Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 21 - 22 - 23

Lord Baffourd PW
5 grudnia 2014, 08:30
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.

@Alistair

No faktycznie, popełniłem gafę nie wspominając jaką mam specyfikację swojego komputera. Ale tak - Intel Core i7 4790k/GeForce GTX 760/8 GB RAM DDR3.

Rozdzielczość zmieniałem jedynie w grze - pulpitowej nie ruszałem. Jak wrócę to pokombinuję z tym. Wyłączanie rdzeni (wątków) procesora przetestowane (znałem tą metodę wcześniej z przygód m.in z serią Thief) - z podobnym skutkiem co reszta zabiegów. Instalowanie Equilibrisa zostawię jako ostateczność, gdyż nie przepadam za modami wszelkiej maści - ale jeśli może pomóc to powitam go z radością. Wczoraj przetestowałem jeszcze jedną rzecz. Na mapach fanowskich, bogatych w obiekty odrobinę pomaga wyłączenie animacji otoczenia. Choć pozostawia niesmak (jednak nieduży, bo animacja nie jest akurat mocną stroną H4), to może być to jakimś rozwiązaniem, lub choćby półśrodkiem.

Zastanawiam się jednak nad jedną rzeczą... Wiadomo w ogóle z jakiego silnika korzysta H4? Wątpię żeby był to przerobiony silnik z trójki - a jeżeli nie jest autorski - to może korzysta z niego jakaś inna gra. A jeżeli korzystałaby jakaś inna gra, to chciałbym sprawdzić czy i ona będzie sprawiała podobne problemy.

@Demorator

Mówisz o braku kompatybilności pomiędzy sprzętem a oprogramowaniem ogólnie? Czy o braku kompatybilności mojego komputera z H4? Bo to jedyna na razie (odpukać) gra/program, w której występuje taki problem.

Nawiasem, masz kartę Nvidii? Bo jeśli nie, to znaczy że to Nvidia nie lubi się z H4 na Windowsie 7.

Raz jeszcze dziękuję wam za pochylenie się nad moim problemem


Demorator PW
5 grudnia 2014, 10:37
Trafiłeś! Nie mam Nvidii.
Co do kompatybilności: mówię o niezgodności H4 z właśnie kartą graficzną, czy procesorem.

Tarnoob PW
17 grudnia 2014, 16:07
Mam Win 7 Home Premium i Heroes Chronicles: All Chapters z gog.com.

Dziwnym trafem w HC8 (SoF) przestał mi działać dźwięk, mimo że wcześniej działał i dalej śmiga na wszystkich innych częściach – dlatego to musi być coś software’owego, a nie sprzętowego. Pytanie tylko: co to? Czy może to mieć związek z „alttabowaniem się” z gry, przełączaniem użytkownika w międzyczasie i ewentualnie wyłączaniem gry na chama – czyli bez zamknięcia jej od środka?

Matikun PW
11 stycznia 2015, 17:41
Postanowiłem dzisiaj zainstalować sobie HoMM II, gdyż zachciało mi się do niego wrócić. Problemem jest to, że po odpaleniu muzyka zwyczajnie nie działa. Dźwięki gry są słyszalne, jedynie muzyki nie słychać. Próbowałem coś pozmieniać w opcjach gry, ale nadal nie działa. Proszę o pomoc.

AmiDaDeer PW
11 stycznia 2015, 19:22
Jaka wersja gry? Skąd kupiona?

Tarnoob PW
11 stycznia 2015, 21:03
Dodatkowe pytanie: która muzyka? :-P W H2 było jej sporo:
– wersja demo – chyba 2–3 wersje: MIDI, CD i z chórem
– Succession Wars – też ze 2–3 wersje
– Price of Loyalty – dodawali nową muzykę
– nie wiem, czy wersja Gold nie miała jeszcze innej

Matikun PW
11 stycznia 2015, 22:25
Edycja Gold, z XK Gold Heroes I-III. A kupiona w MediaMarkt.

Dark Dragon PW
12 stycznia 2015, 09:46
Z pewnością będzie działała muzyka midi. Na pewno musi być płytą z grą w napędzie dla innej ścieżki dźwiękowej.

Alamar PW
12 stycznia 2015, 13:38
Podejrzewam, że problemem może być sama edycja. Posiadam H2 Gold dołączoną do wydania premierowego Heroes 4 i tamtejsze wydanie nie odtwarzało poprawnie muzyki (zwłaszcza opery). Widocznie coś skopano podczas programowania wersji PL.
Co ciekawe owy problem nie występuje w wydaniach premierowych Heroes 1 czy 2.

Matikun PW
12 stycznia 2015, 16:31
Nie, MIDI nie działa, w napędzie jest płyta gry i nie ma zamontowanego żadnego obrazu płyty, po prostu muzyka nie działa, jakby jej nie było.

CRW PW
13 stycznia 2015, 12:11
To, że MIDI nie działa jest conajmniej dziwne.

Ogólnie to pytania:
H2 na osobnej płycie CD czy na DVD?
Jeśli na CD, płyta musi być w pierwszym napędzie optycznym.
Jeśli DVD, są dwie opcje:
- masz obraz z muzyką CD, który nagrywasz na płytę/montujesz w napędzie wirtualnym (znowu, pierwsza litera).
- gra korzysta z dodatkowego pliku dll, który odtwarza muzykę z MP3. Wtedy nie trzeba kombinować z obrazami.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak działa sama gra przy włączonej muzyce CD - jeśli masz przycięcia w grze i czasami nie słyszysz niektórych dźwięków, oznaczać to będzie, że nie czyta Ci muzyki z napędu.

Jeśli zaś wszystko działa dobrze i tylko nie ma głosu, to jest to jakiś problem z głośnością.
Na ten drugi problem powstał patch. Kod źródłowy można znaleźć tutaj: https://github.com/vnaum/h2cdplay, ale trzeba jeszcze samemu zmajstrować w EXE żeby dodać odpowiednie wywołania itd.
Spatchowany EXE lata też po torrentach wraz z muzyką, ale jest on przeznaczony do angielskojęzycznej wersji gry. Ważne jest, że trzeba mieć włożoną płytę z grą aby móc z niego normalnie korzystać.


A jeśli już jesteśmy przy tej kwestii, to odtwarszanie muzyki z CD w H2 ma spore problemy począwszy od Windows Vista:
1. Jeśli odtwarzasz muzykę z CD, brakuje zapętleń. Tak więc podczas potyczki jak utwór się skończy, to walczysz w ciszy.
2. Dla wersji korzystających z MP3: gra nie zapamiętuje miejsca, w którym przestała odtwarzać dany plik. Głównie boli przy muzyce z różnych terenów.

Patch o którym pisałem omija ten problem o ile żadnno winm.dll mu nie przeszkadza, ale tak jak pisałem: trzeba mieć płytę z muzyką audio (nawet jak się nie odtwarza).

caldrin PW
18 stycznia 2015, 01:28
Witam,
jak można w Heroes 4 przez Gameranger otworzyć okienko rozmów z innym graczem ?

Próbowałem Tabulator, ale nie działa.

Pozdrawiam,

ABRAM PW
18 stycznia 2015, 09:43
Jeśli mnie pamięć nie myli to podczas gry multi okno chatu uaktywnia się przyciskiem F2.

caldrin PW
21 stycznia 2015, 00:10
Faktycznie działa.
Dzięki.

Powiem Wam, że w Heroes 3 komunikacja z innymi graczami lepiej wyglądała.
Nie było żadnego okienka, które tylko zakrywa część ekranu.

Górski PW
9 lutego 2015, 15:32
Witam. Mam system Windows 8.1. Gdy chcem włączyć heroes 2 Gold Editon z Extra Klasyki, występuje następujący komunikat:

Nieoczekiwane zakończenie działania programu

DDERR_GENERIC

File:D:\Heroes2\SOURCE\wingraph.cpp'

Line: 522

Czy wie ktoś co to znaczy?

Kammer PW
9 lutego 2015, 15:35
Tryb zgodności?

Górski PW
9 lutego 2015, 15:35
Robiłem nic nie pomogło.

desmond PW
10 lutego 2015, 18:21
Moja starsza wersja też nie działa pod win 8.1, tzn. po godzinach walki udało mi się odpalić grę w około 16 kolorach (z czego połowa to odcienie różowego), bez dźwięku i w oknie. Ostatecznie kupiłem sobie wersję z GOG-a i ta działa prawidłowo. Może też da się uruchomić wersję dosową z dosboxa, ale nie próbowałem. A i jest jeszcze silnik freeheroes2, jakby ktoś nie chciał sobie kupować kolejny raz tej samej gry.

TopFunny525 PW
11 kwietnia 2015, 10:50
Jak w temacie, potrzebuje pomocy jeżeli chodzi o eksport map z plików .h3c. Wyeksportowałem pliki kampanijne z "h3bitmap" z folderu "data". Pierwsze co mi przyszło do głowy to spróbować wyeksportować mapy poprzez otworzenie h3c za pomocą edytora (tak robiłem w przypadku HIV gdyż tam działała ta funkcja), niestety tutaj dostaje error edytora map. Spróbowałem też zmienić rozszerzenie na .h3m też nie poskutkowało. Więc jeżeli ktokolwiek wie jak pomóc to byłbym bardzo wdzięczny.

EDIT : Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi. Chodzi mi o to aby rozebrać kampanię na "czynniki pierwsze", czyli krótko mówiąc żeby były same mapy nie połączone ze sobą.

EDIT 2 (dop. TopFunny525) : Problem rozwiązany, blondyną jestem, zapomniałem że istnieje coś takiego jak edytor kampanii. Jeżeli strażnik komnaty będzie chciał to może zablokować/usunąć temat.

Matheo PW
12 kwietnia 2015, 23:22
Żal zakładać nowy temat, więc zapytam tutaj. Wie ktoś jak otworzyć pliki gry Heroes IV. Natrafiłem na jakiś link, niestety już wygasł.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel