Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] kilka pytań o modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Warmonger PW
28 marca 2015, 08:51
Cytat:
że zainstaluje WoGa ze wszystkimi nowymi miastami
W WoGu możesz tylko podmieniać miasta. HoTA dodaje jedno nowe miasto. Tylko VCMI umożliwia grę z wieloma nowymi miastami jednocześnie. To była zresztą główna motywacja podczas powstawania projektu :)

pit88 PW
28 marca 2015, 09:11
@Hobbit dziękuje za link myśle że okaże się bardzo pomocny :) mam tylko jedno pytanie w sumie najważniejsze bo nie wiem co to jest def w tym zdaniu " D1 - pierwsza umiejętność bohatera [00 - znajdowanie drogi, 01 - łucznictwo itd. kolejność do obejrzenia w defie od umiejętności drugorzędnych] " . Gdzie ja mam tego szukać żebym mógł się dowiedzieć co odpowiada za dyplomacje ?

@Acid Dragon nie no jak coś to pisze się na taką "wymuszoną" podmianke chciałbym po prostu zagrać nowymi miastami :) I mam rozumieć że instalując WoGa to nie mogę już liczyć na Przystań i Hota? Albo Przystań w Hota albo nowe w WoGu tak? I ta podmianka o której wspominał @voncur jest ciężka do zrealizowania bez odpowiednich narzędzi? A może gdzieś w necie jest podobny szablon do podmiany miast mniej więcej jak ten który podał mi @Hobbit ?

Na tą chwile mam już HoTa + HD Mod współgrający z nim i jest wszystko w jak najlepszym porządku :)

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi zostały mi tylko 2 pytania :) praktycznie już coraz bardziej wszystko ogarniam :)

voncur PW
28 marca 2015, 13:31
A żem myślał, że skoro ma się całe miasta, to wystarczy podminieć plik za plikiem, jak ten mod co to się dostał na główną w newsach.

Acid Dragon PW
28 marca 2015, 14:23
Nie, nie można tylko podmienić plików, żeby dodać sobie nowe miasta manualnie do WoGa.

Chodzi o to, że wiele plików jest wspólnych dla całej gry. Przykładowo - plik z danymi jednostek / miast. Załóżmy, że mamy dwa miasta - Gaj, który zamienia Cytadelę i Forge, które zamienia Wrota Żywiołów.

Wówczas w jednym modzie mamy pojedynczy plik z danymi: "(...), Gaj, Wrota Żywiołów"
W drugim modzie mamy pojedynczy plik z danymi: "(...), Cytadela, Forge"
Ale
NIE ISTNIEJE plik z danymi "(...), Gaj, Forge".

Taki plik modder musiałby sobie zrobić samemu. Oczywiście jest to możliwe, ale zwyczajnie wykracza poza zwykłą podmianę plików. Wymaga jakiejś wiedzy - chociażby o tym, które pliki są "wspólne" i jak je modyfikować.

Cytat:
I mam rozumieć że instalując WoGa to nie mogę już liczyć na Przystań i Hota? Albo Przystań w Hota albo nowe w WoGu tak?

Dokładnie.

Cytat:
I ta podmianka o której wspominał @voncur jest ciężka do zrealizowania bez odpowiednich narzędzi? A może gdzieś w necie jest podobny szablon do podmiany miast mniej więcej jak ten który podał mi @Hobbit ?

Żaden szablon nie istnieje - przynajmniej dla WoGa, HotA i zwykłej wersji H3 - a bez odpowiednich narzędzi - np. do tworzenia plików def - taka "kombinowana podmiana" jest po prostu niemożliwa.

Warmonger PW
28 marca 2015, 14:47
Cytat:
Wówczas w jednym modzie mamy pojedynczy plik z danymi: "(...), Gaj, Wrota Żywiołów"
W drugim modzie mamy pojedynczy plik z danymi: "(...), Cytadela, Forge"
Ale
NIE ISTNIEJE plik z danymi "(...), Gaj, Forge".
Ten problem został rozwiązany w VCMI - każde miasto i każdy element jest oddzielną całością i można je bez problemu wymieniać. Natomiast oryginalna gra nie przewiduje takiej możliwości. W H3 wszystkie pliki danego typu są trzymane razem w jednym archiwum.

AmiDaDeer PW
28 marca 2015, 15:13
Cytat:
mam tylko jedno pytanie w sumie najważniejsze bo nie wiem co to jest def
Def to plik graficzny z animacjami występujący w Heroes 3. Najpierw otwierasz za pomocą MMArchive plik *.lod danej grafiki, po czym szukasz pliku *.def odpowiedzialnego za grafiki umiejętności drugorzędnych. Gdy go już dorwiesz (niestety nie pamiętam jak on się nazywał), wypakowujesz go i używasz DefToola (znajdziesz w Skarbcu Groty) w celu jego otwarcia i sprawdzenia, która z kolei jest umiejętność, która Cię interesuje.

pit88 PW
29 marca 2015, 21:06
Świetnie to zostało mi tylko jedno pytanie/prośba dotycząca tej postaci ! :) czy ktoś życzliwy w miare możliwości/wolnego czasu może mi pomóc w tej kwestii podsyłając gotowy już plik exe z Astralem z dyplomacja albo rozwinął to co napisał @Hobbit tylko tak bardziej sprecyzowanie w sensie jaki konkretny plik mam wyciągnąć z MMArchive i jak dalej to przerabiać żebym mógł uzyskać ten efekt :)

Pozdrawiam serdecznie i szczerze dziękuje za te wszystkie odpowiedzi :)
strona: 1 - 2
temat: [H3/różne] kilka pytań o modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel