. To nie znaczy że zamek kręci się wokół 3 jednostek. :)

AmiDaDeer PW
31 marca 2015, 19:45
A ja chcę piratów połączonych z bagiennymi ludami. Jaszczuroludzie, gorgony, ważki, potwory morskie...

Andruids PW
31 marca 2015, 19:48
Jestem za pod warunkiem, że daliby głosowanie na jednostkę między orkiem piratem, barbarzyńcą piratem, albo... morskim elfem.

mr_R PW
31 marca 2015, 20:01
Jakoś nikt nie dopuszcza myśli, iż nowym miastem może być następca wrót żywiołów...

marchewsz PW
31 marca 2015, 21:16
Bo w Ashanie to nie miałoby sensu, tu żywiołaki są tylko przyzwańcami. A w starym świecie władcy żywiołów byli praktycznie bogami zdolnymi tworzyć i niszczyć światy.

Belegor PW
31 marca 2015, 21:56
Wydaje się, że w zależności czy będą się trzymać tego okresu czasowego lub nie możemy mieć potencjalnie różne opcje:
- Wolne Miasta mają sens gdy przeniesiemy fabułę do czasu po mesjaszu demonów, gdzie mogły się rozwinąć w osobną frakcję, ze względu na upadek domu Gryfa i powolną odbudowę Imperium Jednorożca.
- Smoczy Rycerze mają już swoje miejsce i kulturę. Mogą czcić wiele smoczych bóstw, co daje wszelką swobodę do różnorodnych jednostek. Kult smoczych bóstw i związana z nimi walka o utrzymanie równowagi może być całkiem ciekawym tłem na kampanię.

- Jaszczuroludzie mieliby szansę się ujawnić jako frakcja z osobnego kontynentu, gdyż Thallan to tylko jeden z nieznanej nam liczby lądów na planecie Ashan.

- Nowe plemię nag, albo całkiem lodowa frakcja na północ od Grimmheimu. Nie wiem, czy DoC wrzucił tam jakieś nagi, ale jeśli nie, to byłoby dobre miejsce na całkiem nową frakcję, która zastąpiłaby Sanktuarium. Choć wizja "wężonogiego" miasta z lamiami, nagami i syrenami byłaby bardzo kusząca. Niestety opcja Lochu z meduzą zniszczyła możliwość pojawienia się takiego miasta.

Ogólnie, twórcy mają wiele podfrakcji, które mogliby opracować do rangi nowego miasta, ale to zależy.

Też mam wrażenie, że to o czym mówił Le Breton, nie musiało dotyczyć tej części gry. Jeśli siódemka się uda, a na to są większe szanse niż przy szóstce, to może stworzą i VIII, gdzie tym razem przejdą jeszcze dalej w przeszłość, do czasów z pierwszego zaćmienia, a może jeszcze dalej. Wówczas musiałyby powstać zupełnie nowe miasta, np: połączenie Akademii z Twierdzą albo Przystani z Sylwanem i Fortecą. Miasto aniołów i bezimiennych miałyby wtedy również rację bytu.

Wolfheart PW
31 marca 2015, 21:57
Pojawnienie się Wrót Żywiołów w Ashanie jest całkiem możliwe. Fabularnie wyglądało to by tak, że jakiś tam wielki mag znalazł kolejny fragment Objawienia Siódmego Smoka, który mówi o Wrotach Żywiołów. Potem ten mag założył sobie rzeczoną frakcję i zajął się pilnowaniem świata.

Belegor PW
31 marca 2015, 22:36
Nie...to nie ma nawet krzty sensu. Nie ma możliwości o stworzeniu miasta żywiołaków, skoro one same zamieszkują poszczególne wymiary smoczych bóstw. Do Thallanu docierają poprzez wyrwy między ich wymiarem żywiołów, a światem śmiertelników. Już chyba nawet o tym gadaliśmy.

Alamar PW
31 marca 2015, 22:43
Starożytni Shantiri potrafili budować Kuźnie Żywiołów, w których znajdowały się wszystkie 6 rodzai żywiołaków.

Aayren PW
31 marca 2015, 22:46
Ja stawiam na Zakon Pustki. Potrzebny jest jakiś nowy antagonista, a nie tylko demony i demony, zwłaszcza po zmniejszeniu "wrogości" nieumarłych w tym świecie.

Alamar PW
31 marca 2015, 22:55
Ekhm... Zakon Pustki jest głównym antagonistą od czasów DLC Danse Macabre do H6 (H6:Cienie Mroku, DoC, Heroes Online). :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [zgadywanka] Kolejne możliwe frakcje w Ashanie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel