Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Lisze
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którego z Liszy wolisz?
Kapłan Śmierci (24)
 
 29%
Nieumarły Czarownik (39)
 
 46%
Starożytna Mumia (21)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2

Pointer PW
28 marca 2015, 11:40
Wybieram kapłana. Mumia to mumia, a nie lisz, więc odpada od razu, a czarownik jest zbyt podobny do tego z h6... A brak kostura u kapłana, to fajne nawiązanie do h2 i do jednego z ulepszeń w h5. Jeszcze księga by się przydała...

Acid Dragon PW
30 marca 2015, 01:16
Głosowanie zakończone. Czekamy jeszcze na oficjalne podliczenie głosów, ale wygląda na to, że w przypadku liszów wygrał jednak wariant z Kapłanem Śmierci (choć o 1%) - u nas na drugim miejscu.

Dla mnie to zaskoczenie.
Biorąc pod uwagę komentarze na blogu, sądziłem, że walka się rozegra między Mumią a Czarownikiem, a Kapłan zostanie w tyle. Tymczasem to ten najbardziej szkieletowy lisz i grotowy faworyt zajął ostatnie miejsce.

Kammer PW
30 marca 2015, 01:23
Wyniki lekko zaskakujące. Ale cieszę się, że przynajmniej mumia nie wygrała.

To intrygujące, że zwycięstwo było jedynie jednym punktem procentowym. :P

Acid DragonAcid DragonNie punktem procentowym, tylko o jeden procent wszystkich głosów. Ponieważ wiadomo, że chodzi o wszystkie głosy, można to w zdaniu pominąć. Nie narzucaj, proszę, hiperpoprawności.

Nicolai PW
30 marca 2015, 01:34
Z wrażenia aż czapeczkę zdjąłem. Dziwne, że stary, dobry Lisz trafił na ostatnie miejsce, a wygrała powtórka z H6. Średnio podoba mi się sakralizacja śmierci. Nekromanci od zawsze byli czarnoksiężnikami, którzy chcieli oszukać prawa natury, a nie kapłani jakiegoś przedwiecznego bóstwa. Co więcej zwycięzca nie jest nawet Liszem, bo nie jest kościsty. Wyszło jak w popularnej anegdocie, w której Presley/Chaplin/ktokolwiek startuje w konkursie na własnego sobowtóra i zajmuje trzecie miejsce.
PS. Ubi znowu zedytowało tekst puszczony w eter. Był "Libram of Forgotten Rites", jest "Libram of Last Rites". Rozumiem... czasami trzeba operować na żywym organizmie, ale oni robią to notorycznie.

Alamar PW
30 marca 2015, 08:50


Co do wyników, to poczekam na oficjalne, ale jeśli różnica będzie w obu ankietach 1%, to Ubi powinno przeprowadzić dogrywkę - jedno głosowanie jeszcze przejdzie, ale nie przy obu.

Cóż, przynajmniej wszystkie szkice lisza wyglądają o niebo (zaświaty?) lepiej, niż kalka z H6.

Matikun PW
30 marca 2015, 15:45
Rozumiem, że wygrał kapłan? :P Toż to czarownik był powtórka z H6 i opierałby się na tym samym modelu. Kapłan wyglądał moim zdaniem najlepiej i zdecydowanie najbardziej odbiegał od tego z H6. A może to inna opcja wygrała? Nie wiem, bo strona jest niedostępna ;).

Wolfheart PW
30 marca 2015, 15:46
Szczerze mówiąc zawiodłem się na tym wyniku. W 7 znacznie bardziej wolałbym ujrzeć klasycznego lisza.

Alistair PW
30 marca 2015, 17:17
Mi akurat ten wynik pasuje. Kapłan wyglądał dla mnie najlepiej, pozostałe przypominały mi przebierańców.

Tarnoob PW
30 marca 2015, 18:07
Jestem miło zaskoczony wynikiem. Kapłan Śmierci wygląda najmniej karykaturalnie. Nie ma przesadzonych, war­craftowych, pretensjonalnych bajerów jak ten za duży kostur. Jako jedyny ma w miarę rozsądne proporcje.

Alamar PW
30 marca 2015, 19:20
Oficjalne wyniki:
The Priest of Death => 36 %
∙ The Undead Sorcerer => 29 %
∙ The Ancient Mummy => 35 %

Viking PW
30 marca 2015, 19:39
Przykro mi, że klasyczny lisz zyskał najmniej głosów. Jestem jednak większym tradycjonalistą niż większość fanów.

MCaleb PW
30 marca 2015, 23:36
Osobiście głosowałem na Czarownika, ale Kapłan był moim drugim wyborem. Zawiedziony nie jestem.
Najważniejsze, że mumiok się nie załapał.

Nicolai PW
2 lipca 2015, 00:18
Jakby ktoś nie czytał newsów, to tak będzie wyglądać nowy Lisz:



Bez owijania w bawełnę, jest świetny. Samemu głosowałem na Nieumarłego Czarownika, bo Kapłana Śmierci mieliśmy już w H6 i poza tym jestem zwolenników klasycznych, kościstych Liszów, ale jak widać zrobili nam miłą niespodziankę. Kapłan Śmierci nie jest wysuszonym człowieczkiem, a najprawdziwszym kościotrupem. Według mnie jeden z najlepszych artworków w MM w ogóle. Oby tylko nie spieprzyli modelu. Swoją drogą ciekawe kiedy zamierzają to oficjalnie ogłosić?

Edit: Nie byłbym sobą jakbym się nie przyczepił. Jakby nie było tych nekrofilskich łańcuchów to byłoby jeszcze lepiej niż jest.

Acid Dragon PW
2 lipca 2015, 02:30
Wg mnie jest to nawet jakiś kompromis między "Nieumarłym Czarownikiem" a wybranym "Kapłanem Śmierci". Co prawda wolałbym lisza z tradycyjnym kosturem, ale przynajmniej dostaliśmy w pełni szkieletowego nekromaga z odsłoniętą i upiorną czaszką. Zdecydowanie na plus w stosunku do tych pseudo-mumii z H6. Do dziś nie wiem co to w zasadzie było, ale na pewno nigdy nie przypominały mi lisza.

Eggyslav PW
2 lipca 2015, 09:07
Mi się zdaje że jest to ulepszenie, podstawa pewnie nie ma pozłoty, i zamiast tej korony ma kaptur, tak jak na oryginalnym szkicu....

Wellplay PW
2 lipca 2015, 10:30
A te łańcuchy to złamany w pół kostur Sandro. ;)

Taka o to ciekawostka.

TopFunny525 PW
2 lipca 2015, 12:25
Zgadzam się z Acidem, lisz na ogromny plus w porównaniu do HVI. Bardzo mi się on spodobał, i jestem ciekaw, jak będzie wyglądał jego model, a zarazem "finalna" animacja. W sumie może być podobnie jak w HV, gdzie lisz podczas ataku "przywoływał" sobie laskę i atakował za pomocą niej.

Tarnoob PW
2 lipca 2015, 13:05
Też uważam, że wygląda to rewelacyjnie. Widać kompromis między kapłanem śmierci (brak kostura i księga) a nie­umarłym czarownikiem (koścista, odsłonięta twarz oraz korona).

To arcydzieło bierze to, co najlepsze ze wszystkich liszów w całej serii. Najbardziej przypomina lisza z Heroes II – który moim zdaniem był najlepszy w serii.


Ten atak bez kostura (to cecha tylko potężnych magów – nawet w Harrym Potterze), ta korona, ten *płaszcz* (za­miast sukienki, jak w następnych częściach – najbardziej groteskowa była w H5) zawieszony na *solidnych ba­rach*. Te ostatnie to w przypadku H7 ewenement – zamiast przerośniętego koksa (por. grafiki w H5–6 czy knecht w H7) otrzymuje się coś eleganckiego. Efekt końcowy lśni dumą i grozą niczym wódz rzymski albo Lord Darth Va­der, którego zresztą przypomina Kastore z MM7. ♥♥♥

Poza tym głowa nowego, wspaniałego lisza przypomina świetną grafikę Sandro z Heroes IV.


Obecny lisz:
– zrównuje się z tym H2 – ciekawe, czy dostaniemy podobny, niezapomniany, skrzeczący głos
– przerasta zdecydowanie tego z MM6, który wg mnie był niedorobiony
– zrównuje się z lub przerasta tego z Heroes III i MM7 – które miały właśnie kontrowersyjne „sukienki”, nie­u­lep­szo­ny nawet „spódniczkę”, a kostury zwłaszcza po ulepszeniu też były przesadzone
– bohaterów-liszów z H4, na których miały być oparte jednostki-lisze w Equilibris
– bije na głowę karykaturę z H5, która ma pewne podobieństwa z H2, ale je kompletnie marnuje, dając sukienkę „gnijącej panny młodej” zamiast płaszcza
– przebija tak sobie udanych liszów z H6 (pamiętam – to była pierwsza zaprezentowana fanom grafika z H6!), któ­rych powtórzenie w H7 było przegięciem. Dodanie „łysych panów” zamiast kościotrupów nie było takie złe, a nawet podkreśla nawiązania do Egiptu. Podobnie dodanie „macek na plecach” to ciekawa innowacja i alternatywa za­rów­no do płaszcza jak i sukni. Niestety z wykonaniem gorzej – ci starsi panowie garbili się, lewitowali i świecili jak cho­in­ki albo pająki z Czarnobyla.

Świętujmy. :-) Oby nowy wampir wyszedł równie dobrze, a szkielet też był choć trochę zrewidowany, tak jak ko­ś­cia­ny smok (w ogóle smoki w H6, MMX i H7 wydają się dziwnie bajkowe, gorzej niż w H5) i ogólnie reszta miasta.

EDIT: Nicolai, moim zdaniem te łańcuchy nie są takie złe, choć oczywiście gdyby ich zabrakło to też bym nie na­rze­kał. To element typowy dla nekromantów w H6–7 i HO, zresztą także dla Przystani (zwł. serafini) – pionowe, o­z­dob­ne wstęgi (lub łańcuchy) poniżej pasa.

Tallos PW
2 lipca 2015, 13:32
:
Podobnie dodanie "macek na plecach" to ciekawa innowacja
Te "macki na plecach" (zasadniczo miały to być pajęce odnóża) w H6 wyglądały blank jak skrzydła motyla, a lisz przez nie jak nieumarła rusałka.
strona: 1 - 2
temat: [Ankieta] Lisze

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel