Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 96 - 97 - 98 ... 128 - 129 - 130

Kuririn PW
28 grudnia 2016, 13:04
Próbowałem wszystkiego co pisaliście, ale to nie działa.

Drwal PW
28 grudnia 2016, 14:15
A próbowałeś wywalić cały folder i zainstalować wszystko od nowa? Ja miałem podobnie, gdy ostatnio wywołało mi najnowsze vcmi, próbowałem mnóstwa rzeczy, a pomogła reinstalka. Czasem coś źle się rozpakuje.

Kuririn PW
28 grudnia 2016, 14:28
Wszystkich kopii VCMI mam ok 30, przed reinstalacją Windowsa śmigało pięknie! I w każdej kopii VCMI mi nie działają wczytanie mapy, sama gra się odpala...

Kammer PW
28 grudnia 2016, 14:34
Jedyne, co mi przychodzi na myśl, to re-reinstalacja Windowsa. Skoro wcześniej działało...

Zachari PW
28 grudnia 2016, 14:49
Mam ten sam problem :( ale zawsze przy reinstalicji VCMI pozostawał stary zapis. Może jakuda się go usunąc cos sie poprawi.

Kuririn PW
28 grudnia 2016, 14:59
W tej chwili nie mam możliwości reinstalacji Wina. :/

J. M. Sower PW
28 grudnia 2016, 22:21
Zwracam uwagę, że VCMI przetrzymuje pewne pliki w katalogu użytkownika Windows, bodajże w folderze dokumenty/games. Warto tam posprzątać podczas reinstalacji.

Kuririn PW
28 grudnia 2016, 22:33
To tez robiłem...

Szaman PW
29 grudnia 2016, 01:56
Wyczyściłeś rejestr? Jak nie wiesz jak to uzyj CCleaner-a.

1. Odinstaluj VCMI i usuń "ręcznie" wszystkie pozostałości po niej.
2. Użyj CClener-a.
3. Użyj dwa pierwsze zakładki "Cleaner" i "Rejestr" (w zakładce rejestr możesz wszystko zaznaczyć).
4. Uruchom ponownie komputer
5. Spróbuj ponownie zainstalować VCMI, powinno pójść.

Kuririn PW
29 grudnia 2016, 02:12
Nie u mnie...

Kammer PW
29 grudnia 2016, 02:30
Daj sobie spokój z Win10 i zbuduj sobie VCMI na Linuksie? :P

Szaman PW
29 grudnia 2016, 16:08
To aż dziwne że Ci nie działa... Też mam Win 10 64bit i z moim VCMI wszystko ok.

Masz zaktualizowanego Windowsa do najnowszej wersji?
Może to infekcja? zrób pełny skan systemu.
Uruchom VCMI jako Admin.
Wyłącz na czas gry antywirus (lub włącz tryb gry, jak twój antywirus ma taką opcje).

Tak właśnie patrze na twój LOG. I tam się skarży coś że "nie spatchowane mapy masz". (cokolwiek to znaczy).

Zaktualizuj VCMI do najnowszej wersji.
Ściągnij mapkę zrobioną pod VCMI odpal ją. Jak zadziała to coś ze starymi mapami jest.

Kuririn PW
29 grudnia 2016, 16:55
Reinstalacja Wina naprawiła problem.

Magiellan PW
30 grudnia 2016, 12:33
Przepraszam, że tutaj, ale nie bardzo wiem w którym miejscu zadać by to pytanie... Zresztą wydaje mi się, że już kiedyś była o tym mowa, ale coś nie mogę znaleźć... Otóż mam następujące pytanie. Czy kiedyś byłaby możliwość, aby wszystkie, albo przynajmniej w większości wychodzące na vcmi mody wychodziły również na ere 2 ? Pytam bo osobiście bazuje bardziej właśnie na Erze 2, która moim skromnym zdaniem jest stabilniejsza, i przynajmniej na razie lepsza niż vcmi... A tak jak jest teraz to dużo ciekawych modów zwyczajnie przechodzi mi koło nosa...

val-gaav PW
30 grudnia 2016, 13:40
Vcmi w wersji 0.99 jest bardzo stabilne.

O ile nie zabierzesz się sam za przepisywanie tych modów na ERĘ to nikt za Ciebie tego nie zrobi. I nie wszystko dasz radę przepisać bo to są dwie zupełnie różne platformy. Zasadniczą różnicą jest np to, że tylko w VCMI można dodać nowe miasto, w Erze nie jest to możliwe, co najwyżej można podmienić istniejące miasto na nowe. Takich różnic jest oczywiście więcej.


Magiellan PW
30 grudnia 2016, 14:02
val-gaav

Ok, rozumiem. No sam to się raczej za to nie zabiorę gdyż zwyczajnie brakuje mi wiedzy i umiejętności do takich rzeczy. Być może najnowsza wersja vcmi jest stabilna i w porządku, ale mi jednak bardziej pasuje Era... No nic tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.

Fandor PW
30 grudnia 2016, 14:58
Generalnie ERA ma wszystko to co SoD, a do tego więcej skryptów itd, ale ma ograniczoną ilość miejsc na nową zawartość. VCMI nie jest jeszcze całkiem stabilne, nieliczne już dzięki pracy zespołu, ale jednak ma pewne wady względem SoDa, ale co najważniejsze VCMI jest bardzo łatwe w edycji i można dodać do niego nieskończenie wiele nowej zawartości, ale niestety wciąż nie ma skryptów.

Dydzio PW
31 grudnia 2016, 22:38
Witam, to mój pierwszy post na tym forum, które śledzę już od jakiegoś czasu.

Jestem Dydzio i od niedawna (od wersji 0.98f) pomagam trochę w rozwoju VCMI głównie jako programista. Dodałem m. in. okno statystyk bohaterów podczas walki i poprawioną funkcjonalność artefaktów dowódców w VCMI-owym WOG-u.

Wpadłem na pomysł (który ironicznie można nazwać prezentem na nowy rok) - mianowicie zespół VCMI od niedawna korzysta z platformy komunikacyjnej Slack (http://slack.com). Ja natomiast chcę dać każdemu zainteresowanemu z was możliwość dołączenia tam. Moglibyście tam np śledzić szczegóły rozwoju VCMI na podstawie tego co się tam dzieje, zadawać pytania, sugerować propozycje osobom pracującym nad VCMI, bądź próbować pomóć w pracy nad projektem. Jest tam też kanał polish do porozumiewania się po polsku.

Dlaczego slack? Dlatego, że do zapotrzebowań członków VCMI ma on więcej zalet w porównaniu z np discordem.

Przechodząc do konkretów: dołączenie do istniejącej grupy na slacku wymaga odebrania e-maila z zaproszeniem. Jako, że nie dysponujemy na razie niczym lepszym proponuję zainteresowanym wysłać mi prywatną wiadomość na tym forum z adresem e-mail, na który chcecie dostać zaproszenie. Gdy będę wchodził na forum (nie robię tego codziennie) to będę wysyłał zaproszenia. Czas start :P

No i wesołego nowego roku wszystkim

EDIT: niektórzy inaczej zrozumieli przekaz - chodzi o to, że "otwieramy" się na kontakt publiczny na slacku (właściwie nie byliśmy zamknięci lecz po prostu słabo rozreklamowaliśmy slacka) i każdy fan może wbić zobaczyć co się dzieje czy też pozawracać tyłek twórcom vcmi, jak dobrze pójdzie to w 10 sekund otrzymać odpowiedź - taka dodatkowa alternatywa do naszego forum

Warmonger PW
8 stycznia 2017, 08:43
Jak nie będziecie kończyć modów, to przyjdzie Zeryss i zrobi je sam :v



zeryss PW
8 stycznia 2017, 10:27
Warmonger this is bad?
strona: 1 - 2 - 3 ... 96 - 97 - 98 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel