Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/mod] knightmare mods
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

majaczek PW
27 lutego 2015, 00:00
wiem że pliki dźwiękowe są w archiwach snd, ale musiałbym znaleźć pasujące i nadać im nowe nazwy, zgodnie z nazewnictwem w Amethyst, info tutaj: http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=34437&pagenumber=1

wiem że wszystkie grafiki oprócz jednej były w paczce Four Upgrades 2+, mianowicie trzeba skleić Avwattack.def (czy jakoś tak) by dodać nowe klatki na koniec.

Jakieś rady co do mechaniki i samych stworzeń?

PS: Jak to ogarnę może spróbuję z piątymi ulepszeniami :) (NU ma 3, FU 4, a ja mam sporo miejsca do zajęcia przez jednostki :) )

majaczek PW
27 lutego 2015, 15:15
[quote]No i bardzo ważne (z Kuririnem kombinowaliśmy na wiele sposobów z niepowodzeniem): jesteś w stanie dodać biczownikowi umiejętność wskrzeszania jednostek w demony?[/quote]

Póki co nie, ale jak obczaję umagicznienia w amethyst (te same 3 liczby co w umagicznieniu z Aquamarine Library) może to będzie możliwe.

PS: Udało mi się dodać death stare Ptakowi Burzy i Ukorzenienie Pradawnemu Entowi.

Drwal PW
27 lutego 2015, 15:49
Możesz zmienić także grafikę Ptaka Burzy. Tamta wersja ma trochę wygięty łeb w animacji standing. Zrobiliśmy nową wersję:



Po lewej stara wersja, po prawej nowa. No i zmieniliśmy także z tego powodu grafikę na mapie przygody.

Download


majaczek PW
27 lutego 2015, 17:53
zmieniłem, chociaż stara była chyba ciekawsza w animacji mouseover
EDIT: "ptak gromu maly" został źle skopiowany (ktoś wrzucił skrót zamiast DEFa)

Drwal PW
27 lutego 2015, 21:25
Jeżeli stara wersja Ci się bardziej podoba, to użyj jej, ja tylko proponuje. :)

Majaczek:
EDIT: "ptak gromu maly" został źle skopiowany (ktoś wrzucił skrót zamiast DEFa)

Przepraszam, mój błąd. Tu już powinno być wszystko w porządku: http://www.speedyshare.com/7a3Sk/ptak-gromu-maly.rar

majaczek PW
27 lutego 2015, 22:45
póki co nie będzie w moim modzie defów przygody, bo to wymaga edycji plików zobjcts.txt i zeobjts.txt a nie czuję się w tym pewnie... za to wartoby popracować nad plikiem SND z odpowiednimi dźwiękami...

majaczek PW
7 marca 2015, 23:17
Drwal? Będzie to chodzić bez plików MSK i MSG? (mam na mysli "ptak gromu maly.def" czyli def mapy przygody dla stworka)

Drwal PW
8 marca 2015, 01:08
Za dużo ostatnio siedziałem w VCMI i zapomniałem o tych plikach pomocniczych - tam nie są potrzebne. Bez nich może ucinać trochę grafikę. Łap wersje z tymi plikami:

http://www.speedyshare.com/sNrcR/ptAK.rar

Shreem PW
21 maja 2015, 11:02
Mam pytanko, które z modów poniżej są kompatybilne z KM modami?

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=39062

majaczek PW
16 lipca 2015, 23:02
zgodne są wszystkie które nie są niezgodne

niezgodne z knightmare commanders lite:
-knightmare commanders (stara wersja)

niezgodne z knightmare heroes:
- heroes renovated
- HoL (prawdopodobnie)
- mody zmieniające specjalności bohaterów

niezgodne z knightmare war machines:
- niektóre mody na machiny wojenne

niezgodne z Amethyst upgrades
- HoL
- NU
- FU
- mody które dodają lub podmieniają stworki

EDIT: niektóre Knightmare Mods mogą wymagać SU Patch. Jeśli posiadasz WoG PLUS nie włączaj SU Patch gdyż WoG PLUS już go zawiera.

majaczek PW
24 lipca 2015, 21:40
niedługo będzie wersja 7U modu anethyst upgrades, z graficznej strony brakuje tylko grafik ulepszeń dla nagi, cyklopa, mantikory... pomożecie?

EDYCJA: mam już nage i cyclopa, pozostała mantykora

EDIT: zapisałem stabilna alfe jako Amethyst Upgrades Lite. Amethyst Upgrades zmierza do wersji 7U która będzie miała numer 0.5.0

EDIT: dodałem ulepszenie mantykory/skorpikory i jest nim female warlock, troche nieoczywiste ale chyba pasuje. fandor obiecał mi pliki crtraits, ale jakoś go nie ma dzisiaj... ktoś chętny do ułożenia statów (zcrtrait) i pliku pomocniczego animacji (cranim) ?

EDIT: dostałem zcrtrait.txt od fandor-a, ale jest w nim odrobine do poprawy, mam nadzieję dzisiaj dostać poprawiony :)

majaczek PW
31 lipca 2015, 16:43
jest już próbna wersja 7U (siedem dodatkowych ulepszeń na zamek)
mod się nazywa Amethyst Upgrades (starsza wersja bazująca na FU to Amethyst Upgrades Lite)

mod jest już z grubsza grywalny, ale brakuje dźwięków i portretów stworków. Fandor pomógł mi już z balansem (trochę). chciałbym poprosić by ktoś mi pomógł z tymi mniej fajnymi aspektami tworzenia tego modu, ktoś się zgłasza?

EDIT: w wersji 0.5.3 dodano pierwsze wersje doświadczenia jednostek
EDIT: w wersji 0.5.5 poprawiono doświadczenie jednostek i dodano tymczasowe portrety

majaczek PW
6 sierpnia 2015, 18:43
Jakiś modder mógłby pomóc?
Amethyst Upgrades nie za bardzo chce działać dla graczy AI :(
nie wiem czy nie zapomniałem czegoś w miarę oczywistego, ale jeśli AI czaruje nowym stworkiem mamy crash :(

Późna Edycja: Tak zapomniałem czegoś w miarę oczywistego, czary teraz działają, również dla AI.

minijack PW
9 sierpnia 2015, 17:04
Chętnie bym pomógł, ale nie znam się na tym(znam podstawy podstaw c++).
Jeżeli było by coś pracochłonnego, ale prostego to jestem do usług;)

Baronus PW
9 sierpnia 2015, 21:20
Nie wiem jak dokładnie to rozwiązałeś. Mogę tylko radzić.
Skoro jest 7 ulepszeń to trzeba obniżyć ceny stworów o tyle ile kosztuje to ulepszenie. Czyli drugie ulepszenia w sumie powinny kosztować tyle co pierwsze w poprzedniej wersji. Komplet tygodniowy wykupiony kosztował okolo 25 do 32 tys. Czyli tyle musi kosztować komplet z drugim ulepszeniem bo miasto daje tylko 28.000 dochodu. Chyba, że masz sposób na wyższy dochód? Jeśli nie trzeba dostosować ceny jednostek do około 28 tys. Zapewne rekrutacja jest w nowym budynku jak w 4Upg. Wtedy ceny budynków też trzeba obniżyć. Te najwyższych poziomów najlepiej.
I pytanie brzmi... Czy komputer wykupi te ulepszenia? Bo inaczej gracz dostanie olbrzymią przewagę.

majaczek PW
30 sierpnia 2015, 17:29
Już nie mam problemu z spellcasterami pod amethyst, źle wypełniłem pliki cfg, teraz jest w porządku

Shreem PW
31 sierpnia 2015, 14:05
Znalazłem mega błąd podczas testowania Amethyst Mode. Trzecie ulepszenia dla nekropolii nie są klasyfikowane jako jednostki typu: nieumarły / undead. Przez co cierpi na tym cała frakcja z Pożeraczem Dusz na czele.

Innych frakcji niestety jeszcze nie sprawdziłem.

Czy te nowe jednostki są wersją finalną ? (Nie ukrywam niektóre wyglądają źle i odstają od oryginalnych co nie wygląda zbyt ładnie).

EDIT: To już poza tematem głównym. Wiesz może czemu nie działają mi mody typu Nowe obiekty na mapie przygody? (Piszę teraz z pracy więc nie bardzo mam dostęp do listy, ale będąc w domu prześlę Ci listę modów jak to u mnie wygląda i które są On/Off).

EDIT2: Wspomniana wyżej lista modów:

Enabled:
WoG
Yona
Secondary Skills Scrolling
WoG Revised
WoG PLUS
WoG Polish
New Interface Mod
NIM Rampart
Morn battlefields
New Sounds Pack
Vallex Portraits
Advanced Battle Hints
Neutrals split
New_Terrains
TavernVideos
Revisitable Cartographers
Select your Battlefield
Four Upgrades 2+
Knightmare Commanders Lite
knightmare heroes

Disabled:
Alpha Objects
Amethyst Upgrades [0.6.0]
Another Heroes
Big Spell Book
Composed objects and NPC [1.1]
Fast Battle Animation
FREDOBJ
GoW
Hms Improved
HoL
HoTa_objects
Invited Tavern-en
New Music Pack
New Objects Patch
New Upgrades
Random skin
Ultima Objects

Dodam tylko, że kolejność akurat w poście nie ma znaczenia, bo wpisywałem wszystko losowo. Na chwilę obecną, jak wyłączę NIMa i włączę np. Ultima Objects nic się nie zmienia w grze. Dalej pozostają standardowe grafiki obiektów na mapie itp.
Dodatkowo próbowałem te mody włączać w różnych kombinacjach i w różnej kolejności na liście modów i dalej jest ten same efekt.

majaczek PW
6 września 2015, 15:53
script99.erm:
*** ghost - cost 330 (-170) attack 7 (-4), defense 7 (-1), level 3, damage 3-5 (was 1-2), HP 18 (+13), undead
!#MA&v1=1:C159/6/330 A159/7 D159/7 M159/3 E159/5 L159/2 P159/18 X159/394242;
!#VRz944:Sz199607;
!#UN&v1=1:G1/159/2/944;

co jest nie tak? powinien być nieumarły...

EDIT:
a może masz na myśli nowe stworki nekropolii?
pamiętałeś żeby skopiować folder Creatures tak jak na rysunku?
jeśli tego nie zrobisz to gra nie wczyta flag jednostek w tym flagi undead lub shooting, ale i tak ruszy :(

majaczek PW
1 stycznia 2016, 20:10
Jest Nowa wersja Knightmare Heroes.
Specjaliści od stworzeń mogą je ulepszać i dają premię tylko ulepszonym stworkom.
mod współdziała z AMethyst Upgrades (np. łucznik zamiast do kusznika ulepsza się do muszkietera). Ponadto jeśli zarówno Amethyst Upgrades jak i Knightmare Heroes są aktywne, to specjaliści od stworzeń przyzywają małą grupkę stworzeńna początku każdej walki. W amethyst upgrades sporo drobnych zmian, z grubszych to np. ulepszone przywołanie żywiołaków (np. czar żywiołaka wody może przyzwać Żywiołaka Wody lub Żywiołaka Lodu a nawet Żywiołaka Życia).

EDIT: Pracuję nad skryptem Knightmare Levels który jest nową częścią modu knightmare heroes. W zależności od specjalności bohatera są nowe bonusy na 20 35 i 50 levelu. Specjaliści od zaklęć mieli w miarę oczywiste zdolności. Nie zmieniam już Specjalistów od stworzeń. Specjaliści od sokolego wzroku dostają w miarę miłe premie dla stworzeń. Specjaliści magii życia dostają regenerację życia. nie bardzo wiem co dać pozostałym, zwłaszcza specjalistom Płatnerza, Ataku i Łucznictwa. Czekam na ciekawe pomysły

PS: Nie pomyliłem się jest magia życia w h3.5 wprowadzona w modzie Knightmare Heroes :)

majaczek PW
11 lutego 2017, 19:58
W moich modach było sporo zmian, o których było cicho na polskim forum (acidcave.net). przygotowuję się do wydania moich modów jako platformy (podobnie jak wyszedł HoL i GoW i parę innych modów) najpierw po angielsku - potem ktoś może zadbać o spolszczenie :P

mam natomiast problem: wątpię bym wszystko dał radę zrobić sam (w sensownym czasie). Proszę więc o nieodpłatną pomoc (oprócz wzmianki w creditsach) w pracach nad moim modem.

Potrzebuje pomocy przy:
- doświadczeniu nowych jednostek (bodajże plik crexpbon.txt)
- stworzeniu małych i dużych portretów jednostek (na podstawie gotowej animacji, wystarczy skadrowana jedna klatka animacji na każdego stwora)
- sugestii co do balansu
- spisaniu listy wszystkich funkcjonalności moda
- zebraniu screeenshotów
- paru innych rzeczy - wyjdzie w praniu

Kto chętny ?
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [ERA/mod] knightmare mods

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel