Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Fabuła Heroesów a fabuła Warcrafta
komnata: Biblioteka Legend

Wolfheart PW
20 lutego 2015, 21:57
Uwaga:
Polecam przeczytać to osobom, którzy znają fabułę Warcrafta.

W starej fabule Heroesów znalazłem dużo nawiązań do Warcrafta. Na przykład Starożytni nawiązują do Tytanów, którzy też zasiedlają światy. Albo jeszcze Kreeganie nawiązują do tzw. Płonącego Legionu, który jak oni niszczą światy.

Alamar PW
20 lutego 2015, 22:07
Heroes 3 i Might and Magic 6 - 1999 r.
Warcraft 3 - 2002 r.

Might and Magic 1 - 1986 r.
Gra z uniwersum Warhammera, która ostatecznie została Warcraftem 1 - 1995 r.

Kto tu do kogo więc nawiązuje jak już?

Morglin PW
20 lutego 2015, 22:08
Heroes III zostało wydane w 1999 roku, Warcraft III w 2002 roku. Jeśli już, to kto na kim się wzorował. :P

Twórcy Warcrafta prawdopodobnie inspirowali się tym samym co JvC - mitologią.

Kammer PW
20 lutego 2015, 22:09
Mam wrażenie, że W3 wyszło PRZED H3. Przysięgam, że zacznę sprawdzać krótkie posty przed wysłaniem.

PS.: Niech ktoś zlikwiduje przecinek z tytułu. :P Dzięki.

Alamar PW
20 lutego 2015, 22:12
Owszem, Wizardry 3 wyszło przed Heroes 3. :P

Jeśli chodzi o Warcrafta, to gdzieś jeszcze powinienem mieć starą gazetę, gdzie w jednym numerze Warcraft 3 i MM9 były razem opisane.

Acid Dragon PW
20 lutego 2015, 22:15
Twoje wrażenie jest absolutnie błędne. Sam pamiętam, że Warcrafta III porównywano w czasopismowych recenzjach z Heroes IV, gdyż obie gry wyszły w podobnym czasie. Nawiasem, te porównawcze recenzje były na korzyść Warcrafta.

Alamar PW
20 lutego 2015, 22:16
Jak można porównywać grę turową z grą w czasie rzeczywistym?

Acid Dragon PW
20 lutego 2015, 22:17
Recenzentom to nie przeszkadzało ;)

Alamar PW
20 lutego 2015, 22:17
Dobrze że nie porównali MM6-9 z np. Call of Duty (tudzież Unrealem/Quakiem).

Kammer PW
20 lutego 2015, 22:18
Uch. Przepraszam. Kajam się. Literki mi się pomieszały. Zamiast W(arcrafta) dałem H(eroes). Mój błąd.

Nicolai PW
21 lutego 2015, 00:01
Alamar:
Jak można porównywać grę turową z grą w czasie rzeczywistym?
Co w tym dziwnego? Skoro można porównywać iPada z kamieniem i wskazać kamień jako zwycięzcę to czemu nie można tak zrobić z W3 i H4? A tutaj wspomniane porównanie:



Jak widzisz można porównać dosłownie wszystko, tylko trzeba trochę chęci. Sam też mógłbym zrobić takie zestawienie tych dwóch gier jeśli chcecie, tylko musielibyście mi powiedzieć, która miałaby wygrać :D

Tarnoob PW
21 lutego 2015, 11:29
Alamarze, to świat Warcrafta serio jest wzięty z Warhammera? :-) Miło wiedzieć, bo w erpega Warhammer Fan­ta­sy Roleplay (II edycja) grywałem z kumplami w I gimnazjum, hehe – i stamtąd wziąłem też swój pierwszy por­t­ret w JB, używany też krótko w AC (czaszka z kołpakiem błazna).

W takim razie Warcraft wzoruje się na Warhammerze, który jest chyba tak stary jak Might and Magic jeśli nie wcze­ś­niejszy. Oba się wzorują pewnie na jeszcze starszym Dungeons and Dragons – w MM to raczej na­wią­za­nie, a w Warhammerze raczej opozycja do zbyt bajkowego świata.

Bezimienny111 PW
21 lutego 2015, 13:16
Od razu taka małe sprostowanie w kwestii Płonącego Legionu. Sargeras, przywódca Płonącego Legionu i krótko mówiąc jego twórca jest spaczonym Tytanem, czyli jakby to porównanie autora tematu miało ręce i nogi, pierwszy z Kreegan byłby spaczonym starożytnym, a wiemy że Starożytni, Kreeganie i Kreatorzy to różne rasy.

superzgred PW
21 lutego 2015, 17:15
Całe uniwersum Warcrafta i Starcrafta jest oparte na młotku i młotku 40k. Games Workshop nie udzieliło licencji, więc Blizz delikatnie je zmienił. Oczywiście z biegiem lat oba uniwersa zaczęły żyć własnym życiem przez co nie są już tak bardzo podobne.

Podobieństwa najlepiej widać w Stracrafcie, który nie był tak bardzo rozwijany fabularnie jak WoW. Terranie - Imperium i space marines, Zergowie - Tyrranidzi, - Protoss - Eldarzy.

Nie twierdzę, że mamy do czynienia z plagiatem, ale widać po prostu czym się inspirowali.
temat: Fabuła Heroesów a fabuła Warcrafta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel