Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Leśna Straż
komnata: Biblioteka Legend

Morhad PW
28 lipca 2009, 14:01
Mam kilka pytań odnośnie tej ważnej jednostki, w której taką karierę zrobił Gelu.
1.Czy to były oddziały erathiańskie, czy avleńskie?
2.Jakie postacie oprócz tego półelfa jeszcze w niej służyły (jakiś Caleb był w Unholy Alliance)?
Wydaje mi się dziwne, że oczy i uszy Erathii, jak to jest gdzieś napisane o Straży składają się niemal całkowicie z elfów. No i czemu działają na terytorium AvLee?

Krecha PW
28 lipca 2009, 15:46
na sam przód powiem że nie jestem niczego pewien
straż złożona była z najlepszych strzelców z AvLee
i działała w lasach AvLee np.przeciw nekromantom z Deyji

VatrasVatrasGratuluje, właśnie dorobiłeś się klątwy. Za pisanie postów nie na temat, niestosowanie się do zaleceń Strażnika, wreszcie za olewanie zasad poprawnej pisowni.

Alamar PW
28 lipca 2009, 16:33
Był to oddział Erathii. Wspomniana postać, to poprzedni kapitan Leśnej Straży, po śmierci którego Gelu objął dowodzenie tą formacją.
A działała na terenach granicznych a AvLee i nie składała się wyłącznie z elfów (wszak kusznicy z Zamku też mogli zostać strzelcami - a pod tym kapturem szpiczastych uszu jakoś nie widać).

Więcej szczegółów masz w kampanii AB.

Morhad PW
30 lipca 2009, 12:39
OK. Trochę poszperałem w kampaniach H3 na ten temat i paru rzeczy się dowiedziałem.
1. Leśna Straż była jednostką erathiańską. Masz rację Alamarze pisząc o rekrutacji strzelców zarówno spośród mieszkańców Bastionu, jak i Zamku. Wcale o tym nie zapomniałem. Zauważyłem jednak, ze wszyscy znani dowódcy tego oddziału są elfami (albo przynajmniej noszą elficko brzmiące imiona).
2. Oddziały Leśnej Straży działały na pograniczach AvLee i Erathii. Skąd więc działania Gelu (kampania Eliksir życia) przy granicy avleńsko-deyjańskiej? Kwestia ta nurtowała mnie od dłuższego czasu. Wyjaśnić ją może ten tekst z ostatniej misji kampanii Gelu:

Jak dotąd służyłeś mi wiernie, Gelu. Ja, lord Falorel, jestem wielce rad z twoich usług i nie omieszkam poinformować o tym twych zwierzchników z Leśnej Straży. Współpraca z Erathią dobrze służy naszym wspólnym interesom i być może, podążając tą drogą, naprawimy szkody wyrządzone podczas Drewnianej Wojny (sic!). Chcę wynagrodzić twoją lojalność. Przyjmij proszę to złoto jako wyraz wdzięczności za twój wkład w ratowanie AvLee i jego mieszkańców.

Tak więc Gelu będąc oficerem Leśnej Straży został wraz ze swoim oddziałem „wypożyczony” lordowi Falorelowi do działań po drugiej stronie AvLee. Pamiętajmy, że Falorel już wówczas nie żył, a jego miejsce zajął wampir, który działał na szkodę AvLee.

tymolord PW
15 sierpnia 2009, 00:15
Znane są dalsze losy leśnej straży? Tzn. okres po AB ale przed HoMM 4 (WoG oczywiście pomijam, chociaż ekipa mogła by coś zrobić z ich wątkiem)?

Alchemik PW
16 lipca 2012, 11:19
Cytat:
Znane są dalsze losy leśnej straży? Tzn. okres po AB ale przed HoMM 4 (WoG oczywiście pomijam, chociaż ekipa mogła by coś zrobić z ich wątkiem)?

Jedyna gra która może wypełnić tą lukę odnośnie leśnej straży jest Heroes Chronicles: Clash of the Dragons, ale nie jestem pewien czy coś tam o tym wspomnieli. Najprawdopodobniej leśna straż walczyła z Mutare jako oddział partyzancki po stronie Erathii i AvLee (tutaj te państwa były sojusznikami).
temat: Leśna Straż

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel