Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H4/różne] Modowanie gry
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Mosqua PW
19 sierpnia 2012, 22:44
Potrzebna jest odpowiednia wersja textedita i nim się bawisz. Niestety, ale jedyny link do tej wersji był na megaupload, a owy został zablokowany. Zatem nie ma aktualnie żadnej sposobności.

Gomez PW
20 sierpnia 2012, 06:09
jeszcze spróbuje Reseditem 2 to wyciągnąć i edytować,
jeżeli nie da rady to poszukam Textedita.

udało mi się reseditem 2 wyciągnąć plik tekstowy skillweights w którym są te nazwy specjalne bohaterów i edytowałem nazwy (wszystko było po Angielsku)

Mam jeszcze jedno pytanie: jak to wstawić do pliku text.H4R ?

Mosqua PW
20 sierpnia 2012, 09:37
Jeżeli grasz na polskiej wersji, to powinieneś szukać pliku z polskimi napisami. No i sam fakt, że coś zmodyfikowałeś, nie znaczy że to zadziała - jak testowałam różne edytory tekstowe to w większości kończyło się crashem gry.

Ja do rozpakowywania i spakowania używam H4ExtactorBuild - rozpakuję cały plik, odpowiedniemu zmieniam rozszerzenia plików, modyfikuję czym mam, wprowadzam poprzednią nazwę i pakuję z powrotem.

Jeżeli chcesz koniecznie Reseditem to tutaj ściągawka w dwóch imagach
Otworzenie panelu menagera
Przerzut + zatwierdzenie (zaznaczone kółkiem)

Gomez PW
20 sierpnia 2012, 09:49
jak w tym programie zapakować pliki?

Mosqua PW
20 sierpnia 2012, 10:06
Options->Build a h4l file
W momencie kiedy program wypakowuje h4r tworzy sam dla siebie h4l. Pliki wyjęte przez Resedita musisz odpowiednio dopasować, aby było widoczne dla istniejącego już h4l.

Gomez PW
20 sierpnia 2012, 10:08
umiem już Reseditem pakować pliki tylko nadal mam problem z znalezieniem plików po polsku bo edycja i spakowanie tekstu angielskiego nic nie daje.

21 września, 08:41

Pojawił się mod, który wprowadza do gry nowe obiekty. Jest ich na tyle dużo, że podam tylko linka gdzie można pobrać paczkę i poczytać po angielsku o wprowadzonych nowościach.

Dru PW
21 września, 21:51
Czyli tak naprawdę nowych obiektów jest ile? Bo nie liczę obróconych starych grafik :P No i czy nowe obiekty pojawiają się na starych mapach?

21 września, 21:58
Wklejam z tematu na HC (ja nawet nie mam H4, szeruję tylko nowinę).

Quick overview - The H4 Object Package version 0.55 contains:
Mirrored versions of ALL Creature Banks
Mirrored versions of ALL Creature Dwellings
Dead creatures decoratives (from Equilibris v3.55)
Quest huts with creature appearances (from Equilibris v3.55)
A bunch of new landscape objects. Mainly logs, trees, cactus and rocks (partly from Equi v3.55)
and loads more, including hundres of objects by Radmutant69 and Mirage.
A total of 1141 objects is included in v.055.
strona: 1 - 2
temat: [H4/różne] Modowanie gry