Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23

Lord Piorunów PW
23 lutego 2015, 20:17
Czy wie ktoś jak zrobić moda do Heroes V. Proszę o pomoc. Chętnie bym się pobawił w tworzenie modów.
Plis, pomóżcie i pozdro.

KammerKammerPrzeniesione.
Uprasza się o niezakładanie tematów, których meritum można wyczerpać w już istniejących.

Nicolai PW
23 lutego 2015, 20:26
Trochę zbyt ogólnikowo zadane pytanie. Co chcesz zmodyfikować? Tekstury, modele? Czy coś głębszego? Dopóki tego się nie dowiemy to nie będziemy Ci w stanie pomóc. W każdym razie proponuję zajrzeć tutaj. Więcej informacji o moddingu H5 nie znajdziesz w całych Internetach.

Lord Piorunów PW
23 lutego 2015, 20:29
Chciałbym stworzyć nowe miasta, jednostki i coś w tym stylu i który program mógłbym wybrać z tamtego linku, co mi Nicolai w swej uprzejmości podał.
Proszę o pomoc i pozdro.

Kastore PW
23 lutego 2015, 20:33
Modów nie tworzą programy. Mody tworzą ludzie. :P Tzn., nie zrobisz moda dopóki nie nauczysz się programować/tworzyć modele 3D.

Proszę o minimalne zapoznanie się z tematem, pozdro.

Kammer PW
23 lutego 2015, 20:54
Samo modowanie H5 akurat jest nawet prostsze niż VCMI.

Jedyne, co potrzebujesz to coś do:
1) coś do (od)pakowania plików - polecam 7-zip;
2) edytor tekstu - polecam Notepad++.

Co musisz zrobić?

Wchodzisz w folder data. Wewnątrz masz kilka plików *.pak. Kopiujesz je i zmienisz im rozszerzenie na .zip, otwierasz 7-zipem i... eksplorujesz. Gdy znajdziesz to, co chcesz zmienić - wyciągasz plik na zewnątrz, podmieniasz to, co chcesz (polecam znajomość angielskiego) i tworzysz taką samą ścieżkę folderów, jaka była między plikiem *.pak a nim. Następnie to zamykasz w archiwum *.zip, zmieniasz rozszerzenia na *h5u i wrzucasz do folderu UserMods.

Matheo PW
23 lutego 2015, 23:30
Cytat:
Chciałbym stworzyć nowe miasta, jednostki
Jakie masz umiejętności graficzne?

Górski PW
24 lutego 2015, 11:21
Wie ktoś, dlaczego nie działa mi mod Ghost of The Past? Kiedy chcę go uruchomić jakaś informacja po angielsku wyskakuje, jest tam też link który prowadzi mnie na jakąś stronę jak kliknę. Na Ghost of the Past mam oddzielny skrót, czy tak powinno być? Bardzo proszę o pomoc. :)

Andruids PW
24 lutego 2015, 11:35
Radzę skopiować, albo przepisać tę jakąś informację po angielsku. Najpierw wrzucić do tłumacza google i spróbować samemu zgadnąć co jest przyczyną. Jeśli to zawiedzie, to zamieścić informację tutaj.

Górski PW
24 lutego 2015, 14:15
Faktoria Handlowa? I co będzie prezentować to miasto? Kto będzie rasą przewodniczą? Są gdzieś pierwsze efekty prac? Wiesz, napisać "mam pomysł na..." to każdy potrafi, ale po co udostępniasz to wszystkim, jak jeszcze na razie nic nie zrobiłeś. Na razie poczekaj, bo wiesz jak to jest, przez miesiąc ma się zapał, a później jest gadanie "aaa, nie chce mi się". Naprawdę, zanim udostępniamy tego typu posty, radzę przemyśleć, czy naprawdę chcemy coś tworzyć.

KammerKammerNie wiem, co zrobiłeś ze starym Górskim, ale niech on nie wraca, dobrze?

Matheo PW
24 lutego 2015, 14:23
Po raz drugi: Wow brawo Górski!

Warmonger PW
24 lutego 2015, 15:10
Dotychczasowa historia ludzkości wskazuje, że większość pomysłów, na które ktoś kiedyś wpadł, to złe pomysły. Może przed publikacją warto się zastanowić, czy pomysł faktycznie ma ręce i nogi i dlaczego miałby kogoś zainteresować?

Andriej PW
26 lutego 2015, 17:53
Czy mody (dodatki) Księga Czarodzieja i Legends of the Ancients wprowadzają całkiem nowe miasta czy podmieniają stare?

Matheo PW
26 lutego 2015, 17:55
Z tego co wiem, dodanie nowego miasta jest niemożliwe. Jeśli chcesz mieć miasto dostępne w menu, to musisz wstawić je w miejsce jednego z istniejących.

Menelag PW
26 lutego 2015, 19:09
Nie ma możliwości, żebyś stworzył zupełnie nową rasę. Jak było pisane wcześniej - albo podmieniasz istniejące miasto, albo tworzysz stricte nowe, którego mechanizmy, bohaterowie i muzyka opierają się na istniejącej frakcji (mają jednak swoje budowle, swoje jednostki i swój wygląd).

Jednocześnie zaznaczam, że w ciągu najbliższych dni wreszcie doprowadzimy KC3 do końca (poprawki wersji beta trwały długo, bo niestety semestr mam w tym roku ciężki).

Andriej PW
26 lutego 2015, 19:19
Wiem, warownia z Księgi Czarodzieja jest bardzo podobna do przystani, ale czy ją zastępuje?

Menelag PW
26 lutego 2015, 19:28
Nie, nie zastępuje jej. W normalnym trybie gry jest Przystań. Warownię można umieścić na dowolnie zrobionej mapie (poradnik do edytora map odnośnie zwartości KC1-3 ukaże się wraz z finalną wersją KC3).
Oprócz tego kilka miast typu Warownia występuje na mapach KC1 i KC2.

Andriej PW
26 lutego 2015, 19:30
Rozumiem, a można mieć przystań i warownię na jednej mapie?

Menelag PW
26 lutego 2015, 19:38
Oczywiście można :) ale instrukcje jak ustawić Warownię na mapie podam właśnie w tym poradniku.

Andriej PW
27 lutego 2015, 14:11
Dzięki, a co z Sanktuarium Mod i dwoma miastami z Legends of the Ancients?

Menelag PW
27 lutego 2015, 19:33
W tej kwestii musisz się już kontaktować z twórcami tych modów, jeśli masz jakieś pytania lub szukać kogoś, kto w nie po prostu grał.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyłatany] Modyfikacje do Heroes V

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel