Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 109 - 110 - 111 ... 142 - 143 - 144

J. M. Sower PW
2 lutego 2015, 21:10
Rozumiem. Postaram się jakoś zastosować do uwag. Drogi to jest w rzeczy samej koncept zrobiony na szybko i można je nieco bardziej dopracować. Forge ma niestety to do siebie, że często budynki są z natury miejscożerne. Mam jednak nadzieję, że efekt końcowy będzie znośny ;P.

Co do torów, to porzuciłem je z dwóch przyczyn:
-musiałbym je przeprojektować,
-nie są w sumie potrzebne, a i z wyglądu nie zachwycają.

mr_R PW
2 lutego 2015, 21:30
Raczej macie wszystkie budowle, ale idealnie wpasowałaby się kopalnia w tej wielkiej górze oprócz wejścia można by delikatnie zaznaczyć wychodzące tory kończące się zaraz za wejściem.

witchking PW
10 lutego 2015, 20:52
Zmiana niewielka, ale jednak:


Albo coś takiego:

Warmonger PW
10 lutego 2015, 21:52
Budynek w ledwo mieszczący się w prawym dolnym rogu to zła kompozycja. Proponuję przesunąć wszystko w tamtej okolicy do góry.

AmiDaDeer PW
10 lutego 2015, 21:54
A mnie się druga opcja podoba. Przesunięcie do góry nie wychodzi w grę, bo zamek nie może być zasłonięty.

Ale jedna uwaga: ten graal mi się nie podoba.

witchking PW
10 lutego 2015, 22:00
Budynek w prawym dolnym rogu można też ustawić tak:


Teraz chyba wygląda na mniej ściśnięty.

AmiDaDeer PW
10 lutego 2015, 22:01
Dla mnie wygląda teraz o wiele lepiej.

Nephretes PW
10 lutego 2015, 22:08
Zdecydowanie druga opcja jest lepsza. Budynki ustawione są zwyczajnie lepiej pod względem perspektywy. Co prawda mam wrażenie pstki przed zamkiem, ale z tego co wiem mają być tam budynki mieszkalne.

Nie mogę się doczekać na koniec prac i świetnie że ruszyło się to wszystko do przodu

Tarnoob PW
11 lutego 2015, 03:45
Ostatnia opcja jest świetna.

Hobbicie, ten Graal, ta cewka Tesli, to jest jeden z najpiękniejszych elementów Forge i stanowi o kwintesencji tego miasta. Błyskawica się od zawsze kojarzyła z mrokiem i diabolicznym śmiechem złoczyńcy – jak Kastore i Ar­chi­bald – i nie bez powodu te błyskawice są np. w intro MM6 i MM7, w zupełnie innym kontekście. To jest wręcz topos – tam, gdzie są wampiry, szaleni wynalazcy jak Frankenstein, itd. – tam jest burza z piorunami. To pasuje zarówno do fantasy, jak i do sci-fi.

W tym wypadku ta błyskawica bije nie z chmur, ale z dołu, z miasta – i to jest piękne, stanowiąc o jego sile i u­jarz­mie­niu natury. Sam wąski, pionowy Graal też pasuje i przeważnie takie te budynki są – jak w Zamku, Bastionie, For­tecy, Nekropolii (! – pamiętajcie, że Forge jest nieco na bazie Nekropolii) czy Twierdzy.

Zwracam też uwagę, że „druga” wersja ma nieco dalszą i mniejszą gildię magów – co jest dobre, bo z jej rozmiarem nie ma co przesadzać; one nigdy nie były za wielkie.


AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 12:45
Snickers...

Ale serio - struktura graala jest budowana na cześć znalezienia graala, który to jest arką przymierza i niczym więcej. Właściwie zawsze graale są elementami ozdobnymi miasta, bez określonej dla tego miasta funkcji. Cewka Tesli zwyczajnie się na to miejsce nie nadaje i żadne tłumaczenie typu "Pioruny muszą być" nie będzie miało sensu. Piorunów nie ma w Necropolis, piorunów nie będzie też w Forge. Tu nie ma żadnego piękna, po prostu pani Sykes wrzuciła byle co, co się jej kojarzyło z technologią, i oczekiwała instrukcji, co zmienić, a czego nie.

Nie dorabiaj filozofii tam, gdzie jej zwyczajnie nie ma.

Matheo PW
11 lutego 2015, 13:05
Miałem nadzieję, że ten budynek z piorunami to tylko tymczasowy zapychacz tła. To w ogóle nie wygląda i zlewa się z tłem. Zresztą Graal z reguły a raczej zawsze, jest czymś w rodzaju obiektu kultu.

To co widzimy na ekranie to finalne koncepcje budynków, czy tylko przypadkowo dobrana infrastruktura, która ma zobrazować zagospodarowanie przestrzeni?

MinosKing PW
11 lutego 2015, 14:22
Zgadzam się z przedmówcami co do Graala wygląda on okropnie.

Z tego co pamiętam to w jednym z poprzednich projektów miasta mieliście obiekt talerz satelitarny? <jeśli źle go nazwałem to przepraszam> I według mnie wyglądał by lepiej na miejscu Graala, niż ta cała Cewka Tesli.


Kammer PW
11 lutego 2015, 14:25
A ja poprę Tarniego. Cewka uosabia potęgę wiedzy i okiełzanie natury. Odradzałbym zmienianie jej.

AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 15:00
Ta cewka nadawałaby się na jakiś dodatkowy budynek - z tym że limit na te budynki już został wyczerpany. Na graala absolutnie się nie nadaje.

Matheo:
To co widzimy na ekranie to finalne koncepcje budynków, czy tylko przypadkowo dobrana infrastruktura, która ma zobrazować zagospodarowanie przestrzeni?
Większość z tych budynków jest finalna, ale np. gildia magów czy cewka Tesli są tymczasowe. Myślę zresztą że niektóre projekty mogą się jeszcze zmienić, ale na razie nie możemy niczego obiecać.

Na pewno potrzebujemy dobrego projektu na siedlisko siódmego poziomu. Jak widać, muszla juggernautów nie spotkała się z zainteresowaniem.

Matheo PW
11 lutego 2015, 15:23
Muszla może nie była idealna ale według mnie powinno być to coś robaczego.

AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 15:26
Ale mógłbyś nie podawać linków do Google, tylko bezpośrednio do obrazków, proszę? :P

Warmonger PW
11 lutego 2015, 16:02
Mi cewka w zupełności odpowiada. Taki spektakularny bajer podobny do "podbniebnego galeonu" z Fortecy. Być może mogłaby wyglądać lepiej, niż w chwili obecnej, ale ogólna koncepcja jest słuszna. Zaawansowana, świecąca i niebezpieczna instalacja.

witchking PW
11 lutego 2015, 18:03
Osobiście jestem zwolennikiem cewki.Oczywiście przed odjęciem decyzji chętne poznam wasze zdanie. Zastanawiam się nad ankieta w tej sprawie, ale do tej potrzebował bym propozycji tak więc zachęcam do ich wysuwania.

Tymczasem propozycja gildii:


Proszę to traktowa jako koncepcje, nie ostateczne wykonanie. Planowane są 3 poziomy na bazie oryginalnej gildii z drobną zmianą.

Dren PW
11 lutego 2015, 20:20
Hobbicie graal z tym światem tak naprawdę nie ma nic wspólnego, natomiast cewka tesli jest bardzo klimatyczna.A przy okazji jak wyjaśnisz taką mięsożerną roślinę jako sanktuarium graala? Albo taka tęcze to w sumie też nie ma prawa bytu.

AmiDaDeer PW
11 lutego 2015, 20:22
Dren, problem polega na tym, że zarówno ta roślina, jak i zorza polarna (a nie żadna tęcza -_-) nie mają właściwie żadnej funkcji poza ozdobną. Cewka Tesli nawet ozdobą nie jest.
strona: 1 - 2 - 3 ... 109 - 110 - 111 ... 142 - 143 - 144
temat: [VCMI/MDT/gdybanie+mod] Polski Projekt Forge

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel