Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [Archiwum][H3] Ulubiony zamek
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

AmiDaDeer PW
29 marca 2006, 16:39
Ja znam sposób na to, żeby mieć jednostki 7 poziomu 1 dnia. Jaki? Na mapce, gdzie zamek ma od razu wszystko :PPP.
PS: Wiem, że to głupie, ale w zasadzie prawidłowe :P.

vinius PW
29 marca 2006, 20:32
Hę? a grałeś kiedyś na Easy!? No, to zagraj :)

Eteryczny Smok PW
10 sierpnia 2006, 07:04
A ja lubie nekropolie za następujące rzeczy :
1.Szkielety jeżeli gra sie Galhramem przy włączonych rozbujnikach i przyroście w armi o 4%
2.Arcylicze gdy gra się Moandorem przy powyrzszych opcjach i na mapie XL (wtedy mam pewność że złoże cały płaszcz nieumarłego króla i wtedy zamiast szkieletów z nekromancji robią sie licze)
3.Z płaszczem nieumarłego króla ,nekromantorem i nekromanją na mistrz nekromancja sięga 100%
4.Jak sie szmaragdową wierze spotka to wtedy jest coś pięknego

MCaleb: Proszę naychmiast poprawić mi te błędy ortograficzne!
Bo przybiję zardzewiałymi gwoździami nad wejściem do Sali!

złoty smok PW
11 sierpnia 2006, 15:58
Lochy i twierdza.
Lochy za budynki specjalne(bodajże akademia wojny), smoki, portal przyzwania (wyliczyłam odzielnie bo to jest super), harpie i minotaury.
Twierdzę za behemoty, roki, cenę jednostek i bohaterów (większość Logistyka).

Vatras PW
11 sierpnia 2006, 16:21
W H2 moim ulubionym zamkiem był zamek Rycerza, ale raczej ze wzgledu na klimat niż za siłę (ech ci chłopi po prostu kocham tą jednostkę, mimo że jest prawie bezużyteczna). Nie lubiałem natomiast Nekromantów.
A w H3 jest na odwrót, uwielbiam Nekropolię (za klimat i nekromancję) a nie cierpię zamku ludzi (ale muszę przyznać że jest naprawdę silny, krzyżowcy wymiatają). Cóż jak widać gusta się zmieniają.
W H4 nie mam ulubionego zamku, a w piątkę jeszcze nie grałem (i pewnie prędko nie zagram bo jakoś kompa ulepszac mi się nie chce).

Seener PW
10 października 2006, 23:06
W H1 lubiłem barbarzyńców za ogra, cyklopa i w ogóle za klimat miasta. W H2 było podobnie. A jeśli chodzi o H3, to jak się pewnie zdążyliście się zorientować po treści moich niektórych postów, to Cytadela. Gnol wcale taki zły nie jest, jak na swój poziom. Reptilion też jest spoko, w końcu to jedyny strzelec w tym mieście. Oślizg i Gorgona to moje ulubione stworzenia w grze. Przy okazji- uważam, że nie było błędem orginalne nazewnictwo... Krowy:], czyli Demigorgona=> Gorgona. Bazyliszek też jest niezły. Tylko wywerna jest może zbyt słaba. A hydra to każdy wie, co. Poza tym cytadelę trudno jest zdobyć, szczególnie gdy ma zbudowany grążel. No i tak jak min. twierdza ma umocnione mury, tak mi się przynajmniej wydaje.

SoQ PW
11 października 2006, 12:13
Qui - Klejnoty do rekrutacji Archaniolow sa potrzebne tylko w Wogu. W H3 nie. Pozdro.

Kreator PW
11 października 2006, 12:23
Nie masz racji SoQ, w SoD lub AB nie potrzebujemy klejnotów, a w podstawowej wersji czyli RoE potrzebujemy z tego co pamietam chyba nawet dwa.

EDIT. @Altair, chyba no odwrót, (o Wogu nie wspominam bo nie wiem).
EDIT2. @Altair możemy się założyć o wirtualne piwo że w SoD nie trzeba klejnotów, nie wiem jak Twoja instrukcja, ale ja doskonale pamiętam z gry (grałem tydzień temu w SoD). No nie wiem może mamy inne wersję gier? Szkoda że zdeinstalowałem H3.
EDIT3. @Altair może Twoja wersja jest (że tak napiszę), zWogowana i dlatego w SoD potrzebujesz klejnotów.

Altair PW
11 października 2006, 12:23
>>Klejnoty do rekrutacji Archaniołów są potrzebne tylko w Wogu. W H3 nie.

Czyżby? Człowiek się zawsze czegoś nowego dowie! ;P
Do rekrutacji Archaniołów SĄ potrzebne klejnoty (I to w WoGu jak i SoD)
Nie potrzeba ich tylko chyba w RoE.
EDIT: W SoD na pewno potrzeba klejnotów (mam instrukcje przed nosem)
W RoE nie potrzeba!
EDIT2: Widocznie z moją wersją H3 jest coś nie tak oraz instrukcja kłamie. ;)
Zainstaluj SoD i sprawdź!


Alamar PW
11 października 2006, 13:18
Sprawdzone przed chwilą - w SoD trzeba mieć klejnoty na rekrutację aniołów i archaniołów (właśnie w SoD to dodano, podobnie jak zmieniono parametry kilku innych jednostek - szczegóły w instrukcji)

Kreator PW
11 października 2006, 13:48
Ja też sprawdziłem i w Sod NIE trzeba mieć gemsów, ale co dziwne w RoE też nie chciał klejnotów a byłem święcie przekonany że potrzebuje. Chciałem na dowód przesłać screenshota, ale mój paint go nie widzi.

EDIT:Już znalazłem, @Alamar wysyłam Ci obrazek na maila to może go wkleisz do mojego posta, bo nie wiem jak go załozyć na Imageshack.

Vatras PW
11 października 2006, 14:38
To może żeby rozwiać wszelakie wątpliwości zamieszcze dwa screeny.
AB Anioły jeszcze nie wymagają klejnotów
SoD O już wymagają:P
Nie mam screenu z RoE bo mi się go instalowac nie chce. Ale dam sobie ręke uciąć (i tak mi się zregeneruje w końcu jestem liszem :P), że w RoE Anioły nie wymagały do rekrutacji klejnotów.

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
11 października 2006, 14:40
Oznacza to, że źle sprawdzałeś :P. Polecam zajrzeć do instrukcji chociażby na dowód. Zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji, po spatchowaniu czy przed - anioły domagają się klejnotów ;).

W RoE jeszcze nie.
WoG natomiast nic w tej kwestii nie zmienił i mogę to powiedzieć oficjalnie w imieniu Teamu.

Kreator PW
11 października 2006, 15:11
Panowie bo ja to się już pogubiłem, mam pytanie bo nie pamiętam co było pierwsze AB czy SoD? [Skleroza nie boli - MCaleb]
Przy zainstalowaniu obu dodatków, Archanioły (u mnie) rekrutuje się NA PEWNO bez Klejnotów, i pamiętam też że kiedyś grając W RoE kupując Archanioły płaciłem 5000 sztuk złota i 2 gemsy, może to jest właśnie to co pisze Acid, że jest to kwestja spaczowania gier. U Vatrasa widać na załączonym obrazku że w AB nie potrzebuje a w SoD tak. Dodam jeszcze że posiadam starszą wersję gry wraz z dodatkami.(Bez żadnych paczy).

EDIT: MCaleb, z tego co napisał Smok wg Twojego odnośnika to SoD był pierwszy od ROE?
Dla mnie oczywistym było że Podstawowy H3 to RoE a później AB bądź SOD. No to dzięki teraz to mam mętlik w głowie;D

Alistair PW
11 października 2006, 16:01
Najpierw RoE, potem AB, potem SoD. Ja mam H3 ZE (czyli wszystko w jednym, a piszę to dlatego, że bez względu czy wybiorę mapę z RoE, AB czy SoD będę miał wszystkie opcje dodane w SoD, więc nie wiem jak to by wyglądało w poszczególnych częściach. Jeśli można jakoś je uruchomić osobno, to piszcie. Wtedy sprawdzę jak to wygląda u mnie w pposzczególnych) i do rekrutacji Archaniołów potrzebuję 5000 sztuk złota i 3 Klejnoty.

EDIT: W poradniku do H3 RoE z serwisu Gry-online podane jest tak:
Anioły - 3000 i 1 klejnot
Archanioły - 5000 i 2 klejnoty

Na http://homm.ovh.org/ złoto bez zmian, za to bez klejnotów

W moich instrukcjach:
RoE: 3000, 5000, bez klejnotów
SoD: 3000 i 1 K, 5000 i 3 K
Z moich instrukcji wynika, że w SoD zmieniono statystyki dla lepszej równowagi w grze. Ostatecznie inne jednostki 7 poziomu kosztują dodatkowe ilości cennych minerałów, a Archanioły były za tanie. Bardziej splajtować idzie na tych dodatkowych surowcach niż na złocie. Zmieniono również statystyki Reptilionom i jaszczuroludziom oraz Ważkom i Smoczym Ważkom.

Kreator PW
11 października 2006, 16:21
Dzięki Alistair, jest tak jak myślałem, chodzi mi o kolejność. Trochę nie masz racji, jeśli zagrasz w mapę z RoE (mając zainstalowane dodatki) to nie będzie stworów z SoD np, bajecznych smoków, W H4 rzeczywiście grając w mapę z podstawowej wersji, i majac poinstalowane dodatki możemy dostać np, goblińskich rycerzy.
A co do rekrutacji Archaniołów to jestem farciarzem, wygląda na to że jako jedyny grając w SoD nie płacę dodatkowo klejnotów.

EDIT: @Alistair, właśnie, dobrze pamiętałem że w RoE archanioły potrzebują klejnotów, ale co dziwne dzisiaj zainstalowałem na początek tylko RoE i rekrutacja odbywała się bez klejnotów, dziwne?

Adziq PW
11 października 2006, 16:28
Ja lubię grać cytadelą :). Fajne jednostki i Bron jak bohater, który zaczyna z bazyliszkami.

Alistair PW
11 października 2006, 16:31
Nie będzie stworów z SoD, bo nie były przewidziane na mapach, ale chodzi mi o takie opcje jak możliwość kupowania podstawowych lub ulepszonych jednostek

Alamar PW
11 października 2006, 16:43
>>>Przy zainstalowaniu obu dodatków, Archanioły (u mnie) rekrutuje się NA PEWNO bez Klejnotów

To najprawdopodobniej jest przyczyna tego błędu - masz zainstalowane RoE -> AB -> SoD i dlatego występują takie błędy (brak modyfikacji z SoD-a, czyli właśnie nowej ceny anioła czy polepszeń statystyk reptilionów, że o błędach w kampaniach RoE nie wspomnę).
Sam SoD (bez RoE) działa prawidłowo (sprawdzałem dzisiaj i klejnoty są potrzebne), zaś po zainstalowaniu na RoE - > AB pewno coś nie współgra i dlatego nie trzeba płacić klejnotami (sprawdzę kiedy indziej czy jest to w 100% prawdziwe).

Kreator PW
11 października 2006, 16:55
@Alamar, prawdopodobnie masz rację, może jest to kwestaja kolejności instalacji dodatków. A co do kampani RoE to sie nie zgodzę, przynajmniej ja nie miałem problemów z tą kampanią, co innego z AB, kiedyś już o tym pisałem mn, bohater gubił artefakty zdobyte na wrogu, dlatego przed walką musiałem zdejmować artefakty z aktywnego ekwipunku. Był to jedyny problem który sobie przypominam we wszystkich częściach H3 i ich kampaniach.

EDIT: Masz rację Acid że temat jest mało istotny, ale trochę zamieszania narobilismy:D
Nic chyba nie stoi na przeszkodzie żeby Strażnik zrobił z tym porządek:D, no trudno ma się przywileje i ma się obowiazki.
Pozdrowienia dla Ciebie i Strażnika.

PS. @Acid Dragon, pozwoliłem sobie wysłać Ci na maila obrazek z mojej wersji SoD, i gwarantuję że wszystko działa dobrze w 99%.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [Archiwum][H3] Ulubiony zamek

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel