Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3] Animacje/scenki z Kampanii
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Grento PW
26 lutego 2015, 18:04
Witam!

Od razu uprzedzam - nie, nie chodzi tu o ich niepoprawne działanie, co jest dosyć częstym problemem u graczy. Zainteresowały mnie animacje w kampaniach, które to widzi się w prologach, bądź epilogach scenariuszów.

Na płycie CD znalazłem dwa pliki „heroes3.vid” oraz „heroes3.snd” - (w formacie AU). Czy te scenki się tam znajdują? Jeśli tak, to chce się dowiedzieć, jak je otworzyć, przejrzeć, a także czy istnieje program, aby przekonwertować pliki na inne rozszerzenie? Ostatecznie - jak można podmienić te animacje swymi własnymi?

Czekam na odpowiedź. :)

Alamar PW
26 lutego 2015, 18:07
A zaglądałeś do Skarbca?

Drwal PW
26 lutego 2015, 18:09
Animacje z kampanii znajdują się w video.vid (folder Data). Możesz je otworzyć MMArchivem (według mnie dużo lepszy niż Resedit). Program znajdziesz w Skarbcu: http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=112
Podmienić też możesz tym programem.

Grento PW
27 lutego 2015, 19:19
Dzięki za rady, naprawdę bardzo pomogło, a szczególnie wasza szybka odpowiedź. Jest jeszcze jeden problem, otóż gdy próbuje podmienić gotowy już plik „.smk” to wyskakuje mi taki błąd:

http://puu.sh/gf9tZ/45fb447900.png

Dzieli mnie jeden krok od podmiany. Liczę na waszą szybką odpowiedź.

AmiDaDeer PW
27 lutego 2015, 19:29
Mam nadzieję, że nie masz uruchomionej gry w trakcie grzebania w plikach. To jedyny powód, jaki mi w tym momencie przychodzi do głowy.

Grento PW
27 lutego 2015, 20:14
A gdzie by tam! Oczywiście, że nie. Co jeszcze może powodować taki problem?

Drwal PW
27 lutego 2015, 20:39
Może udostępnij nam ten plik? Sprawdzimy czy u nas da radę podmienić.

Tarnoob PW
28 lutego 2015, 01:07
Bawiłeś się też RADTools?

Jakby co, to jest luźne skojarzenie – i nie myśl, że jak coś napiszesz, to będę umiał skomentować lub rozwiązać Twój problem. :-P

Grento PW
28 lutego 2015, 09:41
Owszem, bawiłem się tym programem i wciąż bawię ;).

Czy macie może plik, który byłby gotowy do podmienienia? Taki swój własny? Chciałbym to sprawdzić u siebie i zobaczyć jaki on jest. Jak będzie jeszcze potrzebne, to jeszcze ten mój pliczek udostępnię.

J. M. Sower PW
28 lutego 2015, 11:38
Wydaje mi się, że problemem może być źle zapisany plik filmiku, ale mogę się mylić, bo pierwszy raz widzę taki błąd. Sam próbowałem kiedyś się z tym bawić i doszedłem do tego, że moje filmy przekonwertowane na smk, czy bik w grze w ogóle się nie wyświetlały, w skrócie: nie zdołałem nigdy poprawnie zapisać filmu w tych formatach. Czy komuś się to kiedykolwiek udało, poza WoG Teamem i panami z HoTA? Przydałby się jakiś mały poradnik co do tego.

Co do błędu to czy na pewno dobrze podmieniasz pliki? Może w tym problem. Powinieneś w zakładce "Edit" kliknąć "Add...".

Edit: Pisze ci "odmowa dostępu". Może kliknij prawym przyciskiem myszy na MMArchive i wybierz opcję (jeśli tam będzie) "Uruchom jako Administrator". Wtedy spróbuj podmienić plik.

Azon PW
28 lutego 2015, 16:24
RADTools? tym programem są też zapisane Opening i Ending w MM6, prawda? Czy da się podmienić ścieżkę video tych plików i wpakować je z powrotem do gry?

Grento PW
7 marca 2015, 21:50
Ok. Chwilę mnie nie było, ale do rzeczy.

Wciąż chodzi mi o to, żeby zastąpić te animację kampanii. Gdy podmieniam w pliku video.vid, nic się nie zmienia. Miałem na myśli te scenki przerywnikowe, które to występują pomiędzy scenariuszami w kampanii. Te pliki występują na płycie z grą i cholercia nie jestem pewien, czy aby po prostu nie ma możliwości podmienienia tego.
Czy ktoś ma jakiś pomysł, żeby ujrzeć jakąś własną animację w np: kampanii własnej?
temat: [H3] Animacje/scenki z Kampanii

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel