Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 21 - 22 - 23

Alamar PW
17 stycznia 2015, 09:50
A ja chcę gwiazdkę z nieba... i żeby ludziska pisali poprawnie. :P

Sar-Elam nie rządzi żadną domeną. Jego dusza została wykorzystana do przeniesienia Sheoghu do innego wymiaru i stworzenia wokół niego murów, by oddzielić ten nowy wymiar-więzienie od reszty Ashanu. Cząstka jego duszy została jednak zaklęta w pobliskiej rudzie stali cienia, z której wykuto Czerep Cieni. Brak tej cząstki powoduje, że podczas Zaćmień Krwawego Księżyca demony mogą opuścić Sheogh.

Jeśli zaś chodzi o wymiar magii w Świecie Duchów, to powstał (a raczej wydzielił się) wtedy, gdy Sar-Elam doznał oświecenia i został Siódmym Smokiem. Tak więc wymiar magii i Sar-Elam są ze sobą powiązane, ale on nim nie rządzi.

Viking PW
17 stycznia 2015, 10:50
Dzięki za krótkie i rzeczowe wyjaśnienie Alamaze! Miło jest doowwiedzieć się czegoś, o co chciało się zapytać przy przeglądaniu forum.

Wolfheart PW
23 stycznia 2015, 08:32
Bardzo zastanawia mnie przeszłość pana Raelaga. Ubisoft zrobił strasznie dużo dziur w przeszłości Raelaga np. jak został Agraelem lub co się z nim stało po skończeniu akcji Kuźni Przeznaczenia. Nie wimy też nic o tym co się z nim działo po Cieniach Mroku.

Garett PW
23 stycznia 2015, 10:09
Cytat:
Bardzo zastanawia mnie przeszłość pana Raelaga. Ubisoft zrobił strasznie dużo dziur w przeszłości Raelaga np. jak został Agraelem lub co się z nim stało po skończeniu akcji Kuźni Przeznaczenia. Nie wiemy też nic o tym co się z nim działo po Cieniach Mroku.

[zabawa w Strażnika]Każdego zastanawia, ale ponieważ Ubi jeszcze tego nie sprecyzowało, to nie widzę powodu, by tworzyć temat w którym nawet się nie pytasz o opinię innych, a wyrażasz jedynie swoje zaciekawienie. Oprócz tego był już temat w którym było to maglowane, więc tam poszukaj.[/zabawa w Strażnika]

W dużym skrócie, Ubi postanowiło na wplątać Pustkę do motywu Raelaga i zamiast jego przemiany w demona, mamy poszukiwanie Niewidzialnej Biblioteki. Jakieś nadzieje na uchylenie rąbka tajemnicy możemy się doszukiwać w H7, gdyż w końcu mroczne elfy się tam pojawią. Co prawda Raelaga tam pewnie nie uświadczymy (chociaż kto wie...), lecz jednak wiadomo, iż władzę sprawuje aktualnie jego brat, Sylsai, natomiast "sztandarowy bohater heoresów od Ubi" został zapomniany, co oznacza, iż w jego przemianę była wplątana również Pustka. Swoją drogą, to się pokrywa z teorią Belegora, którą przedstawił w twoim temacie o Kha-Belethcie:

Belegor:
Wydaje mi się, że Kha-Bleth musiał maczać przy pustce, bo to, że nie ma przeszłości, nie oznacza że jej nie ma, tylko wymazał ją z pamięci wszystkich. Nie znamy wieku arcydemona, nie mógł być magiem. Mógł być demonem wcześniej, ale dzięki pustce uzyskał tą samą samoświadomość co inkuby i ashańskie rasy po przejściu na Urgasha.

Co do jego przyszłości po skończeniu akcji Kuźni Przeznaczanie, to wiemy tyle:

Gildia Mrocznych Tajemnic:
Raelag tymczasem udaje się na wschód, do Wolnych Miast, by przeszkodzić w spełnieniu się proroctwa o Mesjaszu Ciemności. Z czasem dołącza do Smoczych Rycerzy.

Nicolai PW
23 stycznia 2015, 10:55
Tematy dotyczące Sar-Elama oraz Raelaga scaliłem z tym. Nie ma sensu dla każdego pytania zakładać nowy temat, bo potem cały ten stolik będzie zapełniony krótkimi topicami o strukturze pytanie-odpowiedź. Od takich rzeczy jest ten temat. Poruszono tutaj naprawdę wiele kwestii, w tym domenę Sar-Elama czy bałagan fabularny wokół Raelaga, więc proponuję przejrzeć całość. Na bank znajdziecie odpowiedzi na wiele trapiących Was pytań.

Tematu o Władcy Demonów nie scalałem, bo jego sprawa jest otwarta przez co mamy w tym przypadku jakieś pole do dyskusji.

zmudziak22 PW
23 stycznia 2015, 20:35
W epilogu kampanii Lochu Kirył i Kha-Beleth stwierdzają że będzie na usługach Kha-Beletha. Poza tym Niewidzialna Biblioteka nie pozwala poznać przyszłości?

Wolfheart PW
11 lutego 2015, 13:35
Mam pytanie co do tej właśnie wojny. Nie wiem kto ją konkretnie zaczął i zastanawia mnie czy to zrobiły anioły, czy bezimienni, czy może jeszcze ktoś. Jeżeli wiecie to odpiszcie.

Dark Dragon PW
11 lutego 2015, 14:03
Nie chodzi czasem o to, co jest u nas dostępne w dziale Historia Światów MM, tylko się przeglądać i szukać nie chce? :P

Nicolai PW
16 lutego 2015, 00:46
Przeniosłem tutaj pytanie dotyczące Wojny Starszych Ras. Zrobiłbym to wcześniej, ale tamten temat powstał w czasie kiedy miałem trochę spraw na głowie ;)

Matheo PW
20 lutego 2015, 15:54
Cytat:
Czyli chyba jednak Demon...
Nie jest przypadkiem tak, że Demonem może zostać każda istota? W drugą stronę też to chyba działa? Jak to dokładnie było z Raleagiem?

Alamar PW
20 lutego 2015, 15:56
Demony (a więc cerbery, impy, zmory, diabły czy arcydemony) są tworem Urgasha, jedynie inkuby i sukkuby są reinkarnacją innych ras.

Matheo PW
20 lutego 2015, 16:33
Kim był Agrael, inkubem?

Alamar PW
20 lutego 2015, 17:17
Mrocznym elfem i wciąż żywym kultystą demonów spaczonym magią chaosu. Wszakże Serce Gryfa na niego nie zadziałało, a na sukuba Biarę już tak.

Nicolai PW
20 lutego 2015, 23:50
Przerzuciłem tutaj off-topic dotyczący rasy Agraela z tego tematu, bo już się tak przyjęło, że to tutaj jest taki kącik pytań wszelakich ;)

Wolfheart PW
1 marca 2015, 19:39
Mam chyba dość ciekawe pytanie. Skoro Markal był uczniem Sandro to powinien być mówcą zaświatów a nie nekromantą i władcą Heresh, czyż nie?. Znacie może odpowiedź?

Garett PW
1 marca 2015, 20:18
Bycie Mówcą Zaświatów nie wyklucza możliwości bycia nekromantą. -_-

Kastore PW
1 marca 2015, 20:19
Heteryk Jogurt:
Skoro Markal był uczniem Sandro to powinien być mówcą zaświatów a nie nekromantą
Skąd takie założenie? Lukrecja [nie śmiejcie się, w Ashanie wszyscy się głupio nazywają :P] też była nekromantką, mimo iż szkolił ją Sandro.

Nicolai PW
1 marca 2015, 21:48
Po pierwsze Zakon Pustki to sekta powstała wewnątrz Domu Eterny, więc nic dziwnego, że jego członkowie pałali się Nekromancja. Po drugie poproszę o jakiś cytat potwierdzający to, że Markal rządził Heresh. Nie przypominam sobie, by gdziekolwiek była o tym mowa. Z tego co mi wiadomo to on nigdy nie miał władzy de iure, on był zawsze był szarą eminencją, i to Przystani, a nie Nekropolii. Najpierw manipulował Fioną, a potem Izabelą, ot taki kardynał Richelieu.

Nerevar PW
1 marca 2015, 22:05
Po trzecie, czy kiedy tworzono HV Zakon Pustki itd były już zaplanowane? Po czwarte, spójrzmy na klasę, jaką ma Sandro w dodatkach ;)

Wolfheart PW
13 marca 2015, 17:46
Mam tu (chyba) ciekawe pytanie. Co się dzieje z duszami ludzi, którzy z życia hejtowali wszystkich Smoczych Bogów takich jak Sandro (i niektórzy grotowicze :P) tylko, że nie maczali palców w Pustce? Czy ich dusze po śmierci idą do Sheoghu czy może są normalnie reinkarnowane?
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel