Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [Archiwum][H4] Problem z misją
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3

Alistair PW
4 sierpnia 2006, 17:29
Gram w misję Shadows in forest. Jest to nagrodzona mapa konkursowa stworzona przez fanów gry. Nie wiem czy jest możliwe, że buraki w tej misji są spowodowane przez mój komputer, względnie wersję gry. Mam H4 Złotą Edycję. Błędy polegają na tym, że jest parę kopalni należących od początku do mnie, obsadzone przez bohaterów, niestety nie mam do nich dostępu. Są to kopalnie otoczone przez drzewa lub skały. Poza tym są anioły wtopione w skały, zarośnięty portal. Ostatni patent polega na tym, że zostało mi do pokonania 2 wrogich bohaterów, do których też nie mam dostępu, gdyż siedzą w podziemiach, z których tylko oni mogą przejść na górę portalem jednostronnym Problem w tym, że chyba jest tam im wygodnie mimo braku dostępu do jedzenia i wody ;). Zapomniałem o jeszcze jednym: moja bohaterka musi uwolnić innego bohatera, do którego też nie mam dostępu, gdyż siedzi on uwięziony w garnizonie otoczonym murem. Są 4 Ankhi do zdobycia, po pokonaniu wszystkich dostępnych wrogów z powierzchni mam 3. Czwarty pewnie ma któryś z dwóch pozostałych w podziemiach. Przyznaję, ze musiałem użyć kodu odkrywającego całą mapę, ale tylko dlatego, że górę odkryłem zwiedzając całą mapę, a do podziemia nie ma dostępu. Doszedłem do jedenastego miesiąca w grze, ale ci z dołu za nic nie chcą wyjść. Możliwe również, że ja coś skopałem, w dolnym lewym rogu jest domek z misją, ale po kliknięciu na nim pojawia się lornetka, a w dzienniku zadań puste pole.

Jeśli ktoś rozgrywał tą misję, będę wdzięczny za info czy faktycznie są błędy na mapie, czy ja coś przeoczyłem. W tym drugim razie postaram się przejść tą mapę jeszcze raz. Ewentualnie prosiłbym o przysłanie mi mapki bez błędów, jeśli ktoś takową posiada, adres jest w profilu.

Kreator PW
4 sierpnia 2006, 18:57
Nie pamietam dokładnie tej mapy, ale ją skończyłem.
Mam tę samą wersje gry co ty. Może ja też zacznę tę mapę.
Ciekawi mnie czy miałeś problem z mapą konkursową bodajże "czterej jezdzcy", wystąpił u mnie podobny problem, mianowicie jeden z bohaterów też nie chciał pojawić się na powierzchni.(może się bał), miałem dosyć silną armię(he,he).
Pozdro.

Alistair PW
4 sierpnia 2006, 20:05
Nie grałem w misję 4 jeźdżców Apokalipsy. Możesz mi podesłać mapkę Cienie w lesie? Jakby co jest w katalogu Heroes of Might and Magic IV - Zlota Edycja\maps\Mapy konkursowe pod nazwą Shadowsinforest.h4c

Kreator PW
4 sierpnia 2006, 20:47
Z miłą chęcią ale dopiero po poniedziałku bo mam rozwalonego ałtluka.
Swoja drogą to dziwne skoro masz orginał że tak chodzi ta mapa.
Jeśli grasz trochę w herosów i czujesz się mocny to polecam"KING RUPERT ATTACK"

Alistair PW
4 sierpnia 2006, 20:58
Też nie wiem czemu, rozegrałem parę innych misji i problemu nie było, na razie przerzuciłem się na kampanie, ale luknę na mapkę, którą proponujesz.

Adziq PW
4 sierpnia 2006, 21:08
Nie łatwiej po prostu naprawić błędy w edytorze? usuwasz błędne obiekty itd. Ja tak robię (dali mi demosmoki pod tartakiem) XD

Alistair PW
4 sierpnia 2006, 21:27
Będę musiał spróbować rozegrać to jeszcze raz. Otworzyłem tą mapę w edytorze i zrozumiałem jedynie, że dane obiekty są zablokowane specjalnie, musi dojść do jakiegoś wydarzenia, które je otworzy. Niestety, nie wiem skąd miałbym o tym wiedzieć bez użycia edytora. Dla mnie nic nie wskazywało na wystąpienie takich zdarzeń. Gorzej, że wyrzuciłem wszystkie sejwy i nie mam się do czego cofnąć. Zostaje mi rozegrać to jeszcze raz.

Doszedłem do jeszcze jednego wniosku: może niepotrzebnie skupiłem się na rozwalaniu wrogów, przez co nie wywołali oni jakiegoś zdarzenia, trochę to dziwne.

-> Kreator: daj linka, jeśli możesz do tej mapki "KING RUPERT ATTACK", albo prześlij. Z chęcią się jej przyjrzę

Kreator PW
5 sierpnia 2006, 00:26
Jeśli pograsz trochę w herosów 4 to zorjentujesz się że wykańczanie wrogów to nie wszystko, ważne są misje i ich

kolejność (czasami trzeba poświęcić trochę armi żeby zdobyć dobry artefakt który daje przewagę).
Pod tym adresem znajdziesz map do wyboru do kolru. Lecz uprzedzam King rupert to trudna, bardzo trudna mapa.
Prawdopodobnie nie walczyłeś z taką ilością potworów.
www.maps4heroes.com (tu też znajdziesz wspomnianą mapę)

Alistair PW
5 sierpnia 2006, 12:17
Nie wiążę jakichś nadziei, że uda mi się przejść mapę, którą polecasz, ale się to okaże. A co do tej mojej mapy, wczoraj ją przeszedłem. Faktycznie nie okazała się taka trudna. To niestety ja coś pomotałem. Moja bohaterka miała zginąć, ale tego nie zrobiła. Nie będę wdawał się w szczegóły, bo już dokładnie sam nie pamiętam co skopałem. Za to w końcu miałem okazję pograć połączeniem magii śmierci i natury, normalnie odlot. Zapomniałem już jak to jest grać magami, bo przestawiłem się bardziej na barbarzyńcę. Mapy fanowskie są chyba ciekawsze od tych zrobionych przez twórców gry, takie przynajmniej odniosłem wrażenie. Tak samo jest z kampaniami - lepsze od pojedyńczych scenariuszy

To jest mapa King Ruprecht Attacks! - ok, znalazłem. Robi wrażenie samym wyglądem.

Kreator PW
5 sierpnia 2006, 15:39
Drogi Alistair odnotowałem że chyba dopiero się uczysz grać w H4. Sorry za złą nazwę ale nie pamiętałem dokładnie nazwy tej mapy. A co się tyczy połączenia magi śmierci i natury, to jeśli rozwiniesz obie profesje to będziesz przywoływać= lodowe demony,jadowite pomioty, i na koniec Diabły!!!
PO poniedziałku będe miał naprawiony ałtluk i założe sobie gadu, wiec jeśli będziesz miał jakieś problemy możesz się ze mną kontaktować. (Zostaniesz moim padwanem). To tylko żart.
Pozdro.

Alistair PW
5 sierpnia 2006, 15:58
Rozegrałem do tej pory wszystkie misje z podstawki + kampanie, z The Gathering Storm też. Z WoWa dopiero zaczynam, tak więc zupełnie początkującym już nie jestem. Faktem jest natomiast, że nie gram na poziomach impossible ani na mapach fanowskich, więc ekspertem nie jestem na pewno.

Kreator PW
5 sierpnia 2006, 16:16
Ja skończyłem wszystkie kampanie i dodatki na arcymistrzu (h4) bez jednej, mówię o podstawowej kampani
barbarianami, po prostu nie daje rady(sądzę że nikt nie skończył tej kampani na arcymistrzu).
Na expercie proszę bardzo.
Czy grasz w serję M&M?

Alistair PW
5 sierpnia 2006, 16:32
Na oczy tej serii nie widziałem

Kreator PW
5 sierpnia 2006, 16:42
Chodzi mi o cudowną serję "Might and magic" (nie mylić z "Heroes might and magic"), ta serja to gry typu RPG. Bardzo polecam, z tego co wiem to herosi powstali na bazie M&M, (rzecz jasna M&M to poprostu 3DO).

MCaleb PW
6 sierpnia 2006, 12:41
Piękna rozmowa, ale nie ten dział! Gdyby to się znalazło w Sali Bohaterów, to w porządku, ale w Tawernie?

Alistair PW
6 sierpnia 2006, 15:20
Bądź pozdrowiony Wielki Wojowniku. Faktycznie po przemyśleniu wszystkich za i przeciw zgadzam się, że Sala Bohaterów jest właściwszą komnatą dla powyższych rozważań.

MCaleb PW
7 sierpnia 2006, 22:02
W takim razie należy poczekać, aż Jeszcze Większa Łasica zlituje się nad nami i przeniesie ten cały temat do właściwej komnaty. :P

A tak przy okazji, to prosiłbym, byście używali jakichkolwiek (oczywiście w miarę rozsądnie) awatarków, bo o wiele łatwiej jest was później rozpoznać.

Kreator PW
8 sierpnia 2006, 01:56
Domyślam się że wspomniany awatark to obrazek nad nickiem.

Alistair PW
8 sierpnia 2006, 21:18
Dobrze się domyślasz, jakoś wcześniej nie chciało mi się poszukać jakiegoś awatarka, ale ponieważ prośbę imć MCaleba mogłem spełnić, no to ją spełniłem.

MCalebDobrze, dobrze, wystarczy tego offtopicu. Proszę kontynuować dalej już na temat.

Alistair PW
8 sierpnia 2006, 23:39
Grałeś może Kreatorze (ale rym ;) w kampanie Winds of war? Ja na razie rozegrałem kampanię pod tytułem "Podbić cały świat" na poziomie defaultowym. W kapaniach chyba najłatwiej natknąć się na siedliska dodatkowych potworów, z wyjątkiem zapewne map fanowskich. Rozczarowałem się trochę, gdyż myślałem, że tak jak w kampaniach z poprzednich części, jeżeli na mapie mam limit doświadczenia, to oznacza to, że będzie jeszcze kolejna misja. Wcześniej było tak, że na ostatniej mapie kampanii limitu już nie było, dlatego liczyłem, że będzie jeszcze jedna misja. Jeżeli chodzi o liczbę misji w danej kampanii, to autorzy przesadzili w podstawce, gdyż barbarzyńca (czego nie mogę odżałować do dzisiaj) miał zdaje się tylko 3 misje, natomiast mag ładu aż 8 - słownie osiem ;)

Wracając do mojego pytania na początku tego posta jestem ciekaw, która kampania jest, oczywiście według Ciebie najciekawsza i czy kampania barbarzyńcy nie jest za krótka (powyżej 3 misji). Tą kampanię pozostawiam sobie na koniec, gdyż od czasu kiedy przeczytałem, że barbarzyńcą można chodzić samemu i bez armii rozwalać potężniejszych wrogów, cieszy się on moim "poważaniem". Fakt istnienia cyklopów z całkiem niezłym atakiem obszarowym również nie pozostaje bez znaczenia. Świetne artefakty dla barbarzyńcy wystąpiły w kampanii tegoż bohatera z The Gathering Storm "Siła i prawo". Smocza siła dla barbarzyńcy to świetna sprawa.

PS. Znajomość tytułów kampanii jest wynikiem posłużenia się podręczną papierową instrukcją do gry ;)
PS2. Jak ktoś wie jak długa jest kampania barbarzyńcy proszony jest o kontakt z autorem tego posta, jak najbardziej na forum oczywiście.
PS3. (mam nadzieję, że się nikomu nie narażę) świetnie się gra w Heroes'ów słuchając Marillion, z Fishem of course
strona: 1 - 2 - 3
temat: [Archiwum][H4] Problem z misją

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel