Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes V vs Windows 8
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

Desper PW
6 lutego 2015, 23:51
Kupiłem Homm5 Ubisoft Exclusive (wersja podstawowa i wszystkie dodatki na 1 DVD). Zainstalowałem na kompie (Windows 8.1). Włączam grę, odpalam Hot Seat, ustawiam sobie opcje, wczytuje planszę, pojawia się komunikat "Naciśnij dowolny klawisz"... no i tu zaczyna się problem. Naciskam dowolny klawisz... Ba! Naciskam mnóstwo klawiszy i NIC. Zero reakcji. Gra stoi, a mapa nie jest wczytana. Może ktoś mi pomóc jak przez to przebrnąć?

Matheo PW
7 lutego 2015, 00:39
Dziwne. Twoja klawiatura działa :)?

Testowałeś różne mapy, czy tylko jedną? Próbowałeś może rozegrać jakiś pojedynek?

Myślę, że powinieneś zainstalować grę ponownie.

Kammer PW
7 lutego 2015, 01:59
Rozumiem, że żadnych modów nie instalowałeś, tak?

Może spróbuj trybu zgodności? Reinstalka może pomóc, jeśli coś się popsuło. Jaką masz wersję? Inne tryby gry działają?

Desper PW
7 lutego 2015, 13:59
To samo dzieje się zarówno w trybie hot-seat jak i w kampanii. Po prostu po wczytaniu mapy jakby gra nie rozpoznawała klawiszy. System mam na laptopie i nie używam myszy, ale to nie przeszkadza w ustawieniach czy w wyborze opcji scenariusza. To dzieje się po tym jak pojawia się napis "Naciśnij dowolny klawisz".

Desper PW
7 lutego 2015, 14:00
Modów nie instalowałem, a wersja gry jest taka: http://allegro.pl/heroes-of-might-magic-v-zlota-edycja-2-dodatki-i5047215988.html

Matheo PW
7 lutego 2015, 14:52
Mam identyczną edycję. Właśnie skłoniłeś mnie do tego, by ją zainstalować. Okazało się, że wbrew temu, co napisano na okładce, płyta nie zawiera "Kuźni Przeznaczenia", żałosne.

Podstawowe pytanie do Ciebie. Co zainstalowałeś? Ja zainstalowałem Czyste Heroes V i wszystko u mnie działa. Gra się nie zawiesza.


EDIT:
Cytat:
Okazało się, że wbrew temu, co napisano na okładce, płyta nie zawiera "Kuźni Przeznaczenia"
Cofam to. Po prostu nie należy wybierać instalacji niestandardowej, podczas instalowania Heroes V.
Cytat:
żałosne.

Desper PW
7 lutego 2015, 15:52
Czyli co mam zainstalować konkretnie, bo daje mi 3 opcje do wyboru?

Mad Hatter PW
7 lutego 2015, 16:04
A jakie masz? Na początku jak kolega wyżej zainstaluj czystą V.

Matheo PW
7 lutego 2015, 16:14
Cytat:
Czyli co mam zainstalować konkretnie, bo daje mi 3 opcje do wyboru?
Polecałbym odinstalować wszystko co zainstalowałeś do tej pory. Potem zainstaluj Heroes V bez żadnych dodatków (pierwszy napis od góry) i sprawdź czy działa. Potem Heroes V - Kuźnia Przeznaczenia. Następnie Heroes V - Dzikie Hordy.

Wybieraj instalację standardową, nawet jeśli nie bardzo Ci to odpowiada. Jeśli zmienisz ścieżkę instalacji gra może nie odnajdywać niezbędnych jej plików.

EDIT:
Sprawdzałem Kuźnie Przeznaczenia u mnie działa. Dzikich Hord nie będę w stanie sprawdzić.

Desper PW
7 lutego 2015, 16:21
Pierwotnie zainstalowałem wszystkie części po kolei, ale teraz sprawdzę czy ten sam problem będzie występował tylko w samej wersji podstawowej.

P.S.

Wszystko do tej pory instalowałem w wersji typowej (nie dokonywałem żadnych zmian, nawet ścieżki zapisu).

Desper PW
7 lutego 2015, 16:30
Jest to samo. Próbowałem też tryb zgodności, ale bez rezultatu.

Kammer PW
7 lutego 2015, 18:33
1. Radziłbym poscalać posty.
2. Od kiedy to należy onstalować podstawkę i Kuźnię? Przecież Dzikie Hordy są standalone, czyli samodzielne...

Desper PW
7 lutego 2015, 18:34
Tak też zrobiłem. Zainstalowałem same Dzikie Hordy, ale bez efektu. Już nie wiem co mam zrobić...

Matheo PW
7 lutego 2015, 19:27
Upewnij się, że nie masz na dysku żadnych plików Heroes V. Sprawdź folder, w którym instalowałeś grę. Gdy ja chciałem odinstalować Heroes V z tej edycji, cześć plików została w folderze.

Być może masz na dysku jakieś stare pliki gry, które powodują problem.

Możesz spróbować zainstalować to w innym folderze niż dotychczas. Masz drugi dysk? Jeśli nadal nie będzie działać, to spróbuj na innym komputerze.


TopFunny525 PW
7 lutego 2015, 19:34
Wskazówka (z cyklu warto wiedzieć) : Wykasuj rejestry i wszelkie ślady po grze, wtedy dopiero zainstaluj. Może coś w rejestrach się popsuło i dlatego ci nie działa

Desper PW
7 lutego 2015, 22:54
Odinstalowanie i usunięcie folderu nic nie dały. Jutro postaram się usunąć wpisy z rejestru (ADWCleaner).

Póki co zastanawiam się nad sprzętem. Moje parametry to: Intel Core™ i7-4510U 2 GHz, RAM 8GB, nVidia GeForce 840M + Intel HD Graphics 4400

Może to jest przyczyna?

TopFunny525 PW
7 lutego 2015, 22:57
W żadnym przypadku nie powinna to być przyczyna sprzętu. Sprzęt masz 100 razy lepszy niż jest podane w wymaganiach i nie powinien być problemem. Spróbuj jutro wyczyścić rejestry z gry i zainstalować ponownie od początku, czyli HV -> Farmers of Hate -> Dzikie Hordy, może to coś pomoże.

zmudziak22 PW
8 lutego 2015, 08:54
Wystarczy tylko mieć hordy zainstalowane. Od dawna na necie są kampanie i mapy z podstawki oraz kuźni. Spróbuj usunąć folder z zapisem gry w Moich dokumentach.

Desper PW
8 lutego 2015, 11:41
Okej, wypróbowałem już chyba wszystkie możliwości.

1. Same Hordy
2. HV - Kuźnia - Hordy

1. Tryb zgodności
2. Bez trybu zgodności

1. Wyczyszczony rejestr
2. Usunięty folder Ubisoft
3. Usunięty folder w Moich Dokumentach

Nic się nie zmienia. Żadna mapa się nie wczytuje. Ani ta ze scenariusze, ani ta z kampanii.

saguaro PW
13 kwietnia 2015, 18:28
Udało Ci się uruchomić h5 na win 8? Mam ten sam problem co ty.
temat: Heroes V vs Windows 8

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel