Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97 ... 128 - 129 - 130

MinosKing PW
15 listopada 2016, 11:56
@Warmonger pytanie brzmi, jakie to są te strefy neutralne? Mógłbyś wymienić przynajmniej jedną? Bo troszeczkę nie orientuję się w tym;/

@avatar ja zaś znalazłem źródło problemu u siebie. ;[ U mnie to wina mojej wersji homm III, najlepsze jest to, że to oryginał! Nie wiem dlaczego, ale z ciekawości sprawdziłem, jak to wygląda w SoD i okazuje się, że tam to działa na tej samej zasadzie, o której wspomniał Warmonger.

Warmonger PW
15 listopada 2016, 12:27
Strefa neutralna to taka, która należy do frakcji "neutral". Zazwyczaj są to strefy bez zamku - domyślnie zamek determinuje frakcję, do której należą siedliska.

Ursus PW
15 listopada 2016, 12:34
W wersjach 0.98+ często napotykałem się z "klatkowaniem", kiedy tylko wykonywałem ruch bohaterem na mapie lub kiedy ruszałem myszką w ekranie miasta w panelu rekrutacji (animacja jednostek lagowała). Czy w najnowszej wersji VCMI ten błąd z płynnością został naprawiony?

MinosKing PW
15 listopada 2016, 12:44
@Ursus miałem dokładnie to samo, co u ciebie! Nowa wersja VCMI działa płynniej, lecz w moim przypadku to też wina procesora i karty graficznej, która nie należy do doskonałości. Ale cóż zrobić?

A wracając do tematu, Warmongerze, sprawdziłem już, które ze stref to są te strefy neutralne i faktycznie minimum jeden budynek neutralny się pojawił! Lecz nie z tych, których poszukiwałem. :D Ale ważne, że wiem już, na czym stoję! Tak czy inaczej dziękuję za twoją odpowiedź.

Ursus PW
22 listopada 2016, 15:26
Mam pytanie co do Woga, którego można ściągnąć z klienta VCMI, a mianowicie czy jest to Era 2 i czy jest ona dostępna w wersji spolszczonej?

Drwal PW
22 listopada 2016, 15:42
Pomieszałeś. :) Era 2 to tak naprawdę silnik, a nie WoG. Wersja na VCMI WoGa jest mocno okrojona i oczywiście niewiele ma wspólnego z Erą. Opisałem ją w tym miejscu:

http://www.vcmi.acidcave.net/inne_modyfikacje_wog_i_hota.html

Warmonger PW
22 listopada 2016, 17:46
Cytat:
@Ursus miałem dokładnie to samo, co u ciebie! Nowa wersja VCMI działa płynniej, lecz w moim przypadku to też wina procesora i karty graficznej, która nie należy do doskonałości. Ale cóż zrobić?
VCMI nie korzysta w ogóle z karty graficznej ani żadnych akceleratorów, wykorzystuje wyłącznie procesor. Nie jest to też na tyle istotny problem, aby komuś chciało się to zmieniać.

MinosKing PW
22 listopada 2016, 18:00
Warmonger więc procesora, skoro VCMI nie korzysta z karty graficznej. I wiem też że nikt nie będzie tego zmieniał, wspomniałem o tym tylko ogólnie, w ramach odpowiedzi skierowanej do Ursusa.

Ursus PW
22 listopada 2016, 18:08
@Drwal Chodzi mi głównie o to, czy wśród opcji WoGa na VCMI jest możliwość podmiany złotego smoka na czarodziejskiego, bo w Era 2 istniała taka opcja, a po prostu pomyślałem sobie, że fajnie będzie ściągnąć moda na odblokowanie bohaterów kampanijnych i jak będę grał Gelu to oprócz czarodziejskich smoków jeszcze będę miał strzelców wyborowych.

Kammer PW
22 listopada 2016, 18:33
WoG na VCMI nie ma skryptów, więc nie ma na nim żadnych fajnych bajerów pod nazwą skryptowe sztuczki z WoG-a.

Ale zawsze możesz sobie napisać moda, który podmieni te rzeczy, co chcesz (w rozsądnych granicach, rzecz jasna).

WhiteKaiser PW
3 grudnia 2016, 19:47
Dziwna sprawa z polskimi znakami, bo otóż w elementach oryginalnej gry wszystkie polskie znaki bez przeszkód występują, a w nowo tłumaczonych jest tylko ó. Próbowałem zmieniać format pliku na UTF-8 z bom, ale wówczas cały plik .json nie jest odczytywany. Ktoś kiedyś rozwiązał tą zagadkę i podpowiedziałby mi co zrobić w takiej sytuacji?

Drwal PW
3 grudnia 2016, 21:43
Nie pozostaje chyba nic innego jak napisać o tym w ich Mantisie.

WhiteKaiser PW
4 grudnia 2016, 10:02
Problem solved, wystarczyło w launcherze zmienić Heroes III character set na Central European xD

Ursus PW
22 grudnia 2016, 19:50
Jak ktoś zainteresowany to można ściągnąć najnowszą wersję Fairy Town pod VCMI 0.99.

Kuririn PW
27 grudnia 2016, 23:18
Hejka!
Mam problem z VCMI, a mianowicie z odpalaniem każdej mapy... gra wywala do pulpitu... (Ja nieszczęśliwy). Używam Windows_10 x64!
A oto log.
Help Me!

J. M. Sower PW
28 grudnia 2016, 00:08
Hmm, Windows 10... Jako informatyk (z krótkim stażem, ale jednak) radzę pozbyć się tego szkodliwego oprogramowania jak najszybciej. ;P

A tak szczerze mówiąc, to systemy x64 mają nieraz problemy z różnymi egzotycznymi aplikacjami, jednak nie twierdzę, że musi o to chodzić.

Kuririn PW
28 grudnia 2016, 00:24
Wcześniej mi działało... teraz czort karty rozdaje...

Kammer PW
28 grudnia 2016, 00:32
Reinstalla próbowałeś? Robiłeś jakieś dziwne rzeczy z H3/samym Windowsem?

Warmonger PW
28 grudnia 2016, 08:16
Cytat:
2016-Dec-27 23:12:25.332368 ERROR network [e0] - Cannot open interprocess memory.
2016-Dec-27 23:12:25.906446 ERROR global [e0] - boost::interprocess::intermodule_singleton initialization failed
Odpal jako admin.

Sam używam Windows 10 x64, więc na pewno działa :P

zeryss PW
28 grudnia 2016, 09:17
Delete a saved game and it will work
strona: 1 - 2 - 3 ... 95 - 96 - 97 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel